blog image

تاریخ انتشار: سه شنبه دو خرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

سرمایه گذاری در طلا به طور کلی امن در نظر گرفته می‌شود، به خصوص طلای فیزیکی نسبت به طلای غیر فیزیکی که در بورس‌ها رایج هستند، امنیت بیشتری دارد.شمش طلای 5 گرمی

مزایای سرمایه گذاری در شمش طلای 5 گرمی

اگر به دنبال تنوع بخشیدن به سبد سهام خود یا پوشش شرط بندی خود با سرمایه گذاری مطمئن هستید، شمش‌های طلا مزایای بسیار خوبی را ارائه می‌دهند. سرمایه گذاری در طلا به طور کلی امن در نظر گرفته می‌شود، به خصوص طلای فیزیکی نسبت به طلای غیر فیزیکی که در بورس‌ها رایج هستند، امنیت بیشتری دارد. در واقع، تنها خطر مرتبط با طلای فیزیکی این است که کسی سعی کند آن را از شما بگیرد و در خطر دزدیده شدن باشد. البته با نگهداری آن در گاوصندوق، صندوق امانات، خزانه، بانک‌ها یا سایر مکان‌های امن به راحتی دزیده شدن آن قابل پیشگیری است. شمش‌های طلا از گذشته مورد علاقه سرمایه گذاران بسیاری بوده است.

شمش طلا 5 گرمی

در حالی که شمش‌های طلا می‌توانند در اندازه‌ و وزن‌های مختلف باشند، استفاده از یک شمش طلای مرغوب 5 گرمی بهترین راه برای افزایش سبد سرمایه‌گذاری شماست. در اینجا پنج مزیت سرمایه گذاری در شمش طلا با وزن بزرگتر آورده شده است.

شمش 5 گرمی طلا

وقتی صحبت از سرمایه گذاری به میان می‌آید، کارایی حیاتی است. شمش‌های طلای بزرگتر، آنها به عنوان وسیله‌ای برای به دست آوردن طلای بیشتر در یک زمان کارآمد هستند. وزن شمش به این معنی است که شما طلای بیشتری دریافت می‌کنید، بنابراین سرمایه‌گذاری در مبلغ بزرگ‌تر در بلندمدت کارآمدتر است. خرید و فروش سکه و شمش طلا نیز از منابع معتبر نسبتاً آسان است.

خلوص بالا

گرفتن یک شمش طلا بزرگتر در دراز مدت بسیار سودمند است. اگر خلوص بالای چنین نمونه‌هایی و ارزش ذاتی آن را در نظر بگیریم، سخت نیست که بفهمیم چرا این شمش‌های کوچک طلای گرانبها محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های بارز شمش‌های طلای مرغوب، کیفیت تمام نشدنی آنهاست. تفاوت‌های ظریفی بین 0.999 و .9999 طلا وجود دارد. اساساً در مورد اولی، به این معنی است که تنها 0.1 درصد از طلای شما حاوی فلز دیگری هست. دومی به این معنی است که فقط 0.01٪ حاوی فلزات دیگر است. یکی طلای خالص و دیگری طلای مرغوب نامیده می‌شود. یک شمش طلای 5 گرمی معتبر معمولاً با خلوص بسیار بالا عرضه می‌شود و به عنوان طلای خالص در نظر گرفته می‌شود.

حفاظت در برابر ضررهای دیگر

اگر یک چیز وجود داشته باشد که همه در مورد سرمایه گذاری طلا به شما می‌گویند، این است که می‌توانند از شما در برابر ضررهای دیگر محافظت کنند. در حال حاضر، آنها سپری در برابر هر خطر یا ضرر بالقوه‌ای نیستند که می‌توان در بازار تجربه کرد؛ اما آنها به عنوان محافظ تورم، راهی برای جبران کاهش ریال ایران و تضمین بازدهی قوی حتی در مواجهه با نوسانات بازار هستند. بزرگترین مزیت استفاده از طلا به عنوان محافظ تورم، توانایی سودآوری آن در بلندمدت است.

