blog image

تاریخ انتشار: شنبه نوزده فروردین ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

بهترین شمش‌های طلا در دنیا آیا به دنبال بهترین شمش‌های طلا برای خرید و سرمایه گذاری در سال 2023 هستید؟ کلیک کنید ( هر آنچه دررابطه با شمش های طلا میخواهید)

بهترین شمش‌های طلا در دنیا

آیا به دنبال بهترین شمش‌های طلا برای خرید و سرمایه گذاری در سال 2023 هستید؟ اگر به این سوال پاسخ «بله» داده‌اید، بهتر است بهترین شمش‌های طلا برای سرمایه گذاری در دنیا را بشناسید. قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام شمش طلا برای سبد شما بهترین است، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

تفاوت‌های بسیاری بین سرمایه گذاری در سکه و شمش وجود دارد.

شمش طلا

هر شمش طلا مشابه دیگری نیست و با یکدیگر تفاوت دارند.

سرمایه گذاران به دنبال خرید شمش طلا برای فروش هستند، زیرا آنها مزایای مالی سرمایه گذاری در فلزات گران‌بها را درک کرده‌اند. قدم بعدی این است که تعیین کنید کدام گزینه برای خرید با توجه به نیازهای شما بهترین است. شما شمش یا سکه طلا می‌خرید تا دارایی شما را از نوسانات و تورمی که در بازار وجود دارد، محافظت کند. هر یک از این سرمایه گذاری‌ها به روی مصنوعات طلا، شما را در برابر رکود بازار و سایر تلاطم‌های بازار محافظت می‌کند.

چند تولید کننده معتبر در سراسر جهان وجود دارند که بهترین شمش‌های طلا را برای سرمایه گذاری مناسب می‌سازند.Engelhard، Johnson Matthey، The Royal Canadian Mint ، The Perth Mint و Credit Suisse از جمله شناخته شده ترین پالایشگاه‌های فلزات گران‌بها برای تولید بهترین نوع شمش طلا هستند. (درباره برخی از این پالایشگاه‌ها در مقاله 5 پالایشگاه مهم صحبت شده است.) عامل اصلی که باید در هنگام خرید بهترین شمش‌های طلا برای سرمایه گذاری در نظر گرفت این است که مقرون به صرفه‌تر از سکه‌های طلا هستند. سکه‌های طلا برای تولید به کار بیشتری نیاز دارند چرا که سکه‌ها کار اضافه شده تری مانند طراحی هر دو قسمت جلو و پشت (یا روی و عقب) سکه را دارند و به این ترتیب فرآیند ضرب و ماشینکاری برای یک سکه بسیار بیشتر از یک شمش است.

 

بهترین مارک‌های شمش طلا برای خرید به عنوان سرمایه گذار کدامند؟

افرادی که شمش طلا را به عنوان سرمایه‌گذاری می‌خرند، فقط باید شمش‌هایی را بخرند که نام، وزن و خلوص سازنده روی آن نوشته شده است که معمولاً 99.99٪ نشان داده می‌شود. همه پالایشگاه‌ها و برندها در مقیاس جهانی شناخته شده نیستند. به همین دلیل است که انتخاب بهترین شمش‌های طلا از پالایشگاه‌های معتبر و درجه یک بسیار مهم است.

بهترین شمش های طلا در دنیا

با در نظر گرفتن سرمایه‌گذاران در سرتاسر جهان، ما فهرستی از بهترین شمش‌های طلا را برای اهداف سرمایه‌گذاری از برندهای مختلف از یک فروشنده طلا تهیه کرده‌ایم:

شمش‌های طلا سوئیس اعتباری (Credit Suisse )

اینها که توسط شرکت پولی جهانی Credit Suisse Group تأسیس شده و توسط PAMP (Produits Artistiques et Métaux Précieux یا «اقلام هنری کمیاب خاکی») ساخته شده‌اند، از بهترین شمش‌های طلا برای سرمایه‌گذاری در دنیا هستند. آنها دارای طراحی ساده و شماره سریال شناسایی منحصر به فرد هستند در واقع، این امر حق بیمه آنها را کاهش می‌دهد و اطمینان از کیفیت سرمایه گذاری مالی شما را آسان می‌کند. با ظرافت طلای 0.9999، شمش‌های طلای Credit Suisse برای سرمایه‌گذاری تأیید شده است. اگر در خارج از ایران زندگی می‌کنید، بهترین نوع شمش طلا را برای خرید و سرمایه گذاری را می‌توانید از Credit Suisse  خریداری کنید.

