blog image

تاریخ انتشار: سه شنبه بیست و دو فروردین ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

آیا شمش طلا 1 اونس برای سرمایه گذاری گزینه خوبی است؟ طلا در همه موارد یک سرمایه گذاری قابل اعتماد در نظر گرفته ...

آیا شمش طلا 1 اونس برای سرمایه گذاری گزینه خوبی است؟

طلا در همه موارد یک سرمایه گذاری قابل اعتماد در نظر گرفته می‌شود. شمش‌های طلا به ویژه چنین هستند، زیرا قیمت شمش براساس ارزش واقعی آن محاسبه می‌شود. سکه‌های طلا به دلیل هزینه‌های اضافی ضرب و ماهیت یادبود نسبت به شمش‌های طلا حق بیمه کمی بالاتر و قیمتی بالاتر از ارزش واقعی خود دارند.

 

برای اطلاعات بیشتر شمش طلای یک اونسی کلیک کنید: شمش طلا یک اونسی

 

خرید شمش طلا یک اونس بهتر است یا سکه؟

اگر به دنبال یک افزودنی راحت و انعطاف پذیر به سبد سرمایه گذاری خود با مزایای مالیات بر عایدی سرمایه هستید، سکه‌های طلا می توانند بهترین انتخاب برای شما باشند. اگر به دنبال سرمایه گذاری بزرگتر هستید و می‌خواهید از پرداخت حق بیمه بالاتر اجتناب کنید، شمش طلا می‌تواند بهترین گزینه شما باشد.

آیا شمش‌های طلا ارزش خرید دارند؟

طلا به عنوان پناهگاه امنی برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می‌شود، زیرا مانعی عالی در برابر افزایش تورم، کاهش ارزش ارز و اختلافات بازار است. مانند شمش‌های نقره، شمش‌های طلا نیز سرمایه‌گذاری محبوبی هستند که در وزن‌ها و اندازه‌های مختلف برای سرمایه‌گذاران تازه کار و جدی جذاب هستند.

شمش طلا

آیا یک اونس طلا سرمایه گذاری خوبی است؟

اگرچه قیمت طلا می‌تواند در کوتاه مدت نوسان داشته باشد؛ اما همیشه ارزش خود را در بلندمدت حفظ کرده است. در طول سال‌ها، طلا به عنوان محافظی در برابر تورم و فرسایش ارزهای اصلی عمل کرده و بنابراین سرمایه‌گذاری قابل تأملی است.

شمش طلا 1 اونسی در مقابل پول نقد

سرمایه گذاری در شمش طلا معمولاً به عنوان یک محافظ در برابر تورم در نظر گرفته می‌شود، زیرا ارزش خود را حفظ می‌کند، در حالی که قدرت خرید وجوه نقدی کاهش می‌یابد.

چه اندازه شمش طلا بهترین سرمایه گذاری است؟

شمش‌های طلای 400 اونس و شمش‌های طلای 1 کیلوگرمی بهترین ارزش را دارند. یعنی با همان مقدار پول، اونس طلای بیشتری دریافت خواهید کرد. به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران بزرگ نهادی، بانک‌های مرکزی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله، هنگام مبادله در شمش‌های 400 اونس معامله می‌کنند. در مورد خرید شمش طلا یک اونسی در مقالات گذشته اطلاعاتی را برای خرید راحت‌تر شما جمع آوری کردیم که می‌توانید آن را مطالعه کنید.

سرمایه گزاری طلا

بهترین شمش طلا برای خرید در دنیا

ضرابخانه سلطنتی

ضرابخانه پرث

Umicore

امارات

متالور

PAMP سوئیس

افراد مبتدی چگونه شمش طلا می‌خرند؟

شما می‌توانید شمش طلا را به روش‌های مختلفی خریداری کنید: از طریق یک فروشنده آنلاین مانند میراث یا حتی یک فروشنده یا کلکسیونر محلی. به قیمت لحظه‌ای طلا، قیمت هر اونس در حال حاضر در بازار  توجه کنید تا بتوانید معامله درست و همراه سود زیادی انجام دهید.

چگونه شمش طلا 1 اونس را بفروشیم؟

بهترین شرط شما در میان همه گزینه‌ها این است که طلای خود را به یک فروشنده حرفه‌ا‌ی شمش بفروشید. این امر ممکن است به سادگی و توسط یکی از فروشگاه‌های محلی و نزدیک شما صورت بگیرد. فروشندگان حرفه‌ای و شناخته شده بیش از هر گزینه دیگری برای شمش طلای خودتان به شما پول می‌دهند. آنها همچنین مطمئن‌ترین و ایمن‌ترین ترین مکان برای فروش طلا هستند.

