blog image

تاریخ انتشار: شنبه بیست و شش فروردین ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

ارث و شمش طلا :چرا ما پول خود را در سرمایه گذاری های بلندمدت از جمله طلای فیزیکی قرار می دهیم؟ برای محافظت از پس اندازمان، در صورت سخت ...

 ارث و شمش طلا و پس انداز آن

چرا ما پول خود را در سرمایه گذاری های بلندمدت از جمله طلای فیزیکی قرار می دهیم؟

برای محافظت از پس اندازمان، در صورت سخت شدن شرایط، نیاز به سرمایه گذاری بلند مدت داریم تا آینده عزیزانمان را تضمین کنیم.

ظاهراً علاقه فزاینده‌ای به شمش طلا به عنوان یک راه حل پس انداز و سرمایه گذاری در همه جای تاریخ وجود داشته است. به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت، شمش طلا دارای مزایای بسیاری است: امنیت، افزایش ارزش در دراز مدت و... همچنین نقش آن به عنوان میراثی برای فرزندان و خانواده شما نیز نکته مهم دیگری است زیرا، طلا میراثی است که به راحتی قابلیت انتقال دارد.

 ارث و شمش طلا و پس انداز آن معمولاً «سرمایه گذاری در دارایی» یک معنای فرهنگی قوی دارد: وقتی اعتماد به بانک‌ها کاهش می‌یابد، والدین می‌خواهند آینده مالی فرزندانشان با چیزهای ملموس و خارج از بانک تأمین شود. به ارث گذاشتن املاک دردسرهای اداری که اغلب با مالکیت املاک و مستغلات همراه است را دارد. قبل از تسویه یک ملک، فرزندان شما به احتمال زیاد چند قبض برای پرداخت خواهند داشت. علاوه بر این، اگر بیش از یک فرزند دارید، خطر درگیری بین کسانی که می‌خواهند ملک را بفروشند و کسانی که می‌خواهند ملک را حفظ کنند وجود دارد. به همین دلیل برخی از والدین ممکن است، ترجیح دهند به سراغ یک جایگزین برای سرمایه گذاری بلند مدت و ارث گذاشتن برای فرزندانشان بروند. یکی از این جایگزین‌ها مصنوعات طلا، چه به صورت شمش و چه به صورت سکه است. یکی از مزایای به ارث گذاشتن انواع مصنوعات طلا این است که فرزندان شما می‌توانند ارث طلای خود را بدون درگیری، به طور مساوی تقسیم کنند.

قانون طلایی برنامه ریزی میراث:

شفاف بودن در مورد مدارک خود: مطمئن شوید که تمام فاکتورها و گواهی‌های خود را نگه دارید. هنگام خرید مصنوعات طلا، اسناد مختلفی را دریافت خواهید کرد که باید به اندازه خود شمش‌ها و سکه‌های طلای شما ایمن نگهداری شوند. این اسناد عبارتند از: گواهی مالکیت که به طور خاص تعداد محصولات، عنوان، وزن و ارزش آنها را ذکر می‌کند. فاکتوری با جزئیات هر خرید و تاریخ انجام آن نیز وجود داد که باید نگهداری کنید. این سند در کشورهایی که برخی از مالیات‌ها در طول سال‌ها به تدریج کاهش می‌یابد بسیار مهم است.

 

همچنین بخوانید:آیا باید شمش نقره بخریم یا شمش طلا؟

 

در مقابل وسوسه جعبه گشایی شمش‌های طلای ضرب شده خود مقاومت کنید: به عنوان مثال، شمش‌های طلای ضرب شده، مانند میراث، در بسته‌بندی ایمن عرضه می‌شوند؛ اما سعی کنید آن را باز نکنید، حتی اگر بسیار مشتاق هستید تا شمش‌های طلای خود را ببینید و آن را لمس کنید. اگر بسته بندی را باز کنید، شما با دو خطر مواجه هستید: ممکن است با استفاده نادرست شمش طلای خود به نوعی آسیب برسانید، زیرا طلای سرمایه گذاری با درجه خلوص بالا بسیار چکش خوار است. باز کردن بسته بندی ممکن است ارزش شمش‌های ضرب شده شما را کاهش دهد. با این حال، شمش‌های ریخته‌گری را می‌توان لمس کرد، اگرچه بهتر است که همیشه دستکش‌های محافظ بپوشید تا از خراشیدگی یا خط‌خوردگی شمش طلا جلوگیری شود.

