blog image

تاریخ انتشار: پنجشنبه هجده خرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

تفاوت مروارید اصلی و مروارید تقلبی چه کسی مروارید را دوست ندارد؟ آنها زیبا و همه کاره هستند و با همه چیز از شلوار جین گرفته تا لباس‌های مجلسی ست می‌شوند.

تفاوت مروارید اصلی و مروارید تقلبی

چه کسی مروارید را دوست ندارد؟

آنها زیبا و همه کاره هستند و با همه چیز از شلوار جین گرفته تا لباس‌های مجلسی ست می‌شوند. احتمالاً مادربزرگ و مادر شما آنها را داشتند  و ممکن است آنها را به عنوان هدیه عروسی، تولد یا سنگ تولد به شما داده باشند، زیرا سنگ تولد ژوئن، مروارید است.

اما اگر مروارید برای خود بخرید و متوجه شوید تقلبی هستند چه اتفاقی می‌افتد؟ به دور از خرید یک قطعه زیبا که بتوانید به فرزندان خود بدهید، ناامید می‌شوید  و احساس می‌کنید که فریب خورده‌اید. مرواریدها یک کالای لوکس هستند و ممکن است وسوسه شوید که آنها را با قیمت مقرون به صرفه‌تری خریداری کنید. خرده فروشان بی‌وجدان زیادی وجود دارند که مایلند به شما یک مروارید جعلی بفروشند و شما نمی‌توانید تفاوت را تشخیص دهید. بعلاوه، اگر مرواریدها را به شخص دیگری می دهید و آنها تقلبی باشد؛ چقدر شرم آور خواهد بود؟

مروارید

مروارید چیست؟ و  چگونه می‌توانید بگویید که چه نوع مرواریدی دارید؟

چوکر گلبرگ مروارید فرانسوی الماس 22.87 عیار گردنبند طلای 18 عیاراکثر مرواریدهای موجود در بازار امروزه مرواریدهای پرورشی هستند، به این معنی که آنها به طور مصنوعی با وارد کردن یک محرک یا مهره کوچک به یک نرم تن یا صدف ساخته شده اند. سپس نرم تن یک کیسه مروارید تشکیل می‌دهد و دانه را با ماده‌ای به نام ناکر می‌پوشاند و در نهایت مروارید را تشکیل می‌دهد. مرواریدها کلاسیک، همه کاره هستند و می‌توانند ظرافت را به هر لباسی بخصوص در روز عروسی شما اضافه کنند.

مرواریدهای آکویا مرواریدهای آب شور و پرورش یافته از صدف آکویا هستند. آنها به دلیل تطابق تقریباً عالی خود شناخته می‌شوند، اما هنوز تفاوت‌های جزئی در رنگ و رنگین کمانی دارند.

مرواریدهای دریای جنوبی عموماً به رنگ سفید، نقره‌ای یا طلایی در بازار موجود هستند و در استرالیا، اندونزی و فیلیپین برداشت می‌شوند. آن‌ها به دلیل ضخامتشان، و دوره رشد طولانی‌تر به دلیل کاهش مکان‌های رشد آنها، نسبتاً بزرگ هستند.

مرواریدهای تاهیتی در انواع رنگ‌های عجیب و غریب مانند سیاه، سبز، خاکستری و نقره‌ای وجود دارند و در آب‌های شور در اطراف جزایر پلینزی فرانسه پرورش داده می‌شوند. قیمت آنها از مرواریدهای آب شیرین یا آکویا به دلیل رنگ‌های خارق العاده شان بیشتر است.

مرواریدهای آب شیرین در صدف‌هایی که در دریاچه‌ها یا برکه‌ها زندگی می‌کنند، تولید می‌شوند. آنها به اندازه مرواریدهای آب شور گرد نیستند، بنابراین قیمت کمتری دارند. اینها به راحتی در دسترس هستند و اغلب توسط طراحان جواهرات استفاده می‌شود.

