blog image

تاریخ انتشار: شنبه نه اردیبهشت ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

شمش طلا به عنوان هدیه شمش طلا یک هدیه ارزشمند برای سنین مختلف است و در هر مناسبتی مانند: سالگرد، عروسی، تولد، عید و...

هدیه اعیونی (شمش طلا و شمش نقره)

شمش طلا به عنوان هدیه

شمش طلا یک هدیه ارزشمند برای سنین مختلف است و در هر مناسبتی مانند: سالگرد، عروسی، تولد، عید و... می‌توان آن را به دیگران هدیه داد. طلا در فرهنگ هر ملتی جایگاه ویژه‌ای دارد و هدیه دادن آن به معنای عشق، محبت، احترام و قدردانی برای طرف مقابل است. حالا سؤال اینجا است که چه شمشی را انتخاب کنیم و قیمت آن چقدر می‌تواند باشد.

شمش طلا برای هدیه

از زمان‌های قدیم طلا با ثروت، موقعیت اجتماعی بالا، رفاه و آرامش خاطر برای آینده همراه بوده است. تا به امروز، طلا به عنوان فلزی ارزشمند باقی مانده است. به همین دلیل هدیه دادن طلا بیانگر سخاوت محسوب می‌شود

.

همچنین بخوانید:چرا طلا مهم است؟

 

از طرفی طلای 24 عیار محصولی نیست که بتوان آن را به راحتی از فروشگاه یا مرکز خرید نزدیک خریداری کرد. فقط فروشگاه‌های معتبر و ثبت شده می‌توانند مصنوعات فلز طلا را چه به صورت آنلاین و چه در محل خرید و فروش کنند. اغلب رایج‌ترین هدیه در بین مردم پول است؛ اما این همیشه به عنوان بهترین هدیه شناخته نمی‌شود، چراکه پول نقد به سرعت خرج خواهد شد. در حالی که هدیه طلا و نقره گنجی است که باید حفظ شود همچنین برای هدیه دادن آن فکری نشده و هدیه‌ای مانند شمش طلا برای طرف مقابل علاوه بر ارزش مالی یک ارزش معنوی و ذاتی هم دارد.

به عنوان هدیه برای کودک، طلا گزینه خوبی است. بیشتر کودکان هدایایی را دوست دارند که منبع سرگرمی برای آنهاست، مانند: دوچرخه، وسایل الکترونیکی، لباس‌های بچه‌گانه یا اسباب بازی‌ها که کودکان به سرعت علاقه خود را نسبت به آنها از دست می‌دهند. با این حال، شما می‌توانید شمش ساخته شده از طلای خالص را انتخاب کنید که توجه او را به حوزه مالی شخصی و پس انداز جلب می‌کند. از طرف دیگر، چنین هدیه‌ای دارای ارزش واقعی است که نه تنها با گذشت زمان کاهش نمی‌یابد بلکه برعکس افزایش می‌یابد. طلا مانند یک صندوق پول است که به مرور زمان خودش را پر می‌کند و سود بسیاری برای فرد در بر دارد.

شمش به عنوان هدیه و سرمایه گذاری؟

شمش‌ها محصولاتی هستند که به شما امکان سرمایه گذاری در مالکیت فیزیکی طلا را می‌دهند. برای هزاران سال، طلا توسط سرمایه گذاران در سراسر جهان که به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت و مطمئن برای وجوه خود هستند، ارزش بالایی داشته است. اگر به قیمت‌های تاریخی طلا در دهه‌های گذشته نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که در بلندمدت، قیمت طلا به تدریج در حال افزایش است. به همین دلیل بهتر است مقداری از پس انداز خود را طلا نگه دارید.

دادن شمش از طلای خالص به جای دادن پاکت پول یا اسباب بازی گران قیمت به کودک یا والدینش بسیار ارزشمندتر است. بنابراین، در چند سال آینده، زمانی که کودک بزرگ شد شئ با ارزش و سرمایه بسیار بالاتر خواهد داشت.

