blog image

تاریخ انتشار: پنجشنبه یک تیر ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

آیا می‌توانم با سکه‌های طلا سفر کنم؟ در اینجا، ما قصد داریم نگاهی به سفر با شمش طلا، جایی که سکه‌های طلا می‌گیرید، و اینکه چگونه می‌توانید با خیال راحت این کار

با چه مقدار طلا می‌توان سفر کرد؟

برای سرمایه گذاران شمش بسیار معمول است که سبک زندگی بین المللی داشته باشند و دائماً هم برای کار و هم برای اوقات فراغت سفر می‌کنند. بنابراین، ممکن است زمانی را بیابید که از خود بپرسید: آیا می‌توانم با سکه‌های طلا سفر کنم؟ در اینجا، ما قصد داریم نگاهی به سفر با شمش طلا، جایی که سکه‌های طلا می‌گیرید، و اینکه چگونه می‌توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید، بیاندازیم.

گردنبند طلا

آیا می‌توانم با سکه‌های طلا سفر کنم؟

پاسخ کوتاه این است که بله، به طور کلی، شما می‌توانید در سفرهای بین المللی سکه های طلای خود را با خود ببرید. با این حال، نحوه انجام این کار ممکن است بسته به مقصد شما و مقررات و قوانین فعلی آنها متفاوت باشد. به عنوان مثال، برخی از کشورها ممکن است از شما بخواهند که فرم‌های اظهارنامه را قبل از سفر پر کنید. به طور مشابه، ممکن است برای آوردن شمش طلا به کشورهای دیگر نیاز به پرداخت هزینه‌های گمرکی یا واردات داشته باشید.

برای اطمینان از به روز بودن شرایط فعلی، پیشنهاد می‌کنیم تحقیقاتی را در مورد کشور مقصد خود انجام دهید. این به شما کمک می‌کند تا از تأخیرهای غیرضروری در امنیت یا مصادره احتمالی سکه‌های خود جلوگیری کنید.

سفر به انگلستان

آیا می‌توانم با طلا به انگلستان سفر کنم؟ کاملا! طبق مقررات فعلی، شما باید مواردی را که در دسته‌های زیر قرار می‌گیرند را اعلام کنید:

اقلام محدود یا ممنوعه

اقلام مازاد بر کمک هزینه معاف از عوارض

اقلام برای فروش مجدد

بنابراین، اگر سکه‌های طلا متعلق به شما هستند یا قصد دارید آن‌ها را به یکی از عزیزانتان هدیه کنید، لزوماً نیازی به اظهار آن ندارید. با این حال، اگر قصد دارید سکه‌های طلای خود را در بریتانیا بفروشید، باید آنها را اعلام کنید. در این صورت، ماموران گمرک تعیین خواهند کرد که آیا شما موظف به پرداخت هزینه عوارض هستید یا خیر. شما می‌توانید اطلاعات بیشتر در مورد اعلام اقلام هنگام سفر به انگلستان را در اینجا بیابید.

سفر به اتحادیه اروپا

اگر با 10000 یورو یا بیشتر وجه نقد به اتحادیه اروپا سفر می‌کنید، باید به گمرک کشور اتحادیه اروپا که در حال ورود یا خروج از آن هستید، اظهارنامه بدهید.

تعریف وجه نقد شامل:

سکه طلا با حداقل 90 درصد طلا

شمش‌های طلا، قطعات یا توده‌های طلا با محتوای طلای حداقل 99.5 درصد

مانند انگلستان، اگر سکه‌های طلای شما (کمتر از 10000 یورو) متعلقات شخصی شما هستند یا قصد دارید آنها را به یکی از عزیزان خود هدیه دهید، لزوماً نیازی به اظهار آنها ندارید. با این حال، اگر قصد فروش سکه‌های طلای خود را دارید، باید به مراجع مربوطه اعلام کنید.