مرواریدهای طبیعی وحشی دارای نواقص کوچک و تنوع در شکل، رنگ و درخشش هستند. این بدان معناست که هر مروارید برداشت شده با ظاهر مشخصه خود کاملاً منحصر به فرد است. اینها بالاترین ارزش را دارند.

مروارید رنگی

واقعی یا تقلبی؟

چندین آزمایش بصری و فیزیکی وجود دارد که می‌توانید برای اینکه بفهمید مرواریدهای شما واقعی هستند یا خیر، انجام دهید:

آیا در شکل تغییراتی وجود دارد؟ (واقعی هستند)

آیا بر روی سطح ضایعات یا لک وجود دارد؟ (واقعی)

آیا مناطق روشن‌تر یا تیره‌تری در زیر سطح وجود دارد؟ (واقعی)

آیا مرواریدها سنگین و متراکم هستند؟ (واقعی)

آیا با در دست گرفتن آنها احساس سبکی و بی اهمیتی می‌کنید؟ (جعلی)

بررسی کنید که آیا مرواریدهای شما کاملا گرد هستند یا خیر. (جعلی)

آیا آنها درخشش دارند؟ (جعلی)

به خاطر داشته باشید: مرواریدهای پرورشی همیشه دارای نوعی نقص هستند. مرواریدهای مصنوعی با شیشه، پلاستیک یا با مهره‌های کریستال ساخته می‌شوند. آنها از نظر بصری کامل هستند.

تست دندان

سطح مروارید را به دندان‌های خود بمالید. آنها باید کمی احساس سنگدلی کنند. مرواریدهای تقلبی یکدست هستند. شن و ماسه از هزاران لایه کریستالی در مروارید است که پوشش بالایی شبیه کاغذ سنباده ایجاد می‌کند.

درجه حرارت

دمای مرواریدها را احساس کنید. آنهایی که واقعی هستند در ابتدا سرد هستند. تقلبی‌ها در دمای اتاق هستند.

رنگ

مرواریدهای طبیعی و پرورشی در سطح بیرونی رنگی شفاف دارند. روی رنگ مروارید اصلی، نکات صورتی و سبز را خواهید دید. مرواریدهای تقلبی یک رنگ و یکنواخت دارند. مرواریدهای تقلبی اغلب در رنگ‌های غیر طبیعی از قرمز تا سیاه تا سبز لیمویی و بنفش یافت می‌شوند.

شکل

مرواریدهای واقعی یا پرورشی در اشکال مختلف مانند بیضی، دور نزدیک، دایره‌ای، قطره‌ای، باروک و دکمه‌ای وجود دارند. اگر شکل آنها یکسان باشد، جعلی هستند.

سوراخها را دریل کنید

مرواریدهای واقعی مته کوچکی دارند. تحت بزرگنمایی، پوشش اطراف سوراخ های مته مرواریدهای تقلبی نازک است و در نهایت به صورت تکه‌ها یا تراشه‌ها جدا می‌شود.

انواع مختلفی از مرواریدهای مصنوعی با ظاهر واقعی در بازار وجود دارد، بنابراین خریدار مراقب باشید.

مجموعه جواهرات مروارید دوور بریکل

پیدا کردن یک فروشگاه جواهرات مروارید قدیمی در ایران یا یک فروشگاه جواهرات مروارید قدیمی معتبر دشوار است، بنابراین قبل از خرید تحقیقات لازم را انجام دهید.

نکته پایانی مهم است که تاکید کنید که بهترین راه برای یافتن اینکه آیا مرواریدهای شما واقعی هستند یا نه، بررسی آنها توسط یک جواهرساز حرفه‌ای است. ارزش تلاش را دارد تا به شما آرامش بدهد.

گردنبند مروارید

فروش جواهرات مروارید به صورت مرسوله

به دنبال پلتفرم‌های فروش آنلاین جواهرات می‌تواند راهی عالی برای کسب درآمد باشد و در عین حال از هزینه‌های اولیه فروش آن اجتناب کنید. با انجام این مراحل می‌توانید جواهرات مروارید خود را با موفقیت به فروش برسانید و از اقلام ارزشمند خود کسب درآمد کنید. درباره فروش جواهرات خود بیشتر بدانید.

