blog image

تاریخ انتشار: چهارشنبه بیست و چهار خرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

هر آنچه در رابطه با شمش نقره 1گرمی باید بدانید اینجاست .شمش نقره و رو شهای سرمایه گزاری آن و نحوه تولید آن و ...

شمش نقره 1 گرمی

نقره محبوب‌ترین و مورد استفاده‌ترین شکل پول در طول تاریخ بوده است.

میلتون فریدمن، اقتصاددان بزرگ، نقره و نه طلا را فلز پولی اولیه در جهان توصیف کرد. امروزه اعتقاد بر این است که نقره فقط 8 برابر بیشتر از طلا فراوان است و یک فلز گرانبها محدود و بسیار کمیاب است. در واقع، مقدار نقره با درجه سرمایه گذاری روی زمین، فقط کمی بیشتر از شمش طلا است که توسط دولت‌ها و بانک‌ها نگهداری می‌شود.

به دلیل تمایل بانک‌ها و بانک‌های مرکزی برای حرکت به سمت ارزهای کاملاً ثابت و به دلیل عرضه محدود نقره و قیمت بالای آن، بیش از 40 سال پیش استفاده از نقره به عنوان ضرب سکه‌های انبوه کنار گذاشته شد. در واقع، نقره مورد استفاده به عنوان ارز و پول به استفاده در سرمایه گذاری و ذخیره ارزش و در مصارف صنعتی تبدیل شد.

شمش نقره

امروزه، شمش‌ها و سکه‌های نقره هنوز به‌طور گسترده در سرتاسر جهان ضرب می‌شوند تا تقاضای فزاینده آن را به‌عنوان یک دارایی ملموس و جزء حیاتی صنعتی و فناوری برآورده کنند. با توجه به اینکه انتظار می‌رود تقاضا در سال‌های آینده از عرضه پیشی بگیرد، شمش‌های نقره خالص بازده بالقوه جذابی را برای سرمایه گذاران ارائه می‌دهند.

بابراین، وقتی شمش‌های نقره واقعی یا سکه‌های شمش را می‌خرید، اساساً همان انتخاب‌های محتاطانه‌ای را انجام می‌دهید که امپراتوران، پادشاهان افسانه‌ای و بازرگانان مرفه در طول تاریخ انجام داده‌اند. با تخصیص بخشی از پس انداز خود به شمش‌های نقره، سرمایه گذاری در یک فلز گرانبهای کمیاب است که ذخیره‌ای از ارزش با تقاضای جهانی قابل توجه و مداوم محسوب می‌شود.

شمش‌های نقره چگونه ساخته می‌شوند؟

بیشتر نقره‌ای که به‌عنوان جواهرات یا سکه می‌بینید، زندگی را به‌عنوان یک شمش نقره تصفیه‌شده از رسوبات نقره موجود در معادن زیرزمینی آغاز می‌کند. یک واقعیت کمتر شناخته شده در مورد نقره این است که معادن نقره خالص بسیار کمی در سراسر جهان وجود دارد. بیشتر نقره به عنوان محصول جانبی استخراج طلا، سرب و سایر فلزات پایه تولید می‌شود.

به دلیل ارزش نسبتاً پایین آن، شمش‌های نقره بیشتر از شمش طلا توسط ضرابخانه‌های خصوصی و مستقل ریخته‌گری می‌شوند. این دو فلز گرانبها از طریق فرآیند مشابهی تصفیه می‌شوند و رایج‌ترین شکل‌های آن شمش‌های ریخته‌شده (یا شمش‌های ریخته‌گری) و ضرب شده (یا شمش‌های فشرده) است. معادن نقره سنگ معدن را استخراج کرده و از طریق ذوب آن را به فلز خالص تبدیل می‌کنند. فلز مذاب در نهایت برای تولید شمش نقره یا شمش‌های ریخته گری در قالب ریخته می‌شود.

