blog image

تاریخ انتشار: شنبه هفت مرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

جواهرات سلطنتی بریتانیا به دلیل شکوه و عظمت خود در سطح بین المللی مشهور هستند. این مجموعه از رجالیا واقعاً بیش از حد است و دارای مجموعه‌ای خیره‌کننده از تاج ها

جواهرات تاج بریتانیا چیست و ارزش تخمینی آنها چقدر است؟

عظمت سلطنت بار دیگر تالارهای آبی وست مینستر را به ارمغان خواهد آورد، زیرا شاه چارلز سوم تاج و تخت را در کنار کامیلا، همسر ملکه، در یک مراسم باشکوه تاجگذاری در 6 می به دست می‌گیرد. نام رمزی که به آماده سازی برای این رویداد مورد انتظار داده شده است، عملیات گوی طلایی به نقش محوری طلا در دادرسی‌های سلطنتی اشاره می‌کند و وعده می‌دهد که منظره‌ای برای همه باشد. تاجگذاری پادشاه کی است؟ مراسم تاج گذاری از ساعت 11 صبح روز شنبه 6 می در وست مینستر آبی آغاز شد. پس از این مراسم، آخر هفته مهمانی‌های خیابانی و کنسرت‌هایی برای بزرگداشت پادشاه جدید برگزار می‌شود. شاه چارلز سوم سال گذشته پس از مرگ مادرش، ملکه الیزابت دوم، بر تخت سلطنت نشست و او را به پیرترین پادشاه جدید تاریخ بریتانیا تبدیل کرد. آهنگساز مشهور لرد اندرو لوید وبر که بیشتر به خاطر نوشتن موزیکال‌های محبوب از جمله گربه‌ها و شبح اپرا شهرت دارد، مأمور ایجاد سرود تاج گذاری مراسم شاه چارلز سوم شده است. این مراسم خود شامل سنت‌های بسیاری از خدمات ملکه فقید است، از جمله مسح با روغن مقدس و البته جواهرات تاج.

تاج بریتانیا

جواهرات تاج در مراسم تاجگذاری چه هستند؟

جواهرات سلطنتی بریتانیا به دلیل شکوه و عظمت خود در سطح بین المللی مشهور هستند. این مجموعه از رجالیا واقعاً بیش از حد است و دارای مجموعه‌ای خیره‌کننده از تاج‌ها، عصا، شمشیرها و همچنین لباس‌ها و جواهرات برای مراسم تشریفاتی است. جواهرات تاج قرن‌ها نقشی کلیدی در خدمات تاج گذاری ایفا کرده‌اند و دارای نفیس‌ترین مواد از جمله طلا، الماس و سنگ‌های قیمتی هستند. بیایید نگاهی دقیق‌تر به برخی از معروف‌ترین و با ارزش‌ترین جواهرات تاج بیاندازیم.

 

 

تاج سنت ادوارد مرکزی در مراسم تاج گذاری، این تاج با وزن بیش از 2.2 کیلوگرم مطمئناً منظره‌ای چشمگیر برای دیدن است. از طلای جامد ساخته شده و با بیش از 400 سنگ قیمتی، از جمله یاقوت کبود، یاقوت، زمرد، آمتیست و مروارید تزئین شده است و با کلاه مخملی مناسب برای پادشاه به پایان رسیده است. تاج سنت ادوارد تقریباً 3.6 میلیون پوند ارزش دارد. کامیلا برای نقش خود در مراسم تاجگذاری، تاجی خواهد گذاشت که نسخه اصلاح شده تاجی است که برای ملکه مری در سال 1911 ساخته شد و به عنوان همسر جورج پنجم به سفارش وی ساخته شد. در سال 1937، تاج امپراتوری ایالت ارتقاء قابل توجهی نسبت به سلف خود بود که از زمان ملکه ویکتوریا مورد استفاده قرار می‌گرفت. این لباس سبک‌تر و راحت‌تر برای پوشیدن ساخته شده است، اما با وزن 2.3 پوند (1.06 کیلوگرم)، هنوز هم یک قطعه سنگی سنگین است. تاجی که می‌تواند گردن شما را بشکند، ملکه الیزابت دوم هر سال سلطنت خود، تاج سلطنتی را زینت می‌داد و بر تختی طلاکاری شده می‌نشست تا مهمترین پیشنهادهای قانونی دولت برای سال را در طول افتتاحیه ایالتی پارلمان بخواند. در سال 2018، ملکه در مورد اینکه تاج پوشیدن تاج چقدر سنگین است، شوخی کرد.

تاج امپراتوری شامل الماس 317 قیراطی کولینان II است که از بزرگترین الماس کشف شده تا کنون تراشیده شده است. این الماس به عنوان هدیه‌ای به ادوارد هفتم توسط دولت ترانسوال، مستعمره تاج سابق بریتانیا در آفریقای جنوبی امروزی اهدا شد. در 66 مین سالگرد تولدش ارزش تاج سلطنتی 2.5 میلیارد پوند تخمین زده شده است.

