blog image

تاریخ انتشار: شنبه بیست و چهار تیر ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

قبل از اینکه کاشف طلا را به شما معرفی کنیم اطلاعات کلی در مورد طلا را در ادامه مقاله آورده‌ایم که به شناخت بهترتان از طلا

هر آنچه باید درباره کاشف طلا بدانید

طلا

قبل از اینکه کاشف طلا را به شما معرفی کنیم اطلاعات کلی در مورد طلا را در ادامه مقاله آورده‌ایم که به شناخت بهترتان از طلا کمک می‌کند.

 

 

 نماد شیمیایی طلا Au است و عدد اتمی طلا 79 و وزن اتمی آن است همچنین طلا در 1064.43 درجه سانتیگراد ذوب می‌شود. وزن مخصوص طلا 19.3 و هر فلزی با این وزن وجود داشته باشد به معنی طلاست.

طلا خام

در زیر وزن‌های مختلف طلا آورده شده است:

معادل وزن

1 اونس تروی = 1097 اونس معمولی

1 اونس تروی = 480 دانه

1 اونس تروی = 31.1 گرم

1000 اونس تروی = 31.3 کیلوگرم

1 گرم = 0.03215 اونس تروی

1 کیلوگرم = 32.15 اونس تروی

1 تن = 32.150 اونس تروی

1 اونس معمولی = 0.9115 اونس تروی

1 پوند معمولی = 14.58 اونس تروی

درصد طلا = سیستم اروپایی = سیستم کارات

100% = 1000 جریمه = 24 عیار

91.7% = 917 جریمه = 22 قیراط

75.0% = 750 جریمه = 18 قیراط

58.5% = 585 جریمه = 14 قیراط

41.6% = 416 جریمه = 10 قیراط

 

تاریخچه طلا

4000 قبل از میلاد فرهنگی که در اروپای شرقی امروزی متمرکز است، شروع به استفاده از طلا برای مد کردن اشیاء تزئینی می‌کند.

3000 قبل از میلاد تمدن سومر در جنوب عراق از طلا استفاده کردند.

ایجاد طیف گسترده‌ای از جواهرات، اغلب با استفاده از سبک‌های پیچیده و متنوع هنوز هم امروزه استفاده می‌شود.

2500 قبل از میلاد جواهرات طلا در مقبره Djer پادشاهی دفن شده است.

1500 قبل از میلاد مناطق عظیم طلا دار نوبیا را ساختند.

مصر یک کشور ثروتمند است، زیرا منابع طلا بسیاری را در خود جای داده است.

تاریخچه ساخت طلا به عنوان واحدی برای تجارت

Shekel، سکه ای با وزن اولیه 11.3 گرم

طلا، به یک واحد اندازه گیری استاندارد در خاورمیانه تبدیل شد و شامل یک آلیاژ طبیعی از طلا و یک سوم نقره بود.

کشف طلا

تاریخچه خلوص طلا

1350 ق.م. بابلی‌ها شروع به استفاده از روش آتش برای آزمایش کردند.

1200 قبل از میلاد مصریان در کوبیدن طلا به برگ برای گسترش استفاده از آن و همچنین آلیاژ کردن آن با دیگران مهارت داشتند. برای سختی و تنوع رنگ فلزات آنها نیز ریخته گری طلا را با استفاده از تکنیک موم گمشده شروع کردند که امروزه هنوز در جواهر سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از پوست گوسفند نتراشیده برای بازیابی گرد و غبار طلا استفاده می‌کردند به این ترتیب که ماسه‌های رودخانه‌ای در سواحل شرقی دریای سیاه می‌رفتند و بعد از اینکه ماسه‌ها را از طریق پوست گوسفند می‌گذرانند؛ خشک می‌شدند و تکان داده می‌شدند تا ذرات طلا از جای خود خارج شوند. این تمرین به احتمال زیاد الهام بخش برای انجام آزمایشات دیگر در طول تاریخ بوده است.

تاریخچه شکل پول

560 پ.م. اولین سکه‌هایی که صرفا از طلا ساخته شده‌اند در لیدیا، پادشاهی آسیای صغیر ضرب شدند

344 ق.م. اسکندر مقدونی با عبور از هلسپونت به همراه 400000 مرد، شروع یکی از خارق العاده‌ترین

مبارزات در تاریخ نظامی و تصرف گسترده مقادیری طلا از امپراتوری ایران بود.

