blog image

تاریخ انتشار: سه شنبه بیست و سه خرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

وقتی سرمایه گذاران به دنبال راه‌های جدیدی برای گسترش سبد مالی خود می‌گردند، ممکن است با جدیدترین قیمت نقره روبرو شوند و از خود بپرسند که آیا این گزینه خوبی

حقایق مهم در مورد قیمت نقره، تقاضا و عرضه

وقتی سرمایه گذاران به دنبال راه‌های جدیدی برای گسترش سبد مالی خود می‌گردند، ممکن است با جدیدترین قیمت نقره روبرو شوند و از خود بپرسند که آیا این گزینه خوبی است یا خیر.

در واقع، نقره یک گزینه فوق العاده است. سرمایه گذاری در فلزات گرانبها به مردم این امکان را می‌دهد که کمتر به بازار سهام متزلزل اعتماد کنند و کنترل آینده مالی خود را دوباره به دست آورند. بهتر از آن، تقاضا برای نقره به این زودی‌ها از بین نمی‌رود و آن را به سرمایه گذاری منحصر به فردی تبدیل می‌کند که می‌توانید روی آن حساب کنید.

 

 

قبل از اینکه اکثر مردم شروع به خرید نقره کنند، می‌خواهند برخی از حقایق اساسی و کلیدی را درک کنند. مانند اینکه نقره از کجا می‌آید؟ و در حال حاضر چقدر نقره باقی مانده است؟ چه چیزی باعث افزایش قیمت نقره می‌شود؟ مهمتر از همه، آیا واقعاً تقاضا برای این فلز گرانبها وجود دارد

گردنبند نقره

نقره از کجا می‌آید؟

نقره در بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد  و در حال حاضر در سطح جهانی استخراج می‌شود. بزرگترین ذخایر نقره معمولاً در مکزیک هستند. از دیگر کشورهای تولید کننده نقره می‌توان به ایالات متحده، پرو، شیلی و کانادا اشاره کرد. گفته می‌شود که بیش از 58 کشور در سراسر جهان وجود دارد که در آنها نقره یافت شده است.

اگرچه گهگاه نقره در ناگت‌ها یافت می‌شود، اما اغلب در ترکیب با چندین ماده معدنی دیگر است. این امر مستلزم استخراج بیشتر فلز گرانبها و جداسازی مناسب هست. فرآیند استخراج نقره واقعاً کار فشرده‌ای است و به طور کلی استخراج این فلز گرانبها هزینه زیادی در بر دارد.

در حال حاضر چقدر نقره باقی مانده است؟

 نقره ممکن است اولین عنصری باشد که  منقرض می‌شود و این به این دلیل است که در سطح جهانی، ما از نقره در محصولات متنوعی استفاده می‌کنیم. نقره معمولاً در لوازم الکترونیکی، جواهرات، ظروف نقره، باتری‌ها و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود. اگرچه تخمین دقیقی از میزان نقره باقی مانده در سطح جهان وجود ندارد، در نهایت، تقاضا برای نقره سریعتر از آنچه تصور می‌شود در حال رشد است.

افزایش قیمت نقره

این یک سناریوی عرضه و تقاضا ایجاد می‌کند که برای سرمایه گذاران فوق العاده جذاب است. برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری بر روی قیمت پایین نقره فعلی هستند، اکنون زمان سرمایه گذاری در این فلز گرانبها فرا رسیده است. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا قیمت نقره در نوسان است؟

به طور خلاصه، بله، قیمت نقره در نوسان است. اگر به دنبال یک سرمایه گذاری ثابت و پایدار هستید، نقره ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد. با این حال، اگر نوسان قیمت نقره شما را نمی ترساند و به دنبال سرمایه گذاری روی فلز گرانبهایی هستید که پتانسیل زیادی دارد، نقره گزینه بسیار خوبی است.

قیمت نقره توسط عوامل مختلفی تعیین می‌شود. اول اینکه نوع بازار بر قیمت فلز تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، در طول یک بازار صعودی، قیمت نقره معمولاً بیشتر از طلا افزایش می‌یابد. اگرچه نمی‌توان با اطمینان گفت که در آینده چه نوع بازاری را تجربه خواهیم کرد، بسیاری از کارشناسان معتقدند که ما در آستانه یک بازار صعودی هستیم.

