blog image

تاریخ انتشار: سه شنبه نه خرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

کریستوبال بالنسیاگا اولین بوتیک خود را در سن سباستین اسپانیا در سال 1919 افتتاح کرد و به شعبه‌هایی در مادرید و بارسلونا گسترش یافت. خانواده سلطنتی اسپانیا

 جواهرات بالنسیگا (تاریخچه و طراحی آن)

تاریخچه

کریستوبال بالنسیاگا اولین بوتیک خود را در سن سباستین اسپانیا در سال 1919 افتتاح کرد و به شعبه‌هایی در مادرید و بارسلونا گسترش یافت. خانواده سلطنتی اسپانیا و اشراف از طرح‌های او استفاده می‌کردند. زمانی که در جنگ داخلی اسپانیا او را مجبور به بستن فروشگاه‌هایش کردند، بالنسیاگا به پاریس نقل مکان کرد.

 

همچنین بخوانید:برند جواهرات ون کلیف

 

بالنسیاگا خانه مد پاریس خود را در آگوست 1937 در خیابان جورج پنجم افتتاح کرد، جایی که اولین نمایش مد او طرح‌هایی را به نمایش گذاشت که به شدت تحت تأثیر رنسانس اسپانیایی قرار گرفته بودند. در مدت دو سال، مطبوعات از او به عنوان یک انقلابی تمجید کردند و طرح‌های او بسیار مورد توجه قرار گرفت. کارمل اسنو، سردبیر هارپرز بازار، یکی از قهرمانان اولیه طراحی‌هایش بود.

 

همچنین بخوانید:برند جواهرات کارتیه

بالنسیاگا

مشتریان امنیت خود را به خطر انداختند تا در طول جنگ جهانی دوم به اروپا سفر کنند تا لباس Balenciaga را ببینند. در این دوره، او به دلیل کت مربع خود، با آستین‌های بریده شده در یک تکه با یوغ  و برای طرح‌هایش با توری مشکی و قهوه ای روی پارچه صورتی روشن مورد توجه قرار گرفت. مورخان بر این باورند که ادامه فعالیت بالنسیاگا در طول اشغال پاریس توسط نازی‌ها به واسطه ارتباط بالنسیگا با ژنرال فرانسیسکو فرانکو دیکتاتور اسپانیایی که متحد نزدیک آدولف هیتلر بود امکان پذیر شد. رابطه با فرانکو بسیار نزدیک بود در واقع، Balenciaga لباس برای خانواده فرانکو طراحی کرده بود. این شرکت یکی از تنها 60 شرکتی بود که در دوران اشغال اجازه فعالیت داشتند و عرضه مداوم مواد خام از اسپانیا که در آن زمان در پاریس به دلیل جنگ با کمبود مواجه بود، به بالنسیاگا مزیت رقابتی داد. با این حال، Balencia شهادت داد که او درخواست هیتلر برای انتقال فعالیت‌های شرکتش به برلین را رد کرد.

در طول سال‌های پس از جنگ، خطوط او خطی‌تر و براق‌تر شدند و از شکل ساعت شنی که توسط  Christian Dior's New Look رایج شده بود، فاصله گرفتند. سیال بودن سیلوئت‌هایش او را قادر ساخت تا رابطه بین لباس و بدن زنان را دستکاری کند. در سال 1951، او سیلوئت را تغییر داد، شانه‌ها را پهن کرد و کمر را برداشت. در سال 1955، او لباس تونیک را طراحی کرد که بعداً به لباس زنانه سال 1958 تبدیل شد. کت (1957)، دامن بادکنکی (1957) و لباس گونی (1957). در سال 1959، کار او در خط امپراتوری، با لباس‌های کمر بلند و کت‌هایی مانند کیمونو به اوج رسید.

در دهه 1960، Balenciaga به پارچه‌های سنگین، گلدوزی‌های پیچیده و مواد جسورانه تمایل داشت. علائم تجاری او شامل یقه‌هایی بود که از استخوان ترقوه دورتر می‌شدند تا ظاهری قو مانند داشته باشند و آستین‌های کوتاه.

جواهرات بالسنیاگا

جکی کندی در زمانی که جان اف کندی رئیس جمهور آمریکا بود با خرید آثار گران قیمت Balenciaga شوهرش را ناراحت کرد. صورت‌حساب‌های مد لباس او در نهایت توسط پدرشوهرش، جوزف کندی، با احتیاط پرداخت شد.

