blog image

تاریخ انتشار: یکشنبه چهار تیر ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

شمش خالص‌ترین نوع طلا است. این تنها شکلی از طلا است که توسط مؤسسات بزرگ (بانک‌ها، دولت‌ها و غیره) برای سرمایه گذاری در نظر گرفته میشود

چگونه شمش طلا و شمش نقره فیزیکی بخریم؟

طلای فیزیکی چیست؟

طلا یک فلز گرانبها است که هزاران سال در صنعت، به عنوان جواهرات و به عنوان ذخیره ارزش مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه در سراسر جهان از آن برای موارد بسیاری استفاده می‌شود. اگرچه دیگر به عنوان یک ارز مستقل استفاده نمی‌شود؛ اما همچنان مورد توجه قرار می‌گیرد و از ارزهای حتی ثروتمندترین کشورها برتری بیشتری دارد. به همین دلیل است که به عنوان نوعی سرمایه گذاری و پناهگاه امن برای ثروت بسیار محبوب است.

شمش طلا  و نقره

این راهنما تمام آنچه را که باید در مورد طلا و نقره فیزیکی بدانید و از کجا طلا ونقره فیزیکی بخرید را به شما می‌گوید. ما می‌دانیم که حتی زمانی که برای تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در طلا وقت گذاشته‌اید، ممکن است هنوز از خود بپرسید که چگونه طلا فیزیکی بخرید؟ یا چرا باید طلای فیزیکی بخرم؟ یا، آیا می‌توانید شمش طلا را در ایران بخرید؟ یا از کجا می‌توان سکه طلا خرید؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید طلا و نقره فیزیکی در ایران به ادامه مطلب مراجعه کنید.

شمش طلا چیست؟

اغلب کلمه شمش را می‌شنوید که منحصراً به شمش‌های طلا اشاره می‌کند؛ اما این تصویر کامل نیست، زیرا به طور کلی به هر دو شمش و سکه اشاره دارد و در مواردی می‌تواند به جای یکدیگر استفاده شود. اصطلاح شمش به طلا با درجه سرمایه گذاری اشاره دارد، شمش یا سکه قیمت خود را از فلز گرانبهایی که در آن موجود است به دست می‌آورد. برای اینکه طلا به عنوان شمش شناخته شود باید حداقل 99.5 درصد خالص باشد.

شمش خالص‌ترین نوع طلا است. این تنها شکلی از طلا است که توسط مؤسسات بزرگ (بانک‌ها، دولت‌ها و غیره) برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می‌شود.

 

 

قیمت شمش با قیمت لحظه‌ای طلا به اضافه حق بیمه تعیین می‌شود. حق بیمه تمام هزینه‌هایی را که برای رساندن آن شمش یا سکه طلا به شما در حالتی که آن را خریداری می‌کنید، پوشش می‌دهد و اینها شامل: تولید، حمل و نقل، بیمه، بازاریابی و شاید بسته بندی اگر نوع خاصی از شمش یا سکه را می‌خرید. حق بیمه فروشنده همچنین ممکن است، منعکس کننده تقاضا و عرضه برای آن شمش یا سکه خاص در زمان خرید باشد.

یک شمش طلا یک بلوک طلا با اندازه استاندارد با خلوص حداقل 99.5 درصد است. این در طیف وسیعی از وزن‌ها و اندازه‌ها، متناسب با نیازهای هر سرمایه گذار است.

به منظور جلوگیری از جعل و اثبات اصالت شمش‌ها از استانداردهای مشخصی که توسط خود پالایشگاه‌ها تعیین شده است، پیروی می‌کنند. متوجه خواهید شد که آنها شکل بسیار خاصی دارند و آنها نشان، نام پالایشگاه و همچنین یک شماره سریال منحصر به فرد را دارند که آن را به محل ضرب یا ریختن آن متصل می‌کند.

شمش طلا

در میراث ما فقط شمش‌​‌های طلا ساخته شده با کیفیت و خلوص بالا را می‌فروشیم، بنابراین با داشتن شمش‌های طلای میراث، اطمینان حاصل می‌کنید که شمش‌های شما معتبر هستند؛ خلوص بالایی دارند و به راحتی فروخته می‌شوند، زیرا بازار نقدینگی بالایی دارد.

در مقاله شمش طلا اطلاعات کاملی درباره اینکه شمش طلا چیست و موارد مربوط به آن آورده شده است.

