blog image

تاریخ انتشار: یکشنبه هفده اردیبهشت ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

6 سوالی که باید از فروشنده شمش خود بپرسید چه به دنبال راهی بلندمدت برای حفظ ثروت و سرمایه گذاری باشید، چه به دنبال یک پناهگاه امن ...

6 سوالی که باید از فروشنده شمش خود بپرسید

چه به دنبال راهی بلندمدت برای حفظ ثروت و سرمایه گذاری باشید، چه به دنبال یک پناهگاه امن در برابر بحران‌های اقتصادی آتی، یا یک دارایی ملموس که بتوانید مستقیماً آن را کنترل کنید، شمش یک گزینه سرمایه گذاری عالی است. تعداد کمی از دارایی‌های دیگر می‌توانند به اندازه شمش ارزشمند باشند حتی می‌توان گفت نقشی غیرقابل جایگزین به عنوان یک گزینه دفاعی در یک بازار نامطمئن ایفا می‌کند.

 

 

بسیاری از فروشندگان شمش در ایران وجود دارند که می‌توانید انواع شمش‌ها از جمله طلا و نقره را به صورت حضوری و آنلاین خریداری کنید.

 موارد زیر سؤالاتی هستند که باید از فروشنده شمش خود بپرسید تا یک خرید آگاهانه انجام دهید و مطمئن شوید که فلزات گران‌بها برای شما بهترین روش سرمایه گذاری و کارآمد باشد.

شماره 1 شمش چیست؟

ابتدا باید مطمئن شوید که محصول مناسب را دریافت می‌کنید. شمش طلا و نقره با خلوص بالا است که به صورت شمش یا سکه خریداری می‌شود. برخلاف جواهرات، خریداران شمش نگران طراحی روی آن یا نام تجاری (برند) نیستند، فقط نگران ارزش شمش هستند. مهمترین سوال این است: محصول چند گرم طلا یا نقره دارد؟

شماره 2 مزیت خرید شمش طلا در ایران برای سرمایه گذاری چیست؟

در ایران و دیگر کشورها شمش طلا وسیله سرمایه گذاری محسوب می‌شود و ارزش بسیار زیادی دارد. این ارش روز افزون طلا در همه جا به صورت روزانه اتفاق نمی‌افتد به این ترتیب به خریداران طلای ایرانی در مقایسه با همتایان بین المللی خود برتری می‌بخشد و به عنوان یک مزیت محسوب می‌شود.

و شما همیشه باید به این نکته توجه کنید که محصولات شمش با خلوص بالا و شناخته شده را خریداری کنید.

از کجا می‌توان طلا خرید؟

فروشندگان حضوری و آنلاین شمش کمترین حق بیمه و گسترده ترین انتخاب در زمینه مصنوعات طلا را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید نحوه خرید طلا در ایران را از سایت‌های گوناگون نیز یاد بگیرید، و متوجه خواهید شد که هر کدام از مصنوعات طلا چه میزانی مالیات را شامل می‌شوند.

3 بهترین نوع شمش برای خرید چیست؟

با وجود محصولات گوناگون، متنوع و زیاد شمش، سخت است که بدانید کدام یک با اهداف شما مطابقت دارد. همه چیز به این بستگی دارد که شما چگونه برای سرمایه گذاری در طلا برنامه ریزی می‌کنید و قصد دارید چه مدت قبل از فروش صبر کنید و چه مقدار زمان برای خرید شمش وقت دارید.

بسیاری از سرمایه گذاران با خرید نقره شروع می کنند، زیرا فلزی ارزن‌تر و در دسترس‌تر در مقایسه با طلا است. نقره بسیاری از مزایای مشابه فلز طلا گران قیمت را ارائه می‌دهد و قیمت آنها اغلب با هم تغییر می‌کند.

به‌عنوان یک قاعده کلی، هرچه میزان گرم بیشتری طلا و نقره بخرید، بیشتر می‌توانید پس‌انداز کنید.

شما همچنین می‌توانید بین سکه و شمش برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. تولید سکه‌ها پرهزینه‌تر است، بنابراین هزینه‌ای که برای آنها می‌پردازید، بالاتر است. با این حال، سکه‌هایی که توسط بانک مرکزی و ضرابخانه‌های بزرگ جهان ضرب و تولید می‌شوند، به طور گسترده قابل اعتماد هستند و به راحتی قابلیت احراز هویت هستند. با این حال، برای فروش شمش‌های طلایی که از پالایشگاه‌های بزرگ و معتبر خریداری کرده‌اید نیز مشکلی نخواهید داشت و حق بیمه کمتر خواهد بود.

