blog image

تاریخ انتشار: پنجشنبه هفده فروردین ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

کاهش ارزش پول: نرخ‌های بهره در زمان‌های پرتلاطم اقتصادی و اجتماعی در داخل یک کشور ممکن است رشد منفی داشته باشد، صاحبان ثروت چگونه می‌توانند از درآمد خود محافظت

پول نقد در مقابل شمش طلا: کدام دارایی می‌تواند بهتر باشد؟

پول نقد یا طلا؟

 

کاهش ارزش پول: نرخ‌های بهره در زمان‌های پرتلاطم اقتصادی و اجتماعی در داخل یک کشور ممکن است رشد منفی داشته باشد، صاحبان ثروت چگونه می‌توانند از درآمد خود محافظت کنند؟ در مورد مزایا و معایب نگهداری پول نقد بر طلا بیشتر بیاموزید تا بهترین تصمیم را برای سبد سرمایه گذاری خود بگیرید.(پول نقد یا طلا؟)

 

 

 

مزایای نگهداری وجه نقد

جان مولدین از مولدین اکونومیکس می‌گوید در زمان‌های نامشخص، افزایش ذخایر نقدی و کاهش قرار گرفتن در معرض بازارهای مالی ناپایدار «بدیهی است که منطقی است» بیشتر می‌شود. برخی از دارندگان باتجربه طلا می‌خواهند، قرار گرفتن در معرض بی ثباتی جهانی را محدود کنند، در عوض ترجیح می‌دهند از ثروت خود با ذخایر پول نقد و شمش طلا محافظت کنند. بسیاری به ویژه به پول نقد روی می‌آورند زیرا:

پول نقد قابل انعطاف است: به عنوان یک طبقه دارایی، پول نقد می‌تواند در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید به شما انعطاف پذیری بدهد و نیازهایتان را برطرف کند. اگر شرایط اضطراری مثل بیماری در زندگی به وجود بیاید، و اگر شما پول نقد یا دارایی‌های نقدی کافی در اختیار داشته باشید، می‌توانید از آن استفاده کنید و خرج درمان بیماری داده شود.(پول نقد یا طلا؟)

پول نقد برای همگی آشناست: از ظاهر آن گرفته تا ارزش مادی که دارد، پول نقد برای شما و خانواده‌تان آشناست. اینکه چگونه آن را خرج می‌کنید، پس انداز می‌کنید و ذخیره می‌کنید گزینه دوم است و افراد تقریبی می‌دانند، چگونه این کارها را انجام دهند. اگر در زمینه شمش طلا تازه کار هستید، ممکن است به راحتی متوجه نحوه خرید و نگهداری آن نشوید.

نگهداری وجه نقد نیازمند کمترین تعامل با دیگران است: در حالی که ممکن است با کارمند بانک تعامل داشته باشید، تعاملات شخصی دیگری وجود دارد که هنگام نگهداری پول نقد رخ می‌دهد؛ اما این تعاملات کم است؛ ولی برای خرید شمش و نگهداری یا حتی فروش آن با افراد زیادی ممکن است وارد تعامل زیادی شوید.

معایب نگهداری وجه نقد

خریداران جدید شمش طلا ممکن است، معایب احتمالی نگهداری پول نقد نسبت به طلا را درک نکنند. از منظر تاریخی و اقتصادی، دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد، شمش طلا می‌تواند دارایی بهتری نسبت به نگهداری پول نقد باشد:

پول نقد می‌تواند از حساب بانکی شما خارج شود. مایکل لینگنهلد (Michael Lingenheld)، همکار فوربس و سردبیر پژوهشی کاپ و هندل ماکرو، می‌گویید: «تعداد کمی از مردم می‌دانند که وقتی پول خود را به حساب بانکی واریز می‌کنید، دیگر دارایی قانونی شما نیست دولت‌ها در همه جای دنیا سابقه‌ای در انحراف پولی دارند که در سیستم بانکی نگهداری می‌شود. به عنوان مثال: اخیراً، دولت قبرس وجوه را از حساب‌های بانکی فردی منحرف کرد تا دولت را از عدم پرداخت بدهی خود نجات دهد.

