blog image

تاریخ انتشار: یکشنبه هفت خرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

(جذابیت بالای شمش های طلای 20 گرمی ) بسیاری از سرمایه گذاران شمش‌های 20 گرمی طلا را به عنوان بخشی از یک سبد سرمایه گذاری متنوع خریداری می‌کنند

شمش طلا 20 گرمی و تجزیه تحلیل آن

جذابیت بالای شمش های طلای 20 گرمی

بسیاری از سرمایه گذاران شمش‌های 20 گرمی طلا را به عنوان بخشی از یک سبد سرمایه گذاری متنوع خریداری می‌کنند. دو مورد از معتبرترین ضرابخانه‌های جهان عبارتند از ضرابخانه پرث استرالیا و PAMP Suisse Gold سوئیس. در حالی که آنها کیلومترها از هم فاصله دارند، هر دو شمش طلا با کیفیت بالا برای مقاصد سرمایه گذاری تولید می‌کنند. شمش‌های طلای 20 گرمی در جامعه فلزات گرانبها معتبر و بسیار قابل اعتماد هستند.

شمش طلا 20 گرمی

اندازه و شکل فلزات گرانبها

فلزات گرانبها مانند نقره، مس، پلاتین و طلا به اشکال مختلفی وجود دارند. رایج‌ترین آنها جواهرات، سکه و شمش است. سرمایه‌گذاران می‌توانند گواهی‌ها و اسکناس‌های طلا را خریداری کنند، که ادعاهایی نسبت به طلا در اختیار مالک است. یکی دیگر از گزینه‌های پرریسک‌تر برای مالکیت طلا، نگهداری سهام‌های فلزات گرانبها است. طلای فیزیکی را می‌توان در داخل یک صندوق امانات فلزات گرانبها در بانک یا سایر مؤسسات نگه داشت.

 

 

طلا با هر شکلی که باشد؛ طرفداران بسیاری دارد

طلا را می‌توان در اشکال مختلفی یافت. یک تولید کننده شمش‌های طلا را از طلای فلزی تصفیه شده می‌سازد. آنها با وزن و خلوص آنها مطابق با استانداردهای خاص برای اهداف سرمایه گذاری ساخته و برچسب گذاری می‌شوند. شمش طلا یکی از انواع مصنوعات طلا است. فلز مذاب در قالب‌‌هایی که به شمش معروف هستند، ریخته می‌شود. شمش‌های کوچکتر را می‌توان از مهر زنی یا ضرب ورق طلای نورد شده درست کرد.

شمش طلا برای تجارت و سرمایه گذاری

شمش‌های بزرگ طلا به عنوان ذخایر طلا توسط بانک‌های مرکزی و سرمایه گذاران ثروتمند نگهداری می‌شوند. شمش‌های طلا در یک پالایشگاه یا ضرابخانه تولید می‌شوند. آنها را در اونس تروی اندازه گیری می‌کنند. شمش 400 اونس تروی واحد استانداردی است که معمولاً در میان فروشندگان شمش در غرب معامله می‌شود. این شمش‌های طلا 438.9 اونس هستند. قابل مدیریت‌ترین شمش طلا بزرگ برای تجارت و سرمایه گذاری کیلوبار است که رایج‌ترین اندازه در شرق محسوب می‌شود. یک کیلو وزن آن 32.15 تروی اونس است که معادل 1000 گرم هست. این نوع از شمش‌ها برای نقل و انتقالات کوچکتر بین بانک‌ها و معامله گران ایده آل است. در حالی که بیشتر این کیلوبارها مسطح هستند، برخی به شکل آجری نیز وجود دارند.

شمش طلا

بزرگترین شمش طلا در جهان

بزرگترین شمش طلا در جهان 551 پوند وزن دارد. این شمش طلای باورنکردنی در موزه طلای Toi قرار دارد. این شمش طلای عظیم توسط شرکت میتسوبیشی ساخته شده است. برای اولین بار در سال 2005 در موزه به نمایش گذاشته شد.

درک وزن یک شمش طلای 20 گرمی

شمش طلای 20 گرمی برای خریداران فردی بسیار در دسترس‌تر از سایر شمش‌ها است.

در مقایسه با شمش‌های بزرگی که بین بانک‌ها و معامله گران معامله می‌شود، شمش طلای 20 گرمی بسیار سبک‌تر است. وزن آن تنها 0.705479 اونس استاندارد است که برابر با 0.643015 اونس تروی هست. اندازه جمع و جور آن باعث می‌شود که شمش طلای 20 گرمی را به راحتی در دست بگیرید یا به افرادی که دوستشان دارید به مناسبت‌های مختلف مانند: تولد، فارغ التحصیلی و عروسی هدیه دهید.