وزن یک شمش طلا چقدر است؟

شمش‌های طلا در شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی وجود دارند که یکی برای هر سرمایه‌گذار و استراتژی سرمایه‌گذاری مناسب است.

شمش‌های طلای 1 اونسی ما حداقل 99.95 درصد خالص هستند و دقیقاً 1 اونس تروی وزن دارند.

250 گرم شمش طلا: ذخیره سازی و حمل و نقل آسان، این شمش بسیار محبوب در بین سرمایه گذاران مختلف و استراتژی‌های سرمایه گذاری است.

شمش طلا 10 اونس: به دلیل اندازه کمی بزرگتر، این شمش درجه سرمایه گذاری با حق بیمه کمی کمتر از شمش یا سکه طلا 1 اونس فروخته می‌شود. دقیقاً 10 اونس تروی (311.034768 گرم) وزن دارد.

شمش طلای 500 گرمی: از آنجایی که شمش طلای 500 گرمی وزن بالاتری دارد، بنابراین شمش‌های 500 گرمی در بین خریداران دارای ارزش خالص بالا و دارای ارزش فروشگاهی محبوب هستند.

شمش طلا 1 کیلوگرمی: این شمش‌های شمش طلا 1 کیلوگرمی به طور فزاینده‌ای توسط سرمایه گذاران نهادی و دارای ارزش خالص بالا ترجیح داده می‌شود. حق بیمه در این شمش‌ها به دلیل اندازه قابل توجه بزرگتر آنها کمتر است.

سکه طلا چیست؟

سکه‌های طلا، همانطور که انتظار دارید، به شکل سکه هستند. آنها شبیه به سکه‌های نقدی قانونی هستند که امروز در گردش داریم. سکه‌های طلا بسیار ارزشمند، ماهرانه ساخته شده و توسط دولت مستقلی که از آنجا آمده‌اند، تضمین شده است.

شمش طلا

شما یک سکه شمش طلا با خلوص کمتر از 99.5 درصد پیدا نخواهید کرد. برخی از آنها را با فلز دیگری مانند مس مخلوط کرده‌اند تا سخت‌تر شود؛ اما این باعث کاهش خلوص یا مقدار طلای داخل آن نمی‌شود. به عنوان مثال یک اونس کروگراند حاوی 1 اونس طلا خواهد بود؛ اما در واقع به دلیل افزودن مس وزن کمی بیشتر خواهد داشت.

چه نوع سکه طلا بخریم؟

محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سکه‌های طلای جهان عبارتند از:

فیلارمونیک اتریش

کانگورو استرالیایی

کروگراند آفریقای جنوبی

طلای بریتانیا بریتانیا

حاکم طلای بریتانیا

ورق افرا طلای کانادایی

عقاب آمریکایی

هنگام خرید طلای فیزیکی چه نکاتی را باید در نظر گرفت

طیف شمش طلا و محصولات ارائه شده چگونه است؟ به دنبال فروشگاه‌هایی باشید که قادر به ارائه طیف وسیعی از شمش‌ها و سکه‌های طلا هستند. هر سرمایه گذار و الزامات سبد سهام آنها متفاوت است، بنابراین مهم است که احساس کنید فروشنده شمش طلا شما می‌تواند محصولی را پیدا کند که مناسب شما باشد.

حق بیمه پرداخت شده: حق بیمه در شمش‌های کوچک نسبتاً بیشتر از شمش‌های بزرگ است. حق بیمه مبلغی است که بیش از قیمت طلایی که در شمش وجود دارد، محاسبه می‌شود. حق بیمه هزینه‌هایی را که برای رساندن شمش به محل فروش صرف می‌شود، پوشش می‌دهد.

هزینه‌های اضافی: هزینه‌های اضافی ممکن است هزینه‌های تحویل، بیمه یا حتی هزینه‌های رسیدگی باشد. هنگام مشاهده هزینه‌های فاش نشده مراقب باشید.

گزینه‌های ذخیره سازی: مهم است که در نظر داشته باشید که پس از خرید شمش‌های طلای خود چه خواهید کرد. ممکن است، انتخاب کنید که آنها را در خانه نگهداری کنید؛ اما این به ندرت عملی است. به دنبال گزینه‌های ذخیره سازی امنی باشید که ارائه دهنده طلای شما می‌تواند به شما ارائه دهد.