1 اونس ( گرم) اندازه استاندارد سکه‌ها و شمش‌ها است؛ اما می‌توانید اندازه‌های مختلفی مانند طلای 1 گرمی، سکه‌های طلای 1/10 اونسی، شمش‌های طلای 1 کیلوگرمی را که از مزایا آن در مقاله چرا شمش طلا یک کیلوگرمی بخریم، صحبت شد نیز تهیه کنید. آنچه باید بخرید به برنامه و نیازهای شما بستگی دارد. آیا می‌خواهید ثروت خود و ارزش آن را برای دهه‌ها حفظ کنید، حتی به طور بالقوه آن را به عنوان یک ارث باقی بگذارید؟ در این صورت یک شمش طلا بزرگ خریداری کنید، چراکه هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد و ارزش بسیار بالایی دارد. اگر چشم‌انداز کوتاه‌تری برای سرمایه گذاری دارید، شمش‌های کوچک‌تر به شما امکان می‌دهند با افزایش قیمت آن را بفروشید، بدون اینکه کل ثروت خود را به فروش برسانید، می‌توانید بخشی از آن را بفروشید.

4 سکه‌ها و شمش‌های طلای خود از کجا آمده‌اند؟

شما می‌خواهید قبل از خرید سکه‌ها و شمش‌های خود بدانید آنها  از کجا می‌آیند. دو راه اصلی وجود دارد که فروشندگان شمش محصولات خود را تضمین می‌کنند.

ضرابخانه و پالایشگاه

مصرف کنندگان شخصی و انفرادی نمی‌توانند مستقیماً از ضرابخانه طلا بخرند. ضرابخانه‌های مستقل و پالایشگاه‌های خصوصی با توزیع کنندگانی کار می‌کنند که قادر به فروش و بازخرید محصولات شمش خود هستند. به این ترتیب می‌توانید سکه‌ها و شمش‌های تازه منتشر شده را به دست آورید.

نقدینگی یک عامل مهم در هر دارایی سرمایه گذاری است. تأمین کنندگان جهانی فروش شمش را در هر زمان که بخواهید، بسیار آسان می‌کنند.

قبل از خرید سکه طلا یا نقره به شما گفته می‌شود محصولی را که می‌خرید قبلاً متعلق به چه زمانی بوده است و چه ارزش تاریخی را پشت سر دارد. این محصولات می‌توانند مقرون به صرفه‌تر از نسخه‌های جدید ضرابخانه باشند؛ اما اگر فقط به فلزات گران‌بها به عنوان وسیله‌ای برای سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنید، شمش طلا یا نقره با خلوص 0.999 بهترین گزینه محسوب می‌شود.

شماره 5 چگونه فلزات گران‌بها ارسال می‌‌شود؟

حریم خصوصی شما مهم است. یکی از اولین قوانین نگهداری فلزات در خانه این است که در مورد آن محتاط باشید. آن را در گاوصندوق نگه دارید و به افراد زیادی در مورد آن چیزی نگویید، در غیر این صورت ممکن است ناخواسته خانه خود را هدف سرقت قرار دهید.

هنگام خرید اینترنتی طلا، باید در بسته بندی ایمن و ضد دستکاری ارسال شود تا هیچ کس، حتی تحویل دهنده بسته، متوجه نشود که شما در حال خرید و ذخیره شمش در منزل خود هستید. این یک اقدام احتیاطی ساده است که هر سرمایه گذاری باید انجام دهد و به آن توجه داشته باشد.

شماره 6 چگونه می‌توانید طلا را در ایران بفروشید؟

در نهایت، باید از فروشنده شمش خود بپرسید که آیا آنها نیز طلا را می‌خرند. فروشنده‌ها گاهی بهترین قیمت‌ها را برای شمش ارائه می‌دهند، زیرا می‌توانند به راحتی آن شمش را دوباره به فروش برسانند.

اگر می‌خواهید طلای خود را تبدیل به پول نقد کنید، در هنگام خرید به فروش آن دقت کنید. و توجه داشته باشید زمانی که می‌خواهید شمش طلا خود را بفروشید، قیمت طلا در ایران چقدر است.

همیشه یک بازار آماده برای شمش طلا و نقره وجود دارد و این چیزی است که باعث می‌شود به عنوان یک وسیله سرمایه گذاری خوب عمل کند. می‌توانید، مطمئن باشید که شمش در بازار خریداران زیادی دارد و بعد از انجام ارزیابی در مورد خلوص شمش، آن را از شما خریداری می‌کنند.

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.