 

شمش طلا متالور

برای ایجاد شمش‌های طلای متالور از تکنیک‌های پالایش کلاسیک اروپایی استفاده می‌شود. یکی از محبوب‌ترین شمش‌ها با اندازه و وزن استاندارد، شمش طلای متالور 1 کیلوگرمی است. متالور حاوی 24 عیار 99.99 درصد شمش طلای خالص است. نوار طلا و شماره سریال مشخصی دارد. وقتی یک شمش طلای بزرگ را از یک پالایشگاه فلزات گران‌بهای معتبر مانند متالور می‌خرید، ممکن است فوراً آن را بفروشید. متالور تولید کننده مشهور و معتبر شمش طلا است. در نتیجه، سرمایه گذاران بزرگی که به دنبال بازدهی بالا هستند، می‌توانند به خرید یک کیلوگرم شمش طلا فکر کنند. (در مقاله شمش طلا یک کیلویی از مزایایی خرید این نوع شمش نسبت به انواع دیگر آن مطالبی آورده شد.)

Sunshine Mint 1

ضرابخانه Sunshine که در سال 1979 تأسیس شد، و در نهایت به یک مرکز ضرابخانه محبوب تبدیل شد که در این صنعت به عنوان یک پیشرو شناخته می‌شود. به دلیل تولید انواع شمش‌ها مانند شمش‌های طلا و نقره ممتاز و با کیفیت شناخته شده است، چراکه شمش‌ها را از طلای مرغوب 0.9999 می‌سازند و دارای یک کارت سنجش است. شمش طلای 1 اونسی Sunlight Mint برای هر کسی که قصد خرید شمش طلا را دارد، مطمئناً یک سرمایه گذاری مطمئن است. این شمش توسط یک ضرابخانه قابل اعتماد تولید شده و دارای طراحی زیبایی بوده و با توجه به تمامی تأییدیه‌ها ارزش خود را حفظ خواهد کرد. ارزش آن از مواردی دیگری مثل کارت سنجش و حکاکی‌های زیبا و مشابه نمونه واقعی روی شمش می‌آید.

بهترین شمش های طلا در دنیا

شمش‌های طلای جانسون متی

جانسون متی یک شرکت بریتانیایی با سابقه طولانی در تولید فلزات گران‌بها است. آنها در نهایت در سال 1946 به عنوان تولید کننده اصلی سکه نقره برای انگلستان شناخته شدند و از آن زمان محبوبیت خود را افزایش دادند. شمش‌های طلای آنها در طیف وسیعی از اندازه‌ها، طرح‌ها، شکل‌ها و درجات مختلف در دسترس بوده‌اند. شمش‌های جانسون متی به‌جای انجام مراحل پرهزینه‌ی ضرب‌کاری بسیاری از سازندگان شمش، صرفاً یک شمش طلا «ریخته‌شده» هستند و حق بیمه را برای سرمایه‌گذاران کاهش می‌دهند. تمام شمش‌های JM مورد تایید IRA دارای ظرافت طلا 0.9999 هستند. مشابه شمش‌های طلای کردیت سوئیس، شمش‌های جانسون متی نیز در سراسر جهان شهرت دارند و مشتریان بسیاری به آن‌ها اعتماد دارند.