این نوع رخدادها برای دولت‌های در حال مبارزه و همچنین برای شهروندان ایالات متحده یک واقعیت است. IRS مرتباً حساب‌های بانکی مشاغل کوچک و افرادی را که 10000 دلار یا کمتر سپرده گذاری می‌کنند و هیچ قانونی را زیر پا نمی‌گذارند، توقیف کرده است. لینگنهلد می‌افزاید: اگرچه دادستان کل سابق اریک هولدر چنین مصادره‌هایی را محکوم کرده است؛ اما پاک کردن سابقه‌ی این ماهیت دشوار است.

جان مولدین، که قبلاً نیز به آن اشاره شد، می‌گوید: نگه داشتن پول نقد شما را ثروتمند نمی‌کند. بانک‌های مرکزی می‌توانند تنها با چاپ پول بیشتر یک شبه ارزش یک ارز را کاهش دهند. این را نمی‌توان در مورد شمش طلا گفت.

شمش طلا در حال حاضر ارزش و قیمت بسیار بالایی دارد و برخی از تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که تا پایان سال قیمت آن بیشتر هم می‌شود.

مزایای نگهداری شمش طلا(پول نقد یا طلا ؟)

خریداران با تجربه شمش طلا پتانسیل سود پشت این فلز گران‌بها را درک می‌کنند. وقتی نوبت به حفظ ثروتی که به سختی به دست آورده‌اند می‌رسد، ممکن است به دلایل زیر نگهداری شمش طلا نسبت به پول نقد برای آنها بهتر باشد، زیرا:

شمش طلا می‌تواند بسیار کارآمدتر از پول نقد در ذخیره سازی ثروت باشد. CNN Money گزارش می‌دهد که نرخ بهره پایین می‌ماند، به این معنی که پول شما در بانک عملاً هیچ درآمدی ندارد وقتی تورم را حساب می‌کنید، ممکن است پول نقد ارزش خود را در طی زمان از دست داده باشد.

شمش طلا به عنوان یک محافظ طولانی مدت از ثبات شناخته می‌شود. طلا با سابقه‌ای بیش از 5000 سال می‌تواند در این شرایط نامشخص و بی ثبات بسیار خوب عمل کند و این پشتوانه تاریخی هم گویای همه چیز است.

شمش طلا یک ارز فیات نیست: ارزهای فیات ارزش خود را از دولت صادرکننده به دست می‌آورند. بر خلاف پول کاغذی، شمش طلا را نمی‌توان متناسب با نیازهای بانک‌های مرکزی گسترش داد. شمش طلا به دلیل کمبود ذاتی آن همیشه مورد حمایت قرار می‌گیرد. مایکل رونی از فوربس گزارش می‌‍‌دهد که این فلز گران‌بها برخلاف تمام ارزهای کاغذی فیات که در طول سال‌ها معرفی شده‌اند، قدرت خرید خود را در دوره‌های زمانی طولانی حفظ کرده است.

بر این اساس، قیمت شمش طلا ممکن است دیگر هرگز پایین نرسد و همیشه به طور مداوم ارزش خود را حفظ کند.

چرا به جای نگه داشتن پول نقد در شمش طلا سرمایه گذاری کنید؟

شمش طلا به خوبی آزمون زمان را پس داده است و بیش از 5000 سال است که به عنوان یک روش مبادله در تجارت مورد استفاده قرار گرفته است.

با تجزیه و تحلیل مزایای پول نقد نیز می‌توان گفت که طلای فیزیکی (در دو قالب سکه و شمش آشنا است) سود دهی بالاتر و ریسک کمتری را برای سرمایه گذاری دارد.

 طلای فیزیکی ذخیره شده توسط مالک در معرض کلاهبرداری نیست و به طور کلی (با نگاهی به تاریخ) با افزایش تورم، قیمت طلا نیز افزایش می‌یابد، که به عنوان یک محصول سرمایه گذاری برای محافظت در برابر تورم مشهور است.

سرمایه گذاری شمش طلا به عنوان بخشی از یک سبد سرمایه گذاری متعادل

شمش طلا در سراسر جهان یکسان است، نیازی به تبدیل با هزینه به ارز محلی نیست. برخلاف پول نقد، احتمال افزایش سرمایه با شمش طلا وجود دارد، از نظر تاریخی قیمت شمش طلا عملکرد خوبی داشته است.

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.