علاوه بر این، سرمایه گذاران میتوانند برای سنجش قیمت نقره به قدرت دلار آمریکا نگاه کنند. از نظر تاریخی، زمانی که دلار آمریکا قوی است، قیمت نقره کاهش می‌یابد. در مقابل، زمانی که دلار ضعیف می‌شود، قیمت نقره به طور معمول افزایش می‌یابد؛ اما در ایران شرایط متفاوت‌تری حکم فرما است، زیرا با افزایش قیمت دلار ما شاهد افزایش قیمت فلزات گرانبهایی مثل طلا و نقره هستیم.

آیا تقاضا برای نقره وجود دارد؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تقاضای فزاینده‌ای برای نقره وجود دارد. در سراسر جهان، مردم نقره را در مقادیر زیادی خریداری می‌کنند. به طور خاص، افزایش عمده‌ای در استفاده از نقره در صنایع مختلف در چین وجود داشته است. در حالی که چینی‌ها به مبارزه با مسئله آلودگی خود ادامه می‌دهند، برای مقاصد انرژی خورشیدی به نقره روی آورده‌اند.

شمش طلا

صنعت فناوری نیز به شدت به نقره متکی است. نقره معمولاً در تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و انواع دستگاه‌های الکترونیکی دیگر یافت می‌شود. نقره نیز مثل طلا در سراسر حوزه تجهیزات پزشکی استفاده می‌شود.

عامل دیگری که تقاضا برای نقره را تعیین می‌کند در واقع ضرابخانه ایالات متحده و سایر ضرابخانه‌ها در سراسر جهان است. اکثر مردم تصور می‌کنند که ضرابخانه‌های ملی فقط در تقاضای طلا نقش دارند، اما بر قیمت و مصرف نقره نیز تاثیر می‌گذارند. شمش نقره به دلایل زیادی توسط بانک‌های مرکزی در سراسر جهان خرید و فروش می‌شود.

آیا نقره یک سرمایه گذاری هوشمند است؟

نقره می‌تواند نقش بسیار ارزشمندی در سبد مالی شما داشته باشد. این را در نظر بگیرید: شما می‌توانید تمام زندگی خود را کار کنید و تمام پس انداز خود را در بازار سهام سرمایه گذاری کنید. متأسفانه، اکثر ما (بارها) دیده‌ایم که با سقوط بازار سهام چه اتفاقی برای پس انداز زندگی مردم می‌افتد در واقع آنها یک شبه ناپدید می‌شوند. اگر این اتفاق برای شما و خانواده تان بیفتد چه می‌کنید؟ آیا می‌توانید از آن عبور کنید؟ این ممکن است یک فکر ترسناک باشد، اما باید در نظر گرفت.

سرمایه گذاری در نقره گزینه‌های بیشتری را در مورد برنامه پس انداز در بازنشستگی به شما می‌دهد. آیا خوب نیست که تمام تخم مرغ‌های خود را فقط در یک سبد نداشته باشید؟ همانطور که در بالا ذکر کردیم، ضرابخانه‌ها در سراسر جهان به نقره به عنوان یک شکل ارزشمند مبادله پولی متکی هستند. این در سراسر جهان پذیرفته شده است، و مانند طلا،  نقره ارزش خود را در طول زمان حفظ کرده است

روی نقره سرمایه گذاری کنید، زیرا این فلز به شما اجازه می‌دهد تا با قیمتی بسیار کمتر از طلا وارد دنیای فلزات گرانبها شوید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که با نوع جدیدی از سرمایه گذاری رو به رو شوید، زیرا با مزایای سرمایه گذاری بر روی فلز گرانبها آشنا می‌شوید.

همانطور که در مورد مزایای خرید نقره بیشتر می‌آموزید و با خیال راحت‌تر برای آن پول خرج می‌کنید، در صورت خرید مقادیر بیشتر به صورت آنلاین، امتیاز اضافی پس انداز پول بیشتری خواهید داشت.

