blog image

تاریخ انتشار: جمعه سیزده مرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

یاقوت کبود ستاره گونه‌ای منحصر به فرد از سنگ‌های قیمتی است که در زیر نور مستقیم انعکاس ستاره‌ای مسحورکننده را به نمایش می‌گذارد

یاقوت کبود-ارزش و کاربرد آن

یاقوت کبود ستاره گونه‌ای منحصر به فرد از سنگ‌های قیمتی است که در زیر نور مستقیم انعکاس ستاره‌ای مسحورکننده را به نمایش می‌گذارد. در طول چند دهه اخیر، این یاقوت کبود با ارزش تبدیل به سنگ قیمتی انتخابی برای انواع جواهرات، از جمله حلقه نامزدی شده است. در اینجا، ما به شما معرفی کاملی از یاقوت کبود ستاره، منشاء، رنگ‌ها، درمان و قیمت آن‌ها می‌دهیم.

یاقوت کبود

یاقوت کبود ستاره‌ای چیست؟

یاقوت کبود ستاره‌ای نوعی یاقوت کبود است که وقتی در معرض نور مستقیم قرار می‌گیرد یک ستاره شش پرتو مات را نشان می‌دهد. پدیده نوری منحصر به فرد به عنوان ستاره شناسی شناخته می‌شود. ستاره با شکست نور رشته‌های روتیل موجود در سنگ قیمتی ایجاد می‌شود. روتیل معدنی عمدتاً از دی اکسید تیتانیوم تشکیل شده است که به طور مشخص سفید است.

این اجزاء باعث می‌شوند یاقوت‌های کبود ستاره‌ای بر خلاف سایر یاقوت‌های کبود شفاف نباشند. ستاره کمی مطابق با موقعیت نسبی منبع نور حرکت می‌کند.

برای یک ستاره برجسته‌تر، این یاقوت کبود همیشه به شکل گنبدی بلند (به فرانسوی: en cabochon) بریده می‌شود که همچنین توجه را به هر قطعه جواهری که در آن سنگ قیمتی قرار گرفته است جلب می‌کند.

با این حال، این نوع یاقوت کبود برای اهدافی بیش از صرفاً زیبایی شناسی استفاده می‌شود. برخی از معانی قدیمی این سنگ‌های قیمتی مربوط به محافظت در برابر بیماری و شر است.

 

همچنین بخوانید:سنگ زمرد
همچنین بخوانید:الماس
همچنین بخوانید:فیروزه

 

یاقوت‌های کبود ستاره‌ای در رنگ‌های مختلفی علاوه بر رنگ آبی تیره یافت می‌شوند. آنها در حال حاضر در استرالیا، میانمار (برمه)، تایلند، سریلانکا (سیلان)، برزیل، کامبوج، ماداگاسکار، ایالات متحده، تانزانیا، ویتنام، کنیا، چین، پاکستان، رواندا، زیمبابوه و مالاوی قرار دارند.

مشخصه اصلی ستاره یاقوت کبود ستاره‌ای است که به نظر می‌رسد در داخل سنگ به دام افتاده است. این یک انعکاس منحصر به فرد و خیره کننده را ارائه می‌دهد. هنگام تعیین کیفیت سنگ‌ها، گوهرشناسان به چندین جنبه از جواهر توجه زیادی می‌کنند. اولین و مهمترین مورد برای یاقوت کبود ستاره، انعکاس ستاره است.

بهترین یاقوت‌های کبود ستاره‌ای آنهایی هستند که می‌توانید انعکاس آن را درست در مرکز سنگ مشاهده کنید. برای این کار باید از بالا به آن نگاه کنید. پارامتر مهم دیگر این است که طول هر پرتو ستاره‌ای یکسان باشد. آخرین اما نه کم اهمیت، دید هر پرتو است. آنها باید روشن و واضح باشند. پرتوهای تار نشان می‌دهد که سنگ از بهترین کیفیت برخوردار نیست.