خلوص شمش 20 گرمی

علاوه بر وزن، خلوص طلا یکی دیگر از عواملی است که باید هنگام سرمایه گذاری در فلزات گرانبها در نظر گرفت. حداقل خلوص مورد نیاز مبادلات شمش 99.5 درصد طلا است. با این حال، بیشتر شمش‌های 20 گرمی تولید شده برای سرمایه گذاران، 0.9999 طلای خالص هستند. به این سطح از خلوص طلای مرغوب گفته می‌شود.

شمش طلا

ارتباط تجزیه و تحلیل

تجزیه و تحلیلی به نام سنجش برای اندازه گیری ترکیب در فلزات گرانبها انجام می‌شود. این تضمین می‌کند که شمش‌های تولید شده در ضرابخانه استانداردهای خلوص و وزن مناسب را دارند. تفاوت ارزش بین اقلام طلای آبکاری شده و اقلام ساخته شده از طلای 18 عیار را در نظر بگیرید. خلوص یک عامل مهم در تضمین نقدینگی و مطلوبیت شمش طلا 20 گرمی است.

قیمت شمش طلا 20 گرمی

قیمت شمش طلای 20 گرمی بر اساس بازار جهانی فعلی متفاوت است. سرمایه گذاران و خریداران در سراسر جهان همیشه قیمت‌ها را بر اساس واحد پول دلار دنبال می‌کنند. برخی روزنامه روزانه را باز می‌کنند تا نرخ‌های فعلی را بررسی کنند، در حالی که برخی دیگر نظرات و به‌روزرسانی‌های فروشندگان محبوب را به صورت آنلاین در وب‌سایت‌ها می‌خوانند.

شمش طلا با درجه سرمایه گذاری 20 گرمی

هر شمش حاوی 20 گرم شمش طلا 999 درجه سرمایه گذاری خوب است.

تمام شمش‌های فروخته شده با وزن، اندازه و خلوص فلز مشخص شده‌اند. شمش‌ها ممکن است با گواهی سنجش منطبق همراه باشند یا نباشند. برخی از برندها شماره سریال ارائه نمی‌دهند.

برندهای نمونه‌ای که ممکن است ارائه شوند عبارتند از:

آرگور هرائوس

اعتبار سوئیس

هرئوس

TYCOON

ضرابخانه پرث

UBS

والکامبی

برندهای دیگری که در بالا ذکر نشده‌اند نیز ممکن است، ارائه شوند. شمش‌های طلای ۲۰ گرمی بسیار کم قیمت هستند و برای افرادی که به دنبال خرید شمش طلا یا افزایش موقعیت در شمش طلا هستند، گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود. شمش‌های طلای 20 گرمی حق بیمه کمتری دارند و در میان سرمایه گذاران طلا در ایران محبوبیت دارند.

شمش طلا

شمش 20 گرمی پامپ

شمش PAMP Suisse با فناوری جدید Veriscan® ساخته شده‌اند که به اطمینان از منشأ این شمش‌های طلای خوب 0.9999 کمک می‌کند، امنیت بیشتری به دست می‌آورد. شمش‌های طلای 20 گرم برای افزودن آسان طلای با کیفیت بالا به هر مجموعه‌ای مناسب است.

نکات برجسته نوار:

حاوی 20 گرم (0.643 اونس) 0.9999 طلای خوب است.

فناوری انحصاری Veriscan® PAMP Suisse  از توپوگرافی میکروسکوپی فلز، مشابه اثر انگشت، برای شناسایی هر محصول ثبت شده استفاده می‌کند و به تشخیص نوع تقلبی آن کمک می‌کند. هر شمش پس از تولید اسکن می‌شود و هنگامی که ت مشتری شمش را اسکن می‌کند، توسط پایگاه داده Veriscan® احراز هویت می‌شود.

کارت سنجش غیرقابل دستکاری تشخیص اینکه آیا شمش به طور مشکوکی به کار رفته است را آسان می‌کند، زیرا این کارت وزن و خلوص طلا را تضمین می‌کند.

ویژگی شمش‌های 20 گرمی پامپ

واجد شرایط برای  IRA فلزات گرانبها.

طرح جلو: طرح محبوب فورتونا، الهه رومی بخت و اقبال.

طرح پشت: وزن و خلوص، همراه با شماره سریال منحصر به فرد.

شمش‌های طلا یک راه راحت و محبوب برای سرمایه گذاری در فلزات گرانبها هستند و PAMP Suisse پیشروترین پالایشگاه مستقل فلزات گرانبها در جهان است. اگر علاقه مند هستید تا درباره پامپ بیشتر بداننید، می‌توانید مقاله پامپ را مطالعه کنید.

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.