ضرابخانه پرث

ضرابخانه معروف جهان پرث در استرالیا شمش‌های طلا را با وزن طلا از 1/2 اونس تا 1000 اونس تولید می‌کند. با این وجود، برای بسیاری از سرمایه گذاران، خرید شمش‌های 400 اونسی یا 1000 اونسی با کیفیت بالا مقرون به صرفه‌تر است و در نتیجه طرفداران بیشتری را دارد. همچنین این ضرابخانه سری شمش‌های ضرب‌شده طلا که وزن‌های 5، 10 و 20 گرمی و 1 اونس و 10 اونس را دارند، ارائه می‌کند. این شمش‌ها طرح یک کانگورو در حال پریدن را به روی خود دارند و در کارت صفحه‌ای «ضد دست‌کاری و ایمن» بسته‌بندی شده‌اند که این کارت صفحه، این شمش‌ها را جذاب‌تر از بسیاری از شمش‌های طلای دیگر کرده است. ضرابخانه پرث یک سازمان قابل اعتماد و محبوب است که سال‌ها شمش طلا با کیفیت بالا تولید می‌کند.

بهترین شمش های طلا در دنیا

شمش طلا والاکامبی سوئیس

Valcambi Suisse یکی از قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های سوئیس است که به‌خاطر شمش‌های مبتکرانه و باکیفیت‌اش معروف است. میله‌های 1 اونسی والکامبی برای سرمایه‌گذاران ایده‌آل هستند، زیرا نرخ گردش مالی بالایی در آن وجود دارد. با طلای خوب 0.9999 و کارت سنجش، این شمش‌های طلای 1 اونسی ارزش خود را بر اساس حرکات بازار حفظ کرده و ارزش بسیاری دارند. زمانی که سرمایه‌گذاری بخواهد این نوع از شمش‌ها را بفروشد و سود کسب کند، به دلیل کیفیت بالای طلای القا شده توسط شرکت والکامبی، شمش طلا آنها به راحتی به فروش می‌رسد و فروشنده سود کسب می‌کند.

 

چرا به طور کلی شمش طلا را به عنوان سرمایه گذاری انتخاب کنید؟

طلا همیشه به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری عالی در هر شرایطی در نظر گرفته می‌شود. به ویژه برای شمش‌های طلا که ارزش آن را می‌توان با قیمت فعلی بازار تعیین کرد. مردم در طول قرن‌ها به دلایل مختلف طلا را نگهداری و ذخیره سازی می‌کنند. طلا همیشه به عنوان یک محافظ در برابر شرایط نا به سامان اقتصادی، اجتماعی و سیاسی عمل می‌کند، زیرا طلا به نوعی شکل ارزی است که هر زمان که سایر اشکال ارز شکست می‌خورند به آن روی می‌آوریم. در زیر برخی از بهترین انواع شمش طلا برای اهداف سرمایه گذاری ذکر شده است:

شمش‌های طلا جایگزین بهتری برای سرمایه‌گذاران بلندمدت هستند، زیرا خلوص و ارزش بالایی دارد که در طول زمان به ارزش آن افزوده می‌شود و صاحب شمش سود بالاتری را کسب می‌کند.

شمش‌های طلا مهر می‌شوند و حاوی اطلاعات مهمی هستند که در قسمت جلویی آن نقش بسته است، از جمله سال، سطح خلوص، وزن و نشان سازنده.

هر ساله بانک‌های مرکزی در سراسر جهان سرمایه‌گذاری گسترده‌ای روی طلا انجام می‌دهند که به شکل شمش طلا نگهداری می‌شود.

پالایش شمش‌های طلا نسبت به دیگر مصنوعات طلا به تلاش بسیار کمتری نیاز دارد و بسیار ایمن‌تر است.

ساخت شمش‌های طلا ساده نسبت به سکه‌های طلا یا گزینه‌های دیگر ارزان‌تر است، که برای سرمایه‌گذاران مفید یک روش مفید و سودآور محسوب می‌شود.