ممکن است گاهی به نظر برسد که در کوتاه‌مدت سودآوری طلا در حال افزایش نیست یا حتی رو به کاهش است؛ اما همانطور که تاریخ به ما می‌گوید، محافظ بسیار خوبی در برابر تورم مخرب و تهدیدهای اقتصادی در حال ظهور است و باز هم در بلند مدت می‌توان از آن سود کسب کرد. طلا همچنین یک راه عالی برای تنوع بخشیدن به یک سبد هست، زیرا ترکیب فلزات گرانبها با سهام و سایر سرمایه گذاری‌ها به ایجاد تعادل بهتر و بهبود بازده کمک می‌کند.

کنترل بیشتر بر خرید و فروش

خرید و فروش طلای فیزیکی بسیار ساده است. بسته به کالایی که از طلا انتخاب می‌کنید (جواهرات، سکه‌ها یا شمش‌های طلا) باید فروشنده آنلاین، فروشنده حضوری، بانک، شرکت کارگزاری، ضرابخانه یا راه دیگری برای خرید طلا پیدا کنید. شما اغلب می‌توانید طلا را در همان مکان‌هایی که آن را خریداری کرده‌اید، بفروشید. فروش طلا نیز در صورت تمایل فرد به یک نفر دیگر هم قابل انجام است. گواهی طلا، سهام و اوراق قرضه معمولاً به راحتی از طریق بانک‌ها و کارگزاران به دست می‌آید. فروش طلا به سادگی یافتن خریدار آن است.

شمش طلا

ارزش آینده

از آنجایی که طلا یک کالاست، قیمت آن بر اساس عرضه و تقاضا در بازار تعیین می‌شود و معمولا منجر به قیمت لحظه‌ای طلا می‌شود و این نرخی است که با آن طلا بلافاصله در بازار فعلی خرید و فروش می‌شود. طلا همچنان یک سرمایه گذاری پرسود در همه زمان‌ها به حساب می‌آید. یک تن طلا یا چندین تن هنوز در جهان وجود دارد. طلا احتمالاً به این زودی‌ها از بین نمی‌رود، بنابراین به زودی طلا یا سایر فلزات گرانبها را به سبد سرمایه گذاری خود اضافه کنید.

شمش طلا 5 گرمی والکامبی

شمش طلای 5 گرمی تولید شده توسط Valcambi، بزرگترین کارخانه ریخته گری فلزات گرانبها در سوئیس بسیار محبوب هستند. آنها دارای کیفیت برجسته، تضمین خلوص 0.9999 و نقدینگی بالا هستند. شمش طلای پنج گرمی Valcambi Suisse با طراحی تمیز و شیک، یک انتخاب عالی برای کسانی است که به دنبال یک محصول طلای نفیس در خارج از ایران هستند که تعادل خوبی بین نقدینگی، قابل حمل بودن و مقرون به صرفه بودن ارائه دهد. علاوه بر این، با در اختیار گرفتن این شمش طلای زیبا، نه تنها یک فلز گرانبها با ارزش ساخته شده توسط تخصص مهندسی سوئیس، بلکه یک ارز سخت جایگزین را نیز به دست می‌آورید. در نتیجه، تضمینی ضمنی برای پذیرفته شدن در سطح بین‌المللی توسط فروشندگان شمش، مؤسسات مالی و سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند.

شمش طلا 0.9999 با خلوص خوب تضمین شده است.  فرآیندهای تولید و پالایش Valcambi توسط سنجشگران تأیید شده توسط اداره فدرال سوئیس برای کنترل فلزات گرانبها و LBMA (انجمن بازار شمش لندن) نظارت میشود. در مقاله والکامبی به طور کلی درباره این شرکت توضیح داده شده است.

شمش‌های طلای 5 گرمی والکامبی سوئیس مقرون به صرفه هستند و در عین حال هدایای شیکی را ارائه می‌دهند.

شمش طلای 5 گرمی والکامبی سوئیس ساخت خالصی از طلا است. شمش طلای پنج گرمی طراحی مدرن و تمیزی دارد. این شمش‌ها ساده و در عین حال ظریف هستند.

شمش‌های طلای Valcambi به‌عنوان تحویل خوب توسط بانک مرکزی سوئیس، LBMA و همه بورس‌های کالای اصلی در سراسر جهان پذیرفته می‌شوند. بنابراین، تضمین قابلیت مبادله جهانی شمش‌های طلای پنج گرمی Valcambi توسط فروشندگان شمش، بانک‌ها و سرمایه گذاران به طور یکسان وجود دارد.