آیا می‌توانم شمش طلای خود را به بانک بفروشم؟

بانک‌ها طلا می‌فروشند؛ اما آن را نیز می‌خرند. خرید طلا در بانک‌های مرکزی بسیاری از کشورها یکی از عوامل مهم افزایش قیمت این فلز گرا‌نبها در سال‌های اخیر بوده است، بنابراین هرچقدر که بانک‌های مرکزی فعالیت‌های خود را در زمینه خرید و فروش طلا افزایش می‌دهند، قیمت طلا هم به همان میزان افزایش می‌یابد و طرفدارن بیشتری پیدا می‌کند.

چند اونس طلا باید داشته باشید؟

یک قانون کلی این است که طلا را به بیش از 5 تا 10 درصد از سبد خود محدود کنید. بسته به موقعیت و میزان تحمل ریسک، ممکن است با سهم بزرگتر یا کوچکتر طلا در سبد خود راحت‌تر باشید.

اونس طلا

 

آیا باید شمش‌های طلا را از بسته بندی خارج کنید؟

اگر شمش‌های طلای خود را از بسته‌بندی آنها خارج کنید، ممکن است از ارزش آن‌ها کاسته شود. اگر شمشی که خریداری می‌کنید، موقع خرید بسته بندی ندارد و باز است، اطمینان حاصل کنید که گواهی اصالت آن گم نشده و شمش آسیب ندیده است. سکه‌ها اغلب در پک‌های مخصوص سکه به فروش می‌رسند که به عنوان محافظت در برابر آسیب و ضمانت اصل بودن، عمل می‌کنند.

آیا فروش شمش طلا آسان است؟

شمش طلا محبوب‌ترین نوع طلا برای نگهداری به عنوان سرمایه گذاری یا ذخیره ارزش است، زیرا فروش آن به طور کلی آسان است و ارزش خود را به خوبی حفظ می‌کند. وقتی صحبت از فروش طلا می‌شود، می‌توانید با فروش سکه‌های عروسی طلا، حلقه نامزدی و انواع دیگر جواهرات، درآمد خوبی به دست آورید.

آیا فروش سکه طلا راحت‌تر است یا شمش؟

شمش‌های طلا میراث بهترین نوع فلزات گرانبها برای اکثر سرمایه گذاران هستند. این به این دلیل است که این شمش‌های اصل به راحتی قابل تشخیص هستند و به آسانی مورد معامله قرار می‌گیرند همچنین به طور کلی با حق بیمه کم‌تر از سکه‌ها به فروش می‌رسند.

آیا طلا را می‌توان به پول نقد تبدیل کرد؟

می‌توانید طلای فیزیکی (شمش‌های طلا، سکه‌ها و جواهرات) را به یک جواهرفروشی یا یک فروشنده طلا و وب‌سایت‌های معامله طلا بفروشید. همیشه قبل از فروش طلا تحقیقات کاملی در رابطه با روند طلا، قیمت طلا و ارزش آن انجام دهید.

مطمئن‌ترین راه برای داشتن طلا چیست؟

صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک و ETF ها عموما ساده‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای سرمایه گذاری در طلا هستند. هر سهم از این اوراق نشان دهنده مقدار ثابتی از طلا است و شما به راحتی می‌توانید این وجوه را در حساب کارگزاری یا بازنشستگی خود خریداری یا بفروشید.

هوشمندانه ترین راه برای خرید طلا چیست؟

سرمایه گذاری در سهام طلا، ETF یا صندوق سرمایه گذاری مشترک اغلب بهترین راه برای قرار گرفتن در معرض طلا در سبد شماست. برای خرید سهام یا صندوق طلا، به یک حساب کارگزاری نیاز دارید، می‌توانید آن را با یک کارگزار آنلاین باز کنید. در مقاله گواهی سپرده شمش توضیحاتی کاملی آورده شده است.

هنگام خرید شمش طلا به چه نکاتی توجه کنیم؟

خلوص هنگام خرید طلا بسیار مهم است: شمش‌های طلا با کیفیت باید حداقل 99.5 درصد از طلای خالص باشند. این امر به ویژه در صورتی حیاتی است که می‌خواهید شمش‌ها را مورد معامله قرار دهید. طلای کمتر خالص، مگر اینکه یک سکه طلای از پیش تأیید شده باشد، به راحتی شمش طلا خالص و با عیار بالا، به فروش نمی‌رسد.

