blog image

تاریخ انتشار: دوشنبه هشت خرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

شمش طلا 30 گرمی میراث، طلای خامی است که حداقل عیار آن ۹۹۵ و حداکثر آن ۹۹۹.۹۹ می‌باشد. هر چه عیار آن بیشتر باشد، ارزش آن هم بیشتر می‌شود. امروزه برای سرمایه

شمش طلای 30 گرمی و راه های سرمایه گزاری آن

شمش طلا

شمش‌های طلا که بیشتر به عنوان وجهی برای سرمایه گذاری شناخته می‌شود یک انتخاب محبوب برای افرادی است که به دنبال خرید طلا هستند. شمش معمولاً بر حسب گرم یا اونس اندازه و فروخته می‌شود و خلوص، سازنده و وزن آن باید بر روی شمش حک شود.

خلوص هنگام خرید طلا بسیار مهم است: شمش‌های طلا با کیفیت سرمایه گذاری باید حداقل 99.5 درصد از طلای خالص باشند. این امر به ویژه در صورتی که امیدوارید شمش‌ها را به عنوان یک سرمایه گذاری ذخیره کنید، بسیار مهم است. طلای کمتر خالص، مگر اینکه یک سکه طلای از پیش تأیید شده باشد، نمی‌تواند به عنوان ک دارایی بسیار سودآور نگهداری شود.

شمش طلا

می‌توانید شمش‌های طلا 30 گرمی را از فروشندگان، افراد یا به صورت آنلاین از سایت‌های خارج مانند JMBullion، بورس فلزات گرانبها آمریکا (APMEX) یا SD Bullion یا از سایت‌های ایرانی مثل میراث خریداری کنید و به خاطر داشته باشید که ممکن است برای اطمینان از حمل و نقل ایمن شمش خود، درگیر هزینه‌های تحویل و بیمه باشید.

 

 

شمش طلا 30 گرمی

اگر به دنبال سرمایه گذاری در شمش طلا یا اضافه کردن آن به ذخایر موجود هستید، شمش‌های طلا ممکن است یکی از مقرون به صرفه‌ترین راه‌ها برای به دست آوردن مجموع اونس طلا برای سرمایه گذاری شما باشد. شمش‌های طلا در اشکال، اندازه‌ها و وزن‌های مختلف وجود دارند و توسط بسیاری از ضرابخانه‌ها و پالایشگاه‌های برتر دنیا تولید می‌شوند. از آنجایی که شمش‌های طلا را می‌توان در مقادیر زیاد تولید کرد و ارزش اسمی ندارند، شمش‌های طلا ممکن است در مقایسه با سکه‌های طلا دارای حق بیمه کمتری باشند. اگر شما فقط نگران به دست آوردن هرچه بیشتر اونس طلا هستید، شمش‌های طلا ممکن است بهترین انتخاب باشد.

شمش‌های طلا در خلوص‌های مختلف نیز وجود دارند و شمش‌های طلای خاصی که ۹۹۹.۹ درصد طلای مرغوب هستند.

اگرچه شمش‌های طلای 1 اونسی یکی از محبوب‌ترین وزن‌ها باقی می‌ماند، شمش‌های طلا در اندازه‌های کوچک‌تر مثل شمش طلا نیز موجود هستند که آنها را برای سرمایه‌گذاران کوچک‌تر یا کسانی که بودجه کمی دارند مقرون به صرفه‌تر می‌کند. برخی از شمش‌های کوچک شمش طلا که امروزه در دسترس هستند عبارتند از:

1 گرم

2.5 گرم

5 گرم

10 گرم

20 گرم

30 گرم

شمش‌های طلا همچنین در اندازه های گرمی بزرگتر از یک گرم مانند وزن های 30 گرمی، 100 گرمی و 250 گرمی وجود دارند. شمش‌ها همچنین می‌توانند به طور قابل توجهی بزرگتر از وزن 1 اونس باشند و در وزن های 10 اونس، 1 کیلو و حتی 400 اونس در دسترس هستند.