طلا در سفر

سفر به آمریکا

طبق آداب و رسوم رسمی ایالات متحده، هنگام سفر به این کشور نیازی به پرداخت عوارض برای شمش طلا نیست. این هم برای شمش‌ها و هم برای سکه‌ها صدق می‌کند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که شما همچنان باید موارد را به افسران گمرک و حفاظت مرزی (CBP) اعلام کنید. اگر با سکه‌های طلا یا سکه های نقره به ارزش بیش از 10000 دلار سفر می‌کنید، باید فرم اظهارنامه FinCEN 105 را پر کنید.

شفافیت در اینجا از اهمیت بالایی برخوردار است. پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از تاخیرهای غیرضروری تا حد امکان اطلاعات را در اختیار داشته باشید. به عنوان مثال، اگر موفق به اظهار سکه‌های طلای خود نشوید، ممکن است افسران گمرک این تصور را داشته باشند که شما سعی در پنهان کردن سکه‌ها دارید. آنها ممکن است فکر کنند که شما سعی می‌کنید از پرداخت هزینه‌های گمرکی خودداری کنید یا مالک قانونی سکه‌ها نیستید. به همین دلیل، به ویژه، همیشه توصیه می‌کنیم هنگام سفر با سکه طلا، مدرک خرید فاکتور یا رسید پرداخت را به همراه داشته باشید.

علاوه بر این، شایان ذکر است که شما از واردات سکه‌های خاص به ایالات متحده منع شده‌اید. طبق قوانین فعلی، شما نمی‌توانید طلایی را که در ایران، سودان یا کوبا تولید شده است وارد کنید. شما فقط می‌توانید طلای مورد تایید LBMA را به ایالات متحده بیاورید.

سفر به هند با طلا

اگرچه بسیاری از کشورها، مانند ایالات متحده، هزینه یا عوارض گمرکی بر شمش طلا اعمال نمی‌کنند، بسیاری از کشورها این کار را انجام می‌دهند. به عنوان مثال، هند در حال حاضر 12.5 درصد مالیات بر واردات سکه و شمش طلا دارد. بنابراین، توصیه می‌کنیم قبل از سفر، تحقیقات عمیق‌تری انجام دهید تا مطمئن شوید که با مقررات فعلی به‌روز هستید.

هنگام سفر به هند، در مورد مقدار طلایی که می‌توانید وارد کشور کنید نیز محدودیت‌هایی وجود دارد. با چه مقدار طلا می‌توان سفر کرد؟ در حال حاضر محدودیت وزنی 1 کیلوگرمی برای طلا وجود دارد. اگر تصمیم به حمل بیش از 1 کیلوگرم شمش طلا دارید، باید هزینه اضافی برای مقدار طلای بیش از حد مجاز 1 کیلوگرم بپردازید. در این مورد، شما باید مالیات واردات 12.5٪ را نیز بپردازید.

البته هند کشور بسیار بزرگی است. بنابراین، در حالی که قوانین فدرال برای واردات وجود دارد، قوانین و مقررات ایالتی ممکن است بسته به منطقه متفاوت باشد. توصیه می‌کنیم قبل از سفر با سکه‌های طلا برای کسب اطلاعات دقیق‌تر با مقامات منطقه‌ای یا دفتر خارجی مشورت کنید.

با وجود مقررات و الزامات بسیار، ممکن است از خود بپرسید: «آیا می توانم با سکه‌های طلا به راحتی سفر کنم؟ اگر به خوبی آماده هستید، سفر با شمش طلا می‌تواند آسان باشد.

در اینجا برخی از نکات برتر ما برای راحت‌ترین سفر شما وجود دارد.

تحقیق خود را انجام دهید

همانطور که در بالا ذکر شد، هر منطقه و کشوری قوانین و انتظارات متفاوتی در مورد واردات شمش خواهد داشت. توصیه می‌کنیم با دفاتر خارجی و ادارات گمرک تماس بگیرید تا مطمئن شوید که با قوانین به روز هستید. به این ترتیب، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که اسناد صحیح را در اختیار دارید و از هرگونه هزینه گمرکی که ممکن است اعمال شود، آگاه هستید.