یکی دیگر از شاخص‌های با ارزش کیفیت، شفافیت سنگ قیمتی است. تعیین این موضوع کمی پیچیده‌تر است، به خصوص اگر حرفه ای نباشید. اثر ستاره‌ای که در یاقوت‌های کبود ستاره‌ای مشاهده می‌کنید، ناشی از گنجاندن روتیل معدنی است که به طور طبیعی شفافیت سنگ را به خطر می‌اندازد.

بهترین یاقوت‌های کبود ستاره‌ای حاوی روتیل کافی برای بازتاب یک ستاره کاملاً مشخص بدون تأثیر بر بقیه سنگ هستند. ساخت این یاقوت‌های کبود ستاره‌ای کمیاب یا دشوار است و گران‌ترین آنهاست.

یاقوت

برش

برش مناسب برای اطمینان از تعریف و جهت گیری مطلوب ستاره بسیار مهم است. فقط تعداد کمی از کاترهای حرفه ای از برش کابوشن روی یاقوت کبود خالص استفاده می‌کنند. آنها باید بدانند که چگونه تعادل مناسبی بین قیراط، ستاره و رنگ برقرار کنند، که این افراد حرفه‌ای را ارزشمندتر، قابل اعتمادتر و گران‌تر می‌کند.

با این حال، یاقوت‌های کبود طبیعی به ندرت نسبت دقیق یا روتیل و شفافیت را دارند تا یاقوت‌های کبود ستاره‌ای کامل باشند. برای بهبود جایگاه این سنگ قیمتی در بازار، شرکت Union Carbide شروع به تولید یاقوت‌های کبود ستاره‌ای ساخته دست بشر از طریق بخش Linde خود کرد. حتی در حال حاضر، بازار وسیعی از یاقوت‌های کبود ستاره‌ای Linde و سنگ‌های قیمتی مشابه تولید شده وجود دارد.

معمولاً گوهرشناسان و جواهرسازان متخصص تنها کسانی هستند که می‌توانند سنگ طبیعی و مصنوعی را از هم تشخیص دهند. آن‌ها به تفاوت‌های جزئی بین یاقوت‌های کبود ستاره واقعی و مصنوعی توجه زیادی می‌کنند و کیفیت بازتاب ستاره و هر الگوی پرتو را زیر میکروسکوپ بررسی می‌کنند. افراد غیرمتخصص در این زمینه ممکن است برای ارزیابی فقط به جنبه کلی ستاره تکیه کنند. یاقوت‌های کبود ستاره‌ای که در آزمایشگاه ساخته شده‌اند، معمولاً روی آنها نقاشی شده به نظر می‌رسند. این بدان معنی است که انعکاس ستاره بیش از حد کامل به نظر می‌رسد که واقعی باشد.

در نهایت درمان‌های خاصی وجود دارد که رنگ سنگ یا شفافیت آن را تشدید می‌کند. علاوه بر این، این درمان‌ها می توانند به طور مصنوعی اثر ستاره را القا کنند. بنابراین سنگ‌های قیمتی در دمای بین 1012 فارنهایت تا 2732 درجه فارنهایت عملیات حرارتی می‌شوند.

گردنبند یاقوت

نکته مهم: با کیفیت‌ترین یاقوت‌های کبود ستاره‌ای آنهایی هستند که عملیات حرارتی دریافت نکرده‌اند.

یک یاقوت کبود ستاره‌ای چقدر می‌ارزد؟

در حالی که یاقوت کبود کمیاب است، و یاقوت کبود ستاره‌ای حتی بیشتر از آن، آنها به اندازه الماس کمیاب یا گران نیستند. این باعث می‌شود که آنها به عنوان جواهرات جایگزین با بودجه کمی کمتر ارزشمند باشند.