یک بستر محموله آنلاین پیدا کنید: بسیاری از فروشندگان محموله آنلاین هستند که در فروش اقلام در محموله تخصص دارند. فروشندگان محموله‌های محبوب و منابعی وجود دارند که خودتان آن را انجام دهید، اما بهتر است در این پلتفرم‌ها تحقیق کنید تا مشخص کنید کدام یک برای نیازهای شما مناسب است و به شما کمک می‌کند ارزش فروش مجدد بالایی داشته باشید و به یاد داشته باشید که جواهرات زیبا، الماس، طلا و ساعت های زیبا به تخصص یک تیم تخصصی محموله جواهرات که شهرت و حضور آنلاین قابل اعتمادی دارند، ارزیابان و جواهرسازان استاد تعمیر نیاز دارند. تیمی از متخصصان که می‌توانند جواهرات  مروارید و دیگر جواهرات شما را به صورت آنلاین آماده کنند، به نمایش بگذارند و بدرخشند.

جواهرات خود را انتخاب کنید: تصمیم بگیرید که کدام قطعه از جواهرات را می‌خواهید در محموله بفروشید. حتما اقلامی را انتخاب کنید که در شرایط خوبی هستند و ارزش فروش مجدد بالایی دارند. اگر اخیرا ارتی را به ارث برده‌اید که شامل چند قطعه زیبا از جواهرات قدیمی یا قدیمی است، ممکن است از خود بپرسید که با آن چه کار کنید؟

قیمت خود را تعیین کنید: یک قیمت واقعی برای فروش مجدد جواهرات خود و ارزش فروش مجدد جواهرات خود را تعیین کنید. برای کمک به تعیین قیمت منصفانه، می‌توانید در مورد ارزش فعلی بازار اقلام مشابه تحقیق کنید. چیزی برای فکر کردن، بالا بردن سطح قیمتی که امیدوارید دریافت کنید، می‌تواند فروش واقعی جواهرات شما را محدود کند. حراج‌های آنلاین به جامعه جهانی از خریداران جواهرات اجازه می‌دهد تا طلا، الماس و ساعت‌های شما را مشاهده کنند و در هیجان و سفر مناقصه جواهرات خوب با ارزش فوق العاده شرکت کنند.

امضای یک قرارداد محموله: هنگامی که پلتفرمی را برای فروش جواهرات خود بر روی محموله انتخاب کردید، باید یک قرارداد محموله با آنها امضا کنید. این توافقنامه، شرایط و ضوابط محموله، مانند نرخ کمیسیون، شرایط پرداخت و سیاست بازگشت را مشخص می‌کند.

جواهرات خود را ارسال کنید: پس از امضای قرارداد محموله، باید جواهرات خود را به سکو ارسال کنید. حتما جواهرات خود را ایمن بسته بندی کنید و برای محافظت از اقلام خود در حین حمل و نقل، بیمه حمل و نقل خریداری کنید.

بر فروش خود نظارت کنید: فروش خود را پیگیری کنید و مطمئن شوید که پرداخت را به موقع دریافت می‌کنید. اگر اقلام شما فروخته نمی‌شوند، ممکن است بخواهید قیمت را کاهش دهید یا آنها را از محموله حذف کنید. شفافیت برای فروش آنلاین جواهرات شما مهم است. امکان پیگیری فروش کالای شما به صورت بلادرنگ معتبرترین راه برای فروش جواهرات شماست.

بازیابی اقلام فروخته نشده: در پایان دوره ارسال، می‌توانید هر اقلام فروخته نشده را بازیابی کنید. حتماً دستورالعمل‌های پلتفرم را برای بازیابی جواهرات خود دنبال کنید. اما به خاطر داشته باشید که هدف این است که در اسرع وقت بفروشید و وجوه مورد نیاز خود را بازیابی کنید، نه اینکه پس از ماه ها نشستن بر روی پلتفرم آنلاین، اقلام را پس بگیرید.

