blog image

تاریخ انتشار: پنجشنبه بیست و چهار فروردین ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

در چین، طلا اغلب برای مناسبت‌های خاص به اعضای جوان‌تر خانواده هدیه داده می‌شود، و سنت هدیه دادن طلا به نوزادان تازه

4 کشور مصرف کننده بالای طلا در دنیا

چین

در چین، طلا اغلب برای مناسبت‌های خاص به اعضای جوان‌تر خانواده هدیه داده می‌شود، و سنت هدیه دادن طلا به نوزادان تازه متولد شده به شکل گردنبند یا دستبند کوچک وجود دارد.

طلا همچنین در سال نو چینی جایگاه ویژه‌ای دارد، زیرا جواهرات 24 عیار که اغلب دارای نمادهای زودیاک هستند به دلیل ارزش سرمایه گذاری و زیبایی آنها خریداری می‌شوند.

طلا از زمان سلسله هان (206 قبل از میلاد تا 220 پس از میلاد) در تاریخ چین وجود داشته است؛ اما تقاضای طلای چین در طول شش سلسله (222-589 پس از میلاد) با آمدن بودیسم برقرار شد. عبادت کنندگان هدایای طلا، بتکده‌های طلایی و مجسمه‌های بودا را می‌ساختند.

امروزه، چین بزرگترین بازار واحد طلا در جهان است که توسط جامعه‌ای هدایت می‌شود که به طور پیوسته در حال ثروتمندتر شدن است و این عقیده را دارد که خرید طلا نشان دهنده آینده نگری مالی صحیح هست و وعده خوشبختی را می‌دهد.

طلا در چین

دیدگاه بلندمدت از توانایی طلا برای رشد ارزش به این معنی است که در چین افت قیمت اغلب به عنوان فرصت خرید تلقی می‌شود.

نگاهی کوتاه به جواهرات چینی در فرهنگ چینی، قدمت جواهرات به حدود 5000 سال قبل از میلاد مسیح در دوران نوسنگی باز می‌گردد. از آن زمان، نقش آن پیچیده بود، زیرا نشان دهنده موقعیت اجتماعی و ارزش‌های معنوی بود، در حالی که به دلایل عملی نیز استفاده می‌شد. به عنوان مثال، در حدود 221 قبل از میلاد و 220 پس از میلاد، ملکه‌ها و کنیزهای امپراتوری حلقه‌های طلا را در دست چپ خود می‌پوشیدند تا نشان دهند که حامله یا در حال قاعدگی هستند و بنابراین نمی‌توانند به امپراتوران خود خدمت کنند. برای چینی‌ها، جواهرات آنقدر ارزش فرهنگی داشت که مردم با ثروتشان دفن می‌شدند. این پدیده به باستان شناسان و مورخان این امکان را می‌دهد که بسیاری از جواهرات چینی را که به زیبایی حفظ شده‌اند کشف کنند و بدین ترتیب بتوانند هویت کشور، سطح صنعت و میراث آن را درک کنند. بر اساس گزارش Euromonitor Intl، بازار جواهرات چین در سال 2020 به 100 میلیارد دلار رسید.

هندوستان

هند یکی از بزرگترین بازارهای طلا است و ثروت رو به رشد باعث رشد تقاضا می‌شود.

طلا نقش محوری در فرهنگ این کشور دارد و به عنوان ذخیره ارزش، نمادی از ثروت و موقعیت و بخش اساسی بسیاری از آیین‌ها به شمار می‌رود. در میان جمعیت روستایی کشور، تمایل عمیق به طلا با ملاحظات عملی قابل حمل و امنیت جواهرات به عنوان یک سرمایه گذاری همراه است.

هندوستان

طلا به ویژه در فرهنگ هندوها و جین‌ها به عنوان یک ماده فرخنده در نظر گرفته می‌شود. قانونگذار باستانی مانو حکم داد که زیور آلات طلا باید برای مراسم و مناسبت‌های مهم پوشیده شود. گذشته از دیوالی، یکی از مهم ترین تاریخ‌ها در تقویم هند، جشنواره‌های منطقه‌ای در سراسر کشور با طلا جشن گرفته می‌شود. به عنوان مثال: در جنوب، آکشایا تریتا، پونگال، اونام و اوگادی. در شرق، دورگا پوجا؛ در غرب، گودی پاودا؛ در شمال، بایساخی و کاروا چوث.