عواملی که هنگام خرید شمش طلا از سرمایه گذاری باید در نظر گرفته شود:

سرمایه گذاری در شمش‌های طلا همیشه با ارزش و پر خطر است. اگر قبل از خرید شمش طلا برای سرمایه گذاری، دائماً در مورد ریسک و سود آن تحقیق کنید، هنگام سرمایه گذایر به شما کمک بسیاری خواهد کرد. هنگام خرید شمش طلا برای سرمایه گذاری باید چندین فاکتور را در نظر گرفت:

خلوص: شمش‌های طلا برای سرمایه گذاری باید دارای خلوص 99.5 درصد یا بالاتر باشند. هر چه طلا‌خالص تر باشد ارزش سرمایه گذاری بالاتری خواهد داشت. شمش‌های طلا باید حاوی نام سازنده، وزن و خلوص آن باشد.

وزن: شمش‌های طلا در وزن‌های مختلفی وجود دارند که از چند صدم کسر اونس تا چند صد اونس متغیر است. وزن و خلوص شمش ارزش آن را تعیین می‌کند، بنابراین مهم است که در نظر بگیرید چقدر طلا می‌خواهید بخرید و چقدر می‌توانید بخرید.

سازنده: برای اطمینان از کیفیت و صحت سرمایه گذاری خود، خرید شمش طلا از تولیدکنندگان معتبر ضروری است. به دنبال مارک‌های معروف و قابل اعتماد با سابقه تولید شمش طلا با کیفیت بالا باشید.

هزینه: هزینه شمش‌های طلا بسته به وزن، خلوص و سازنده متفاوت خواهد بود. مطمئن شوید که قیمت‌ها را از منابع مختلفی مقایسه می‌کنید و هزینه‌های اضافی در هنگام خرید شمش مانند حق بیمه، مالیات یا هزینههای ذخیره سازی را در نظر بگیرید.

ذخیره سازی: شمش‌های طلا باید در مکانی امن و مطمئن نگهداری شوند تا از آسیب یا سرقت محافظت شوند. قبل از خرید شمش طلا، نحوه نگهداری شمش‌های طلا و هرگونه هزینه‌های مربوط به ذخیره سازی را در نظر بگیرید.

نقدینگی: این مهم است که در نظر داشته باشید در صورت نیاز به نقدینگی سرمایه‌گذاری، چقدر می‌توانید شمش‌های طلای خود را بفروشید یا معامله کنید. برخی از شمش‌های طلا بسته به اندازه، خلوص و تقاضای آنها در بازار ممکن است، مایع بیشتری نسبت به سایرین داشته باشند.

تنوع: طلا می‌تواند افزوده ارزشمندی به سبد سرمایه گذاری شما باشد؛ در نظر بگیرید که چگونه شمش‌های طلا در استراتژی کلی سرمایه‌گذاری شما قرار می‌گیرند و مطمئن شوید که سرمایه خود را در چندین طبقه دارایی متنوع می‌کنید.

بهترین شمش های طلا در دنیا

مالیات: بسته به محل زندگی شما، مالیات یا سایر هزینه‌ها ممکن است با خرید یا فروش شمش طلا مرتبط باشد. هنگام تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، حتماً هرگونه پیامد مالیاتی را در نظر بگیرید.

مشاوره حرفه‌ای: همیشه ایده خوبی است که قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری از یک متخصص مالی مشاوره بگیرید. آنها می‌توانند به شما در درک خطرات و مزایای سرمایه گذاری در شمش‌های طلا کمک کنند و بر اساس شرایط شما بهترین اقدام را به شما توصیه کنند.

 

از کجا می‌توانم بهترین شمش طلا را برای سرمایه گذاری بخرم؟

شمش‌های طلا را می‌توان از فروشندگان طلا، به صورت حضوری و آنلاین خریداری کرد. به دلیل تقاضای بیشتر، معمولاً هنگام خرید شمش طلا به صورت آنلاین قیمت‌های رقابتی‌تر و به صرفه‌تری را خواهید یافت.

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.