هنگام انتخاب یک یاقوت کبود ستاره‌ای برای خرید، مهم است که بدانید چه چیزی ارزش یک سنگ قیمتی را افزایش می‌دهد. در وهله اول، کیفیت و دیده شدن ستاره عوامل اصلی تعیین کننده قیمت یاقوت کبود ستاره است. یافتن یک ستاره تیز و کاملاً مشخص بسیار دشوار است که قیمت این گونه سنگ‌ها را به شدت افزایش می‌دهد.

از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت، رنگ و شفافیت سنگ قیمتی است. در روندهای اخیر، هر چه سنگ شفاف‌تر باشد، ارزش آن بیشتر خواهد بود. کمیاب‌ترین نوع یاقوت کبود ستاره‌ای بدن آبی شفاف و ستاره‌ای پر جنب و جوش در آنها وجود دارد. این سنگ قیمتی می‌تواند ده‌ها هزار دلار قیمت داشته باشد.

در مورد شکل یاقوت‌های کبود ستاره، همانطور که اشاره کردیم، آنها همیشه با گنبدی بلند برش داده می‌شوند که تنها راهی است که می‌توانید واقعاً از ستاره موجود در آن قدردانی کنید. یاقوت کبود مانند الماس با قیراط وزن می‌شود. ارزش هر قیراط برای یاقوت کبود ستاره‌ای خاکستری یا اسطوخودوس بین 50 تا 1500 دلار است. برای رنگ‌های سنتی مانند آبی، بسته به شفافیت و کیفیت ستاره، قیمت هر قیراط حلقه ممکن است بین 500 تا 2000 دلار متغیر باشد. قیمت برخی از یاقوت‌های آبی ستاره‌ای با کیفیت بالا از 10000 دلار در هر قیراط شروع می‌شود.

ویژگی های متمایز سنگ بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. بزرگ‌ترین یاقوت کبود جهان (ستاره آدم) 1404 قیراط است که در سال 2015 کشف شد. قیمت این سنگ بیش از 300 میلیون دلار است. قبل از کشف ستاره آدم، بزرگترین یاقوت کبود ستاره‌ای یاقوت کبود ستاره سیاه 733 قیراطی بود که به ستاره سیاه کوئینزلند معروف بود. در مقایسه با سایر یاقوت‌های کبود ستاره‌ای، این سنگ قیمتی منحصربه‌فرد ستاره‌ای بسیار بزرگ‌تر و درخشان‌تر را روی یک پس‌زمینه کاملاً سیاه به نمایش می‌گذارد. در سال 1947، این سنگ به قیمت 18000 دلار به جواهرساز ارمنی الاصل هری کازانجیان فروخته شد. در سال 1969 به موزه ملی تاریخ طبیعی موسسه اسمیتسونیان در واشنگتن دی سی قرض داده شد.

نیم ست یاقوت

به طور خلاصه، وزن تنها عامل تعیین کننده قیمت سنگ نیست. رنگ یاقوت کبود و دیده شدن ستاره نیز بسیار مهم است. جواهراتی که روتیل بیشتری در آنها وجود دارد مات‌تر شده و مقداری رنگ از دست می‌دهند، اما ستاره شدیدتر و برجسته‌تر خواهد بود. بهترین ترکیب، تعادل خوبی بین رنگ سنگ قیمتی و دیده شدن ستاره است.

یاقوت کبود ستاره چگونه ساخته می‌شود؟

جواهر جواهر برش یاقوت کبود ستاره ای

سوزن‌های روتیل باید به طور موازی بسته بندی شوند تا پدیده آستریسم رخ دهد. نتیجه خطوط مستقیمی است که به نظر می‌رسد روی سطح سنگ شناور هستند و جلوه‌ای منحصر به فرد و مسحورکننده را ارائه می‌دهند. همیشه سه گروه از کریستال‌ها وجود دارند که با زاویه 60 درجه از یکدیگر قطع می‌شوند و در مرکز به هم متصل می‌شوند. این ظاهر یک ستاره شش پرتو را تشکیل می‌دهد.