کاهش منابع نقره سرمایه گذاران را تشویق می‌کند

طلا یا نقره

استخراج نقره صنعت آسانی نیست. هزینه‌های استخراج نقره نه تنها شامل عملیات، بلکه اکتشاف مناطق جدید و ساخت معادن جدید نیز می‌شود. بابسیاری از استخراج کنندگان نقره در جهان به سادگی نمی‌توانند به سوددهی برسند.

وقتی نقره در دنیا با کاهش قیمت رو به رو می‌شود و این کاهش قیمت در هر اونس باشد، زندگی برای معدنچیان نقره بسیار دشوار می‌شود و نقره چندین سال است که همینطور است.

چگونه معدنچیان نقره سرپا می‌مانند

چه اتفاقی می‌افتد وقتی قیمت نقره آنقدر پایین می‌ماند که یک شرکت استخراج نقره نمی‌تواند سودی کسب کند؟ آنها باید سهام بیشتری را برای روشن نگه داشتن چراغ‌ها و کسب سود از نقره منتشر کنند و در نهایت ممکن است ورشکست شوند. این امر باعث تعطیلی شرکت‌های بزرگ استخراج نقره شد و به عرضه جهانی نقره آسیب رساند.

راه دیگری که معدنچیان نقره در تجارت باقی می‌مانند، استخراج طلا و مس در کناره است. در واقع، گاهی اوقات حتی برعکس است. نقره اغلب یک محصول جانبی رایج معادن سرب و روی است، به این معنی که عرضه جهانی نقره نیز ارتباط تنگاتنگی با تقاضا برای روی دارد. با این حال، حتی استخراج محصولات جانبی نیز هزینه‌هایی دارد و اگر قیمت نقره به اندازه کافی بالا نباشد، استخراج کنندگان روی به سادگی زحمت پالایش آن را نمی‌دهند.

اگر به سرمایه گذاری در سهام استخراج نقره فکر می‌کنید، ممکن است بخواهید دوباره فکر کنید و در معامله واقعی سرمایه گذاری کنید. به نمودارهای قیمت فلزات گرانبها توجه داشته باشید و همین امروز به خرید نقره فکر کنید. این قیمت‌های پایین می تواند راز کسب سود در این مسیر باشد. آیا با توجه به این همه بدبختی و بدبختی اخیر می‌توان با نقره پول درآورد؟

عرضه نقره در مقابل تقاضا

عرضه نقره در حال کاهش است، زیرا قیمت نقره، معدنچیان نقره را حفظ نمی‌کند. معدنچیان نقره بر روی تنوع بخشیدن به طلا و مس تمرکز می‌کنند وگرنه در حال ورشکستگی هستند در حالی که معدنچیان روی به دلیل بازدهی کم انگیزه ای برای انجام کاری با محصولات جانبی نقره ندارند.

شمش طلا

در همین حال، تقاضای صنعتی برای نقره همچنان در حال رشد است. نقره یک فلز مهم در بسیاری از صنایع مختلف است. وسایل الکترونیکی، باتری ها و انرژی خورشیدی از مقادیر زیادی نقره استفاده می‌کنند، زیرا این فلز رسانای خوبی برای الکتریسیته است. رشد تولید برق خورشیدی در چین در حالی که این کشور تلاش می‌کند با مشکل آلودگی خود مقابله کند، یک عامل محرک اصلی برای تقاضای نقره بوده است که نشانه‌ای از کاهش به زودی نشان نمی‌دهد.