گوشواره مروارید

چگونه گردنبندهای الماسی خود را بسازید؟

لایه بندی یکی از بزرگترین روند جواهراتی است که در سال‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم.

این یک ایده بسیار ساده، اما موثر است. ظاهر این است که قطعات مختلف جواهرات را با عرض و سبک‌های مختلف لایه لایه کنید و همه آنها را با هم بپوشید. لایه بندی به دستبندها، گوشواره ها و گردنبندها گسترش می‌یابد تا با جفت منحصر به فرد خود چشم‌ها را به خود جلب کنند؛ اما شما نمی‌خواهید همه اینها را همزمان با لایه لایه کنید. توصیه می‌کنیم گردنبند خود را لایه‌بندی کنید، اما از لایه‌بندی بیش از حد دستبند یا گوشواره به طور همزمان خودداری کنید، در غیر این صورت خسته کننده به نظر خواهید رسید.

گردنبندهای لایه‌ای به عنوان یک سبک خیابانی شروع شد، اما به سرعت به یک روند اصلی تبدیل شد. رپرها و نوازندگان هیپ هاپ در همان اوایل ظاهر خود را با آویزهای یخ زده و زنجیر درشت به خود گرفتند. نگاه تسخیر شد. زنجیر گردنبندهای الماس، مروارید و طلا که با یکدیگر پوشیده می‌شوند، داغ ترین مدهای جواهرات حال حاضر هستند. شما آنها را در تیفانی، در دیگر جواهرات خانه‌های معتبر و همچنین توسط لشکر A-listers هالیوود می بینید. این روند در همه جا دیده می‌شود. در همه مجلات مد بالا و در باند فرودگاه های سراسر جهان.

نحوه لایه بندی گردنبند

دیگر لازم نیست جواهرات شما «همسان» به نظر برسند. در واقع، کاملا برعکس. علاوه بر این، گردنبندهای الماس قدیمی یا قدیمی بهترین افزودنی برای دکلته الماس لایه لایه شما هستند!

کلید موفقیت در لایه بندی گردنبندها، داشتن طول و بافت متفاوت است. ما توصیه می‌کنیم یک گردنبند حجیم را با یک یا دو زنجیر سبک جفت کنید و یا حتی چند گردنبند تنیس با وزن‌های مختلف قیراط را با هم بچینید. شما نمی‌خواهید گردنتان بیش از حد سنگین و یا به طور غیر ضروری درهم به نظر برسد، پس گردنبندها را مرتب نگه دارید. هدف شما باید این باشد که بدون زحمت شیک به نظر برسید، به طوری که بتوانید در طول روز تکه‌های لایه بندی خاصی بپوشید، یا حتی وقتی شب بیرون می‌روید، موارد بیشتری را اضافه کنید.

هنگام انتخاب تکه‌ها برای لایه‌بندی، ممکن است به خاطر داشته باشید که زنجیرهای خوش‌رنگ‌تر می‌توانند زیر زنجیره‌های بزرگ‌تر گیر کنند یا با زنجیرهای نازک‌تر دیگر در هم بپیچند. اطمینان حاصل کنید که گردنبندهای مختلفی که انتخاب می‌کنید دارای طول و ضخامت متفاوتی باشند، به طوری که از گردنبند کوتاه‌تر در بالای گردن و گردنبندهای بلندتر به سمت پایین شروع کنید و حلقه‌های زنجیر اندازه‌های متفاوتی داشته باشند. می‌توانید دو گردنبند با طول یکسان را با هم بپوشید، اما باید ضخامت یا وزن قیراط متفاوتی داشته باشند و به راحتی روی یا کنار هم بنشینند.