اگرچه یاقوت‌های کبود ستاره‌ای شش پرتو کمتر از یاقوت‌های کبود سنتی رایج هستند، سنگ حتی کمیاب‌تر هم وجود دارد. این یکی یک ستاره دوازده پرتو دارد. این پدیده زمانی رخ می‌دهد که سنگ دارای دو نوع آخال باشد: مواد معدنی روتیل و پلاکت های هماتیت. آخال‌های روتیل یک ستاره سفید رنگ ایجاد می‌کنند، در حالی که هماتیت یک ستاره طلایی ایجاد می‌کند. در طی فرآیند تبلور، دو ستاره بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند و در نتیجه یک ستاره دوازده پرتویی ایجاد می‌شود.

یاقوت‌های کبود ستاره‌ای معمولاً در رنگ‌های سیاه، صورتی یا آبی هستند، اما ما به طور کامل نمی‌دانیم که چرا روتیل در این جواهرات بیشتر وجود دارد.

تقاضا برای یاقوت کبود ستاره‌ای مصنوعی

در حالی که این سنگ‌های قیمتی در طبیعت وجود دارند، تقاضای بالای آنها درها را برای بازار جدیدی از سنگ‌های مصنوعی باز کرده است. اولین توسعه یاقوت‌های مصنوعی ستاره‌ای در سال 1947 در ایالات متحده توسط بخش Linde رخ داد.

ویژگی متمایز یک یاقوت کبود ستاره Linde یک ستاره بزرگ با پرتوهای مستقیم و یکنواخت است که یافتن آن به طور طبیعی غیر معمول است. ستاره حتی در نور کم نیز قابل مشاهده است و نسبت به منبع نور ثابت می‌ماند. از سوی دیگر، یک ستاره یاقوت کبود طبیعی، پرتوهای ضخیم‌تر و کمی ناهموار دارد و برای دنبال کردن نور حرکت می‌کند.

نگین‌های مصنوعی در رنگ های متنوعی ساخته می‌شوند و با چشمی که آموزش ندیده نمی‌توان به راحتی از یاقوت کبود طبیعی تشخیص داد. ستارگان مصنوعی Linde معمولاً یک حرف کوچک "L" در پایین سنگ حک شده است. با این وجود، ممکن است با Lindes بدون نامه نیز روبرو شوید. تا زمانی که آموزش گوهرشناسی نداشته باشید، بعید است که تفاوت‌ها را متوجه شوید.

گوهرشناسان می‌توانند از میکروسکوپ برای دیدن شکاف‌های ریز که نمونه‌ای از تقاطع وجوه هستند استفاده کنند. علاوه بر این، ستارگان مصنوعی منطقه بندی معمولی یاقوت کبود را که در کوراندوم واقعی یافت می‌شود، ندارند. در نتیجه ممکن است رنگ بدن حتی در سرتاسر سنگ روشن و غیرعادی باشد. اما باز هم، در نگاه اول، سنگ‌های قیمتی مصنوعی ممکن است واقعی به نظر برسند.

یاقوت کبود

یاقوت کبود ستاره‌ای رنگی

حلقه یاقوت کبود ستاره با الماس در دو طرف

وجود ستاره در یک سنگ قیمتی، پدیده‌ای قابل توجه است که در دنیا به راحتی نمی‌توان با آن روبرو شد. تنها بخش کوچکی از یاقوت‌های کبود استخراج‌شده در سرتاسر جهان، این پدیده بصری را نشان می‌دهند که آن را بسیار نادر می‌سازد. این توضیح می‌دهد که چرا ارزش آنها می‌تواند بسیار بالا باشد.

Sapphires در مقیاس 10 درجه ای Mohs، درست زیر الماس، امتیاز 9 را کسب می‌کند. این باعث می‌شود آنها برای پوشیدن روزانه کاملاً مناسب باشند و یک انتخاب عالی برای یک حلقه نامزدی بادوام باشند.

در حالی که حلقه‌هایی با یاقوت‌های کبود ستاره‌ای در رنگ‌های مختلف وجود دارد، برخی از آن‌ها رایج‌تر از بقیه هستند. در اینجا راهنمای کامل رنگ‌های یاقوت کبود ستاره‌ای است.

