blog image

تاریخ انتشار: یکشنبه شش فروردین ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

طلا تبدیل به یک فلز گران‌بها سبزتر می‌شود طلا اغلب با نام مستعار خود به عنوان فلز زرد شناخته می‌شود؛ اما در واقع یک فلز فوق العاده سبز برای تولید است ...

طلا تبدیل به یک فلز گران‌بها سبزتر می‌شود

 طلای سبز :طلا اغلب با نام مستعار خود به عنوان فلز زرد شناخته می‌شود؛ اما در واقع یک فلز فوق العاده سبز برای تولید است. وقتی به بیشتر کالاها مانند زغال سنگ، نفت، گاز طبیعی یا مس فکر می‌کنید، ممکن است به نظر برسد که آنها را فقط می‌توان از طریق پروژه‌های معدنی انرژی بر از زمین استخراج کرد.

با این حال، طلا بر خلاف برخی از کالاها است که اغلب برای مصارف انرژی یا صنعتی استفاده می‌شود. در سال 2012، نشنال جئوگرافیک موقعیت طلا را اینگونه توصیف کرد: «اگرچه ما به کالاهای انرژی مانند زغال سنگ یا گاز طبیعی وابسته هستیم؛ اما هیچ وابستگی ملی به طلا نداریم. ما فقط به آن میل داریم.»

در حالی که حفاری برای نفت با سرعت فزاینده‌ای در حال انجام است، زیرا ما باید آن را بسوزانیم تا بسیاری از نیازهای خود را تأمین کنیم، سوزاندن آن گازهای گلخانه ای، ذرات معلق و سایر آلاینده‌ها را تولید می‌کند که برای بشر بسیار نابود کننده است وخطرات بسیاری را برای محیط زیست و سلامتی انسان‌ها در بر دارد. از سوی دیگر، طلا تنها زمانی که قیمت آن مناسب باشد، از بین نرفته باشد و به سادگی بتوان آن را نگهداری کرد، خریداری می‌شود و سپس از فردی به فرد دیگر فروخته شود. در بیشتر مواقع، ما به سادگی می‌توانیم با ذخایر محدود موجود طلا در بازارهای جهانی بسنده کنیم، ذخایر را ذوب کرده و دوباره از آنها استفاده کنیم. افزایش قیمت طلا در نهایت اشتیاق به خرید را افزایش می‌دهد تا جایی که سرمایه‌گذاری‌های جدید استخراج معدن برای ارضای تقاضا قابل اجرا و ضروری می‌شوند.

ببینید چگونه استخراج طلا در حال حاضر در دنیایی در حال تغییر است، به ویژه برای سازگاری با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) در حالی که رهبران جهان در گلاسکو برای آخرین کنفرانس آب و هوا سازمان ملل، COP26 گرد هم می‌آیند.

معدنچیان طلا کار

در حالی که سوابق تاریخی در مورد اولین معادن طلا کمیاب است، تخمین زده می‌شود که انسان تا 7000 سال پیش استخراج انبوه طلا را آغاز نکرده باشد. این بر اساس کشف مصنوعات طلایی است که در اعماق گورستان وارنا در بلغارستان یافت شده است که در آن دوره ساخته شده. روش‌های استخراج اولیه خام اما مؤثر بودند و از تکنیک‌های هیدرولیکی برای حذف درزهای طلا از رسوبات آبرفتی (رسوبی سست) استفاده می‌کردند.

برای هزاران سال، استخراج طلا به ظهور امپراتوری‌ها و تمدن‌های متعددی که ارزش ذاتی طلا را می‌دانستند، کمک کرد. همانطور که تکنولوژی به طور کلی پیشرفته‌تر شد، تکنیک‌های مورد استفاده برای استخراج طلا از زمین نیز پیشرفت کرد. نه تنها این، بلکه گسترش مردم در سراسر جهان طی قرن‌های متمادی باعث شد تا اکتشافات جدیدی از جمله ذخایر غنی در قاره آمریکا و اقیانوسیه به عنوان بخشی از  طلاهای اولیه در قرن نوزدهم انجام شود.

