blog image

تاریخ انتشار: پنجشنبه بیست و پنج خرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

ضرابخانه پرث، به عنوان یک نهاد تجاری، در طول دهه 1890، به عنوان یک شرکت تابعه از ضرابخانه سلطنتی در بریتانیا تأسیس شد

                  

شمش طلا ضرابخانه پرث و تاریخچه آن

ضرابخانه پرث ضرابخانه رسمی شمش استرالیا محسوب می‌شود و به طور کامل متعلق به دولت استرالیای غربی است. در 20 ژوئن 1899، دو سال قبل از فدراسیون استرالیا در سال 1901، ضرابخانه پرث آخرین شعبه از سه شاخه استعماری استرالیا از ضرابخانه سلطنتی بریتانیا بود (پس از ضرابخانه سیدنی و ملبورن که اکنون از بین رفته است.) در نظر گرفته شده است تا مصنوعات طلا را از شکل خام طلا تصحیح کند و طلاهای حاکم و نیمه سلطنتی را برای امپراتوری بریتانیا فراهم آورد. همراه با ضرابخانه سلطنتی استرالیا، که سکه‌های دلار استرالیا را برای گردش تولید می‌کند، ضرابخانه پرث قدیمی‌تر از دو ضرابخانه استرالیا هست که سکه‌های قانونی صادر می‌کنند.

تاریخچه

ضرابخانه پرث، به عنوان یک نهاد تجاری، در طول دهه 1890، به عنوان یک شرکت تابعه از ضرابخانه سلطنتی در بریتانیا تأسیس شد.

سنگ بنای ساختمان ضرابخانه در سال 1896 توسط سر جان فارست گذاشته شد. این ساختمان به طور رسمی در 20 ژوئن 1899 افتتاح شد. در آن زمان، جمعیت استرالیای غربی (WA) به سرعت در حال افزایش بود (23000 نفر در سال 1869 و 180000 نفر در سال 1900) به دلیل کشف ذخایر غنی طلا در Coolgardie ، Kalgoorlie و منطقه Murchison.

ضرابخانه در ابتدا دو هدف را دنبال می‌کرد. اولاً، سکه‌هایی را برای گردش در WA ضرب می‌کرد که این کار قبلاً به صورت خارجی انجام می‌شد و در نتیجه، اغلب ارز کافی در گردش نبود. ثانیاً، ضرابخانه اکثریت قریب به اتفاق طلای استخراج شده در WA را خریداری کرد. در آن زمان، بخش بزرگی از استخراج توسط حفارگران، کاوشگران و یا معدنچیان مستقل در مقیاس کوچک انجام می‌شد که هزاران نفر از سایر نقاط استرالیا و خارج از کشور به WA مهاجرت کرده بودند. مشاغل معدنی توانستند طلای خام خود را مستقیماً به ضرابخانه بفروشند، جایی که طلا در آن به سکه و شمش  تبدیل می‌شد.

شمش های طلا

اگرچه WA در فدراسیون مستعمرات استرالیا در سال 1901 شرکت کرد، ضرابخانه به مدت 69 سال تحت کنترل دولت بریتانیا باقی ماند. در 1 ژوئیه 1970، مالکیت توسط دولت ایالتی استرالیای غربی به عنوان یک مرجع قانونی به دست آمد.

در 32 سال منتهی به سال 1931، ضرابخانه پرث بیش از 106 میلیون حاکمیت طلا و نزدیک به 735000 نیمه حاکم (به طور متناوب بین سالهای 1900 و 1920) را برای استفاده به عنوان ارز در استرالیا و در سراسر امپراتوری بریتانیا ضرب کرد. زمانی که بریتانیا استاندارد طلا را در سال 1931 کنار گذاشت، ضرابخانه تولید طلا را متوقف کرد؛ اما دیری نگذشت که ضرابخانه پرث دوباره درگیر تولید سکه شد. در طول جنگ جهانی دوم، ضرابخانه پرث شروع به ضرب سکه‌های استرالیا از فلزات اساسی کرد. تا پایان سال 1983، ضرابخانه پرث نیز بسیاری از ارزهای ارزان قیمت استرالیا را تولید می‌کرد.

