blog image

تاریخ انتشار: پنجشنبه دوازده مرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

داستان ساعت‌های اسرارآمیز کارتیه با مردی به نام ژان یوجین روبرت هودین، طوق‌شناس فرانسوی و مردی که اکنون به عنوان پدر جادوی مدرن شناخته می‌شود، شروع می‌شود.

داستان جادویی ساعت‌های اسرارآمیز کارتیه

داستان ساعت‌های اسرارآمیز کارتیه با مردی به نام ژان یوجین روبرت هودین، طوق‌شناس فرانسوی و مردی که اکنون به عنوان پدر جادوی مدرن شناخته می‌شود، شروع می‌شود.

پس از مطالعه ساعت و ساعت سازی، یک روز با مجموعه‌ای دو جلدی از کتاب‌های جادویی به نام سرگرمی‌های علمی مواجه شد. جادوی مکانیکی بلافاصله رابرت هودین را مجذوب خود کرد و در حالی که او به حرفه خود در ساعت سازی ادامه داد، جادو به وسواس او تبدیل شد.

 

 

به طور مداوم اختراعات منحصر به فردی را برای کمک به جادوی صحنه خود ایجاد می‌کند. ماندگارترین میراث او در دنیای ساعت‌شناسی به دلیل آزمایش‌های او با شیشه، اجرای ساختارهای شیشه‌ای برای ایجاد کنش‌های «نامرئی» یا مکانیسم‌های پنهان است.

ساعت

یکی از نتایج این کار، ساعتی بود که به نظر می‌رسید هیچ دنده‌ای نداشت که عقربه‌ها را به حرکت درآورد، و به نظر می‌رسید که بدون اتصال به چیزی در هوا شناور است.

دلیل اینکه این ممکن است آشنا به نظر برسد این است که اختراعات روبرت هودین الهام‌بخش نمونه کارتیه بیش از 65 سال بعد در سال 1912 با کمک ساعت‌ساز استاد موریس کوئت بود.

ساعت مدل A کارتیه

اولین ساعت اسرارآمیز کارتیه در سال 1912 معرفی شد و مدل A نام گرفت، این ساعت عمدتاً استاندارد شکلی بود که به نظر می‌رسید کاملاً از کریستال سنگی ساخته شده بود و هیچ نشانه‌ای از اینکه صفحه نامرئی به یک حرکت مکانیکی متصل است، نبود.

شکل محفظه کریستال سنگی و صفحه شیشه‌ای دور از این دنیا به نظر می‌رسید.

این راز در دو ستون محصور شده در کریستال سنگی در دو طرف صفحه یافت شد که در داخل آن دو محور از حرکت پنهان شده در پایه برای درگیر شدن با صفحه ساخته شده از دو دیسک شیشه‌ای جداگانه که در چرخ دنده‌های حلقه‌ای فلزی نازک پنهان شده بودند، درگیر می‌شدند.

عقربه‌ها که روی صفحه‌های شیشه‌ای ثابت شده‌اند، نسبت به یکدیگر بدون اتصال قابل مشاهده می‌چرخند. این یک خلاقیت قابل توجه بود که در آن زمان در بین مجموعه داران محبوبیت داشت.

در سال 1920، طرح‌های ساعت مرموز به شکل پایه یا تک ستون تغییر یافت. اینها با طراحی Jean-Eugène Robert-Houdin بیشتر مطابقت داشت و از هر شگفتی که تا به حال برای ساعت‌های مدل A احساس می‌شد، پیشی گرفت.

مهاراجه ناوانگر صاحب یک ساعت اسرارآمیز بود که از سری 12 قسمتی شامل حیوانات یا مجسمه‌هایی بود که در پایه ساعت در سنگ حک شده بودند. ساعت مهاراجه یک فیل خفته بود که در یشم حکاکی شده بود که حرکت را از بین برد.

با این حال، این شش ساعت Portique بود که بین سال‌های 1923 و 1925، سومین تغییر طراحی، ساخته شد که نشان‌دهنده درخشش این سبک بود. این ساعت دارای صفحه‌ای بود که گویی توسط یک زنجیر فلزی از قاب اطراف آویزان شده بود و این توهم را به حداکثر مطلق رساند. از آنجایی که حرکت دیگر مانند طرح‌های دیگر در پایه پنهان نبود، سبک را کاملاً برگرداند. ثابت کرد که این یک پیروزی دوران است.

کارتیه در SIHH 2018 مجموعه ای از 19 ساعت اسرارآمیز از مجموعه مشهور خود را ارائه کرد که طیف هنری باورنکردنی را که این برند به نمایش گذاشته است و همچنین مهارت ماهرانه مورد نیاز برای مونتاژ چنین شگفتی مکانیکی را به نمایش گذاشت.

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.