کلمه شمش یک اصطلاح قدیمی برای اشاره به فلزات و سایر عناصری است که ذوب شده و در قالبی با شکل خاصی که معمولاً یک بلوک مستطیل شکل است، ریخته می‌شود. شمش به سادگی برای تولید فلزات یا غیرفلزات در یک پالایشگاه به شکلی مناسب برای حمل و نقل و ذخیره سازی است. شمش‌ها با اطلاعات اولیه مانند وزن و نام تولید کننده برچسب گذاری شده‌اند و قرار نیست به عنوان فلز درجه سرمایه گذاری معامله شوند.

میلگردهای ریخته گری و پرس شده از جهات مختلفی متفاوت هستند و هر دو دارای مزایای منحصر به فردی برای مطابقت با ترجیحات هر سرمایه گذار محسوب می‌شوند.

به عنوان یک سرمایه گذار جدید در شمش‌های نقره، ممکن است این سؤالات را از خود بپرسید.

شمش‌های نقره ریخته گری چه تفاوتی با شمش‌های نقره تراش خورده دارند؟

کدام شمش برای سرمایه گذاری مناسب‌تر است؟

چه نوع شمش‌هایی حق بیمه کمتری ارائه می‌دهند؟

فروش کدام شمش با بهترین قیمت ممکن آسان است؟

شمش ریخته شده یا ریخته گری 1 گرمی: این نوع شمش‌های نقره با ریختن نقره مذاب در قالب یا ریخته گری به شکل دلخواه ساخته می‌شوند. پس از سرد شدن و جامد شدن نقره مذاب، آن را از قالب خارج کرده و وزن می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که حاوی مقدار دقیق نقره است. سپس شمش ریخته گری با نام تصفیه کننده، خلوص و وزن ناخالص آن مهر می‌شود. از طرف دیگر، ممکن است یک شماره سریال برای اهداف شناسایی و احراز هویت روی شمش 1گرمی مهر شود.

شمش نقره

شمش‌های نقره ریخته‌گری مانند شمش‌های براق شده، شکل براق و صیقلی ندارند. درعوض، روکش مات و خشن‌تری دارند هیچ دو شمش ریخته‌شده یکسان نیستند.

فرآیند ساخت شمش‌های نقره ریخته گری نسبتاً ساده است اما هنگام تولید شمش‌های کوچک متعدد می‌تواند پرهزینه باشد. این به این دلیل است که برای ذوب کردن نقره، مقدار زیادی انرژی و برای ریختن نقره مذاب در هر قالب زحمت زیادی کشیده می‌شود.

ریختن شمش نقره تنها زمانی مقرون به صرفه است که شمش‌های بزرگ بیش از 100 اونس ریخته شود. شمش‌های های بزرگ، مانند شمش های 1000 اونسی که توسط دولت‌ها، بانک ها و صندوق های سرمایه گذاری معامله می‌شوند، تقریباً همیشه از طریق روش ریخته گری ساخته می‌شوند. برای شمش‌های کوچکتر کمتر از 100 اونس، معمولاً از روش پرس یا ضرب استفاده می‌شود.

شمش‌های ضرب شده یا پرس شده: فرآیند ضرب شمش‌های نقره شامل حرارت دادن فلز پس از دمای ذوب آن نیست. بلکه با جای خالی نقره‌ای شروع می‌شود. قطعات بزرگ نقره به شکل مستطیل یا گرد بدون هیچ علامتی وجود دارند. سپس از دستگاه پرس یا مهر زنی استفاده می‌شود تا با استفاده از قالب حاوی طرح مورد نظر، فشار زیادی بر روی قسمت‌های خالی اعمال شود. قالب معمولا دارای لوگوهای پیچیده یا طرح‌های استادانه است و ظاهری جذاب و براق ایجاد می‌کند.

شمش‌های تراش خورده کوچکتر را می‌توان با استفاده از این فرآیند به سرعت و ارزان تولید کرد، زیرا برای گرم کردن نقره نیاز به کار یا انرژی زیادی ندارد. با این حال، شمش‌های بزرگ بیش از 100 اونس را نمی‌توان به طور موثر از طریق این فرآیند تولید کرد.