 

 

ضرابخانه پرث در سال 1957 زمانی که ضرابخانه یک صفحه 13 تروی اونسی (400 گرمی) 6 9-999.999 قسمتی طلا در هر هزار تولید کرد و به این ترتیب خالص‌ترین طلا را به دست آورد.  ضرابخانه سلطنتی چنان تحت تأثیر قرار گرفت که مقداری از طلا را به عنوان معیار استانداردهای خود سفارش داد.

مسیر جدید ضرابخانه در سال 1987 با ایجاد Gold Corporation توسط قانون ایالتی پارلمان رسمیت یافت. بر اساس یک توافق منحصر به فرد با وزارت خزانه داری مشترک المنافع استرالیا، اپراتور جدید ضرابخانه پرث این اختیار را داشت که طلا، نقره و پلاتین را برای سرمایه گذاران و مجموعه داران در سراسر جهان ضرب و به بازار عرضه کند. نخست وزیر باب هاوک سری سکه‌های طلای ناگت استرالیا را در سال 1987 راه اندازی کرد. معاملات روز اول فروش 155 هزار اونس تروی (4.8 تن) را به همراه داشت. طلا به ارزش 103 میلیون دلار استرالیا، بسیار بالاتر از هدف فروش 130 هزار اونس تروی (4.0 تن) تا پایان ژوئن قیمت داشت.

تا سال 2000، تولید طلای تصفیه شده ضرابخانه پرث در مجموع 4.5 هزار تن (9.9 میلیون پوند ) بود که نشان دهنده 3.25٪ از کل وزن طلای تولید شده توسط بشر است. این در مورد ذخایر فعلی شمش طلا در انبار شمش ایالات متحده در فورت ناکس است.

در سال 2003، ضرابخانه پرث به طور رسمی یک مرکز تولیدی پیشرفته به مساحت 8400 متر مربع (90000 فوت مربع) در مجاورت ساختمان اصلی سنگ آهک خود افتتاح کرد.

در اکتبر 2011، ضرابخانه پرث بزرگترین، سنگین‌ترین و با ارزش‌ترین سکه طلای جهان را خلق کرد و رکوردی را که قبلاً در اختیار ضرابخانه سلطنتی کانادا بود، شکست. این سکه تقریباً 80 سانتی متر (31 اینچ) قطر و 12 سانتی متر (4.7 اینچ) ضخامت دارد و از 1012 کیلوگرم (2231 پوند) از 99.99 درصد طلای خالص ساخته شده است. در طرف مقابل، تمثال الیزابت دوم و یک کانگورو قرمز در سمت عقب وجود دارد. در استرالیا به ارزش اسمی 1 میلیون دلار استرالیا پول قانونی است؛ اما در زمان ضرب 53.5 میلیون دلار استرالیا ارزش گذاری شده است.

شمش طلا

امروزه، ضرابخانه پرث به ارائه خدمات پالایش و سایر خدمات در صنعت طلا ادامه می‌دهد و بسیاری از اقلام سکه شناسی مرتبط با سکه را برای سرمایه گذاران و مجموعه داران سکه تولید می‌کند. این شرکت مسئول تولید و بازاریابی بیشتر سکه‌های فلزی گرانبهای قانونی استرالیا، از جمله سکه‌های طلای ناگت استرالیا، سکه‌های کوآلای پلاتین استرالیا، سکه‌های کوکابورا نقره‌ای استرالیا، سکه‌های سری سوان و شمش است.

از نوامبر 2019، ضرابخانه پرث تقریباً 79 درصد از تولید طلای بازار استرالیا و 30 درصد نقره را در یک مرکز امن جداگانه در خارج از مرکز شهر پالایش می‌کند. این شرکت سکه‌ها و شمش‌هایی از طلا و فلز استرالیا را که از کشورهای دیگر تهیه می‌شود، ضرب می‌کند که 10 درصد از تولید جهانی را تشکیل می‌دهد. در سال 2018 حدود 18.9 میلیارد دلار استرالیا در شمش‌ها و سکه‌های طلای خالص، نقره و پلاتین فروخت.

