blog image

تاریخ انتشار: یکشنبه یازده تیر ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

تصمیم به خرید شمش نقره برای نگهداری در سبد سرمایه گذاری خود احتمالا یکی از بهترین تصمیمات استراتژیک است که می‌توانید برای وضعیت مالی خود بگیرید

آیا خرید نقره سرمایه گذاری خوبی است؟

تصمیم به خرید شمش نقره برای نگهداری در سبد سرمایه گذاری خود احتمالا یکی از بهترین تصمیمات استراتژیک است که می‌توانید برای وضعیت مالی خود بگیرید؛ اما این بدان معنا نیست که تصمیم گیری در مورد زمان انجام این تعهد آسان است. مانند هر سرمایه‌گذاری، قیمت تغییر می‌کند و این می‌تواند استرس‌زا باشد که آیا می‌خواهید زمان «مناسب» برای خرید شمش نقره را پیدا کنید.

انگشتر نقره

در زیر نگاهی به زمان مناسب برای سرمایه گذاری روی نقره می‌اندازیم.

الان باید نقره بخرم؟

بسیاری از مردم می پرسند "آیا من اکنون نقره بخرم" زیرا آنها به قیمت نقره نگاه می‌کنند (که می‌تواند به طور قابل توجهی در دوره‌های زمانی کوتاه حرکت کند) و نگران هستند که تصمیم آنها برای سرمایه گذاری گران‌تر از آنچه نیاز است، باشد.

مانند طلا، قیمت نقره در چند سال اخیر در حال تغییر بوده است.

 

 

وقتی صحبت از طلا و نقره به میان می‌آید، قطعاً نقره، بعد از طلا قرار گرفته است. دلایل نوسانات آن در مقایسه با طلا متفاوت است؛ اما دو دلیل اصلی این است که بازار بسیار کمتری نسبت به طلا دارد و یک فلز صنعتی هست و به این معنی است که قیمت بر اساس عوامل تقاضا و عرضه برای صنعت می‌تواند نوسان بیشتری داشته باشد.

در سال‌های اخیر به لطف رونق تقاضای صنعتی و همچنین رویدادهای مهم جهانی مانند بحران‌های مالی مختلف و همه‌گیری جهانی است. فقط به دلیل اینکه این رویدادها ظاهراً پشت سر گذاشته شده‌اند، قیمت نقره همچنان قوی باقی می‌ماند، زیرا اقداماتی که برای مقابله با این رویدادها انجام شده است، خطرات سیستماتیک ایجاد کرده است و بنابراین همچنان از تقاضا برای نقره حمایت می‌کند.

نقره به عنوان یک فلز صنعتی همچنان به درخشش خود ادامه می‌دهد

در حالی که نقره برای مدت طولانی نقش مهمی در کاربردهای صنعتی ایفا کرده است؛ اما این صنایع فردا هستند که در آن چیزها واقعاً هیجان انگیز می‌شوند. نقره بهترین رسانای الکتریکی و بسیار بازتابنده است و به همین دلیل خود را به خوبی به بازار انرژی‌های تجدیدپذیر وام می‌دهد.

بین سال‌های 2020 و 2021، هزینه‌های جهانی برای انتقال به انرژی سبز 27 درصد افزایش یافته است. با کل سرمایه گذاری به 755 میلیارد دلار می رسد. انرژی‌های تجدیدپذیر (به عنوان مثال مزارع بادی و پارک‌های خورشیدی) 366 میلیارد دلار از آن را تشکیل می‌دهند. با توجه به مصرف متوسط ​​پنل خورشیدی در حدود 20 گرم نقره، این فقط برای کسانی که خرید نقره را انتخاب کرده‌اند، می‌تواند خوب باشد.

و انرژی‌های تجدیدپذیر، مانند پارک‌های خورشیدی، تنها منطقه‌ای نیست که نقره در آن افزایش یافته است. حدود 25 تا 50 گرم نقره در خودروهای باطری دار وجود دارد. سرمایه گذاری در صنعت برق رسانی خودرو در سال 2021 با 277 درصد افزایش به 273 میلیارد دلار رسید. پیش بینی‌ها بر این باورند که این افزایش بیشتر خواهد شد و به زودی از میزان سرمایه گذاری در انرژی‌های تجدید پذیر فراتر خواهد رفت. آژانس بین المللی انرژی انتظار دارد تا سال 2030 تا 220 میلیون وسیله نقلیه الکتریکی در جاده‌ها وجود داشته باشد. این سرمایه گذاری جدی را می‌طلبد، این تعداد در سال 2017 تنها به 3 میلیون رسید.