طلا در هند

طلا در بیشتر رویدادهای زندگی شخصی نیز نقش اساسی دارد. هدیه دادن طلا بخش عمیقی از آداب ازدواج در جامعه هند است. عروسی تقریباً 50 درصد تقاضای سالانه طلا در هند را ایجاد می کند.

ایالات متحده

عروسی عامل اصلی تقاضای جواهرات طلا در ایالات متحده است. در حالی که حلقه‌های ازدواج برای قرن‌ها بخشی از فرهنگ اروپای غربی بوده‌اند، سنت مدرن آمریکایی حلقه طلایی عروسی در طول جنگ جهانی دوم، زمانی که سربازانی که در خارج از کشور می‌جنگیدند، حلقه‌هایی را برای یادآوری عزیزانشان در خانه به سر می‌کردند.

بازار جواهرات طلا در ایالات متحده از فروش طلا در بازار انبوه فاصله گرفته است و با رشد برندهای جواهرات طلای طراح، از رنسانس در سطح بالایی برخوردار است.

طلا در ایالات متحده

طنین طلا به ویژه در میان آن دسته از مصرف کنندگانی که به دنبال خرید قطعه‌ای هستند که احساس می‌کنند با سنت مرتبط است یا لحظه خاصی از زندگی آنها را یادآوری می‌کند، طنین انداز می‌شود. نقطه قوت کلیدی طلا برای این مصرف کنندگان این است که ارزش عاطفی و مالی ذاتی را در طول زمان حفظ می‌کند و می‌تواند به نسل بعدی منتقل شود.

ترکیه

ترکیه، شاید بهتر از هر جای دیگری، نقش گسترده‌ای را که طلا می‌تواند در جامعه مدرن ایفا کند، نشان می‌دهد.

طلا در بطن زندگی ترکیه گنجانده شده است. تجار پیشگام استفاده از سکه‌های طلا در لیدی باستان بودند و امروزه طلا نقش مهم و نوآورانه‌ای در اقتصاد ترکیه ایفا می‌کند.

تقاضای ترکیه برای طلا بر اساس میراث فرهنگی عمیق است و نقش مهمی در عروسی‌ها و دیگر جنبه‌های زندگی مذهبی دارد. در صنعت جواهرسازی، هم وسیله مبادله و هم یک واحد حساب است. در بازار بزرگ قلب بازار طلای ترکیه، اجاره اغلب به طلا قیمت گذاری می‌شود. انگیزه اقتصادی قوی برای داشتن طلا نیز وجود دارد. افراد در ترکیه‌ به طلا به‌عنوان یک محافظ مؤثر در برابر آسیب‌های تورم و ضعف ارز روی آورده‌اند.

دنیای طلا استانبول

 وقتی صحبت از جواهرات به میان می‌آید، ترک‌ها از حرفه‌ای‌ترین تولیدکنندگان و تاجران هستند. این به خاطر تاریخ غنی این شهر و موقعیت استراتژیک آن است که اروپا را به آسیا متصل می‌کند. قرن‌ها پیش، مردم استانبول توانستند اسرار طراحی، تولید و تجارت جواهرات را بیاموزند.

طلا در ترکیه

فروش و اشاعه جواهرات ترکیه در سرتاسر جهان کار سختی نبود، زیرا تاجران بین المللی آنچه را که از هند، چین، سوریه، ایران، مصر، اروپا می‌آوردند، می‌فروختند و همچنین محصولاتی را از ترکیه می‌خریدند تا دوباره در این کشور به فروش برسند. بنابراین، فروش جواهرات در استانبول سخت نبود، به خصوص که جزء بهترین جواهرات جهان بود و هنوز هم است. امروزه تجارت جواهرات بیش از پیش رشد کرده است و شما می‌توانید به راحتی طلا پیدا کنید. بنابراین اگر به فکر خرید جواهرات طلا هستید، در اینجا تعدادی از معروف ترین مغازه‌هایی که می‌توانید از آنها خریداری کنید، آورده شده است.

 جواهرات Kiswah: برند جواهرات Kiswa علیرغم اینکه به تازگی تأسیس شده است، به سرعت به یکی از فروشگاه‌های معروف تبدیل شد و جزء معروف ترین و لوکس ترین برندهای استانبول قرار گرفت. بیشتر نقوش اسلامی باستانی است که دارای قطعات واقعی کعبه از عربستان سعودی هست. علاوه بر این، می‌توانید جواهرات دست‌ساز زیادی پیدا کنید که از طلای خالص ساخته شده‌اند. شرکت Kiswah شعبه‌های زیادی در استانبول، شعبه فرودگاه، شعبه بازار بزرگ و بسیاری از شعبه‌های دیگر دارد. آنها همچنین به نمایشگاه‌های طلا در کشورهایی مانند عربستان سعودی، امارات متحده عربی و قطر می‌پیوندند.