300 قبل از میلاد یونانیان و یهودیان اسکندریه باستان شروع به تمرین کیمیاگری و تلاش برای تبدیل فلزات اساسی به طلا و جستجو در آن به اوج خود می‌رسد.

202 پ.م. در طول جنگ دوم پونیک با کارتاژ، رومی‌ها به منطقه معدن طلا دسترسی پیدا می‌کنند.

58 پ.م. پس از یک لشکرکشی پیروزمندانه در گل، ژولیوس سزار آنقدر طلا  به دست آورد تا توانست 200 سکه طلا به هر یک از سربازان خود بدهد.

50 قبل از میلاد رومی‌ها شروع به انتشار یک سکه طلا به نام اورئوس کردند.

699 پس از میلاد امپراتوری بیزانس استخراج طلا در مرکز اروپا و فرانسه، منطقه‌ای دست نخورده از زمان سقوط را از سر گرفت چند سال بعد شارلمانی بر آوارها غلبه کرد و مقادیر زیادی طلا که وجود داشت؛ این امکان را برای او فراهم کرد که کنترل بیشتر اروپای غربی را در دست بگیرد.

تاریخچه طلا

1066 پس از میلاد با فتح نورمن‌ها، یک ارز فلزی استاندارد بالاخره در بریتانیای کبیر دوباره برقرار شد.

معرفی سیستمی از پوند، شیلینگ و پنس پوند به معنای واقعی کلمه یک پوند استرلینگ است.

1299 بعد از میلاد مارکوپولو از سفرهای خود به خاور دور می‌نویسد، جایی که ثروت طلا تقریبا نامحدود بود.

1284 پس از میلاد ونیز دوکات طلا را معرفی کرد که به زودی محبوب‌ترین سکه در جهان شد و

برای بیش از پنج قرن به همین شکل باقی مانده بود.

1284 پس از میلاد بریتانیا اولین سکه طلای بزرگ خود را منتشر کرد.

1377 پس از میلاد بریتانیا به یک سیستم پولی مبتنی بر تغییر روی آورد.

1556 بعد از میلاد جورجیوس آگریکولا De re Metallica را منتشر کرد که سنجش آتش طلا را در دوران میانه توصیف می‌کند.

1700 پس از میلاد طلا در برزیل کشف شد که تبدیل به طلا بزرگترین تولید کننده طلا تا سال 1720، با تقریباً دو سوم تولید جهانی شد.

اسحاق نیوتن، به عنوان استاد ضرابخانه، قیمت را تعیین می‌کرد.

چه کسی طلا را کشف کرد؟

در حالی که هیچ پاسخ روشنی برای این سوال وجود ندارد، طلا در دوران کالکولیتیک یا برنز مورد استفاده انسان‌ها بوده است. صنعتگران اولیه آن دوره از طلا برای مد کردن جواهرات و سایر زینت‌ها استفاده می‌کردند. مصنوعات طلایی در بالکان پیدا شده است که به چهار هزار سال قبل از دوران مسیحیت می‌رسد.

در طول تاریخ، طلا تاریخ غنی‌ای داشته است که آن را در مصر باستان، یونان، روم و آفریقا طی کرده است. از دیرباز بخشی از نماد این فرهنگ‌ها بوده و در مصنوعات و تزیینات آنها استفاده می‌شد. در سال 2600 قبل از میلاد، پادشاه باستانی توشراتا از میتانی ادعا کرد که طلا در مصر فراوانتر از خاک است، شاید اولین اشاره به عبارت مدرن خیابان‌های سنگ فرش شده با طلا باشد.

در حالی که ما هیچ مدرک علمی مبنی بر فراوانی ادعای فراوانی طلای مصر در آن زمان نداریم، یافته‌های باستان‌شناسی وجود دارد که به نظر می‌رسد اعتباری را به این ادعا اضافه کرده است، از جمله اولین نقشه شناخته شده، نقشه پاپیروس تورین بود. این نقشه ساختار یک تاسیسات اولیه استخراج طلا و جغرافیای محلی منطقه‌ای در نوبیا را مشخص می‌کند.