البته، تلاش برای سبز شدن، پایدارتر شدن و مراقبت از سیاره ما واقعاً یک تحول اقتصادی بزرگ است که جهان و صنایع درون آن به دلیل ناچاری مجبور به مشارکت در آن هستند. و به همین دلیل است که نقره خرید خوبی برای سال جاری و بعد از آن است. اگر متعهد به ایجاد تغییرات مورد نیاز هستیم، باید از نقره استفاده کنیم.

سکه نقره

نقره نقش بسیار مهمی در انتقال ما به انرژی‌های تجدیدپذیر و به نوبه خود چشم انداز اقتصادی جدید ما خواهد داشت.

اما هیچ چشم انداز اقتصادی بدون حمایت دولت ممکن نیست.

چشم انداز جدید اقتصادی - دلایلی برای حفظ نقره

برای حمایت از حرکت به سمت سیاره‌ای پایدارتر، دولت‌ها می‌دانند که سرمایه گذاری قابل توجهی از بیت المال خواهد گرفت. تنها در ایالات متحده، پرزیدنت بایدن 174 میلیارد دلار برای حمایت از صنعت خودروهای الکتریکی متعهد شده است. و فقط برای پروژه‌های نمایشی برای فناوری‌های بزرگ کم کربن بیش از 50 میلیارد دلار از بودجه عمومی در سرتاسر اقتصادهای بزرگ متعهد شده است.

این همه پول از کجا می‌آید؟ هزینه‌های دولت در سراسر غرب (و فراتر از آن) قبل و در طول همه‌گیری بی‌سابقه بوده و فشارهای تورمی عظیمی بر اقتصاد جهانی وارد کرده است.

و اینجاست که به دومین و (مطمئنا) بزرگ‌ترین دلیل برای مالکیت نقره می‌رسیم. دولت‌ها به فعالیت‌های اقتصادی بر مبنای بسیار کوتاه‌مدت ادامه می‌دهند که فقط مشکلات و خطرات سیستماتیک عمیق‌تری را در سراسر جهان ایجاد می‌کند. نقره یک پناهگاه امن است که به محافظت از سبد مالی شما برای زمانی که ضرب المثل به طرفداران می‌رسد، کمک می‌کند.

شمش نقره

سرمایه گذاران امن برای خرید نقره به دلایل زیر انتخاب می‌کنند:

مانند شمش طلا، شمش نقره خود را به عنوان پوششی در برابر خطرات عمده سیستمی و ژئوپلیتیکی، تورمی، تورم زدایی و بحران‌های اقتصادی نشان داده است.

پناهگاه امن: نقره بدون مرز است، زیرا یک دولت یا بانک مرکزی آن را چنین می‌داند. هیچ کس نمی‌تواند ماشین‌های چاپ را روشن کند و بر خلاف ارزها ناگهان ارزش آن را کاهش دهد. این، همراه با خواص فیزیکی منحصر به فرد آن به این معنی است که در طول هزاران سال ارزش خود را حفظ کرده و به عنوان ذخیره‌ای از ثروت برای بسیاری از مردم عمل کرده است.

بدون مسئولیت شخص ثالث: این در تضاد کامل با زمانی است که شما قراردادهای آتی، بورس و می‌خرید، جایی که (معمولاً) مالک دارایی پایه نیستید و در مورد نحوه مدیریت سرمایه‌گذاری خود بسیار به دستور اشخاص ثالث هستید.

نقدینگی: نقره به طور کلی یک بازار بسیار نقد است. هنگام خرید شمش نقره با فروشنده مناسب، ورود و خروج از بازار بسیار آسان است و بر خلاف بسیاری دیگر از گزینه‌های سرمایه گذاری و ارز، قیمت توسط بازار تعیین می‌شود.

محافظت در برابر عدم قطعیت: نقره می‌تواند به عنوان بیمه برای سبد سرمایه گذاری مالی شما عمل کند. در مواقع عدم قطعیت، مانند شرایط کنونی ما، باید دارایی‌هایی را در سبد خود نگهداری کنیم که آزمون زمان خود را پس داده‌اند. ما به دهه گذشته نگاه می‌کنیم و شاهد یک بحران اقتصادی جهانی، بلایای آب و هوایی بزرگ، یک بیماری همه گیر جهانی و یک جنگ جهانی بالقوه هستیم. اگر زمانی برای گرفتن مقداری بیمه وجود داشت، باید الان باشد.