گزینه‌های بازپرداخت: امیدواریم برنامه‌ریزی کنید که همیشه شمش‌های طلا را به عنوان بخشی از یک سبد متوازن نگه دارید؛ اما ممکن است زمان‌هایی پیش بیاید که بخواهید قرار گرفتن در معرض فلز گرانبها را کاهش دهید یا به سودهایی دست پیدا کنید. این زمانی است که شما نیاز به دسترسی به یک فروشنده و پلت فرمی دارید که به راحتی قابل دسترسی باشد، اگر تصمیم به فروش مقداری از طلای خود داشته باشید.

شهرت: همیشه به نظرات آنلاین، شهادت مشتریان نگاه کنید و به دوستان گوش دهید. توصیه‌ها اغلب بهترین مرجع است. اینجا در میراث ما مشتریان بسیاری داریم، بنابراین مطمئن باشید یکی از نظرات بسیار خوشحال کننده مشتریان ما را پیدا خواهید کرد.

از کجا می‌توانم شمش طلا بخرم؟

ضرابخانه سلطنتی: ضرابخانه سلطنتی بسیار مورد احترام است و سکه‌هایی را ضرب می‌کند که در سراسر جهان به دنبال آن هستند. با این حال، خرید طلای فیزیکی از اینجا با انتخاب بسیار محدودی از سکه‌ها و شمش‌ها مواجه است که برخی از آنها دارای حق بیمه بالا هستند. در مقابل، برخی دیگر از ضرابخانه‌های جهانی طیف وسیعی از شمش‌های طلا و همچنین برنامه گواهی ضرابخانه پرث و سکه‌های طلا را ارائه می‌کنند. برخلاف گلدکور، ضرابخانه رویال نیز این گزینه را برای مشتریان ارائه نمی‌دهد که طلای خود را به آن بفروشند. حتی اگر شمش طلا یا سکه طلا توسط ضرابخانه سلطنتی ضرب شده باشد و مستقیماً از آن خریداری شده باشد، این مورد نیز صادق است.

خرید حضوری: برخی که خرید طلای فیزیکی را انتخاب می‌کنند، ترجیح می‌دهند از مغازه‌های خیابانی خرید کنند، زیرا این مزیت را دارند که می‌توانند شمش یا سکه طلا را قبل از برداشتن آن در روز خرید ببینند و احساس کنند. با این حال، اینجاست که مزایا به پایان می‌رسد. بر اساس ماهیت راه اندازی یک مغازه، حق بیمه شمش طلا به طور کلی بیشتر از چیزی است که در یک دلال طلا پیدا می‌کنید. همچنین به شما ذخیره‌سازی امن با استانداردی که سرمایه‌گذار باید از آن استفاده کند، پیشنهاد نمی‌شود و اگر بخواهید طلای خود را در آینده بفروشید، نمی‌توانید به بازار سرمایه‌گذاری با نقدینگی بالای طلا دسترسی پیدا کنید.

بازارهای آنلاین: متأسفانه یافتن مزیتی برای استفاده از یک بازار آنلاین برای خرید طلای فیزیکی بسیار دشوار است. ممکن است طیف وسیعی از شمش‌ها و سکه‌های طلا را شما در هنگام خرید گیج کند؛ اما این به این دلیل است که هر کسی می‌تواند در این بازارها شروع به فعالیت کند، بنابراین طبیعتاً گزینه‌ها بسیار زیاد است. از آنجایی که بازار برای استفاده توسط هر کسی باز است، باید با احتیاط عمل کنید، زیرا تأیید اعتبار شمش‌ها و سکه‌های فروش بسیار دشوار است. همچنین فروش مجدد طلای فیزیکی شما در آینده تقریباً غیرممکن خواهد بود.

شمش طلا

فروشندگان اختصاصی شمش طلا: میراث یکی از فروشندگان پیشرو شمش طلا است. این به لطف خدمات کاملی است که ما ارائه می‌دهیم که ایمن، ساده و شخصی است. ما طیف گسترده‌ای از شمش‌های طلا را متناسب با استراتژی سرمایه گذاری شما داریم. حق بیمه‌هایی که ما دریافت می‌کنیم به‌طور رقابتی کم هستند و هیچ کارمزد پنهانی ندارند.