چرا شمش طلا بهتر از سکه است؟

اگر به دنبال خرید طلای فیزیکی با کمترین قیمت در هر اونس هستید، شمش‌های طلا می‌تواند گزینه خوبی باشد، زیرا به طور کلی می‌توانید اونس طلای بیشتری را با قیمت کمتری نسبت به زمانی که همان مقدار طلا را به عنوان سکه‌های جداگانه خریداری کرده باشید، خریداری کنید.

شمش طلا یا سکه

بهترین فروشندگان طلای آنلاین برای سال 2023 در دنیا

بهترین از هر نوع: صرافی فلزات پول

بهترین پیشنهاد جامع: APMEX (بورس فلزات گرانبها آمریکا)

بهترین تجربه مشتری: JM Bullion

بهترین گزینه با قیمت پایین: شمش SD

بهترین برای سکه های طلا: BGASC

بهترین شهرت: سکه های عقاب طلایی

محبوب ترین اندازه شمش طلا کدام است؟

شمش طلا 1 اونس رایج‌ترین اندازه‌ای است که در سراسر جهان معامله می‌شود. حتی کشورهایی که از سیستم متریک استفاده می‌کنند، همچنان شمش‌ها و سکه‌ها را در اندازه 1 اونس تولید می‌کنند، زیرا بسیار محبوب هستند. اینجا در ایران، ما معمولاً وزن‌ها را با استفاده از گرم تبدیل می‌کنیم. 14.58 اونس تروی (اونس تی) در طلا برابر با 31.1034767696 گرم است.

آیا طلا در 5 سال آینده ارزش بیشتری خواهد داشت؟

پیش‌بینی بلندمدت قیمت طلا توسط بانک جهانی که در اکتبر 2022 منتشر شد، پیش‌بینی می‌کرد که قیمت طلا در سال 2024 به میانگین 1650 دلار در هر اونس برسد که از 1700 دلار در سال 2023 و 1775 دلار در سال 2022 کاهش می‌یابد، زیرا افزایش نرخ بهره احتمالا تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.

آیا طلا هنوز یک سرمایه گذاری خوب شناخته می‌شود؟

طلا می‌تواند دارایی سرمایه گذاری خوبی برای داشتن بخشی از یک سبد متوازن باشد. طلا دارای برخی از بالاترین نقدینگی در بازارهای کالایی است و اغلب در طول زمان ارزش آن افزایش یافته است.

هیچ چیز مانند نگه داشتن شمش طلای خالص در دستان شما ارزشمند نیست. اقتصاددانان پیشنهاد می‌کنند که بین 5 تا 15 درصد از سبد سرمایه گذاری باید از فلزات گرانبها تشکیل شود. یک راه عالی برای سرمایه گذاری در فلزات گرانبها، شمش طلای 1 اونس است. شمش‌های طلا یک راه فوق العاده برای نشان دادن ثروت و اعتبار در هنگام ایجاد یک صندوق سرمایه گذاری محسوب می‌شوند. به زبان ساده، شمش‌های طلا راه‌های مقرون به صرفه‌ای برای سرمایه گذاری در طلا هستند، زیرا حق بیمه کمتری نسبت به قیمت نقدی طلا ارائه می‌دهند.

1 اونس شمش طلا

همانطور که گفته شد طلا همیشه خود را به عنوان پوششی در برابر تورم نشان داده است. یک سبد سرمایه گذاری متنوع، که شامل شمش طلا می‌شود، به محافظت از شما در شرایط اقتصادی متزلزل کمک می‌کند. با اندازه‌های مختلفی که شمش‌های طلا دارند؛ برای هر بودجه‌ای مقرون به صرفه است.

چرا شمش‌های طلا بخریم؟

طلا همیشه محافظ ثروت و محافظی در برابر تورم بوده است. شمش طلا یک گزینه مقرون به صرفه و مناسب برای سرمایه گذارانی است که حق بیمه کمتری نسبت به قیمت نقدی طلا دارند. علاوه بر این، خریداران طیف گسترده‌ای از اندازه‌ها و گزینه‌های طراحی را دارند. در میراث تمامی شمش‌های طلا 99.99 درصد طلای خالص هستند و با کارت سنجش عرضه می‌شوند.

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.