چرا قیمت نقره پایین است

فروشندگان در حال حاضر چندان به نقره علاقه ندارند. آنها به طلا به عنوان یک پناهگاه امن بلندمدت اعتماد بیشتری دارند و در حال حاضر، سهام و اوراق قرضه سرمایه گذارانی را ندارند که به سمت فلزات گرانبها گریزانند، همانطور که وقتی اعتماد در سایر بازارها پایین است. نتیجه: علیرغم افزایش تقاضای صنعتی، قیمت‌ها همچنان پایین است. تا زمانی که سرمایه گذاران بیشتر به سکه‌ها و شمش‌های نقره علاقه مند شوند، قیمت‌ها پایین می‌مانند و تقاضا از عرضه پیشی می‌گیرد. زمانی که این اتفاق بیفتد، استخراج سرمایه برای توسعه، اکتشاف ذخایر جدید نقره و ایجاد معادن جدید برای افزایش تولید به زمان نیاز دارد. در آن زمان است که فروشندگان و سرمایه گذاران می‌توانند از قیمت‌های بالای نقره پول نقد کنند.

چرا سرمایه گذاران نقره نظر خود را تغییر خواهند داد؟

نقره همتای فرارتر طلا است، به این معنی که نه تنها سریعتر از طلا سقوط می‌کند، بلکه سریعتر از طلا نیز افزایش می‌یابد. می‌توانید ببینید که سرمایه گذاری شما در نقره بسیار سریعتر از طلا رشد می‌کند.

چرا باید نقره بخرید

نقره همچنین موانع کمتری برای ورود سرمایه گذاران برای اولین بار دارد. با قیمت کمتر از 20 دلار در هر اونس، خرید سکه‌های نقره کار سختی نیست. با خرید آنلاین طلا و نقره با حق بیمه کمتری نسبت به فروشنده سکه شمش محلی خود، می‌توانید پول بیشتری پس انداز کنید. با خرید مقادیر بیشتر، حتی پس انداز بیشتری در آینده دارید. سکه‌ها و شمش‌های نقره یکی از محبوب‌ترین محصولاتی هستند که میراث برای سرمایه گذاران عادی و با تجربه ارائه کرده است.

طلا را در سبد خود بگنجانید

نقره دارای سقف بالاتری (از نظر رشد نسبی) نسبت به طلا است، با توجه به اینکه نقره در حال حاضر چقدر کم ارزش است. با این حال، این با یک اخطار همراه است نقره نیز پس از اوج یک طبقه پایین تر است. دلایل زیادی برای خرید طلا نیز وجود دارد، از جمله مدیریت ریسک و ذخیره سازی. هنگامی که شروع به سرمایه گذاری مبالغ بیشتر می‌کنید، ذخیره سازی نقره می‌تواند به یک مشکل تبدیل شود. هنگامی که برای اولین بار نحوه خرید طلا را یاد می‌گیرید ، ذخیره سازی باید در درجه اول اهمیت قرار گیرد. گاوصندوق خانگی می‌تواند راهی موثر برای مبتدیان برای ذخیره نقره و طلا باشد، اما در مقادیر بالاتر ممکن است ذخیره سازی در بانک و صندوق امانت گزینه امن و بهتری باشد.

نقره

فلزات گرانبها می‌توانند نقش ارزشمندی در سبد شما ایفا کنند. معاملات فلزات گرانبها بیشتر از طلا است. نقره می‌تواند عملکرد بسیار موثری را در سبد سرمایه گذاری شما ایفا کند و به عنوان یک تنوع دهنده در این سبد برای سرمایه گذاران باشد. در بین مصنوعات نقره آنچه که از همه محبوب‌تر است و  سود دهی بالاتری را به همراه دارد شمش‌ها هستند. آنها را خریداری کنید و در کوتاه مدت سود بسیار بالایی را کسب کنید. برای اینکه مطمعن شوید کدام یک از انواع شمش‌های نقره برای شما بهتر است به مقالات معرفی وزن شمش‌ها مراجعه کنید تا بهترین تصمیم گیری را برای سرمایه گذاری خود داشته باشید.

شمش‌های نقره میراث از بالاترین خلوص و کیفیت برخوردار است و با پشتوانه 50 ساله‌ایی که در زمینه فروش شمش‌ها دارد به شما این اطمینان را می‌دهد که خرید امن و پرسودی را داشته باشید. پس بدون اینکه شک کنید به صفحه محصولات بروید و شمشی را که متناسب با نیازهای شما است را به سبد سرمایه گذاری خود اضافه کنید و در آینده شاهد سود دهی آن باشید.

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.