چگونه نقره فیزیکی بخریم؟

نقره یک سرمایه گذاری عالی است اگر به دنبال یک پناهگاه امن هستید که کاربرد عملی نیز داشته باشد و آن را به یکی از فلزات صنعتی مورد تقاضا در جهان تبدیل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نقره به مقاله‌ای با همین اسم مراجعه کنید.

اما، انتخاب نحوه خرید نقره فیزیکی و مکان خرید آن می‌تواند فرآیندی زمان‌بر و گیج‌کننده باشد. در زیر به انواع مختلف نقره فیزیکی، مواردی که هنگام خرید نقره باید به آن توجه کنید و گزینه‌های مختلف موجود در هنگام خرید شمش نقره را بررسی می‌کنیم.

شمش نقره

شمش اصطلاحی است که برای نقره درجه سرمایه گذاری استفاده می‌شود که بیشتر در شمش‌های نقره و سکه‌های نقره تولید می شود. آنها باید حداقل خلوص 999.95 داشته باشند.

شمش‌ها و سکه‌های نقره در اندازه‌های مختلفی وجود دارند که مناسب سرمایه‌گذاران و سبد سرمایه گذاری آنها است. یک سکه شمش نقره 99.99 درصد نقره خالص است و توسط ضرابخانه‌های دولتی ضرب می‌شود. سکه‌های محبوب در جهان عبارتند از: بریتانیای نقره‌ای، فیلارمونیک اتریش، برگ افرای کانادا، عقاب نقره‌ای آمریکا و کانگورو نقره‌ای استرالیا.

شمش‌های نقره با درجه سرمایه‌گذاری با حداقل خلوص 99.95 درصد هستند.

انواع مختلف شمش نقره:

شمش نقره 100 اونس: معادل کمی بیش از 3 کیلوگرم.

میله نقره 1000 اونس: معادل 31.1 کیلو.

 

نحوه خرید نقره فیزیکی

هنگام فکر کردن به نحوه خرید شمش نقره فیزیکی، باید به نکات بسیار کلیدی توجه کنید:

حق بیمه پرداخت شده: حق بیمه شمش نقره مبلغی است که بالاتر از قیمت بازار محاسبه می‌شود. حق بیمه هزینه‌های متحمل شده در طی پالایش، ساخت، ضرب و بازاریابی شمش را پوشش می‌دهد. معمولاً در سکه‌های بسته‌بندی شده و شمش‌های نقره کوچک‌تر حق بیمه بالاتری خواهید یافت.

هزینه‌های پنهان: در مورد برخی از فروشگاه‌های شمش نقره ممکن است برای مثال بیمه، حمل و نقل محصول، هزینه های حمل و نقل، هزینه‌های اضافی دریافت کنید. اینها همیشه ارزش پرسش و ارزیابی را دارند که آیا واقعاً ضروری هستند.

طیف وسیعی از محصولات ارائه شده: سرمایه‌گذاران مختلف نیازمندی‌های متفاوتی دارند و مهم است که بتوانید طیف وسیعی از شمش‌ها و سکه‌های نقره را ببینید، بنابراین می‌توانید تصمیم درستی برای استراتژی سبد خود بگیرید.

گزینه‌های ذخیره سازی: هنگامی که تصمیم به خرید شمش نقره گرفتید، تصمیم بعدی شما نحوه نگهداری آن خواهد بود. ممکن است بخواهید آن را در خانه ذخیره کنید یا ممکن است بخواهید با درخواست از فروشنده شمش نقره خود آنها را برای شما ذخیره کند، دردسر هزینه‌های مالیات بر ارزش افزوده و هزینه‌های بیمه را کاهش دهید. همه فروشگاه‌ها این را ارائه نمی‌دهند و اگر آنها را ارائه می‌دهند مطمئن شوید که به دنبال ذخیره سازی کاملاً جدا شده در انبارهای ایمن هستند.

گزینه‌های بازپرداخت: در حالی که ما انحلال دارایی‌های شمش نقره شما را توصیه نمی‌کنیم؛ اما می‌دانیم که اگر سودهایی به دست آورده‌اید، خوب است که بتوانید آنها را با فروش برخی از دارایی‌های خود به دست آورید. با این حال، اگر از یک فروشگاه معتبر شمش نقره خرید نکرده باشید، این همیشه آسان یا حتی ممکن نیست.