یاقوت کبود

یاقوت کبود ستاره آبی

یاقوت‌های کبود ستاره‌ای به رنگ آبی سلطنتی که یک ستاره شش پرتو تیز را به نمایش می‌گذارند، فوق‌العاده کمیاب هستند. این آنها را به انتخابی عالی برای یک حلقه نامزدی بی نظیر تبدیل می‌کند. این سنگ‌های قیمتی می‌توانند از معادن استرالیا، ماداگاسکار، سریلانکا و بروما به دست بیایند.

به دلیل انعکاس جذاب ستاره که رنگ آبی تیره متمایز آنها را تقویت می‌کند، یاقوت کبود ستاره آبی یکی از پرطرفدارترین سنگ‌های قیمتی است. در نتیجه، بازار سنگ‌های مصنوعی تولید شده توسط آزمایشگاه‌ها شروع به رونق کرد. یاقوت کبود ستاره آبی بیشتر در بازار موجود شد، قیمت کلی سنگ‌ها، از جمله سنگ‌های طبیعی را کاهش داد.

اگرچه آنها اصیل نیستند، سنگ‌های مصنوعی یا آزمایشگاهی به طور باورنکردنی متقاعد کننده هستند. فقط متخصصان آموزش دیده می‌توانند تفاوت بین یک جواهر واقعی و یک جواهر ساخته شده از شیشه را تشخیص دهند.

یاقوت کبود ستاره سرخ

از نظر فنی، یاقوت قرمز یاقوت سرخ است. یاقوت‌ها و یاقوت‌های کبود رنگ‌های مختلف کوراندوم معدنی طبیعی هستند که از عناصر کمیاب مختلف در شبکه کریستالی جواهر ناشی می‌شوند. چیزی که آنها را متمایز می‌کند این است که یاقوت‌ها به قرمز مشخصه خود تنزل پیدا می‌کنند، در حالی که رنگ یاقوت کبود می‌تواند از آبی سنتی تا بنفش، سبز، سفید یا سیاه متفاوت باشد.

به همین دلیل، شما اغلب یک یاقوت کبود ستاره قرمز را در یک فروشگاه (به درستی) که به عنوان یاقوت ستاره‌ای فهرست شده است، پیدا خواهید کرد.

قیمت یک یاقوت ستاره‌ای دیگر سنگ‌های قیمتی نسبتاً کوچک است. شما می‌توانید یک یاقوت ستاره ای 2.9 قیراطی از سریلانکا را با قیمت 80 دلار (فقط سنگ) پیدا کنید.

یاقوت کبود ستاره صورتی

یاقوت کبود ستاره ایی صورتی

از نظر علمی، یاقوت هر سنگ قیمتی با ردی از صورتی یا بنفش است. گوهرشناسان در سراسر جهان به طور کلی بین یاقوت سرخ و یاقوت کبود صورتی از طریق تقسیم بندی رنگی ذهنی تفاوت قائل می‌شوند. در برخی موارد، یک جواهر ممکن است توسط یک فروشگاه یاقوت سرخ و در فروشگاه دیگر یاقوت صورتی نامیده شود. با این وجود، اکثر فروشگاه‌ها معمولاً سنگ‌های قیمتی را زمانی که رنگ قرمز تند نشان می‌دهند به عنوان یاقوت دسته‌بندی می‌کنند، در حالی که آنهایی که رنگ صورتی‌تر دارند معمولاً به عنوان یاقوت کبود دسته‌بندی می‌شوند.

صرف نظر از اصطلاحات استفاده شده، وقوع رنگ صورتی در کوراندوم در طبیعت غیرمعمول است، به خصوص در سنگ‌هایی که ستاره‌دار هستند. به این ترتیب، یاقوت کبود ستاره صورتی طبیعی می‌تواند بسیار گران باشد و احتمالاً یک سنگ مصنوعی برای فروش پیدا خواهید کرد.