شمش طلای پنج گرمی والکامبی یکی از پرفروش‌ترین قطعات طلای جهان در این قالب است.

در بالای شمش طلای 5 گرمی تمبر رسمی والکامبی قرار دارد. وسط شمش عبارت  5 گرم، طلای خوب و  999.9 است که نشان دهنده 99.99٪ طلای خالص هست. در پایین شمش مهر سنجشگر قرار دارد که خلوص شمش طلا و شماره سریال منحصر به فرد آن را تضمین می‌کند.

پشت شمش طلای 5 گرمی دارای یک سطح خالی صیقلی است که روی آن نوشته  VALCAMBI SUISSE نوشته شده.

بسته بندی

شمش طلای 5 گرمی در بسته بندی محافظ شفاف ضد دستکاری مهر و موم شده عرضه می‌شود. برای سفارشات بزرگتر، مضربی از 20 در جعبه‌های پلاستیکی سخت کارخانه اصلی موجود است. رنگ سمت جلو و پشت بسته بندی نارنجی با لبه سفید مربوطه است.

شمش طلا

گواهی اصالت

وزن مربوطه 5 گرم، ظرافت طلا 999.9، شماره سریال منحصر به فرد، و مهر سنجش تایید شده CHI ESSAYEUR FONDEUR (یا امضای سنجشگر تا سال 2017) قابل مشاهده در پشت شمش طلای 5 گرمی نیز چاپ شده است. بنابراین، بسته به عنوان یک گواهی اصالت امضا شده نیز عمل می‌کند.

شمش طلا 5 گرمی (LBMA)

شمش طلای 5 گرمی پایه اصلی برای کلکسیونرها و سرمایه گذاران طلا در سراسر جهان است و یکی از مقرون به صرفه‌ترین محصولات فلزات گرانبها شناخته می‌شود که اغلب سرمایه گذاران جدید را جذب می‌کند و ترجیح می‌دهند شمش طلا 5 گرمی را در سبد سرمایه گذاری خود داشته باشند.

شمش‌های طلا از نظر وزن بسیار متفاوت هستند؛ اما اندازه گیری‌های استاندارد شده‌ای وجود دارد که اکثر سرمایه گذاران جدی ارزش آنها را اندازه گیری می‌کنند. در کوچکترین حالت، شمش 0.3 گرمی در میان کلکسیونرها نسبتاً نادر است، شمش طلا 1 گرمی معمولاً به عنوان وزن کوچک محبوب‌تر شناخته می‌شود. در انتهای دیگر ترازو، شمش طلای 1 کیلوگرمی بسیار پرطرفدار و محبوب است، اگرچه به اندازه شمش 400 اونس در همه جا موجود نیست؛ اما در گذشه اولین وزن استاندارد شده تا اواسط قرن هجدهم بود.

بنابراین، شمش طلای 5 گرمی به سمت انتهای کوچکتر ترازو قرار دارد؛ اما برای بسیاری انتخاب بسیار محبوب است.

برخلاف اکثر سکه‌های طلا که توسط دولت‌ها و ضرابخانه‌های بسیار مورد اعتماد تولید، تصفیه، آزمایش و تأیید می‌شوند، شمش‌های طلا را می‌توان با فلزات پایین‌تری مخلوط کرد و نشان داده شده است که خلوص بسیاری از آنها بسیار کمتر از آن چیزی است که سرمایه‌گذار برای آن پرداخت کرده. بنابراین ضروری‌تر است که انواع شمش‌های طلا از منابع معتبر و از طریق فروشندگان محترم خریداری شوند.

بهترین اندازه شمش طلا برای خرید چیست؟

سرمایه گذاران فلزات گرانبها، به ویژه آنهایی که تازه وارد سرمایه گذاری در شمش‌های فیزیکی شده‌اند، اغلب می‌پرسند بهترین اندازه شمش طلا برای سرمایه گذاری چیست. پاسخ این است: این بستگی به شرایط شما دارد.

اندازه‌های شمش طلا

شمش‌های طلا در اندازه‌های مختلف از 1 گرم تا 1 کیلوگرم فروخته می‌شود. ابتدا لازم به ذکر است که شمش طلا نیز در عیارهای مختلف به فروش می‌رسد. برای درک بهتر بازار، بیایید به واحدهای مختلفی که در آنها شمش طلا به فروش می‌رسد، نگاه کنیم.