شمش طلا برای هدیه

قیمت شمش چقدر است و قیمت آن به چه شرایطی بستگی دارد؟

برخلاف تصور رایج، خرید شمش لزوما به معنای سرمایه گذاری بزرگ نیست. شمش‌ها با وزن و اندازه‌های مختلف در بازار موجود هستند، از این رو تفاوت قیمت در بین انواع شمش‌ها وجود دارد. شمش‌های طلا را از 1 گرم تا 100 گرم با قیمت‌های گوناگون تولید و عرضه می‌شود. توجه به این نکته ضروری است که وزن بزرگتر شمش ارزانتر است. به عنوان مثال: در صورت خرید شمش 10 گرمی در مقایسه با قیمت دو شمش 5 گرمی هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

قیمت شمش عمدتاً به وزن آن یعنی مقدار طلای موجود در شمش و البته قیمت سهام این فلز گران‌بها بستگی دارد. قیمت سهام نتیجه عوامل بسیاری است که مهمترین آنها وضعیت اقتصادی و سیاسی جهانی است. در زمان آشفتگی بازار، بحران‌های مالی جهانی یا وضعیت همه گیر، علاقه به طلا به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن افزایش می‌یابد که منجر به افزایش قیمت آن می‌شود. در شرایط عادی، زمانی که اقتصاد در حال رشد است، سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند سرمایه خود را در سایر دارایی‌ها مانند سهام سرمایه‌گذاری کنند تا قیمت طلا نسبتاً ثابت بماند و سرعت افزایش آن کمتر شود.

هزینه یک شمش طلا بستگی به هزینه استخراج سنگ معدن و همچنین حمل و نقل، پالایش، فرآوری، برش و توزیع آن دارد. با توجه به این نوع هزینه، قیمت شمش‌ها چه از طلا و چه نقره همیشه بالاتر از قیمت در بورس است.

هنگام انتخاب یک هدیه از فلز گران‌بها، در وهله اول باید با توجه به توانایی‌های مالی خود و همچنین مناسبت هدیه تصمیم بگیرید. برای مناسبت‌هایی که یک بار در طول زندگی جشن گرفته می‌شوند مانند به دنیا آمدن نوزاد یا فارغ التحصیلی ممکن است خرید شمش‌های 2، 5 یا 10 گرمی را در نظر بگیرید. به عنوان یک هدیه برای تولد، اعیاد و سالگرد شمش می‌تواند کوچکتر باشد برای مثال 1 گرمی، چراکه این مناست‌ها هر ساله در زندگی فرد رخ می‌دهد.

شمش طلا برای هدیه

چه چیز دیگری باید بدانیم؟

شمش باید از یک تولید کننده یا تاجر قابل اعتماد محصولات سرمایه گذاری، خریداری شود. به عنوان مثال در بلغارستان، تنها تاجرانی که طبق ماده 13 قانون ارز ثبت شده‌اند، حق انجام فعالیت‌های معدنی، فرآوری و معاملات با فلزات گران‌بها را دارند.

بسته بندی شمش نیز ضروری است. شمش باید دارای گواهینامه کیفیت شمش طلا باشد و برای این منظور باید به طور خاص طراحی شده و حاوی اطلاعات سازنده، وزن، خلوص و شماره سریال شمش باشد.

4 دلیل برای هدیه دادن شمش طلا و نقره

هیچ چیز بهتر از دادن هدیه‌ای نیست که می‌دانید واقعاً توسط گیرنده قدردانی می‌شود. هدیه عالی؛ متفکرانه و پرمعنا است. هم دادن و هم گرفتن هدیه لذت بخش محسوب می‌شود. حتی می‌توان گفت که هدیه عالی دو نفر را به هم نزدیکتر می‌کند. برای هدیه دادن، چیزی را انتخاب کنید که منقضی نمی‌شود، از مد نمی‌افتد یا در نهایت خراب نمی‌شود. هدیه‌ای بدهید که بتواند در آزمون زمان مقاومت کند. مانند شمش طلا و نقره.