نقره

آیا از اینکه بیمه نیستید راضی هستید؟

نقره یک دارایی بیمه است. معمولاً هنگام خرید بیمه، نمی‌نشینیم تا منتظر فرصت مناسب برای خرید آن ‌بمانیم، زیرا خروج از خانه یا اتومبیل یا وسایل خود بدون بیمه بسیار خطرناک است. پس چرا ما این کار را با سایر سرمایه گذاری‌های خود انجام می‌دهیم؟

به جای اینکه بپرسید چه زمانی زمان مناسبی برای خرید نقره است، شاید بپرسید که چه زمانی می‌خواهم بدون نقره باشم؟ و در حال حاضر، ما فکر می‌کنیم که شما احتمالا این کار را نمی‌کنید.

هنگام تصمیم گیری برای خرید شمش نقره باید به چه شاخص‌هایی توجه کنم؟

البته، اگر یک گوی کریستالی وجود داشت که می‌توانست به ما بگوید که قیمت نقره به شدت تغییر می‌کند، آن را با شما به اشتراک می‌گذاشتیم. اما وجود ندارد، بنابراین ما نمی‌توانیم. درعوض، هنگام تصمیم گیری در مورد زمان خرید شمش نقره، همیشه خوب است که موارد زیر را در نظر بگیرید :

گوش‌های خود را باز نگه دارید: کسانی که در هر طبقه دارایی سرمایه گذاری می‌کنند، عاقلانه هستند که همیشه به اخبار توجه کنند. نه فقط در اطراف بازار نقره، بلکه اخبار جهانی. از آنجایی که نقره هم صنعتی و هم یک پناهگاه امن است، تعدادی از رویدادهای خبری وجود دارد که می‌تواند بر قیمت تاثیر بگذارد. برخی از آنها بزرگ هستند مانند تهاجمات نظامی و همه گیری جهانی یا اعلامیه‌های سیاست پولی. اما برخی دیگر ممکن است در ابتدا نامربوط به نظر برسند، مانند دولت‌ها که میلیاردها پوند را برای فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر هزینه می‌کنند؛ اما با توجه به نقش نقره در صنعت فناوری سبز، این اعلامیه قطعاً بر تقاضای نقره تأثیر خواهد گذاشت.

در جای دیگر چه خبر است؟ در اینجا منظور ما نگاه به کلاس‌های دارایی دیگر است. قطعاً به طلا و محرک‌های قیمت طلا نگاه کنید؛ اما به یاد داشته باشید که نقره یک محصول جانبی برای استخراج فلزات دیگر مانند مس و روی است. اگر تغییراتی در قیمت آنها مشاهده کردید، احتمالاً تغییراتی را در قیمت نقره مشاهده خواهید کرد.

نقره فقط چیزی نیست که «اکنون بخرید، سریع بفروشید».به هر طریقی اخبار و سایر طبقات دارایی را زیر نظر داشته باشید؛ اما در نظر داشته باشید که نقره باید در درازمدت در کارنامه شما باشد.

آیا خرید نقره یک سرمایه گذاری خوب در سال جاری است؟

قابل درک است که شما ممکن است به دنبال اثبات سبد سهام خود در آینده باشید و بپرسید که آیا امسال سال خوبی برای خرید نقره است یا خیر. ما فکر می‌کنیم که هم به دلیل تقاضای صنعتی و هم به دلیل مسائل سیستمی در اقتصاد جهانی انتخاب خوبی است.

انگشتر نقره

ما معتقدیم که شمش نقره باید همیشه جایگاهی در سبد سرمایه گذاری شما داشته باشد. این فلز نه تنها به عنوان یک فلز صنعتی تقاضای زیادی دارد، بلکه نقش بلندمدتی به عنوان یک پرچین در مواقع نامشخص و به عنوان یک پناهگاه امن دارد. عواملی که قیمت نقره را بالا برده اند، تنها مسائل سیستمی و بزرگ تری را بر جای گذاشته‌اند که همچنان از قیمت و نیاز به نگه داشتن شمش نقره حمایت می‌کنند.

در بالا نشان دادیم که تعدادی از عوامل وجود دارد که زمینه را برای افزایش قیمت نقره فراهم می‌کند. ما زمانی را در افق نمی‌بینیم که سرمایه گذاران برای انحلال کامل دارایی‌های نقره خود راحت باشند. عواملی که در بالا مورد بحث قرار گرفت، هم بر قیمت نقره تأثیر می‌گذارد و هم دلایل زیادی برای داشتن آن ارائه می‌دهد. آنها به این زودی‌ها از بین نخواهند رفت. ما کاملاً انتظار داریم که آنها ناراحتی‌ها و خطرات بزرگتری را در سیستم‌های اقتصادی و مالی ما ایجاد کنند.

شروع زمانی که تصمیم به خرید نقره گرفته‌اید می‌تواند کمی مشکل باشد. ممکن است بپرسید آیا سکه‌های نقره سرمایه گذاری خوبی هستند؟ یا آیا باید شمش‌های نقره بخرم؟

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.