بنابراین، انتخاب بین شمش‌های ریخته گری یا ضرب شده به ترجیح سرمایه گذار و همچنین تفاوت هزینه بین ضرب و ریخته گری شمش‌های نقره بستگی دارد. به طور کلی، شمش‌های بزرگتر از 100 اونس شمش‌های ریخته‌گری می‌شوند در حالی که شمش‌های کوچکتر مث شمش نقره 1 گرمی فشرده می‌شوند.

شمش‌های نقره را نیز می‌توان با حرارت دادن فلز برای نرم شدن آن، قبل از عبور دادن آن در فضای دایره‌ای یا مستطیلی شکل برای تولید یک طول نقره‌ای به شکل یکنواخت، که سپس به اندازه‌های کوچک‌تر و قبل از مهر زدن برش داده می‌شود، درست کرد. این به عنوان نقره اکسترود شده شناخته می‌شود.

چگونه خلوص شمش نقره 1 گرمی را تعیین کنیم؟

در طول تاریخ 4000 ساله نقره، پالایشگاه‌ها از روش‌های مختلفی برای بهبود خلوص نقره و در نتیجه کیفیت آن استفاده کرده‌اند. امروزه تکنولوژی پیشرفته می‌تواند نقره‌ای با خلوص 99.99 درصد تولید کند.

سکه نقره

ظرافت نقره با استفاده از سیستم میلی‌سیمی نشان داده می‌شود، که در آن 99.9٪ نقره نشان دهنده 999 قسمت برای هر 1000 قسمت یا 999 ظرافت است. نقره استرلینگ، بالاترین درجه خلوص در جواهرات نقره، متشکل از 92.5% نقره و 7.5% مس است که با ظرافت 925 مشخص می‌شود.

سیستم عیار مورد استفاده برای طلا، که در آن خلوص 99 درصد نشان دهنده 24 قسمت از 24 عیار است، قبلاً روی نقره اعمال می‌شد. امروزه، شمش‌ها یا سکه‌های نقره فقط با علامت میلی‌سیمی مهر می‌شوند و سیستم قیراط اختیاری است.

شمش‌ها و سکه‌های نقره یک چیز مشترک دارند. آنها از نقره خالص با حداقل 999 ظرافت ساخته شده‌اند. میله‌ها و سکه‌ها که به عنوان نقره درجه سرمایه‌گذاری نیز شناخته می‌شوند، تفاوت زیادی با جواهرات نقره و سایر کلکسیون‌ها دارند.

نقره، درست مانند طلا، باید 99.9 درصد خالص باشد، یا 0.999، که گاهی اوقات به عنوان "سه نه خوب" شناخته می شود تا به عنوان درجه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. شمش‌های نقره با چنین خلوص بالایی به عنوان یک دارایی مالی توسط صرافی های پیشرو پذیرفته می‌شوند و می‌توانند به عنوان سرمایه گذاری توسط دولت‌ها، بانک‌ها و سرمایه گذاران فردی به طور یکسان معامله شوند. بنابراین، نقره درجه سرمایه گذاری، ارزش خود را فقط از وزن و خلوص محتوای نقره آن به دست می‌آورد. این بر خلاف وسایل نقره‌ای از جمله سکه‌های سکه شناسی است که ممکن است نقره 999 نباشد و ارزش آنها بیشتر از اهمیت تاریخی و نادر بودن آنها ناشی می‌شود تا محتوایی که نقره آنها دارد.

برای استفاده در جواهرات یا به عنوان ضرب سکه با گردش انبوه، نقره باید با فلز دیگری آلیاژ شود تا محکم شود و در برابر خراش و آسیب‌های دیگر مقاوم شود. معمولاً برای این منظور از مس استفاده می‌شود، زیرا رنگ نقره را کدر نمی‌کند و تغییر نمی‌دهد.

از آنجایی که جواهرات نقره با فلزات دیگر آلیاژ می‌شوند، ارزش آن عمدتاً بر اساس مهارت به کار رفته و نه محتوای نقره آن است. بنابراین، از نظر ارزش سرمایه گذاری چیز زیادی ارائه نمی‌دهد.

