blog image

تاریخ انتشار: یکشنبه بیست و هشت خرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

بهترین شرط شما در میان همه گزینه‌ها این است که طلای خود را به یک فروشنده حرفه‌ای طلا بفروشید. این ممکن است به سادگی

نحوه فروش طلا و تمامی مراحل آن

1. کجا طلا بفروشید

بهترین شرط شما در میان همه گزینه‌ها این است که طلای خود را به یک فروشنده حرفه‌ای طلا بفروشید. این ممکن است به سادگی یکی از فروشگاه‌های سکه محلی شما باشد.

فروشندگان حرفه‌ای بیش از هر گزینه دیگری برای طلای شما به شما پول می‌دهند. آنها همچنین مطمئن‌ترین و امن‌ترین مکان برای فروش طلا هستند.

ایمنی و اعتماد ویژگی‌های کاملاً حیاتی برای یافتن در هر کسی است که به او طلا می‌فروشید. می‌توانید مطمئن باشید که یک فروشنده سکه همیشه هر محصولی را که خودش می‌فروشد با قیمت منصفانه بازخرید می‌کند. متأسفانه، خطر سرقت یا کلاهبرداری یک نگرانی همیشه در مورد دارایی با ارزش بالایی مانند طلا است. در واقع، مکان‌های زیادی برای انتخاب بهترین خریدار طلا وجود دارد.

 

 

بدترین گزینه شما فروش ملاقات ترتیب داده شده با یک غریبه است. کلاهبرداری‌های زیادی وجود دارد که از طریق این روش ممکن است برای شما رخ دهد. اگر دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده دارید که می‌خواهد طلای شما را بخرد، این انتخاب خوبی است؛ اما اعتماد به حسن نیت یک غریبه تصادفی توصیه نمی‌شود.

فروش طلا

بدترین گزینه بعدی برای فروش طلا یک سایت حراج آنلاین است. این خدمات بیش از 10٪  قیمت فروش نهایی شما در حالی که مسئولیت حمل و نقل و بیمه را به عهده می‌گیرید هزینه فروشنده سنگینی را دریافت می‌کنند. مهمتر از آن، هیچ گونه حفاظتی در برابر خریدهای لغو شده وجود ندارد. در این موارد، کارمزدها را از دست می‌دهید و باید با پول کمتر فرآیند را از نو شروع کنید.

مسیر دیگری که می‌توانید بروید، جواهر فروشی است و دریافت پول نقد در برابر طلا. در حالی که این گزینه‌ها از نظر ایمنی گزینه بهتری هستند؛ اما به ندرت بهترین قیمت را برای طلای شما ارائه می‌دهند. بر اساس ماهیت کسب و کارشان، فروشندگان طلا تمایل دارند از ناامیدی فروشنده سود ببرند و قیمت پایین‌تری را ارائه کنند. همیشه مایل باشید که کنار بروید و منتظر قیمت بهتر از خریدار مناسب باشید.

می‌توانید طلای خود را در نمایشگاه یا کنوانسیون سکه بفروشید، به خصوص اگر سکه‌های طلایی با ارزش سکه‌شناسی افزوده دارید. به خاطر داشته باشید که خریداران در این روش، خود نمایندگی‌ها هستند. به عنوان یک قاعده، فروشندگان سکه هرگز علیه یکدیگر پیشنهاد قیمت نمی‌دهند. تعجب نکنید اگر آنها از هر تلاشی برای چانه زنی اذیت شدند.

خرید وفروش طلا

یک مکان فیزیکی انتخاب کنید یا طلای خود را آنلاین بفروشید

اگر فروش طلا را به خریدار حضوری انتخاب کرده‌اید، گام بعدی انتخاب بین فروش حضوری یا آنلاین است. به لطف راحتی که اینترنت برای شما به ارمغان می‌آورد، بسیاری از فروشندگان به شما اجازه می‌دهند طلا را به صورت آنلاین به آنها بفروشید. احتمالاً باید از اقلام عکس بگیرید، فرم فروش را پر کنید و به فروشنده زمان کافی برای ارائه پیشنهاد بدهید.