جواهر آلتینباس: شرکت آلتینباس یکی از بزرگترین شرکت‌های جواهرات در ترکیه است. در واقع آنها نه تنها در استانبول بلکه در شهرهای دیگر در سراسر کشور شعبه دارند. به طور کلی، جواهرات آلتینباس مجموعه‌ها و گزینه‌های مختلفی را برای زنان و مردان ارائه می‌دهد، بیشتر طرح‌ها، طرح‌های مدرن هستند؛ اما می‌توانید طرح‌های دیگری را نیز پیدا کنید که دارای رنگ سنتی ترکی هستند. جواهرات 21 قیراط، 18 قیراط و 14 قیراط را می‌توانید در جواهر فروشی آلتینباس پیدا کنید. در مقایسه با سایر شرکت‌ها، خرید از جواهرات آلتینباس برای شما هزینه زیادی ندارد، قیمت طلا جهانی است؛ اما مغازه‌ها معمولاً به ازای هر گرم خرید شما دلار کمی به عنوان هزینه ساخت اضافه می‌کنند، به هر حال شما همچنان مغازه‌های گرانتری نسبت به جواهرات آلتینباس پیدا خواهید کرد. بنابراین یافتن یکی از مغازه‌های آن کار سختی نیست.

طلا و جواهرفروشی در بازار بزرگ و بیازیت: بازار بزرگ معروف در واقع قدیمی‌ترین مرکز خرید تاریخ است و زمانی بزرگ‌ترین مرکز خرید بوده است، این بازار در مجموع بیش از دو هزار مغازه دارد، البته همه آنها اینطور نیستند. وقتی برای اولین بار از در اصلی وارد بازار بزرگ می‌شوید، از تعداد جواهرفروشی‌های داخل آن شگفت‌زده خواهید شد. به معنای واقعی کلمه، بیش از صد مغازه جواهر فروشی وجود دارد. شما می‌توانید هزاران گزینه و طرح پیدا کنید، بنابراین اگر با همسرتان خرید می‌کنید باید صبور باشید. هیچ فروشگاه خاصی وجود ندارد که بتوانیم راهنمایی کنیم، زیرا همه برندهای معروف و محلی با قیمت‌ها و کیفیت‌ها و طرح‌های مختلف در آنجا موجود هستند، می‌توانید طرح‌های عثمانی، طرح‌های مدرن، طرح‌های ترکی، طرح‌های ایتالیایی و بسیاری از طرح‌های دیگر برای انگشتر، گردن‌بند را پیدا کنید. دستبند، گوشواره و حتی هدایای کوچک.

 یکی از چیزهایی که در بازار بزرگ بسیار جالب است، مغازه‌هایی است که سکه‌های طلا می‌فروشند. این سکه‌ها در واقع برای رزرو پول استفاده می‌شوند، بنابراین اگر مقداری دلار دارید که نمی‌دانید چگونه از آن سود کنید، می‌توانید به راحتی یک یا دو سکه تا از آنها را بخرید و صبر کنید تا قیمت طلا بالاتر برود و سپس آن را بفروشید. شما باید مطمئن شوید که در زمان مناسب خرید می‌کنید، زیرا ممکن است قیمت طلا کاهش یابد و همیشه افزایش نیابد. انواع مختلفی از سکه‌ها وجود دارد که هر یک از آنها گرم متفاوتی دارند. به همین دلیل است که برای هر کدام قیمت‌های متفاوتی پیدا می‌کنید. در مجموع، این سکه‌ها از طلای 24 عیار خالص ساخته شده‌اند، بنابراین، می‌توانید به معنای واقعی کلمه در پول خود صرفه‌جویی کنید و شاید بعداً هنگام فروش آن سود کسب کنید. علاوه بر این، حمل آنها آسان است و نیازی به تهیه گاوصندوق برای آنها نخواهید داشت. فروشگاه‌های بیشتری در شهر استانبول وجود دارد که می‌توانید پیدا کنید، برخی از آنها محلی هستند در حالی که برخی دیگر در سطح بین المللی مشهور هستند.

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.