آماده سازی وصیت نامه

عناوین مکرر در مورد پس انداز طلا وجود دارد که از بین رفته و بعد از چند دهه پیدا می‌شود. در نظر بگیرید که ذینفعان و همچنین خواسته‌های خود را روی کاغذ بیاورید، تا به طور تصادفی یا عمدی از وصیت نامه سوء استفاده نشود.

ممکن است که نوشتن وصیت نامه خود کاری سخت برای شما باشد که می‌توانید آن را انجام دهید. و اگرچه عجله ای وجود ندارد، اما هنوز هم ضروری است که آن را تهیه کنید تا عزیزان شما حق ارث خود را دریافت کنند.

شکل وصیت نامه از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

البته، تنظیم وصیت نامه چیزی نیست که شما آن را ساده بگیرید، چراکه اگر وصیت نامه شما مغایرت داشته باشد، قانون را نقض کند یا قوانین خاصی را رعایت نکند، می‌تواند لغو شود.

صرف نظر از قوانین لازم الاجرا، یک چیز وجود دارد که همه کشورها روی آن اتفاق نظر دارند: بهتر است هنگام نوشتن وصیت نامه از یک سر دفتر یا وکیل مشاوره بگیرید.

قوانین در کشورهای مختلف چیست؟

به عنوان مثال، در بریتانیا، شما باید وصیت نامه خود را به طور رسمی توسط یک شاهد امضا شود تا از نظر قانونی معتبر باشد.

در سوئیس، شما موظف به تنظیم وصیت نامه دست نویس، عمومی یا شفاهی هستید.

در فرانسه، مگر اینکه از دفتر اسناد رسمی استفاده کنید، فقط فرم های دست نویس پذیرفته می‌شوند.

مالیات و ارث:

افراد به پرداخت مالیاتی که از ارث خانوادگی اش به آنها می‌رسند، نگاه می‌کنند.

بنابراین، اولین قدم این است که مطمئن شوید وراث شما سهم خود را دریافت می‌کنند. حال، بیایید ببینیم که ارث آنها قبل از اینکه بتوانند از آن بهره مند شوند، چقدر برای آنها هزینه خواهد داشت.

فرانسه

در فرانسه، شمش طلای سرمایه گذاری فیزیکی مشمول مالیات استاندارد بر ارث است که بر اساس دو عامل محاسبه می شود:

  1. مقدار ارث.
  2. درجه رابطه بین شما و وراثتان.

سوئیس

علی‌رغم برخی تفاوت‌های ظریف میان کانتون‌های سوئیس، شمش طلا مشمول مالیات بر ارث است؛ که همسران، شرکای ثبت‌شده و فرزندان از آن معاف هستند.

ایتالیا

مانند فرانسه، مالیات در ایتالیا بر اساس میزان رابطه و ارزش کل دارایی‌ها محاسبه می‌شود.

انگلستان

در بریتانیا، اگر کل ارث (شامل طلا) از 325000 پوند بیشتر شود، مالیات بر ارث 40٪ است.

آیا مشمول مالیات است یا خیر؟

بیایید به اصول اولیه بازگردیم تا تصویر واضح تری داشته باشیم.

 مهم است که بین طلای سرمایه گذاری و سایر دارایی‌های طلایی که ممکن است مالک آن باشید (به عنوان مثال جواهرات، اقلام کلکسیونر و غیره) تمایز قائل شوید.

طلای سرمایه گذاری به شکل شمش و سکه طلا است و باید از طلای خالص ساخته شود: خلوص آن باید برابر یا بیشتر از 995 هزارم باشد.

طلای سرمایه گذاری نیز تابع قوانین مالیاتی خاصی است، به همین دلیل است که تعیین ماهیت دارایی‌های خود بسیار مهم است، بنابراین می‌توانید از قبل برنامه ریزی کنید و از اشتباهات محاسباتی جلوگیری کنید.