اگر طلای شما به شکل سکه‌های کمیاب یا کلکسیونی است، احتمالاً می‌خواهید به محل فیزیکی فروشنده مراجعه کنید. این به آنها بهترین فرصت را می‌دهد تا وضعیت و ظاهر سکه‌ها را از نزدیک ارزیابی کنند. این موضوع در مورد محصولات عمومی مانند شمش طلا کمتر نگران کننده است.

بسته به اینکه در کدام ایالت یا کشور زندگی می‌کنید، فروش آنلاین طلا ممکن است ساده‌ترین گزینه باشد. این به شما امکان می‌دهد بین چندین خریدار آنلاین بهترین گزینه را کنید.

2. طلای خود را ارزیابی کنید

وقتی صحبت از ارزش طلای شما می‌شود، دانش از وضعیت بازار طلا مهم است. این ایده خوبی است که قبل از فروش تقریباً ارزش طلای خود را بدانید.

اولین چیزی که باید بررسی شود قیمت لحظه‌ای طلا است که به طور مداوم در طول روز در حال تغییر است. همچنین می‌توانید معاملات آتی طلا را بررسی کنید تا ببینید آیا انتظار می‌رود ارزش بازار فعلی طلا در کوتاه مدت افزایش یا کاهش یابد.

هر دو قیمت آتی و نقدی به ازای هر اونس تروی (31.1 گرم) اندازه گیری می‌شوند. هنگامی که شما شمش طلا را می‌فروشید، یک خریدار معتبر همیشه به قیمت لحظه‌ای آن لحظه اشاره می‌کند. قیمت طلا بر اساس عرضه و تقاضا در مراکز تجاری اصلی مانند انجمن بازار شمش لندن (LBMA) حرکت می‌کند. همین امر در مورد قیمت نقره نیز صادق است.

ارزش سکه‌های شمش کمی بیشتر از شمش‌های طلای عمومی خواهد بود. هر دو طلای بسیار خالص هستند و دارایی‌های نقدی محسوب می‌شوند؛ اما تفاوت‌های نقدینگی جزئی بین شمش‌ها و سکه‌ها وجود دارد. دومی‌ها مناقصه قانونی هستند و معمولاً فروش آنها کمی آسان‌تر است و بنابراین قیمت‌های کمی بالاتر دارند. اگر شمش‌های طلا را با شماره سریال از یک نام تجاری بفروشید، ممکن است ارزش بیشتری داشته باشند.

خرید و فروش طلا

سرمایه گذار طلا

مهم است که قبل از فروش، تصوری از ارزش تقریبی طلای خود داشته باشید.

اگر سکه‌های طلای کلکسیونی دارید (یعنی سکه های طلای سکه شناسی)، بهتر است کمی در مورد ارزش آنها تحقیق کنید. به خاطر داشته باشید که مقادیر ذکر شده در هر راهنمای قیمت یک تخمین تقریبی است. یک فروشنده طلا تقریباً تمام مبلغ را به شما پرداخت می‌کند؛ اما باید فضای کمی برای کسب درآمد از سود فروش مجدد باقی بگذارد.

3. مفاهیم مالیاتی را درک کنید

این موضوع بدون شک بیشترین سوالی است که در مورد فروش طلا مطرح می‌شود. قابل درک است که همه می‌خواهند بدانند چگونه طلا را بدون پرداخت مالیات بفروشند؛ اما هیچ راه فراری از مأمور مالیات وجود ندارد. پرداخت مالیات بر طلایی که می‌فروشید یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی است.

فروش طلا مشمول مالیات و نرخ سود سرمایه است و واقعاً هیچ تفاوتی با فروش سهام ندارد.

هر خریدار بالقوه‌ای که در هنگام فروش طلا روشی را برای اجتناب از مالیات تبلیغ می‌کند، باید با شک و تردید به او نگاه کرد. این یک پرچم قرمز بزرگ است که چیزی غیرقانونی در حال وقوع است.