گرم

بسیاری از شمش‌های طلا به گرم و کیلوگرم در دسترس هستند و این محبوب‌ترین اندازه در سراسر جهان است، به‌ویژه برای شمش‌های کوچک‌تر مثل شمش 5 گرم.

شمش‌های کوچک‌تر گرم، از 1 تا 10 گرم، عموماً در سراسر جهان محبوب‌تر از شمش‌های بزرگتر هستند. با این حال، این شمش‌های اندازه کوچکتر با حق بیمه بسیار بالاتر از شمش‌های بزرگتر معامله می‌شوند. این شمش‌ها همچنین در اروپا محبوبیت بیشتری دارند، جایی که سیستم متریک به عنوان استاندارد استفاده می‌شود. برای شمش‌های بزرگتر، شمش‌های 100 گرمی و 1 کیلوگرمی رایج‌ترین هستند.

اونس

شمش‌های اونس و اونس کسری در آمریکای شمالی و در سراسر جهان رایج‌تر هستند. رایج‌ترین شمش طلا با اندازه موجود در سراسر جهان شمش طلای 1 اونسی است. این تقریباً برابر با 31.105 گرم طلا است. شمش‌ طلای اونس کسری نادر است؛ اما در دسترس هستند. با این حال، محبوب‌ترین شمش‌های طلا با اندازه 1 اونس و سپس شمش طلای 10 اونس در دسترس هستند. بیشتر پالایشگاه‌های فلزات گرانبهای اروپایی که شمش‌های طلا را در عیار گرم تولید می‌کنند، یک شمش طلای ۱ اونس را نیز عرضه می‌کنند. از جمله Argor Heraeus و Valcambi هستند.

همچنین قابل ذکر است که شمش طلا 1 اونس کوچکترین شمش با ارزش خرید بسیار پایین است.

تولا

در بخش هایی از آسیا نیز تقاضا برای شمش‌های تولا وجود دارد. واحدی که تقریباً 11.3 گرم ارزش دارد. اکثر پالایشگاه های فلزات گرانبها اروپایی، به استثنای PAMP، شمش طلا را با نام تولا تولید نمی‌کنند. تقاضای کمی برای بارهای تولا در خارج از آسیا وجود دارد. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد شمش طلا تولا داشته باشید به مقاله شمش طلا تولا مراجعه کنید.

چه سایز شمش طلایی بخرم؟

پاسخ به این سوال این است که بستگی به بودجه و اهداف سرمایه گذاری شما دارد. با این حال، برای اکثر سرمایه گذاران، بسته به اندازه بودجه سرمایه گذاری شمش‌های 1 گرم تا10 گرم  را توصیه می‌شود.

هزینه تولید شمش طلا 5 گرمی

شمش‌های کوچکتر، از جمله شمش طلای 1 گرمی و 5 گرمی، هزینه های تولید بسیار بالاتری را به نسبت شمش طلای 1 کیلوگرم و 10 کیلوگرم به همراه دارند. هنگامی که به دنبال سرمایه گذاری در شمش طلا هستید، مهم است که حاشیه را بیش از قیمت نقدی در نظر بگیرید. شمش‌های طلای 1 اونس و 10 اونس معمولاً بسته به تولید کننده و کیفیت شمش، حدود 2 تا 4 درصد بیش از قیمت نقدی به فروش می‌رسند. به عنوان مثال، Kinebars، شمش‌های طلا که توسط هولوگرام لیزری حکاکی شده‌اند، نسبت به شمش‌های بدون طرح با قیمت بالاتری به فروش می‌رسند.

برای مشتریانی که به دنبال سرمایه گذاری در شمش طلا با بودجه کمتری هستند، شمش‌های 1 گرم، 100 گرمی، 5 گرمی بهترین گزینه هستند. شمش طلا 5 ممکن است به صورت تدریجی فروخته شوند، که به سرمایه گذار اجازه می‌دهد قیمت یکنواخت‌تر را برگرداند، یا در صورت نیاز، یک موقعیت جزئی را نقد کند. داشتن شمش‌های طلا با اندازه‌های کوچکتر به مشتریان امکان انعطاف پذیری بیشتری را در سرمایه گذاری خود می‌دهد.

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.