ارث دادن زودهنگام به فرزندانتان

 بسیاری از مردم برای جلوگیری از مالیات بر ارث بالا یا کمک به یکی از بستگان نزدیک (مانند برادرزاده یا خواهرزاده) یا یکی از نوادگان فامیل برای ساختن ثروت خود، ارث اولیه را انتخاب می‌کنند. میراث و هدایای خانواده، چه مبلغی پول باشد یا چیزی ملموس مانند شمش طلای سرمایه گذاری، معمولاً تا زمانی که از آستانه‌های تعیین شده توسط هر کشور تجاوز نکند، معاف از مالیات هستند. با این حال، هدایای کوچکی که به عنوان بخشی از یک رویداد خاص (تولد، عید نوروز، فارغ التحصیلی، عروسی) داده می‌شود، متفاوت است. تا زمانی که قیمت آنها «معقول» باشد، این هدایا نه مالیاتی دارند و نه مشمول هیچ اظهارنامه‌ای هستند.

آیا می‌توانید شمش طلا را به عنوان ارث اولیه بدون اعلام آن منتقل کنید؟ خبر بد برای کسانی که از بوروکراسی (بوروکراسی اصطلاحی برای تعریف سیستم اداری یا سازمانی است که در آن افراد غیرمنتخب وظیفه اداره آن را بر عهده دارند. این اصطلاح در دوره مدرن با تاثیرات منفی پیونده خورده است و یک سیستم اداری غیرانسانی تلقی می‌شود. برخی از محققان این سیستم را ناکارآمد و حتی به هم پیچیده می‌دانند.) متنفرند: طلایی که به عنوان ارث اولیه داده می‌شود باید اعلام شود. دلیل اصلی این امر دو مورد است: 1- اطمینان از مالکیت شمش‌های طلا یا سکه‌هایی که می‌خواهید به آنها منتقل کنید. 2- به دریافت‌کننده اجازه می‌دهد از مالیات سودمند طلا، به‌ویژه مالیات‌های نزولی بهره مند شود.

در هر صورت برای اعلام ارث طلای اولیه خود با دفتر اسناد رسمی تماس بگیرید. مشاوران مالیاتی و وراثت با اطلاعات بسیار و در دسترس، انتخاب درست در مورد بهینه سازی هزینه‌ها و ایجاد ثروت می‌توانند در این بین به شما کمک فراوانی کنند. بنابراین، به جای به تعویق انداختن برنامه‌های سرمایه گذاری خود، به دنبال مشاوره از یک وکیل یا کارشناس مالیاتی باشید.

اگر شمش طلا یا سایر مصنوعات فلزات گران‌بها طلا را به ارث ببرم چه باید بکنم؟

در صورت فوت یکی از عزیزان، این امکان وجود دارد که برخی از دارایی‌های آنها را به ارث ببرید، اقلامی هستند که قابل انتقال است و اغلب ارزش پولی دارند. تعدادی از انواع بسیاری از دارایی‌هایی که ممکن است، دریافت کنید عبارتند از: حساب‌های بانکی، املاک و مستغلات، طلا و سایر فلزات گران‌بها، جواهرات و غیره.

وقتی یک دارایی را به ارث می‌برید، ممکن است قوانین یا دستورالعمل‌هایی وجود داشته باشد که بخواهید به آنها پایبند باشید، مانند مالیات‌های دارایی که ممکن است، به اجبار آن را بپردازید یا اسنادی که باید امضا شوند تا دارایی به شخص بعدی منتقل شود. به ارث بردن دارایی‌ها می‌تواند فرآیند پیچیده‌تری نسبت به آنچه که در ابتدا تصور می‌کردید، داشته باشد به همین سبب قوانین مربوط به آنها را در سایت‌های مرتبط مطالعه کنید.

کارهایی که باید و نباید با میراث طلایی یا نقره‌ای خود انجام دهید.

در طول تاریخ این امر که مردم پس از مرگ، فلزات گران‌بها را به اشکال مختلف برای عزیزان خود وصیت کنند، معمول بوده است. انحلال این دارایی‌های فلزات گران‌بها می‌تواند ارزش نقدی قابل توجهی را برای ذینفعان ایجاد کند. با این حال، این وراثت با خود سؤالات زیادی در مورد محتوای واقعی فلزات، ارزش فروش مجدد آنها و پیامدهای مالیاتی مربوطه به همراه دارد. به دست آوردن بالاترین ارزش برای فلزات گران‌بها به ارث رسیده، مستلزم پاسخ به این سؤالات مهم است.