شمش های نقره

شهرت: ما می‌دانیم که به دست آوردن این گزینه کار سختی است؛ اما نگاهی به سایت های نقد آنلاین، انجمن‌ها و حتی مقالات جدید، راه بسیار خوبی برای مشاهده نحوه رفتار یک شرکت با مشتریان است.

از کجا نقره فیزیکی بخریم؟

فروشگاه‌ها: مزیت خرید شمش نقره از یک مغازه فیزیکی این است که می‌توانید قبل از بردن آن به خانه، در همان روز، آن را لمس کرده و احساس کنید. با این حال، حق بیمه معمولاً به دلیل ماهیت هزینه‌های اداره یک فروشگاه فیزیکی بسیار بیشتر از فروشندگان شمش نقره است. همچنین بعید به نظر می‌رسد که ذخیره‌سازی امنی را مطابق با استانداردهایی که سرمایه‌گذاری شما نیاز دارد ارائه دهند.

بازار آنلاین: بازارهای آنلاین ممکن است به دلیل طیف گسترده‌ای از شمش‌ها و سکه‌های نقره موجود، مکان جذابی برای خرید شمش نقره به نظر برسد. این به این دلیل است که فروشندگان بسیار زیادی همگی در یک پلتفرم وجود دارند؛ اما تأیید صحت و اصالت محصولات از چه کسی خرید می‌کنید، بسیار دشوار است. فروشنده اختصاصی شمش نقره: یک فروشنده اختصاصی شمش نقره تجربه، محصولات و نظرات مشتریان زیادی خواهد داشت تا به شما کمک کند هنگام تصمیم به خرید شمش نقره احساس راحتی کنید.

 

 

یک نکته برای کسانی که می‌خواهند شمش نقره یا طلا بفروشند:

اعتماد مشتری کلید موفقیت فروشگاه آنلاین طلا و نقره است.

کرونا باعث تغییر جهانی شده است و اکثر مردم برای خرید به سمت فروشگاه‌های آنلاین می‌روند؛ اما در یک مطالعه 2019 از BizFeelدریافتند که 51 درصد از خریداران بر این باورند که بزرگ‌ترین عیب خرید آنلاین این است که نمی‌توانیم محصولی را لمس، احساس و امتحان کنیم، با دیگر اشکالات ذکر شده از جمله تاخیر در تحویل و کلاهبرداری.

شمش نقره

این یک ناراحتی جزئی و در عین حال قابل حل برای شرکت‌های مبتنی بر محصول به خصوص طلا و نقره است که صرفاً حضور آنلاین دارند. سوال این است که چگونه اعتماد مشتری را نسبت به محصول ایجاد کنیم تا آنها قبل از امتحان فیزیکی آن را خریداری کنند؟ این سوالی است که باید به سرعت به آن پاسخ داده شود، زیرا خرید آنلاین در حال گسترش است.

هنگامی که یک برند با مخاطبان خود اعتماد ایجاد کند، می‌توان اعتماد مصرف کننده را افزایش داد. پاسخ به سؤالات مصرف کننده، ارائه تضمین کیفیت و کمک به مشتریان در انتخاب بهترین محصول برای آنها با انعطاف پذیری در بازگشت و تعویض، می‌تواند هرگونه مقاومت یا نگرانی را در خرید آنلاین به حداقل برساند.

ارائه بازگشت آسان و ضمانت بازگشت پول

یکی از دلایل اصلی مشتریان منع خرید آنلاین طلا و نقره، این است که فروشگاه‌های آنلاین نمی‌خواهند در صورت عدم کیفیت محصول، مشکلات مربوط به بازگشت را تحمل کنند. طبق یک نظرسنجی اخیر توسط Inmar Intelligence، 40٪ از پاسخ دهندگان نشان دادند که از زمان شیوع کووید-19 از خرید آنلاین خودداری کرده‌اند، زیرا ممکن است مجبور شوند کالا را برگردانند و دو سوم (67٪) از پاسخ دهندگان قبل از خرید آنلاین، صفحه بازگشت را بررسی می‌کنند. در همین حال، 72٪ از پاسخ دهندگان در صورت آسان بودن فرآیند بازگشت، دوباره از یک خرده فروش آنلاین خرید می‌کنند.

اجرای فرآیند بازگشت آسان بسیار مهم است و می‌تواند اعتماد مشتری را در خرید آنلاین افزایش دهد.

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.