دارایی‌های دیجیتال با پشتوانه طلا

GoldPass یک برنامه با فناوری InfiniGold است که به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا به صورت فوری و ایمن طلای فیزیکی را از طریق گواهی‌های دیجیتال خریداری کنند، بفروشند و انتقال دهند. هر گواهی 100% دارای پشتوانه طلای فیزیکی است که در ضرابخانه پرث نگهداری می‌شود و توسط دولت استرالیای غربی تضمین شده است. در اکتبر 2019، شرکت دیجیتالی سازی فلزات گرانبها InfiniGold اعلام کرد که توکن طلای Perth Mint (PMGT) را در بلاک چین عمومی اتریوم منتشر خواهد کرد. هر توکن دیجیتال به نسبت 1:1 توسط گواهی‌های GoldPass که توسط InfiniGold نگهداری می‌شود پشتیبانی می‌شود و مستقیماً در ضرابخانه Perth وجود دارد.

مسیر

همکاری معروف به گروه صنعت طلا، مسیر کشف قلب طلا را در پرث در اکتبر 2018 آغاز کرد. این پروژه شامل ضرابخانه پرث به عنوان شریک بود.

جنجال ضرابخانه پرث

در ژوئن 2020، تحقیقاتی که توسط Australian Financial Review انجام شد نشان داد که Perth Mint سالانه از یک قاتل محکوم در پاپوآ گینه نو خرید کرده است. سازمان نظارت بر فساد استرالیای غربی تحقیقاتی را آغاز کرد. در 27 ژوئیه گزارش شد که HSBC و JP Morgan خرید طلا از ضرابخانه پرث را متوقف کردند و دلیل آن آسیب احتمالی به شهرت آنها بود. در 10 اوت، تحقیقات انجمن بازار شمش لندن در ضرابخانه پرث هیچ نمونه جدی از سوء رفتار پیدا نکرد.

شمش طلا

تحقیقات بیشتر در مورد ضرابخانه پرث، ضبط محرمانه‌ای از ریچارد هیز، مدیرعامل ضرابخانه پرث و عدم ارجاع اتهامات نادرست به کمیسیون فساد و جنایت استرالیای غربی در اواخر سال 2017 را فاش کرد.

عملیات آتلانتیس

منابع اجرایی بین‌المللی در اکتبر 2020 تأیید کردند که بانک یورو پاسیفیک هدف عملیات آتلانتیس، یک تحقیق مالیاتی بین‌المللی توسط رئیس مشترک اجرای مالیات جهانی ("J5")، یک کارگروه متشکل از دفاتر مالیاتی استرالیا و ایالات متحده بوده است. ایالات متحده، بریتانیا، هلند و کانادا، که پس از افشای اسناد پاناما در سال 2016 تأسیس شد. ضرابخانه پرث با یورو پاسیفیک شریک شد تا به مشتریان این بانک اجازه خرید طلا بدهد. ضرابخانه پرث نیز در ژانویه 2020 توسط اداره مالیات استرالیا مورد بازرسی قرار گرفت.

در 20 اکتبر 2020، بررسی مالی استرالیا گزارش داد که ضرابخانه پرث به مشتریان یک بانک بهشت ​​مالیاتی که به دلیل ارتباط با سندیکاهای جرایم سازمان‌یافته جهانی تحت تحقیق بود، اجازه می‌دهد تا بیش از 100 میلیون دلار طلا بدون انجام بررسی‌های هویتی مورد نیاز برای خرید طلا خریداری کنند. جلوگیری از پولشویی در 30 اوت 2022، تنظیم‌کننده جرایم مالی استرالیا، AUSTRAC، یک حسابرس خارجی را برای بررسی نگرانی‌ها در مورد اینکه چگونه ضرابخانه پرث به تعهدات خود تحت قانون پولشویی استرالیا عمل می‌کند، منصوب کرد.

پناهگاه‌های مالیاتی

در ژوئیه 2020، مقاله‌ای در نشریه استرالیایی فایننشال ریویو فاش کرد که ضرابخانه پرث با وجود اینکه وزارت امور خارجه ایالات متحده قبرس را « حوزه قضایی عمده پولشویی» اعلام کرده و در مورد ارتباط آن با جنایات سازمان‌یافته روسیه هشدار داده بود، بانک قبرس را به عنوان مشتری امضا کرده است. همچنین به بانک یورو پاسیفیک، از جزایر ویرجین بریتانیا و بانک خصوصی سوئیس، مشاوره BFI، وضعیت فروشنده تأیید شده، اعطا کرد. هر سه مؤسسه خدمات بانکداری فراساحلی را به مشتریانی ارائه می‌کنند که ممکن است به دنبال اجتناب از مالیات یا پنهان کردن مالکیت واقعی دارایی‌های خود باشند.