سوالات متداول در مورد نحوه فروش طلا

آیا فروش طلا سخت است؟

اصلا! این به سادگی یافتن یک فروشنده شمش طلا با شهرت خوب است. اگر طلاهای خود را در وهله اول از یک فروشنده حرفه‌ای خریداری کرده‌اید، همیشه باید بتوانید طلای خود را به آنها بفروشید.

می‌توانم طلای خود را آنلاین بفروشم؟

فروش آنلاین طلا تفاوت زیادی با فروش حضوری آن ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک فروشنده طلای قابل اعتماد با یک وب سایت پیدا کنید. در آنجا باید اطلاعاتی در مورد روند فروش آنلاین طلا پیدا کنید. با استفاده از اطلاعات و راهنمایی که مطالعه کردید، می‌توانید خودتان قضاوت کنید که آیا آنها خریدار معتبر طلا هستند یا خیر.

با این حال، باید بدانید که چه نوع محصولات طلایی را می‌خواهید، بفروشید. یک فروشنده نمی‌تواند به شما پیشنهاد بدهد مگر اینکه بداند چه اقلام خاصی دارید. به همین دلیل است که انجام برخی تحقیقات در مورد نوع طلایی که دارید تصمیم عاقلانه‌ای است.

با فروش طلا چقدر پول به دست می‌آورید؟

بستگی به این دارد که از نظر وزن چقدر طلا می‌فروشید و قیمت طلا در زمان فروش چقدر است. این ماشین حساب دستی ارزش ذوب می‌تواند به شما کمک کند تا میزان طلای خود را محاسبه کنید.

طلافروشان برای طلا چقدر پول می پردازند؟

فروشندگان طلا به طور معمول حداقل 98٪ تا 99٪ از ارزش مذاب را برای طلای شما پرداخت می‌کنند. این یک روش استاندارد در بازار طلا است. در مورد یک سکه طلای کلکسیونی (سکه شناسی)، فروشنده ممکن است بیشتر بپردازد.

طلا شناسی

آیا در صورت نیاز به پول نقد سریع، آیا می توان طلا را به صورت نقدی فروخت؟

بله، اما نه در همه موارد. شما باید از قبل با یک خریدار طلا چک کنید تا ببینید آیا آنها پرداخت را به صورت نقدی ارائه می‌دهند یا خیر به یاد داشته باشید که پرداخت با چک رایج‌تر است.

آیا می‌توانم طلاهای خود را به بانک بفروشم؟

به طور کلی، نه. اگرچه در برخی کشورها (مانند روسیه و هند) هنوز هم می‌توانید سکه‌های طلا را در بانک‌های تجاری بخرید و بفروشید؛ اما در بسیاری از نقاط جهان، از جمله ایالات متحده، به ندرت چنین است.

آیا می‌توانم جواهرات طلا را به فروشنده شمش بفروشم؟

بیشتر کسب و کارهای شمش طلا جواهرات قدیمی یا ضایعات طلای شما را نمی‌خرند. یک استثنا در صورتی است که شما طلای 24 عیار (طلای 24 عیار) دارید، اما این نسبتاً غیر معمول است. (زنجیرهای طلا یا حلقه‌های نامزدی به احتمال زیاد خلوص طلای کمتری مانند طلای 18 عیار دارند.) بهترین مکان برای فروش جواهرات طلا و جواهرات نقره جواهرفروشی محلی شماست.

آیا زمان خوبی برای فروش طلا است؟

واقعاً هرگز زمان بدی برای فروش طلا وجود ندارد. بستگی به این دارد که آیا برای مقاصد دیگر به پول نیاز دارید یا خیر.

قیمت طلا در طول زمان تمایل به افزایش دارد. این کل نکته نگهداری طلا برای بلندمدت است. با این حال، دوره‌هایی نیز وجود دارد که قیمت طلا احتمال دارد، ثابت بماند، گاهی اوقات برای سال‌ها این اتفاق می‌افتد. بنابراین هیچ پاسخ قطعی برای بهترین زمان برای فروش طلا وجود ندارد.

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.