1. کاری که باید فوراً انجام دهید (و انجام ندهید).

به ارث بردن فلزات گران‌بها از هر نوع تجربه‌ دیگری هیجان انگیز و گیج کننده است، به ویژه برای افرادی که هیچ تجربه قبلی در مورد فلزات ارزشمند ندارند. در اینجا برخی از اولین گام‌هایی که ذینفعان باید انجام دهند و برخی از اقداماتی که در مورد مالکیت فلزات گران‌بها است و باید از آنها اجتناب کنند، آورده شده است.

عجله نکنید: در فرآیند فروش وقت بگذارید.

بسیاری از مردم عجله دارند تا فلزات گران‌بهای ارثی خود را در اسرع وقت بفروشند، معمولاً این سرعت و عجله باعث می‌شود تا طلا با نرخ‌های بسیار کمتر از ارزش واقعی آن به فروش برسد. در صورتی که شرایط مالی شما اجازه دهد، در برابر تمایل به تبدیل دارایی‌های تازه به دست آمده خود مقاومت کنید. هر چه صبر و حوصله بیشتری داشته باشید و تحقیقات بیشتری انجام دهید، شانس بیشتری برای به دست آوردن بیشترین بهره از ارث خواهید داشت.

فلزات گران‌بها را در مکانی امن قرار دهید.

مانند هر دارایی با ارزش دیگری، فلزات گران‌بها باید در برابر سرقت، آسیب و سایر خطرات احتمالی محافظت شوند. اگر مقدار کمی سکه طلا یا نقره را به دست آورده‌اید، ممکن است امکان نگهداری آنها در خانه وجود داشته باشد. با این حال، مجموعه‌های بزرگی از فلزات گران‌بها مانند شمش گاهی اوقات باید در یک مرکز امن ذخیره شوند.

به دنبال فروش فلزات گرانبهای خود هستید؟

دریافت پیشنهاد نقدی: سکه یا شمش را به خریدار «نقد در ازای طلا» نفروشید.

اکثر مردم با کسب و کارهای «نقد در ازای طلا» یا «ما طلا می خریم» که پیشنهاد خرید هر دارایی فلزات گران‌بها را در ازای نقدی در محل پیشنهاد می کنند، آشنایی دارند. راحتی و سرعت این معاملات قانع کننده است؛ اما این خریداران طلا طعمه افراد بی‌تجربه و ساده لوح هستند. اگر می‌خواهید بیشترین سود را برای سکه‌ها یا شمش‌های موروثی خود داشته باشید، از این خریداران اجتناب کنید.

فلزات گرانبها را تمیز نکنید.

ممکن است متوجه برخی لکه‌ها، تغییر رنگ یا سایر نواقص در فلزات گران‌بها به‌ویژه سکه‌های کمیاب شوید. ممکن نیست که این دارایی‌ها طی سالیان دراز در شرایط عالی باقی بمانند. تلاش برای تمیز کردن یک محصول فلزات گران‌بها به هر شکلی می‌تواند ارزش آن را به شدت کاهش دهد. تا زمانی که دارایی‌های موروثی خود را در انبار دارید، نباید نگران وضعیت آنها باشید.

2. درک کنید که چه نوع فلزات گران‌بهایی را به ارث برده‌اید.

جواهرات، ظروف نقره، شمش، فلزات استخراج شده و...

جواهرات ضایعات طلا

فلزات گران‌بها همیشه به شکل سکه یا شمش وجود ندارند. اگر ضایعات یا فلزات معدنی، ظروف نقره، جواهرات یا سایر اشکال غیر معمول فلزات گران‌بها را به ارث برده‌اید، ممکن است ارزش بیشتری نسبت به آنچه فکر می‌کنید، داشته باشید. برای برآورد سریع DIY، می توانید از یک ابزار آنلاین مانند GoldCalc.com استفاده کنید. اگر به دنبال فروش هستید، جواهرات فروشی‌ها، پالایشگاه‌ها، مغازه‌های محلی و معتبر می‌توانند تخمین دقیق تری به شما ارائه دهند.