چیزهایی که باید در مورد شمش طلا پرث بدانید

همانطور که گفته شد ضرابخانه پرث، تولید کننده برتر شمش استرالیا، به دلیل تولید سکه و شمش با کیفیت بالا برای چندین دهه شهرت دیرینه‌ای داشته است. ضرابخانه پرث که اولین بار برای مقابله با در دسترس بودن ناگهانی سنگ معدن طلای کشف شده در خارج از استرالیا تأسیس شد، مدت طولانی است که مخزن و تولید بهترین شمش طلا کشور با چنین سطح بالایی از کیفیت و صنعت طلا بوده است، سکه‌های پرث استاندارد را تعیین کرده‌اند. برای ناشران دیگر کشورها که خط تولید خودشان را دنبال کنند یا به آن دست یابند.

شمش طلا

با این حال، در حالی که بسیاری تاریخچه ضرابخانه را درک می‌کنند، حقایق بسیار جالبی نیز در فرهنگ و تولید این موسسه وجود دارد که همه با آن آشنا نیستند. در اینجا برخی از موارد قابل توجه‌تر، به خصوص زمانی که صحبت از برخی از حقایق منحصر به فرد و تاریخی است که در طول سال‌ها اتفاق افتاده است، آورده شده است.

تکه‌هایی از تاریخ در سکه‌های شمش با کیفیت بالا پیچیده شده است.

آغاز ضرابخانه پرث درست قبل از قرن 19 اتفاق افتاد. ضرابخانه از سال 1899 وجود داشته است و از همان روز اول به کار خود ادامه داده است. این باعث می‌شود آن را به یکی از قدیمی‌ترین ضرابخانه‌های در حال فعالیت در سطح بین المللی و قطعا قدیمی‌ترین مؤسسه در استرالیا تبدیل کند. همانطور که در بالا ذکر شد، ضرابخانه در ابتدا برای مقابله با تمام سنگ معدن طلایی که به طور ناگهانی در استرالیا پیدا می‌شد شروع به کار کرد. با این حال، به زودی به یک تولیدکننده اصلی اوراق بهادار بریتانیا تبدیل شد، که به آن ارز اجازه داد تا با ظرفیت، تعداد و توزیع بسیار بیشتری در سراسر جهان سفر کند. ضرابخانه تا سال 1970 در دست انگلیسی‌ها نگهداری می‌شد. سپس درست قبل از وقوع رونق بزرگ طلا به دولت استرالیا واگذار شد. در چند سال بعد باعث ناراحتی مالکان سابق بریتانیا شد؛ اما این معامله صورت گرفت. در گذشته، تأثیرضرابخانه پرث روی واحد پول بریتانیا را نمی‌توان، دست کم گرفت. درست در سال‌های اولیه خود از اولین چرخه فعالیت تا سال 1931، ضرابخانه بالغ بر 106 میلیون دستگاه مستقل تولید کرد که آنها ساخته شده از طلا بودند و همچنین 735000 واحد دیگر از نیمه دولتی نیز جود داشت. برخی از این سکه‌ها هنوز راه خود را از طریق دارایی‌های خانوادگی و شخصی به شبکه‌های فروش کلکسیونرها باز می‌کنند و این قضیه تا به امروز بوده است. 17 سال فاصله بین انتشار ضرابخانه پرث توسط بریتانیایی‌ها به استرالیا و همچنین منشور رسمی آن به دستور پارلمان در سال 1987 وجود داشت. هنگامی که آن رسمیت مجدد به جای خود بازگشت، ضرابخانه دوباره سکه، شمش، تولید می‌کرد. ضرابخانه امروزه هنوز هم به عنوان یک تولید کننده ارز برای استرالیا فعالیت می‌کند. عملیات ضرابخانه پرث سکه‌های فلزی معمولی را برای کشور و همچنین قطعات به یاد ماندنی برای کلکسیونرها و رویدادهای ویژه تولید می‌کند.