شمش طلا برای هدیه

در اینجا چهار دلیل برای خرید شمش طلا وجود دارد:

شماره 1: شمش‌های طلا و نقره هدایای بی نظیری هستند

شمش‌های طلا و نقره را در فروشگاه بزرگ نزدیک خود یا سایت آنلاین خریداری کنید. اگر دادن هدیه‌ای به یاد ماندنی و منحصر به فرد برای شما مهم است، به دنبال طلا و نقره باشید. یک هدیه واقعا منحصر به فرد، مانند یک شمش طلا یا نقره، می‌تواند ذهن گیرنده را به دنیای کاملاً جدیدی از دارایی‌های محافظت کننده از ثروت باز کند و به شما این فرصت را بدهد که چیز جدیدی را به آنها آموزش دهید.

شماره 2: سکه‌ها و شمش‌های طلا و نقره هرگز از مد نمی‌افتند

سکه‌های نقره و طلا هزاران سال است که از اشکال رایج پول بوده‌اند. موسسه نقره خاطرنشان می‌کند که اولین سکه‌های طلا در حدود سال 550 قبل از میلاد در زمان سلطنت کرزوس پادشاه لیدی ضرب شد و نقره برای اولین بار در سال 700 قبل از میلاد به عنوان یک ارز مورد استفاده قرار گرفت. وقتی شمش طلا یا نقره را هدیه می‌دهید، هدیه‌ای است که تاریخ انقضا ندارد. شما می‌توانید به عزیزان خود کمک کنید تا بخشی از سنتی شوند که قدمت آن به هزاران سال قبل برمی‌گردد، و سنتی که حتی امروز نیز پا بر جا است. علاوه بر این، می‌توانید روی هدیه خود حساب کنید که همیشه برای فرد باقی می‌ماند، چراکه به دلیل ویژگی‌های شیمیایی طلا و نقره آنها را به ذخیره‌های عظیمی از ثروت تبدیل می‌کند، زیرا هر دو فلز در طول زمان خراب نمی‌شوند.

شمش طلا برای هدیه

شماره 3: پتانسیل عملکرد هدیه شما می‌تواند، افزایش یابد

این یکی از مهمترین دلایل خرید شمش طلا و نقره به عنوان هدیه است. از منظر مالی، شمش‌های طلا و نقره این پتانسیل را دارند که به شما عزیزان کمک کنند تا ثروت موجود خود را افزایش دهید و در صورت بروز بحران مالی زنده بمانند. طلا و نقره فلزات گران‌بهایی هستند که در گذشت زمان آزمایش شده‌اند و می‌توانند به عنوان هدیه‌های قدردانی برای افرادی که بیشتر دوستشان دارید، عمل کنند.

درک اینکه چگونه یک شمش می‌تواند در سود بالقوه افزایش یابد، به شدت به نوع شمشی که برای هدیه انتخاب می‌کنید بستگی دارد، زیرا همانطور که در بالا گفته شد قیمت انواع شمش‌های خاص متفاوت از سایرین است.

به عنوان مثال، قیمت یک شمش بر اساس وزن فلز آن و قیمت لحظه‌ای طلا یا نقره (قیمت لحظه‌ای، مانند قیمت فعلی بازار که در آن طلا یا نقره برای پرداخت و تحویل فوری فروخته می‌شود) تعیین می‌شود. این نوع شمش بیشتر شبیه یک کالا رفتار می‌کند و بر این اساس به تغییرات عرضه و تقاضا پاسخ‌های متفاوتی می‌دهد.

 

از طرف دیگر سکه‌های طلا یا نقره گواهی شده بر اساس کمیاب بودن و وضعیت نگهداری آنها ارزیابی و درجه بندی می‌شوند. قیمت یک شمش تا حد زیادی به قیمت لحظه‌ای طلا یا نقره وابسته است.

شماره 4: طلا و نقره به یاد ماندنی‌تر از پول نقد یا کارت هدیه هستند

طلا و نقره ماندگاریی دارند که پول نقد و کارت‌های هدیه پلاستیکی آن را ندارند. پول اغلب به عنوان چیزی برای خرج کردن در نظر گرفته می‌شود. طلا و نقره به عنوان مثال، هدیه سکه‌های طلا یا نقره به یک جوان ایده پس‌انداز و احساس ثروت دائمی می‌دهد، برخلاف اعدادی که در حساب جاری او جریان دارند. شمش‌های طلا و نقره دارای وزن، شکلی خاص و درخشندگی غیرقابل انکاری هستند.