این به شما کمک می‌کند تا از تاخیرهای غیرضروری در پست‌های بازرسی امنیتی جلوگیری کنید. با این حال، تعجب نکنید اگر یک مامور امنیتی تصمیم گرفت کیف شما را با دیدن سکه‌ها روی مانیتور اشعه ایکس بازرسی کند. آنها ممکن است نیاز به بررسی دقیق‌تری داشته باشند تا مطمئن شوند که سکه‌ها همانطور که شما مشخص کرده‌اید هستند. در این مثال، توصیه می‌کنیم برای این فرآیند یک اتاق خصوصی درخواست کنید. به این ترتیب، ماموران می‌توانند سکه‌های طلای شما را در خلوت بازرسی کنند و سایر مسافران از محموله گرانبهای شما آگاه نخواهند شد.

ارزش سکه‌های خود را بدانید

همانطور که می‌دانیم ارزش شمش طلا بر اساس میزان طلای آن است. به عنوان مثال، 10 سکه طلای بریتانیا بر اساس محتوای طلای آنها ارزش گذاری می‌شود که بیشتر از ارزش اسمی آنها است. وقتی نوبت به محاسبه هزینه‌های گمرکی می‌رسد، ممکن است وسوسه شوید که از این ارزش اسمی قانونی برای محاسبه هزینه‌های واردات استفاده کنید، زیرا این مبلغ بسیار مقرون به صرفه‌تری است. با این حال، مأموران گمرک اینگونه هزینه‌ها را محاسبه نمی‌کنند.

طلا  در سفر

زمانی که با سکه طلا سفر می‌کنید، باید توجه داشته باشید که هزینه‌های گمرکی بر اساس ارزش واقعی سکه محاسبه می‌شود نه ارزش اسمی پول قانونی. دلیلش این است که این سکه‌ها ارز در گردش نیستند. گمرک بلافاصله ارزش کمتری را رد می‌کند و هزینه‌های گمرکی شما بر اساس ارزش شمش سکه‌ها خواهد بود.

همیشه کیف خود را در معرض دید قرار دهید

اگرچه سایر مسافران از محموله گرانبهای شما بی اطلاع هستند؛ اما هرگز نمی‌توانید در حمل و نقل شمش طلا خیلی مراقب باشید. سایر مسافران ممکن است حواسشان پرت شود یا برای گرفتن پرواز عجله داشته باشند. این غیرعادی نیست که کسی کیف اشتباهی را از جایگاه چمدان بردارد. بنابراین توصیه می‌کنیم همیشه چمدان خود را در معرض دید قرار دهید.

پیشنهاد می‌کنیم با سکه‌های طلا در چمدان دستی سفر کنید. گذاشتن کیف شما برای پردازش توسط کارکنان فرودگاه و نگهداری در محفظه بار هواپیما، فرصت کافی را برای کسی فراهم می‌کند تا طلا را از چمدان شما بردارد. علاوه بر این، این خطر (کوچک) نیز وجود دارد که ممکن است از چمدان خود جدا شوید. در حالی که این اتفاق نادر است، گاهی اوقات چمدان‌ها در پروازهای جداگانه حمل می‌شوند و ممکن است لازم باشد منتظر بمانید تا دوباره به کیف خود برسید. باز هم، این فرصت کافی برای سرقت طلای شما فراهم می‌کند.

هنگامی که شمش طلای خود را در چمدان دستی خود می‌برید، می‌توانید مطمئن شوید که به طور ایمن در قفسه بالای سر یا زیر صندلی شما ذخیره شده است. شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که طلای شما همیشه سالم است. با این حال، باید توجه داشته باشید که اکثر خطوط هوایی محدودیت وزنی برای چمدان‌های دستی دارند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفر با شرکت هواپیمایی خود تماس بگیرید. آنها می‌توانند به شما در مورد محدودیت وزن و روش مناسب برای حمل شمش طلا به داخل هواپیما توصیه کنند.

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.