شمش طلا و سرمایه گزاری آن

یکی از راحت‌ترین جنبه‌های شمش‌های طلا، روی هم چیدن آن‌ها است. به ویژه شمش‌های طلای کوچکتر را می‌توان در گاوصندوق خانگی، صندوق امانات بانکی یا انبار نگهداری کرد.

برخی از شمش‌های طلا دارای مزیت اضافی کارت سنجش و یا علامت سنجشگر روی شمش هستند. کارت سنجش شواهد بیشتری از محتوای فلزی و خلوص شمش را در اختیار خریدار قرار می‌دهد. علاوه بر این، بسیاری از شمش‌های طلا دارای یک شماره سریال منحصربه‌فرد هستند که روی شمش آن درج شده است که می‌توان از آن برای تأیید اصالت استفاده کرد و تمامی شمش‌های میراث در وزن‌های مختلف از این ویژگی برخوردار هستند.

شمش‌های طلا در دو سبک بسیار متمایز وجود دارد: شمش‌های ضرب شده و شمش‌های ریخته گری.

آیا شمش طلا 30 گرمی 100% از طلاست؟

محتوای طلای دقیق شمش مجاز است بین 350 اونس (10.9 کیلوگرم؛ 384.0 اونس) و 430 اونس (13.4 کیلوگرم؛ 471.8 اونس) متغیر باشد. حداقل خلوص مورد نیاز طلا 99.5 درصد است. این شمش‌های طلای 30 گرمی باید در خزانه‌های شمش طلای شناخته شده و ایمن ذخیره شوند تا در برابر خطرهای احتمالی محافظت شوند.

شمش پاندا طلایی 30 گرمی

اولین بار در سال 1982 توسط ضرابخانه رسمی چین معرفی شد، طراحی آن هر سال متفاوت است (به جز در سال‌های 2001 و 2002). این طرح‌ها آینه طراحی پاندا نقره‌ای است.

محتوای طلا: 30 گرم

حداقل وزن ناخالص: 30 گرم

درجه خلوص: 24 عیار

سکه پاندا 1 اونس اولین بار در سال 1982 توسط جمهوری خلق چین معرفی شد و از آن زمان به عنوان یکی از بهترین شمش‌های طلا در بازار جهانی تبدیل شده است. بزرگترین وزن و نامزدی سریال، شمش پاندا 1 اونس محبوب‌ترین و با ارزش‌ترین سریال است.

شمش پاندا چینی

طراحی شمش پاندا هر سال تغییر می‌کند، یکی از تنها دو ضرابخانه بزرگ در جهان که سالانه معکوس شمش را دوباره طراحی می‌کنند، دیگری ناگت استرالیا است. تنها سال‌هایی که طراحی پاندا بدون تغییر باقی ماند، سال‌های 2001 و 2002 بود؛ اما تغییرات سالانه به سرعت پس از شکایت‌ها دوباره اعمال شد. تغییرات در طراحی، شمش پاندا را به ویژه در میان کلکسیونرها محبوب می‌کند که اغلب سعی می‌کنند کل مجموعه را جمع آوری کنند.

پاندا در چندین وزن 1/20 اونس که در سال 1983 معرفی شد موجود است، 1/10 اونس، 1/4 اونس، 1/2 اونس، 1 اونس و همچنین شمش‌های بزرگتر 30 گرمی، 15 گرمی با وزن 5 اونس و 12 اونس به صورت پراکنده منتشر شد.

شمش پاندا بین سالهای 1982 تا 2000 ارزش اسمی 100 یوان داشت. این ارزش از سال 2001 تا به امروز به 500 یوان تغییر کرد. وزن کلی شمش پاندا 30 گرم و ضخامت آن 2.70 میلی متر است. این شمش با 24 قیراط یکی از خالص‌ترین شمش‌های طلا در جهان است. همانطور که در مورد چنین طلاهای ظریفی وجود دارد، آنها به دلیل چکش خواری به مراقبت بیشتری در هنگام جابجایی نیاز دارند.