اکنون که می دانید چگونه لایه بندی کنید، در اینجا برخی از ترکیب‌های زیبا از گردنبند الماس آورده شده است:

با الماس ساده 1.84 قیراط وزن کل دوور با گردنبند پیوند پلاتین حیاط شروع کنید. سپس یک گردنبند تنیس ستاره 8 عیار طلای سفید چشم نواز را اضافه کنید و یا شاید یک گردنبند تنیس الماس طلای سفید 14 عیار 8.65 قیراطی مناسب باشد.

در اینجا یک ترکیب دیگر وجود دارد:

با این گردنبند زنجیر دوتایی آویزان طلای سفید ظریف 3.29 عیار توسط طراح کریس رواس شروع کنید.

اگر با یک آویز پلنگ Cartier شروع کنید. باید آن را با چیز ساده تری جفت کنید، مانند گردنبند چوکر تنیس Diamond Riviera از طلای 18 عیار.

گردنبند الماس برای قرن‌ها بیان نهایی لوکس بوده است. ملکه‌ها برای آنها ارزش قائل بوده‌اند و اشراف به آنها احترام گذاشته‌اند. برای آنها جنگیده، دزدیده شده و کشته شده‌اند.

الیزابت تیلور، ستاره سینما، الماس را می‌پرستید و همسرش ریچارد برتون نیز با سلیقه او موافقت کرد. او در طول زندگی‌اش صاحب قطعات الماس خارق العاده زیادی بود. او در حراجی الماس گلابی تراش 68 قیراطی به قیمت بیش از 1 میلیون دلار پیشنهاد داد و متعاقباً آن را در یک گردنبند آویز الماس در چهل و دومین دوره جوایز اسکار پوشید. از آن زمان ارزش آن به شدت افزایش یافته است.

The Heart of the Ocean، آویز الماس آبی به شکل قلب احاطه شده با الماس‌های سفید که کیت وینسلت در فیلم «تایتانیک» پوشیده و هری وینستون آن را تهیه کرده است، 20 میلیون دلار ارزش دارد. گردنبند الماس بی نظیر که بزرگترین الماس بی عیب و نقص داخلی در جهان است، دارای الماس زرد مایل به قهوه ای 407.48 با 91 الماس اضافی است.

اما صبر کنید، یکی وجود دارد که حتی گران تر است. این میراث در شکوفه نام دارد و ارزش آن 200 میلیون دلار تخمین زده می‌شود! جواهرساز چینی والاس چانگ این گردنبند خارق العاده را طراحی کرده است که وزن کلی آن 383.4 قیراط است که شامل یک الماس بی رنگ است که به تنهایی 35 میلیون دلار ارزش دارد.

چرا مردم جواهرات Estate می‌خرند ؟ گردنبند توری کلئوپاترا طلای 18 عیار الماس 7.40 عیار GARAVELLI

اگر تا به حال رویای داشتن یک گردنبند الماس را در سر می‌پرورانید اما تصور می‌کنید که نمی توانید آن را بخرید، دوباره فکر کنید. برای اینکه خودتان یکی از آن ها را داشته باشید به میلیون ها دلار نیاز ندارید، زیرا یک گردنبند الماس ملکی راه قابل دسترسی است. اصطلاح املاک به این معنی است که جواهرات قبلاً متعلق به یا برای فروش مجدد خریداری شده است. ممکن است بخشی از دارایی کسی بوده باشد، اما لزوماً اینطور نیست. جواهرات املاک اغلب عتیقه هستند، به معنی بیش از 100 سال قدمت، یا قدیمی، به این معنی که کمتر از 100 سال قدمت دارند و شامل قطعاتی از دهه ها و دوره های مختلف هستند. جواهرات املاک می توانند عتیقه، قدیمی یا حتی یکپارچه سازی با سیستم عامل باشند، به شرطی که از قبل متعلق به آنها باشد.

جواهرات املاک این فرصت را برای خرید قطعات زیبا با قیمت‌های مناسب ارائه می دهد که بسیاری از آنها پتانسیل سرمایه گذاری پایدار دارند. گردنبند الماس رویایی شما ممکن است به خوبی در دست شما باشد.

 

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.