پشتیبانی از اوکراین

در مارس 2022 در هفته مد پاریس، Balenciaga از اوکراین در طول جنگ روسیه و اوکراین حمایت کرد. تی شرت‌هایی به رنگ زرد و آبی (مانند پرچم اوکراین ) روی صندلی‌ها قرار داده شده بود. دمنا گواسالیا، مدیر خلاقیت، شعری از نویسنده اوکراینی الکساندر اولس با عنوان « زندگی در اوکراین، زندگی برای زیبایی» را در ابتدا و انتهای نمایش خواند. وی خاطرنشان کرد که این نمایش خود توضیحی است و تقدیم به « بی باکی، مقاومت و پیروزی عشق و صلح است.» این برند همچنین برای حمایت از پناهندگان اوکراینی به برنامه جهانی غذای سازمان ملل کمک مالی کرد.

جنجال تبلیغاتی کودکان

در نوامبر 2022، یک کمپین تبلیغاتی که در حساب اینستاگرام Balenciaga ارسال شد، کودکانی را نشان داد که خرس‌های عروسکی را با لباس‌های اسارت در دست داشتند. Balenciaga بعداً پس از انتقادات شدید عذرخواهی کرد و همه پست‌های مرتبط با کمپین عکس را حذف کرد. در همین حال، عکاس، گابریله گالیمبرتی، گفت که هم کودکان و هم اشیایی که در عکس‌ها ظاهر می‌شوند، همگی توسط Balenciaga انتخاب شده‌اند. ساعاتی بعد، بالنسیاگا برای یک آگهی جداگانه و قبلی عذرخواهی کرد.

فلسفه طراحی جواهرات Balenciaga چیست؟

طراحی‌های جواهرات Balenciaga با اشکال مختلف، سایه‌های ساده و تمرکز بر ساخت و ساز با کیفیت شناخته می‌شود. این برند برای تولید جواهرات خود به روش‌های سنتی صنایع دستی متکی است و اطمینان حاصل می‌کند که هر قطعه با بالاترین استانداردها ساخته شده است.

جواهرات بالنسیاگا

رنگ‌ها و مواد Balenciaga

رنگ‌های مشخص Balenciaga سیاه، سفید و خاکستری است. این برند اغلب از این رنگ‌ها در کیف‌های دستی، کفش‌ها، لباس‌ها خود استفاده می‌کند. آنها همچنین اغلب از رنگ‌های خنثی دیگری مانند بژ و قهوه‌ای استفاده می‌کنند. Balenciaga همچنین به دلیل استفاده از پارچه‌های مجلل و توجه به جزئیات شناخته شده است. در مورد مواد، Balenciaga اغلب از چرم، پشم و ترمه در طراحی‌های خود استفاده می‌کند.

چه چیزی طراحی‌های جواهرات Balenciaga را از سایر برندهای لوکس متمایز می‌کند؟

تعهد به کاردستی با کیفیت

Balenciaga در بین برندهای لوکس در تعهد خود به کیفیت و مهارت منحصر به فرد است. جواهرات آنها با استفاده از روش‌های سنتی ساخت و ساز تولید می‌شود و تنها از مواد با کیفیت استفاده می‌کنند. این توجه به جزئیات تضمین می‌کند که محصولات Balenciaga برای ماندگاری ساخته شده‌اند و آنها را به سرمایه گذاری عاقلانه‌ای برای هر خریدار شیک پوشی تبدیل می‌کند.

بازار هدف جواهرات Balenciaga

بازار هدف جواهرات Balenciaga هر کسی است که از طراحی با کیفیت قدردانی می‌کند و حاضر است برای آن هزینه بپردازد. این برند دارای طیف گسترده‌ای از محصولات است، از اقلام روزمره مانند تی شرت و شلوار جین گرفته تا قطعات گران قیمت مانند لباس و لباس مجلسی.

طراحان معروف Balenciaga

دمنا گواسالیا

گواسالیا مدیر خلاقیت فعلی Balenciaga است. او در سال 1981 در گرجستان به دنیا آمد و برای تحصیل در آکادمی سلطنتی هنرهای زیبا به بلژیک رفت. پس از فارغ التحصیلی، او برای تعدادی از خانه‌های مد از جمله Louis Vuitton، Maison Martin Margiela و Vetements کار کرد.