در سال‌های اخیر، تخمین زده می شود که صنعت طلا نقش مهمی در تغییرات آب و هوایی داشته است. انتشار گازهای گلخانه‌ای از این صنعت 0.8 تن معادل کربن برای هر اونس تروی طلا تخمین زده شد. استخراج کنندگان طلا 0.2 درصد از انتشار جهانی را تشکیل می‌دهند که به نظر کم می‌رسد؛ اما هر مقدار کم باز هم ردپای کربن مشکل ساز است. با این حال، صنعت معدن طلا پیشرفت زیادی در شناخت این موضوع و محدود کردن تأثیر آن نشان داده است و تلاش شده تا این کربن را به میزان زیادی کاهش دهد.

در سپتامبر 2019، شورای جهانی طلا با مشورت با شرکت‌های عضو و ذی‌نفعان، آنچه را که اصول معدنکاری مسئول طلا (RGMPs) نامید، راه‌اندازی کرد. این 51 RGMP طیف وسیعی از راه‌های ضروری را که معدنچیان باید اقدامات خود را پاکسازی کنند، از مدیریت آب، تغییرات آب و هوا گرفته تا تنوع جنسیتی در میان کارکنان را پوشش می‌دهد. رایزنی‌ها با توجه به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد دو سال طول کشید تا اطمینان حاصل شود که تصویب RGMP‌های آن به طور فعال در تحقق اهداف توسعه پایدار مورد نظرشان در سال 2030 کمک خواهد کرد.

(طلای سبز )آینده سبزتر برای طلا

شورای جهانی طلا RGMP های خود را با گزارشی ارائه کرد که در آن شرح می‌دهد چگونه معدنچیان به طور فزاینده‌ای محیط را در کار روزانه خود فاکتور می‌کنند. به عنوان مثال، معدن نیومونت گلدکورپ بوردن به عنوان اولین معدن زیرزمینی تمام الکتریکی جهان ذکر شده است. این معدن با حذف هیدروکربن‌های آلاینده از ترکیب انرژی خود، سابقه روشنی برای استخراج طلا با ردپای کربن بسیار کمتر از همیشه ایجاد می‌کند. خریداران طلا می‌توانند به طور فزاینده‌ای به دنبال محصولات طلایی باشند که به روشی پایدارتر استخراج می‌شوند و شمش بریتانیا یک مثال خاص از آن دارد.

در میراث، مجموعه‌ای از شمش‌های طلای سبز تولید شده و آنها را در اختیار شما قرار می‌دهیم. این شمش‌های طلای میراث با توجه به رعایت حقوق بشر، استانداردها و سیاست‌های زیست‌محیطی که به صورت کاملا شفاف نظارت می‌شوند، تصفیه، ارزیابی و ساخته شده است.

این یک مهر تأیید است که شمش‌ها از معادنی تهیه شده‌اند که در آن حفاظت‌های لازم برای حفاظت از سلامت و ایمنی کارگران و همچنین محیط اطراف وجود دارد. هر شمش نشان دهنده 20 گرم طلای مرغوب 999.9 است که همراه با گواهی اصالت ارائه می‌شود. شمش‌های طلای برای تعداد فزاینده‌ای از خریداران طلا که از محیط‌زیست آگاه هستند و مشتاق پاداش دادن به فروشندگان و معدن‌کارانی هستند که تلاش می‌کنند تا طلا را به روشی پایدارتر از منابع سنتی تهیه کنند، جذاب است.

خرید طلا اکنون سبزتر از همیشه شده است، زیرا معدنچیان مسئولیت عظیمی را برای پایین نگه داشتن انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌پذیرند و در عین حال همچنان به استفاده از فناوری پیشرفته برای ارائه طلای با کیفیت بالا ادامه می‌دهند.

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.