کیفیت طلای ضرابخانه پرث

بازدید از ضرابخانه پرث

ضرابخانه پرث که مورد توجه گردشگران و افرادی است که از این منطقه بازدید می‌کنند، یک مخزن شناخته شده برای برخی از بزرگترین قطعات سنگ معدن طلای طبیعی موجود در جهان است. این قطعات فلزی به شکل طبیعی بزرگترین تکه‌های طلای با خلوص بالا هستند با وزن کلکسیون 1 تن. یک تکه دیگر وجود دارد که به راحتی در 369 اونس به نام زیبایی طلایی شناخته می‌شود. بعلاوه، اکثر ضرابخانه‌های دولتی به دلیل ترس از احتمال سرقت، به کسی اجازه نزدیک شدن به تأسیسات تولیدی خود را نمی‌دهند؛ اما در ضرابخانه پرث اینطور نیست. این تأسیسات مدت‌هاست که یک کارخانه شفاف بوده و به مردم و گردشگران اجازه می‌دهد طلای ذوب شده و ریخته شده را در یک شمش طلا ببینند. این عملیات هر ساعت انجام می‌شود تا مردم بتوانند، ببینند وقتی صحبت از تصفیه و ذوب طلا می‌شود این ضرابخانه برای بیش از یک قرن چگونه کار می‌کرده است.

شمش طلا

کیفیت طلای ضرابخانه پرث

ضرابخانه فقط موجودی خود را در داخل کشور نگهداری نمی‌کند. همانطور که بسیاری از کلکسیونرها می‌دانند، ضرابخانه پرث صادرکننده بزرگ طلا به عنوان یک محصول استرالیایی است. فروش سالانه 24 میلیارد دلاری آنها از محصولات فلزات گرانبها به 100 کشور مختلف از طریق یک شبکه فروش خوب و تاریخی می‌رسد، هم از نظر سکه و هم از نظر شمش. در طول تاریخ خود، طلای استرالیایی که توسط ضرابخانه اداره می‌شد، بسیار خالص بوده است، به طوری که خروجی این سکه با هیچ ضرابخانه دیگری قابل مقایسه نبوده. در سال 1957، ضرابخانه پرث مسئول تولید صفحه‌های پادشاه اثبات شد که در نهایت به خلوص 999.999 قسمت طلا در هر 1000 رسید. کیفیت به طور مستقل توسط کارشناسان در لندن اندازه گیری شد و ضرابخانه سلطنتی از آن زمان برخی از صفحات را به عنوان استاندارد کیفیت برای تولید خود استفاده کرده است.

محل اصلی

یک واقعیت سرگرم کننده دیگر، در حالی که بسیاری از ضرابخانه‌ها در نهایت از امکانات خود فراتر می‌روند و به مکان‌های بزرگتر یا مکان‌های امن‌تر با معماری جدید می‌روند، ضرابخانه پرث هرگز ساختمان و امکانات تولید اصلی خود را ترک نکرده است. در سال 2003، ضرابخانه پرث یک توسعه فیزیکی از امکانات خود را ایجاد کرد که به ظرفیت تولید گسترده ضرابخانه اختصاص داشت و در عین حال تولید سکه‌های شمش تاریخی در استرالیا را در ساختمان اصلی حفظ کرد. تأسیسات میراث اصلی اکنون با تأسیسات جدید که قابلیت تولید اولیه ضرابخانه را تا حد زیادی گسترش داده است، ضعیف شده  و این نیز چیز خوبی بود. در حالی که هیچ کس انتظار آن را نداشت، این افزایش در قابلیت تولید با فرا رسیدن سال 2020 بسیار مفید بود.

به طور کلی شمش طلایی که در ضرابخانه پرث یا دیگر مکان‌ها تولید می‌شود؛ چرا از سایر مصنوعات طلایی گرانتر است؟

تقریباً همه فروشندگان آنلاین شمش طلا، قیمت‌های لحظه‌ای طلا را که در زمان‌های مختلف تعیین می‌شود در وب‌سایت خود قرار می‌دهند که معمولاً بر اساس واحد پول محلی خود (به عنوان مثال، دلار آمریکا، دلار کانادا، ریال، یورو، یوان و غیره) است.

صنعت خرید و فروش شمش طلا به طور باورنکردنی رقابتی است. معمولاً شمش طلا در دسترس برای خرید و تحویل به ازای هر اونس یا گرم طلا قیمت گذاری می‌شوند.

یک مثال: در ایالات متحده اغلب می‌توان شمش طلا را صرفاً در نقاط پایه (یعنی کمتر از 1٪ بالاتر) یا شاید فقط چند درصد بالاتر از قیمت لحظه‌ای طلا در نوسان به دست آورد.