چگونه وزن شمش‌های نقره را اندازه گیری کنیم؟

وزن شمش نقره، مانند هر فلز گرانبهای دیگر، بر خلاف اونس معمولی، بر حسب اونس تروی اندازه گیری می‌شود. اونس معمولی که با نام اونس آویردوپویس نیز شناخته می‌شود، معادل 28.35 گرم است و در تجارت برای اندازه گیری هر اقلام از جمله کالاهای رایج مانند شکر و نمک استفاده می‌شود. هر اونس تروی معادل 31.1035 گرم است. شمش نقره به طور کلی به دلار، یورو یا پوند و غیره در هر اونس تروی اندازه گیری و قیمت گذاری می‌شود.

از قرن شانزدهم، اونس تروی معیار رسمی تمام فلزات گرانبها مانند نقره، طلا، پلاتین و پالادیوم بوده است. وزن آن از اونس معمولی بیشتر است و 31.07 گرم است.

شمش نقره تحویل خوب لندن

رایج ترین نوع نقره با درجه سرمایه گذاری، شمش نقره لندن توسط  Good Deliv این نوعی شمش توسط سرمایه گذاران نهادی بزرگ و دولت‌ها معامله می‌شود و دار‌ی وزن 1000 اونس و 999 ظرافت است. قیمت یک شمش نقره تحویل خوب چیزی است که قیمت نقطه نقره را که در سطح بین المللی می‌بینید تعیین می‌کند.

برای اینکه یک شمش نقره به عنوان تحویل خوب برچسب گذاری شود، باید از پالایشگاهی که توسط انجمن بازار شمش لندن به رسمیت شناخته شده است و شمش‌ها باید با تایید این مرکز ضرب شوند و در یک انبار امن باقی بمانند. اگر شمشی از ذخیره‌سازی ایمن خارج شد، وضعیت تحویل خوب خود را از دست می‌دهد. درست مانند نسخه طلایی، شمش‌های نقره تحویلی خوب بهترین قیمت را نسبت به هر شمش نقره ارائه می‌دهند.

شمش‌های نقره محبوب توسط ضرابخانه های خصوصی و مستقل تولید می شوند که عبارتند از:

ضرابخانه پرث

MKS Pamp

جانسون متی

ضرابخانه سلطنتی کانادا

آساهی

میتسویی

انگلهارد

آرگور هرائوس

والکامبی

Umicor

متالور

انواع شمش نقره

شمش‌های نقره 1 گرمی درست مانند سکه‌ها، گزینه‌ای عالی برای هر نوع سرمایه گذاری است. اگرچه اکثر مردم شمش‌های نقره را با ذخایر دولتی یا بانکی مرتبط می‌دانند، اما سرمایه گذاران فردی نیز می‌توانند به راحتی شمش‌های نقره را خریداری کنند و از مزایای سرمایه گذاری که ارائه می‌دهند، بهره مند شوند. 

شمش‌های نقره در اندازه‌های مختلف، از شمش‌های کوچکتر 1گرمی، 5 گرمی، 10 گرمی و 20 گرمی تا شمش‌های 1000 اونسی وجود دارند. علاوه بر این شمش‌های ریخته‌گری نمای عمیق‌تری نسبت به شمش‌های مهر شده دارند و از نظر طول و عرض ضخیم‌تر و کوتاه‌تر به نظر می‌رسند.

شمش نقره 1 گرمی محبوب است یا شمش‌های بزرگتر؟

محبوب‌ترین شمش‌های نقره، شمش‌های نقره بزرگ هستند، زیرا بهترین ارزش را برای سرمایه‌گذاران دارند و ارزش بیشتری نسبت به شمش‌های کوچکتر دارند. سرمایه گذاران کوچکتر به جای شمش‌های نقره کوچک، سکه‌های نقره (1 اونس) را ترجیح می‌دهند.

طلا یا نقره

شمش‌های نقره دیگری که می‌توان خریداری کرد عبارتند از:

شمش‌های یک گرمی: اندازه یک بیسکویت است. به عنوان مثال، یک شمش نقره 1 گرمی اسکاتسدیل حدود 50 میلی متر در 29 میلی متر در 2.6 میلی متر است و حاوی 31.07 گرم نقره هست..