می‌توانید یک یاقوت کبود ستاره صورتی طبیعی 1 قیراطی از سریلانکا را با قیمت تقریبی 150 دلار پیدا کنید.

یاقوت کبود ستاره سفید

یاقوت کبود ستاره سفید بیشتر از صورتی یا سبز است؛ اما می‌توان آنها را در آزمایشگاه نیز سنتز کرد. در دهه اخیر، یاقوت کبود در بین خریداران جواهرات بسیار محبوب شده است. یاقوت کبود ستاره سفید طبیعی قیمت کمتری دارد، زیرا در طبیعت رایج‌تر است.

قیمت یاقوت کبود سفید می‌تواند تا 75 دلار در هر قیراط باشد. یاقوت کبود ساخته شده در آزمایشگاه دارای خواص فیزیکی و نوری یکسانی هستند، بنابراین برای کسی که می‌خواهد یک یاقوت کبود سفید بخرد تشخیص آنها از هم بسیار سخت است.

یاقوت کبود ستاره سبز

همانطور که در بالا ذکر شد، یاقوت‌های کبود ستاره‌ای در هر رنگی وجود دارند، اما یافتن برخی از رنگ‌ها دشوارتر از رنگ های دیگر است. یاقوت‌های کبود ستاره‌ای سبز آنقدر غیر معمول هستند که ارزش تعداد بسیار کمی از آن‌ها به‌طور باورنکردنی بالاست. رنگ سبز ناشی از وجود آهن در کریستال است. با وجود مطالعات متعدد در مورد این موضوع، هیچ اتفاق نظر علمی در مورد اینکه چرا پدیده ستاره‌شناسی در سنگ‌های قیمتی سبز بیشتر مشاهده نمی‌شود، وجود ندارد.

یاقوت کبود ستاره ایی سبز

یاقوت کبود سبز به اندازه کافی کمیاب است، تصور کنید یک ستاره 6 پرتو به آن اضافه کنید. اکثر یاقوت‌های کبود سبز یافت شده معمولاً در محدوده سبز مایل به زرد روشن تا سبز مایل به زرد متوسط ​​هستند. با این حال، از آنجایی که یاقوت کبود سبز در هر سایه‌ای جذاب است، اشباع رنگ یک عامل قیمت گذاری مهم نیست. چیزی که آنها را واقعاً منحصر به فرد می‌کند این است که بسیار درخشان‌تر از زمرد هستند. آنها همچنین از سایر سنگ‌های قیمتی سبز رنگ مانند پریدوت یا تورمالین بادوام‌تر هستند.

تقاضای زیاد برای یاقوت کبود سبز بازاری را برای سنگ‌های قیمتی آزمایشگاهی تشویق کرد. یک یاقوت کبود ستاره ای Linde در رنگ سبز ممکن است تا 500 دلار قیمت داشته باشد.

یاقوت کبود ستاره بنفش

یاقوت کبود ستاره بنفش، سنگ‌های قیمتی زیبا و منحصر به فردی هستند. هر قطعه جواهرات با یاقوت کبود ستاره بنفش به طور خودکار همه توجه را به خود جلب می‌کند. به دلیل محبوبیت این سنگ‌های بنفش، بسیاری از جواهرسازان حلقه‌های نامزدی منحصربه‌فردی را ایجاد کرده‌اند که یکی در مرکز آن و یک هاله الماس مکمل آن است.

یک یاقوت کبود ستاره‌ای بنفش 1.49 قیراطی که توسط مرکز تحقیقات جواهرات و آزمایشگاه بین المللی تست تایید شده است 350 دلار قیمت دارد. قیمت حلقه‌های نامزدی با این سنگ می‌تواند بین 2000 تا 4000 دلار باشد. هزینه به اندازه جواهر، تنظیم حلقه (طلای سفید، طلای زرد، پلاتین یا موارد دیگر) و کیفیت الماس‌های تشکیل دهنده هاله بستگی دارد.