طرح جلوی آن در طول تاریخ ثابت مانده است و معبد بهشت ​​و عبارت "Zhonghua Renmin Gongheguo" را نشان می‌دهد که به جمهوری خلق چین ترجمه می‌شود. پشت شمش همیشه تصویری از پاندا غول پیکر است. این پرتره‌ها هستند که سالانه تغییر می‌کنند. همچنین سکه‌های نقره پاندا با وزن‌های مختلف سالانه منتشر می‌شود.

عواملی که هنگام خرید طلای فیزیکی 30 گرمی باید در نظر گرفت

اگر تصمیم به خرید طلای فیزیکی 30 گرمی دارید، باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

ذخیره سازی

شمش طلای فیزیکی 30 گرمی نیاز به محل نگهداری امن دارد. در حالی که مطمئناً می‌توانید شمش طلای خود را در خانه نگه دارید، بسیاری از سرمایه گذاران یک نگهبان را ترجیح می‌دهند. قبل از خرید، مطمئن شوید که گزینه‌های امن برای ذخیره سازی شمش طلای خود را بررسی کرده‌اید و به خاطر داشته باشید که ذخیره سازی مطمئن هزینه‌هایی را به سرمایه گذاری شمش طلای شما اضافه می‌کند.

شمش طلا

بیمه

اگر تصمیم دارید شمش طلای خود را در خانه نگهداری کنید، باید شمش طلای خود را بیمه کنید تا از خود در برابر سرقت یا بلایای طبیعی محافظت کنید. این می‌تواند به هزینه بیمه صاحبان خانه یا اجاره کنندگان شما اضافه کند و حتی اگر شمش طلای خود را در خانه نگهداری نمی‌کنید، می‌خواهید بیمه نامه ارائه دهنده ذخیره سازی خود را بررسی کنید تا تعیین کنید چگونه از سرمایه شما محافظت می‌کند.

سازنده

از آنجایی که شما در حال سرمایه گذاری هستید، باید مطمئن شوید که از منابع معتبر خرید می‌کنید که به افزایش ارزش خرید شما در طول زمان کمک می‌کند. هنگام خرید طلا، به دنبال تولیدکنندگان معتبری مانند Credit Suisse، ضرابخانه Perth و Royal Canadian Mint باشید و در نمونه ایرانی می‌توان به سایت میراث اشاره کرد که از اعتبار 50 ساله برخوردار است و یکی از برندهای شناخته شده در عرصه طلا محسوب می‌شود.

خلوص

محتوای طلا در سکه، شمش یا قطعه جواهر تأثیر زیادی بر ارزش آن به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری دارد. اطمینان حاصل کنید که هر طلایی که به عنوان سرمایه‌گذاری خریداری می‌کنید دارای درجه خلوص است که به آن کمک می‌کند تا در آزمون زمان مقاومت کند. این بدان معنی است که شما احتمالاً اقلام طلایی را هدف قرار می‌دهید که حداقل 91٪، اگر نه 99٪، خالص هستند.

شمش طلا 30 گرمی میراث

شمش طلا 30 گرمی میراث، طلای خامی است که حداقل عیار آن ۹۹۵ و حداکثر آن ۹۹۹.۹۹ می‌باشد. هر چه عیار آن بیشتر باشد، ارزش آن هم بیشتر می‌شود. امروزه برای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف از شمش استفاده می‌شود. همچنین شمش طلا بهترین گزینه برای هدیه دادن است؛ چرا که سلایق زیادی را در بر می‌گیرد و ارزش زیادی به همراه دارد. شمش طلا میراث با خلوص بالایی تولید می‌شود که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

جهت خرید شمش طلای 30 گرمی میراث کلیک کنید

هزینه شمش طلا 30 گرمی

قیمت شمش طلای 30 گرمی بر اساس بازار جهانی فعلی متفاوت است. سرمایه گذاران و خریداران در سراسر جهان همیشه قیمت‌ها را بر اساس واحد پول دلار دنبال می‌کنند. برخی از افراد روزنامه روزانه را باز می‌کنند تا نرخ‌های فعلی را بررسی کنند، در حالی که برخی دیگر نظرات و به‌روزرسانی‌های فروشندگان محبوب را به صورت آنلاین در وب‌سایت‌ها دنبال می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.