 

قیمت اضافی برای دستیابی به محصولات فیزیکی شمش طلا به دلیل هزینه‌های مربوط به پالایش، ساخت، ضرب، بازاریابی، پوشش ریسک و انبارداری محصولات خاص شمش طلا در فروش است.

در مقابل، هنگام فروش شمش طلا به فروشندگان آنلاین شمش طلا، محصولات شمش طلا معمولاً قیمت فروش یا قیمت پیشنهادی را در قیمت نوسان قیمت لحظه‌ای طلا یا درست کمتر از آن (بسته به نوع محصول شمش طلا و علائم بارز ضرابخانه طلا که به فروشنده طلا فروخته می شود.) ارائه می دهند.

قیمت شمش طلا در بازارهای مالی آرام

هنگامی که بازارهای مالی آرام هستند، قیمت محصولات شمش طلا با درجه سرمایه گذاری اندکی بالای نوسان قیمت لحظه‌ای طلا قرار می‌گیرد. برای مثال، اگر قیمت نقدی طلا 1400 اونس باشد، بیشتر محصولات فیزیکی شمش طلا کمی بالاتر از 1400 دلار در هر اونس شمش طلا قیمت خواهند داشت.

در شرایط آرام بازار، دامنه قیمت محصولات شمش طلا به اندازه واحدهای پایه (یعنی کمتر از 1٪) بالاتر از قیمت لحظه‌ای طلا برای شمش‌های بزرگ طلا تا چند درصد بالاتر از قیمت لحظه‌ای طلا برای سکه‌های مختلف طلا است و این توسط دولت‌ها تضمین شده است.

شمش طلا

قیمت شمش طلا در بازارهای مالی نوسان

هنگامی که تقاضای فیزیکی قابل توجهی در بازار شمش طلا مانند بحران مالی 2008 رخ می دهد، قیمت شمش طلا برای محصولات بالاتر می‌رود و اغلب در هر دو سمت فروش و خرید به سطوحی می‌رسد که هر دو می‌توانند بالاتر از قیمت‌های لحظه‌ای طلا در نوسان جهانی باشند.

قیمت لحظه‌ای طلا در مقابل شمش طلا فیزیکی در حال حاضر به این صورت عمل می‌کند:

- معامله گران قراردادهای آتی طلا، این نوع از قراردادهای طلا را در بورس‌های آتی در سراسر جهان می‌خرند یا می‌فروشند. اگرچه اغلب به صورت فیزیکی هیچ کالایی در دنیای واقعی مبادله نمی‌شود؛ اما «کشف قیمت» معاملات قراردادهای آتی طلا، نوسانات قیمت نقدی طلا را در ارزهای فیات مختلف در سراسر جهان، از جمله قیمت نقدی طلای کاملاً فیات دلار آمریکا، تعیین می‌کند.

- معدنچیان طلا استخراج می‌کنند و اغلب سنگ معدن طلا و شمش‌های دوره مخلوط را به پالایشگاه‌های شمش طلا با نرخ‌هایی درست پایین‌تر از قیمت‌های لحظه‌ای نوسان طلا در جهان می‌فروشند.

- پالایشگاه‌های طلا که سنگ معدن طلا را به شمش‌های ریز 0.999+، شمش‌های طلای 22 عیار یا دانه‌های طلای 0.999 خالص می‌کنند، سپس این محصولات را به دولت‌ها، ضرابخانه‌ها، یا فروشندگان شمش طلا به قیمت نقطه‌ای طلا یا کمی بالاتر از آن می‌فروشند.

 

- هم ضرابخانه‌های دولتی و هم ضرابخانه‌های خصوصی طلا به طور یکسان سکه‌های شمش طلا می‌زنند یا شمش‌های طلا تولید می‌کنند. سپس آنها را به دلالان طلا یا عموم مردم با قیمت هایی که معمولاً بالاتر از قیمت لحظه ای طلا در نوسان است، می فروشند.

- فروشندگان خرده‌فروشی و عمده‌فروشی شمش طلا مانند ما در اینجا در میراث، محصولات شمش طلا را برای تحویل محتاطانه کاملاً بیمه شده درب منزل یا به انبارهای غیربانکی مجزا با بیمه کاملاً حرفه‌ای تولید می‌کنیم و می‌فروشیم. هنگام خرید از میراث شما اطمینان دارید که شمش‌های تولید شده از کیفیت جهانی و خلوص بالایی برخوردار هستند.

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.