دمنا با طراحی‌های تجربی‌اش شناخته می‌شود و این رویکرد را به بالنسیاگا آورده است. تحت هدایت او، این برند تعدادی محصول خلاقانه مانند کفش ورزشی تریپل اس Balenciaga و Balenciaga Speed ​​Trainer منتشر کرده است. او همچنین محصولات آماده پوشاک برند را گسترش داده و بالنسیگا را در دسترس‌تر کرده است.

الکساندر مک کویین

مک کوئین از سال 1997 تا 2001 طراح Balenciaga بود. او در سال 1969 در لندن به دنیا آمد و قبل از کار برای تعدادی از خانه های مد از جمله Givenchy در سنترال سنت مارتینز تحصیل کرد.

دوران مک کوئین در بالنسیاگا با جنجال همراه بود، زیرا او اغلب با بنیانگذار این برند، کریستوبال بالنسیاگا درگیر می‌شد. با وجود این، طرح‌های مک‌کوئین برای این برند مورد استقبال قرار گرفت و به تثبیت موقعیت Balenciaga به عنوان یک خانه مد لوکس پیشرو کمک کرد.

محبوب ترین محصولات Balenciaga چیست؟

کیف های دستی Balenciaga

بالنسیاگا شاید بیشتر به خاطر کیف‌های دستی لوکس و کی های نمادین "it" خود که اغلب بر روی بازوهای افراد مشهور و شیک پوشان دیده می‌شود، شناخته شده است. محبوب‌ترین کیف این برند، شهر کلاسیک است، سبکی جاودانه که در طول سال‌ها با رنگ‌ها و مواد جدید به روز شده است. از دیگر کیف‌های محبوب Balenciaga می‌توان به Bazar Shopper ، Arena Giant 12 Hobo و کیف موتور سیکلت اشاره کرد.

کیف دستی بالنسیاگا

کفش Balenciaga

کفش‌های Balenciaga نیز بسیار مورد علاقه هستند و انتخاب آن‌ها از کفش‌های مجلسی گرفته تا کفش‌های کتانی را شامل می‌شود. کفش‌های کتانی، به‌ویژه، نقطه عطف منحصربه‌فردی برای این برند بودند، زیرا Balenciaga موفق شد کفش‌های کتانی لوکس را در زمانی که بازار بیش از حد اشباع شده بود، محبوب کند. چیزی که مد روزها ممکن است زمانی از آن به عنوان "کفش های کتانی پدر" یاد می‌کردند، به لطف Balenciaga تا حد زیادی به یک کالای ضروری تبدیل شده است. امروزه کفش‌های کتانی Balenciaga افراد مشهوری مانند کندال جنر و جیجی حدید استفاده کرده‌اند. برخی از محبوب‌ترین کفش‌های این برند عبارتند از: کفش ورزشی Triple S ، Speed ​​Trainer و Knife Boot.

کفش بالنسیاگا

لباس Balenciaga

در حالی که Balenciaga بیشتر به خاطر کیف‌های دستی و کفش‌های لوکس خود شناخته می‌شود، آنها همچنین دارای طیف گسترده‌ای از لباس‌ها هستند که شامل همه چیز از لباس گرفته تا کت می‌شود. برخی از محبوب‌ترین اقلام آنها عبارتند از: لباس ژاکارد گلدار، کت دوچرخه سواری چرمی و دامن ماکسی متالیک.

در سال‌های اخیر، Balenciaga خط تولید خود را به محصولات زیبایی، کالاهای خانگی و حتی لباس‌های کودکان گسترش داده است. این برند به دنبال تبدیل شدن به یک برند سبک زندگی است که چیزی برای همه ارائه دهد.

لباس بالنسیاگا

Balenciaga یک خانه مد لوکس است که به دلیل طراحی‌های مدرن و آوانگارد خود شناخته شده است. جواهرات برند با استفاده از روش‌های سنتی ساخت و تنها با بالاترین کیفیت تولید می‌شوند. Balenciaga همچنین در تعهد خود به صنعت و کیفیت منحصر به فرد است که طراحی آنها را از سایر برندهای لوکس متمایز می‌کند. در حالی که قیمت آن‌ها می‌تواند گران باشد، جواهرات آن‌ها طوری طراحی شده‌اند که سال‌ها دوام می‌آورند و اغلب با گذشت زمان ارزششان افزایش می‌یابد. Balenciaga یک سرمایه گذاری عاقلانه برای هر خریدار شیک پوشی است.

 

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.