علاوه بر این، یک کارت هدیه یا پول نقد ممکن است در طول زمان بی فایده شود و ارزش خود را از دست بدهد. یک خرده فروش می‌تواند از پذیرش کارت هدیه به عنوان پرداخت خودداری کند یا درهای آن را به طور کامل ببندد و یک بانک مرکزی می‌تواند صرفاً با چاپ پول بیشتر ارزش یک ارز را کاهش دهد. سکه‌های طلا و نقره سابقه ماندگاری دارند.

شمش طلا برای هدیه

نکاتی برای هدیه دادن شمش نقره یا طلا مناسب

کدام شمش نقره یا طلا را باید هدیه دهید؟ پاسخ به بودجه شما و گیرنده بستگی دارد.

بودجه هدیه خود را در نظر بگیرید. چقدر دوست دارید خرج کنید و چند شمش بخرید؟ پاسخ به این دو سوال به شما کمک می‌کند تا در مورد نوع شمش (گواهی یا فیزیکی)، نوع فلز گران‌بها (طلا یا نقره) و وزن شمش‌ که خریداری می‌کنید، تصمیم بگیرید. هم شمش و هم سکه در وزن‌های مختلف در دسترس هستند. در مورد سکه اگر وزن کمتری را انتخاب کنید، بسته به فلز گران‌بهایی که انتخاب می‌کنید، ممکن است بتوانید حجم بیشتری از سکه‌ها را خریداری کنید.

سن و علاقه گیرنده را در نظر بگیرید. تجربه گیرنده از فلزات یا شمش‌های گران‌بها چیست؟ سکه‌ها دروازه‌ای عالی برای ورود به دنیای فلزات گران‌بها هستند و می‌توانند هدایای زیبایی باشند. از سوی دیگر، اگر به یک دارنده فلزات گران‌بها با تجربه هدیه می‌دهید، شمش ممکن است هدیه‌ای منطقی‌تر و ارزشمندتر برای فرد باشد.

چگونه طلا یا نقره را هدیه بدهیم؟

خواه گیرنده مورد نظر شما علاقه مند به سرمایه گذاری باشد یا جذب فلزات گران‌بها شود، مزایای ارائه طلا یا نقره را به عنوان هدیه در نظر بگیرید. این سرمایه‌گذاری‌ها یک ذخیره قوی از ارزش را با خطر کم کاهش ارزش در طول زمان فراهم می‌کنند و به‌ویژه در زمان‌های بی‌ثباتی اقتصادی سودمند هستند. و بسیاری از گیرندگان از این که بدانند فلز گران‌بهای کمیاب و ارزشمند دارند هیجان زده خواهند شد .

طلا و نقره فلزات گرا‌ن‌بهای بسیار ارزشمندی هستند که ذخیره قوی ارزش و یک هدیه فیزیکی جذاب محسوب می‌شوند.

شمش طلا برای هدیه

شما می‌توانید طلا و نقره ملموس را به شکل شمش، سکه، جواهرات یا به صورت نامشهود از طریق سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس یا سرمایه گذاری‌های مشترک، شرکت‌های معدنی و غیره خریداری کنید و اینها هدیه دهید.

هنگام خرید طلا و نقره فیزیکی به عنوان هدیه، همکاری با یک فروشنده مجاز و معتبر بسیار مهم است.

خرید فیزیکی طلا و نقره ممکن است هزینه‌های قابل توجهی در ارتباط با تحویل، ذخیره سازی و بیمه داشته باشد.

همچنین ممکن است پیامدهای مالیاتی برای شما به عنوان هدیه دهنده و برای گیرندگان اگر طلا یا نقره را در تاریخ بعدی بفروشند، وجود داشته باشد.