شمش ده اونس: این شمش‌ها حاوی 310.7 گرم نقره خالص هستند و طول قطر آنها به اندازه یک قلم است. چنین شمشی معمولاً 73 میلی متر در 41 میلی متر در 11.4 میلی متر هست.

شمش یک کیلویی: با 1000 گرم نقره، شمش یک کیلویی به اندازه یک آجر است. اندازه یک شمش

52 × 118 × 17 میلی متر است..

شمش 100 اونس : این شمش نقره حاوی 3.107 کیلوگرم نقره خالص است. ابعاد آنها حدود 184 در 80 در 20 میلی متر است و یکی از محبوب‌ترین شمش‌های نقره شناخته می‌شود..

شمش‌ 1000 اونس : همچنین به عنوان یک شمش تحویل خوب شناخته می‌شود، این شمش حاوی 31.07 کیلوگرم نقره است و 6 اینچ طول، 2 اینچ عرض و ¼ اینچ ضخامت دارد.

سکه‌های نقره و شمش‌های نقره

مزایای شمش نقره 1 گرمی نسبت به سکه

شمش‌ها و سکه‌های نقره هر دو در معرض دید بازار نقره قرار می‌گیرند و فرصتی برای محافظت در برابر ریسک در حالی که از افزایش قیمت سود می‌برند. با این حال، برای هر سرمایه گذار، انتخاب بین شمش‌ها یا سکه‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

میزان سرمایه‌ای که می‌خواهید در بازار نقره سرمایه گذاری کنید

چقدر سریع می‌خواهید سبد سرمایه گذاری نقره‌ای خود را بسازید

نیاز به فروش سریع نقره خود در مواقع بحران

تمایل به اجتناب از پرداخت حق بیمه بالا در خرید خود

نیاز به ذخیره سازی مقرون به صرفه

بر اساس عوامل فوق، سرمایه گذاری در شمش نقره به جای سکه‌های شمش دارای مزایای زیر خواهد بود:

شمش‌های نقره را می‌توان با قیمت کمتری نسبت به سکه‌های شمش خریداری کرد، زیرا ضربه زدن به سکه‌ها به شکل‌ها و طرح‌های مزین به زمان و کار پر زحمت بیشتری نیاز دارد.

سرمایه‌گذاری که به دنبال ایجاد سریع سبد سرمایه‌گذاری خود است، شمش‌های نقره را مناسب‌تر می‌یابد، زیرا قیمت هر ریال آن‌ها کمتر از سکه است.

شمش‌ها فضای ذخیره‌سازی کمتری را نسبت به سکه‌های با ارزش مشابه اشغال می‌کنند و بنابراین می‌توانند هزینه کمتری برای نگهداری در انبار بیمه شده و با امنیت بالا داشته باشند.

نگهداری شمش‌های نقره در خزانه

در مورد شمش‌های نقره 1 گرمی چه گزینه‌های ذخیره سازی دارید؟

پس از خرید نقره، باید گزینه‌های ذخیره سازی را در نظر بگیرید که بهترین امنیت، دسترسی سریع، نقدینگی و مزایای بالقوه مالیاتی را فراهم می‌کند. به این ترتیب، شمش‌های نقره باید در انباری با امنیت بالا ذخیره شوند، که به شما امکان می‌دهد نقره را بدون مالیات ذخیره کنید. این به عنوان نقره پیوندی شناخته می‌شود. معاف از مالیات باقی می‌ماند مگر اینکه از انبار خارج شود.

با پرداخت نکردن مالیات بر ارزش افزوده بر روی شمش‌های نقره، انبارهای اوراق قرضه در حوزه‌های قضایی امنی مانند سوئیس، سنگاپور یا هنگ کنگ امن‌ترین و مطمئن‌ترین ذخیره‌سازی را فراهم می‌کنند و در عین حال اجازه می‌دهند سبد فلزات گرانبهای شما بدون بار مالیاتی رشد کنند.

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.