جغرافی دان یونانی، استرابون، روش‌های باستانی پالایش و استخراج طلا از سنگ معدن، از جمله فرآیند ذوب به نام «نشستن آتش» را به اشتراک گذاشت. همچنین اعتقاد بر این است که افسانه یونانی پشم طلایی که توسط جیسون و آرگونات‌ها دنبال می‌شد، ممکن است به شیوه استفاده از پشم گوسفند برای به دام انداختن گرد و غبار طلا در رسوبات پلاسر اشاره داشته باشد، که شکل اولیه غربالگری طلا است.

رومی‌ها اولین کسانی بودند که روش‌های استخراج طلا از جمله استخراج هیدرولیک را توسعه دادند. تلاش آنها برای طلا باعث شد که امپراتوری روم باستان در بیشتر نقاط شناخته شده جهان گسترش یابد.

چه کسی عنصر طلا را کشف کرد؟

عنصر طلا یکی از معدود عناصر موجود در جدول تناوبی است که هیچ فرد قابل تعریفی با این کشف اعتبار ندارد.

از آنجایی که استفاده از طلا به زمانی نزدیک به طلوع انسان برمی‌گردد، همانطور که گفته شد سوابق تاریخی کشف اولیه طلا کمی شک و گمان در آن دارد.

این از دست دادن اطلاعات دقیق در مورد کشف طلا در اسناد تاریخی به این معنی نیست که ما هیچ سابقه اولیه در مورد استفاده از طلا نداریم. طلا تقریباً در هر گوشه از تاریخ جهان ذکر شده است. از تمدن‌های باستانی یونان، مصر، نوبیا و روم، طلا مرکز تجارت و بازرگانی بوده است. طلا که به دلیل درخشش و چکش خواری زرد غیرمعمول ارزش دارد، راه خود را در دستان صنعتگر پیدا کرده و به جواهرات، تزئینات و در نهایت سکه تبدیل شده است. حتی در کتاب مقدس نیز مواردی وجود دارد که از طلا و سایر فلزات گرانبها به عنوان تزئینات یا تجارت استفاده می‌شد.

نماد عنصری طلا AU است. ریشه این نماد ممکن است اشاره‌ای به اولین مطالعات علمی در مورد عنصر طلا داشته باشد، زیرا حروفی که این نماد را تشکیل می‌دهند دو حرف اول کلمه لاتین Aurum هستند که توسط یونانیان به عنوان کلمه طلا استفاده می‌شد. با توجه به مقدار زیادی از علم باستانی که از یونانیان آمده است، دور از دسترس نیست که فرض کنیم آنها ممکن است اولین افرادی بوده باشند که به طلا به صورت یک عنصر فکر کرده‌اند.

اصطلاح  goldهمانطور که امروزه آن را می‌شناسیم، در واقع از ریشه‌های انگلیسی باستان و آلمانی گرفته شده است.

در واقع، طلا نام واقعی این فلز زرد کمیاب نیست، اگرچه نام رایجی است که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقریباً هر فرهنگی تجربه‌ای در مورد طلا داشته است و نام‌های زیادی برای این فلز گرانبها وجود داشته است. اصطلاح طلا همانطور که امروزه آن را می‌شناسیم، در واقع از ریشه‌های انگلیسی باستان و آلمانی گرفته شده است.

زبان گوتیک آلمانی طلا را با کلمه gulþa بیان می‌کرد که بعدها در زبان انگلیسی باستان به geolu تبدیل شد. Geolu به معنای زرد ترجمه شده است، بنابراین فلز را به دلیل غالب‌ترین ویژگی آن نامگذاری می‌کند. رنگ زرد طلایی آن در قرن دوازدهم، انگلیسی میانه تکامل دیگری برای این کلمه به ارمغان آورد و کلمه مدرن ما، طلا، به وجود آمد.

نماد شیمیایی طلا در جدول تناوبی عناصر AU است. این نماد ادای احترام به کلمه لاتین، aurum است که به زبان ساده به سپیده دم درخشان ترجمه شده است که برای توصیف طلا در روم باستان استفاده می‌شد. رومیان باستان اولین تمدنی نبودند که با طلا روبه‌رو شدند؛ اما پیشرفت‌هایی را در روش استخراج طلا ابداع کردند، بنابراین دسترسی به طلا را در سراسر امپراتوری خود افزایش دادند. بسیاری از این روش‌های بهبودیافته که توسط رومیان باستان اختراع شده‌اند، آزمون زمان را پس داده‌اند و امروزه هنوز توسط معدن‌چیان طلا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

 

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.