فلزات گران‌بها چیست و چگونه آنها را خریداری می‌کنید؟

فلزات گرا‌ن‌بهایی مانند طلا، نقره و پلاتین فلزات نادر و طبیعی هستند که برای هزاران سال ارزش مالی و اجتماعی داشته‌اند. آنها تمایل به ماندگاری بالایی دارند، به این معنی که در طول زمان پوسیده یا مستهلک نمی‌شوند. در حالی که فلزات گران‌بها به طور مشهور در جواهرات و آثار هنری فاخر استفاده می‌شوند، آنها همچنین در طول قرن‌ها کاربردهای عملی مختلفی داشته‌اند. به عنوان مثال، زمانیکه نقره یکی از اجزای کلیدی در صنعت عکاسی بود. اکنون به دلیل رسانایی آن در بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شود.

شمش طلا برای هدیه

 در حالی که طلا و نقره به عنوان دارایی‌های امنی در نظر گرفته می‌شوند که احتمالاً در طول ناآرامی‌های اقتصادی ارزش خود را حفظ یا افزایش می‌دهند، توجه داشته باشید که قیمت این فلزات همچنان می‌تواند بسیار نوسان داشته باشد.

هنگام در نظر گرفتن خرید فلزات گران‌بها مانند طلا و نقره چه برای خودتان به عنوان یک سرمایه گذاری یا برای شخص دیگری به عنوان هدیه، مهم است بدانید که راه‌های مختلفی، مستقیم و غیر مستقیم، برای سرمایه گذاری در این کالاهای ارزشمند وجود دارد.

شمش

وقتی اکثر ما به خرید طلا یا نقره فکر می‌کنیم، شمش را تصور می‌کنیم. شمش‌های فلزی خالص هستند که اغلب در انبارها، گاوصندوق‌ها یا سایر مکان‌های امن ذخیره می‌شوند. برای گیرنده هدیه مورد نظر شما، شمش یا اقلام کوچکتر مانند سکه ممکن است سریعترین لذت را برای شما به ارمغان آورد.

شمش طلا برای هدیه

جواهر

یکی دیگر از راه‌های مناسب برای هدیه دادن طلا یا نقره این است که یک جواهر به گیرنده خود بدهید. به طور سنتی، حدود نیمی از طلای استخراج شده برای ساخت جواهرات استفاده می‌شود. یکی دیگر از مزایای این نوع هدیه این است که برای گیرنده شما کاربرد عملی دارد، اگرچه پوشیدن جواهرات طلا نیز فرد را در معرض خطر گم شدن یا دزدیده شدن آن قرار می‌دهد.

خرید شمش طلا

شمش را می‌توان با قیمت لحظه‌ای خریداری کرد که هم هزینه خود فلز و هم هزینه‌های اضافی مربوط به معامله را شامل می‌شود. در بیشتر موارد، بهترین راه برای خرید شمش یا سکه از طریق یک سایت آنلاین معتبر است.

این فرآیند نسبتاً ساده است و به شکل زیر است:

از وب‌سایت یا ، فروشگاه حضوری یک طلا فروش دارای مجوز دیدن کنید.

اقلام طلا یا نقره برای فروش را بر اساس قیمت، وزن یا مقدار جستجو کنید.

اقلام طلایی یا نقره‌ای مورد نظر خود را خریداری کنید.

برای پرداخت و به طور بالقوه ترتیبات تحویل و بیمه را آماده کنید. این هزینه‌ها می‌تواند قابل توجه باشد، بنابراین مطمئن شوید که آنها را در طول فرآیند در نظر بگیرید.

طلا یا نقره خود را دریافت کنید و با خیال راحت در صندوق امانات نگهداری کنید. ممکن است بهتر باشد شمش یا سکه‌ها را در بسته بندی تحویل نگه دارید تا از آسیب دیدن جلوگیری کنید.

وقتی زمانش رسید، طلا یا نقره را به هدیه گیرنده خود بدهید و مطمئن باشید که فضای امنی هم برای نگهداری این وسایل دارند.

شما همچنین باید هزینه‌های بیمه طلا یا نقره را پس از در اختیار داشتن آنها در اختیار گیرنده قرار دهید. اگر این هزینه‌ای است که نمی‌خواهید بر گیرنده خود تحمیل کنید، آماده باشید تا ترتیبات جایگزینی مانند ادامه دادن خودتان برای بیمه پرداخت کنید.