سکه‌ها یا ارزهای کشور

سکه

اگر سکه‌ها، نیکل‌ها، سکه‌های عتیقه یا ارزهای مشابه را از کشورهای خارجی به ارث برده‌اید، می‌توانید از وب سایت‌ها یا کتاب‌های تخصصی برای تعیین ارزش آنها استفاده کنید. منابع اینترنتی و چاپی رایگان زیادی وجود دارد که ممکن است تخمینی را به شما بدهد. برای ارزیابی در دنیای واقعی، سکه‌ها را به یک فروشگاه بزرگ و بورس سکه یا یک مغازه محلی و معتبر ببرید. قبل از تصمیم گیری حتماً چند پیشنهاد را در نظر بگیرید.

منابع وب برای تخمین:

PCGS CoinFacts

منابع چاپی برای تخمین:

کتاب راهنمای سکه‌ها

سکه‌های درجه بندی شده

سکه‌های درجه‌بندی شده تعیین ارزش خود را برای ذینفعان کمی آسان‌تر می‌کند، زیرا قبلاً ارزیابی حرفه‌ای دریافت کرده‌اند. اگر می‌توانید فاکتوری را پیدا کنید، با شرکت تماس بگیرید تا ببینید آیا پیشنهاد بازخرید ارائه می‌دهند یا خیر. همچنین می توانید بارکد یا شماره گواهی را در NGC یا PCGS جستجو کنید تا ارزیابی به روز دریافت کنید. اگر علاقه مند به فروش هستید، با یک فروشنده معتبر فلزات گران‌بها تماس بگیرید تا یک ارزیابی رایگان و دقیق ارائه دهید.

شمش طلا و شمش های نقره

درست مانند سکه‌های درجه بندی شده، ساده‌ترین راه برای تعیین ارزش سکه‌های شمش، شمش‌های طلا یا شمش‌های نقره، یافتن فاکتورهای همراه است. با شرکت اصلی تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها سیاست بازخریدی دارند، زیرا این می‌تواند به شما کمک کند پیشنهاد بالاتری نسبت به شرکت دیگر دریافت کنید. بیشتر محصولات شمش دارای اطلاعات مربوط به قیمت و ظرافت هستند که برای تعیین ارزش آنها کلیدی است. می‌توانید از نمودار قیمت‌گذاری لحظه‌ای برای به دست آوردن تخمینی از ارزش آن‌ها استفاده کنید، اما بدانید، ممکن است فروشنده یا مغازه‌ای را پیدا نکنید که مایل به پرداخت قیمت نقدی شمش شما باشد. اگر می‌خواهید ارزیابی دقیقی داشته باشید، یک فروشنده معتبر فلزات گران‌بها را برای ارزیابی رایگان پیدا کنید.

سهام فلزات کاغذی

وقتی مردم به فلزات گران‌بها فکر می‌کنند، اغلب محصولات فیزیکی مانند سکه‌های طلا و نقره یا شمش‌های طلا یا نقره را تصور می‌کنند. علاوه بر این، سهام‌های مختلفی وجود دارد که قیمت لحظه‌ای فلزات گران‌بها را دنبال می‌کند. اگر این فلزات کاغذی را که در صنعت به آن‌ها گفته می‌شود به ارث برده‌اید، می‌توانید آنها را مانند هر سهام دیگری بفروشید و معامله کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید یا با کارگزاری مدیریت حساب صحبت کنید تا ارزش سهام فلزات گران‌بهای به ارث رسیده خود را تعیین کنید.

3. همیشه بهترین پیشنهاد خرید را در نظر بگیرید.

همانطور که قبلا ذکر شد، این کاملا طبیعی است که پس از به ارث بردن فلزات گران‌بها به دنبال سریعترین روش فروش آن باشید. اغلب اوقات، این تصمیم گیری عجولانه وراث را به پذیرش قیمت‌های بسیار کمتر از ارزش واقعی ارث می‌کشاند. به جای عجله در فروش، مغازه‌های اطراف را در نظر بگیرید تا ببینید خریداران مختلف مایل به پرداخت چه چیزی هستند. می‌توانید قبل از رفتن به نمایندگی‌های معتبر سکه در سراسر کشور، مشورت با فروشندگان سکه محلی در منطقه خود شروع کنید. قبل از کار با یک خریدار بالقوه، مطمئن شوید که آنها یک فرآیند مطمئن و ایمن برای ارزیابی و خرید دارند.