هنگام برنامه ریزی برای خرید یک یاقوت کبود ستاره‌ای مهم است که تا حد امکان به دنبال اطلاعات باشید. حتی یک راه بهتر برای یادگیری در مورد آنها مستقیماً از یک متخصص در موضوع است.

روز عروسی شما یکی از مهمترین روزهای زندگی شماست، بنابراین انتخاب جواهر عروسی مناسب بسیار مهم است. از زمان‌های قدیم، یاقوت کبود به عنوان نمادی از عاشقانه، آرامش و وفاداری پوشیده شده است، بنابراین آنها مطمئناً سنگ‌های قیمتی برای عروسی عالی هستند. در حالی که یاقوت‌های کبود بسیار متفاوتی وجود دارد، آبی سلطنتی محبوب‌ترین است، اما همه سایه‌ها در نوع خود زیبا هستند. اگر به این سنگ قیمتی زرق و برق دار برای گروه عروسی خود علاقه دارید، در ادامه با 4 تا از بهترین حلقه عروسی یاقوت کبود آشنا شوید.

1.  Elmont

 حلقه عروسی Elmont با یاقوت کبود و الماس

این زیبایی پلاتین دست ساز با الماس‌های قدیمی تراش خورده اروپایی و یاقوت کبود ست شده است. یک حلقه ابدی زیبا، دارای تقریباً 1.00 قیراط الماس و 0.75 قیراط یاقوت کبود است. این ترکیب به طور هماهنگ با هم ترکیب می‌شود تا یک جواهر ظریف و جاودانه ایجاد کند. Elmont Band یک حلقه کلاسیک و منحصر به فرد است که توجه همه را به خود جلب می‌کند.

2. آدمیرال

حلقه عروسی آدمیرال با سنگ‌های یاقوت کبود و الماس

این طراحی نفیس و پیچیده دارای 3.00 قیراط یاقوت کبود با کالیبر طبیعی و 0.40 قیراط الماس تراش قدیمی است که در یک الگوی جالب زیگ زاگ چیده شده‌اند.

در کناره‌های این نوار پلاتین، حکاکی‌های دستی پیچیده‌ای وجود دارد که منحصر به فرد بودن الگوی زیگزاگ را کاملا تکمیل می‌کند. اگر به دنبال یک حلقه عروسی جسورانه با جزئیات چشمگیر هستید، حلقه Admiral Band می‌تواند قطعه‌ای باشد که به دنبال آن هستید.

3. حلقه Elmay

حلقه عروسی یاقوت کبود طلای زرد Elmay با الماس

Elmay Band طلای زرد 18 عیار واقعاً باشکوه است. این حلقه نیمه ابدیت الماس و یاقوت کبود دارای 0.31 قیراط یاقوت کبود تراش فرانسوی و 0.19 قیراط الماس برلیانت گرد است.

سنگ‌ها به صورت کانالی در یک الگوی متناوب قرار گرفته‌اند که کنتراست زیبایی می‌دهد. علاوه بر این، تنظیمات کانال گروه عروسی با میلگرین ریز مرزبندی شده است که باعث برجسته شدن بیشتر نگین‌ها می‌شود و جلوه زیبایی به آن می‌بخشد.

4. حلقه ایتاکا

حلقه عروسی Ithaca با الگوی منحصر به فرد یاقوت کبود

این انگشتر بی‌نظیر مطمئناً دارای الگوی جالبی از یاقوت‌های کبود طبیعی برش فرانسوی 1.00 قیراط و 0.50 قیراط الماس تراش گرد است. حلقه Ithaca یک گروه عروسی دست ساز شگفت انگیز است که تقریباً 4.5 میلی متر عرض دارد و با دانه‌های میلنگ ریز بین سنگ‌ها تزئین شده است.

ایده آل برای افراد جسور و جسور، الگوی سنگی منحصر به فرد و طراحی کلی حلقه از دیگر حلقه‌ها متمایز است.

 

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.