تاج ملکه بریتانیا

عصای نمادین او، به ارزش حدود 700 میلیون پوند، با طلا و سنگ، از جمله الماس عظیم 530.2 قیراطی کولینان تزئین شده است. همانطور که قبلا ذکر شد، این بزرگترین الماس تراش خورده سفید در جهان و یکی از جواهرات موجود در مجموعه‌ای است که از الماس اصلی 3106 قیراط کولینان ساخته شده است. گوی حاکم Sovereign's Orb جزء مهمی از سلطنتی بریتانیا است که به عنوان یادآوری به پادشاه عمل می‌کند که قدرت آنها از جانب خدا می‌آید. این یک کره طلایی توخالی زیبا است که با نواری خیره کننده از زمرد، یاقوت و یاقوت کبود تزئین شده و بالای آن یک صلیب باشکوه قرار گرفته است. در سال 1661، زمانی که چارلز اول گوی را ساخت، مبلغ قابل توجهی 1150 پوند را برای آن هزینه کرد. اگر تورم را تنظیم کنیم، امروز کمی بیش از 200000 پوند خواهد بود. منابع دیگر می‌گویند که گوی حاکم حدود 175000 پوند ارزش دارد؛ اما ارزش واقعی آن به دلیل اهمیت تاریخی غنی و گرانبها بودن طلا و سنگ‌های قیمتی آن می‌تواند بسیار بیشتر باشد.

آمپولا

 آمپولا عنصری حیاتی از سلطنتی بریتانیا است که نقش کلیدی در تاج گذاری دارد. آمپول که تماماً از طلا ساخته شده است به شکل عقاب است و روغن تقدیمی را که پادشاه با آن مسح می‌شود در خود جای می دهد. این آمپولا برای تاجگذاری پادشاه چارلز دوم در سال 1661 ساخته شد. آمپولا همراه با یک قاشق تاج گذاری نقره‌ای طلایی شده است که قدیمی‌ترین شیء مورد استفاده در تاج گذاری است و تنها قطعه باقی مانده توسط طلاسازان سلطنتی در قرن دوازدهم ساخته شده است. ارزش تخمینی آمپولا حدود 500000 پوند است. در گذشته، روغن مقدس شامل موادی از حیوانات بود. به عنوان مثال، روغنی که برای مسح ملکه الیزابت فقید مورد استفاده قرار گرفت، طبق گزارش‌ها از یک گربه سیتی، یک آهوی مشک و یک نهنگ اسپرم تهیه شده است؛ اما روغن برای تاج گذاری شاه چارلز با زیتون‌های برداشت شده از دو نخلستان در کوه زیتون، در صومعه معراج و صومعه مریم مجدلیه تهیه شده است.

 گلد استیت

گلد استیت یک وسیله نقلیه کاملاً چشمگیر است که برای مناسبت‌های مهم در زندگی سلطنت بریتانیا از جمله عروسی‌ها و تاج گذاری‌ها در نظر گرفته شده است. در حالی که یک جواهر رسمی تاج نیست؛ اما هنوز قابل توجه است. وزن این خودروی نمادین 4 تن است و از چوب طلایی ساخته شده است که لایه نازکی از ورق طلا روی چوب است. با توجه به وزن و قدمت آن (در سال 1762 ساخته شده است)، آن فقط با سرعت پیاده روی قابل استفاده است و برای کشیدن آن به 8 اسب نیاز است. با وجود ظاهر مجلل، مانور دادن کالسکه طلایی بسیار دشوار است و در نتیجه در مراسم تاجگذاری آتی پادشاه چارلز سوم استفاده نخواهد شد. در عوض، چارلز و کامیلا از کالسکه الماس سیاه و طلایی جوبیلی استفاده خواهند کرد که اولین بار توسط ملکه الیزابت دوم در افتتاحیه ایالتی پارلمان در سال 2014 استفاده شد.

تاج بریتانیا

ارزش تخمینی جواهرات تاج بریتانیا چقدر است؟

علیرغم اهمیت تاریخی و فرهنگی آنها، جواهرات تاج هرگز به طور رسمی ارزش گذاری نشده‌اند با این وجود، کارشناسان به طور غیررسمی دارایی آنها را بین 3 تا 5 میلیارد پوند تخمین زده‌اند، اگرچه تاج و تخت هرگز به فکر فروش آنها نبوده است. اگر قیمت طلا ادامه پیدا کند، ارزش این رگالی‌ها که در حال حاضر بسیار زیاد است، تا پایان سال حتی بیشتر خواهد شد. بنابراین، چه از علاقه مندان به سلطنت باشید و چه نباشید، تاج گذاری پادشاه چارلز سوم، قطعاً منظره‌ای باشکوه بود که در تاریخ ثبت خواهد شد.

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.