4. مفاهیم مالیاتی را بدانید.

بسیاری از مردم به اشتباه تصور می‌کنند که ارث‌ها مشمول مالیات نیستند. در واقع، دولت ممکن است بر روی فلزات گران‌بها به ارث رسیده، مالیاتی بالاتر از مقادیر مشخص تومان وضع کند. هر دولتی می‌تواند  قوانین مالیاتی خود را داشته باشد. از آنجایی که هر طبقه دارایی ممکن است در پیامدهای مالیاتی متفاوت باشد، برای وراث مهم است که با یک متخصص مالیاتی مربوطه مشورت کنند تا تفاوت‌های ظریف انواع مختلف فلزات گران‌بها، طبقات دارایی متمایز آنها و مالیات‌های مربوطه را بهتر درک کنند.

در مورد خرید، فروش و سرمایه گذاری در فلزات گران‌بها فیزیکی به شدت نیاز به یک مشاوره مالیاتی دارید.

 5. گزینه‌های خود را پس از به ارث بردن فلزات گران‌بها در نظر بگیرید.

پس از به ارث بردن فلزات گران‌بها چند گزینه دارید که باید در نظر بگیرید. درک هر یک از این احتمالات و مزایا و معایب آن‌ها می‌تواند تشخیص بهترین گزینه بر اساس موقعیت منحصر به فرد شما را آسان‌تر کند.

سرمایه گذاری فلزات گرا‌ن‌بها را حفظ کنید.

با توجه به گزینه‌های مختلف، به راحتی می‌توان، فراموش کرد که می‌توانید فلزات گران‌بهای ارثی خود را نگه دارید. بهترین توصیه به ذینفعان این است که ارزیابی دقیقی از دارایی‌های موروثی خود داشته باشند تا تمام اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم‌گیری آگاهانه را بدانند. با این حال، هیچ اشکالی در نگه داشتن فلزات گران‌بها برای آینده وجود ندارد. همیشه می‌توانید بعداً تصمیم بگیرید.

انتقال ارث به سایر اشکال فلزات گران‌بها.

حتی اگر علاقه مند به نگهداری دارایی های فلزات گران‌بها هستید، ممکن است وراثت نیازهای تنوع یا استراتژی سرمایه گذاری شما را برآورده نکند. در این موارد، می‌توانید دارایی‌های موروثی را با چیزی که با اهداف شما مطابقت دارد، تعویض کنید. از طریق یک فروشنده معتبر فلزات گران‌بها، انواع زیادی از فلزات گرانبها مانند طلا، نقره، پلاتین و پالادیوم را در قالب سکه‌های شمش و شمش یا سکه در اختیار خواهید داشت.

فلزات گران‌بها را برای پول نقد تصفیه کنید.

اگر نیاز فوری به مقداری پول نقد دارید یا به سادگی تمایلی به نگه داشتن دارایی ندارید، می‌توانید فوراً ارث را بفروشید. فقط مطمئن شوید که از یک خریدار معتبر، باتجربه و واجد شرایط استفاده می‌کنید که به شما پول زیادی برای فلزات گران‌بها می‌دهد. نقطه ضعف آشکار این روش این است که شما در مسیر رشد ارزش بالقوه را از دست می‌دهید.

بسیاری از ما عزیزان کوچکتری داریم که دوست داریم در مقطعی از زندگی‌مان به آنها پول و سرمایه بدهیم، چه در سال‌های طلایی‌مان ( سال‌های بازنشستگی ) یا زودتر وقتی به نقاط عطف مهم زندگی خود می‌رسند.

همه افراد خانواده نزدیک و بزرگی دارند که به آنها احترام می ‌ذارند و دوستشان دارند. ما هر روز در رسانه‌ها در مورد مردم با خانواده خود می‌شنویم. خانواده می‌تواند تغییر کند، نه فقط از طریق رویدادهای رایج تر مانند ازدواج، بلکه می‌توانیم خویشاوندان غیر خونی را نیز در محافل خانوادگی خود بپذیریم. مانند دوستان نزدیکمان که مانند خواهر یا بردارمان هستند و برای آنها ارث به جا بذاریم و در این بین هیچ چیز با ارزش‌تر از شمش طلا میراث نیست.

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.