blog image

تاریخ انتشار: یکشنبه بیست و هفت فروردین ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

ارتباط زنان و طلا ارتباطی تنگاتنگ است و برای یک زن، جواهرات یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های او محسوب می‌شود. زنان همیشه برای طلا و جواهرات

ارتباط زنان و طلا و نقش طلا درمد

ارتباط زنان و طلا ارتباطی تنگاتنگ است و رای یک زن، جواهرات یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های او محسوب می‌شود. زنان همیشه برای جواهرات ارزش قائل بوده‌اند، مخصوصاً اگر آن جواهرات از جنس طلا باشد. در طلا ویژگی‌های خاصی وجود دارد، از رنگ‌های مایل به زرد و درخشان آن گرفته تا دوام و ماندگاری بالایی که دارد. طلا همیشه و در همه عصرها مورد علاقه بوده است و زنان در این بین برای طلا و جواهرات علاقه بیشتری از خود نشان داده‌اند.

در زمان‌های گذشته بیشتر زنانی که اقدام به خرید طلا در دنیا می‌کردند، برنامه ریزی بلند مدت داشتند و بخش سرمایه گذاری آن مورد توجه قرار می‌گرفت و خریدهای طلا که مربوط به مد و فشن می‌شد، کمتر رایج بود.

دلایل زنان برای انتخاب طلا و جواهرات

قوی و بادوام

جواهرات طلا به دلیل قدرت ماندگاری شگفت انگیزی که دارند ارزش بالایی هم دارند. با عناصر فعال غیر واکنشی است و با گذشت زمان زنگ نمی‌زند. به همان اندازه که زیورآلات طلا می‌توانند دچار ساییدگی شوند، آسیب کمتر قابل توجه است. مقاومت آن قدرت آن را در برابر خوردگی نشان می‌دهد و روکش جواهرات می‌تواند فلزات دیگر را از خوردگی محافظت کند. بهتر است اگر جواهرات شما قابل اعتماد و بادوام هستند به بخشی جدایی ناپذیر از نسل شما تبدیل شوند.

میراث خانوادگی

جواهرات طلا گاهی برای این نگهداری می‌شد تا به نسل‌های بعدی منتقل شود. به دلیل ماندگاری طلا و ارزش آن، داشتن جواهرات طلا امری مهم و ارزشمند تلقی می‌شد. به همین دلیل بود که وقتی زنی جواهرات، به ویژه جواهرات سنگین مانند جواهرات هندی یا عربی می‌خرید، اغلب آن‌ها را ذخیره می‌کرد تا به دختران یا نوه‌هایش تحویل دهد.

گاهی اوقات، جواهرات سنگین برای همه فرزندان دختر خانواده ساخته می‌شد تا آن را به میراث خانوادگی تبدیل کند و میراثی برای آن به ارمغان بیاورد.

هدیه عروسی

  ارتباط زنان و طلا :عروس و جواهرات طلا به هم گره خورده‌اند و همیشه در روز عروسی اقوام به دختران جواهرات به خصوص طلا هدیه می‌دهند به طوری که ما واقعاً نمی‌توانیم  عروسی را بدون جواهرات تصور کنیم. هدیه جواهرات به زنان در روز عروسی یک سنت دیرینه در پشت خود دارد. عروسی شامل تشکیل پیوند مقدس بین عروس و داماد است. برای شادتر کردن مراسم و دادن چیزی ارزشمند از دارایی زن برای بردن به خانه جدید، جواهرات را انتخاب می‌کردند و به عروس می‌دادند همچنین این سنت در بسیاری از کشورهای خاورمیانه مانند عربستان رایج بوده است و هنوز هم با وجود گران شدن طلا در روز عروسی جواهرات، سکه یا شمش هدیه می‌دهند.

گردنبندها و گوشواره‌های بلند با سنگ‌های قیمتی اغلب بخشی از جواهرات معمول عروس بودند.

نماد یک زن متاهل در هند

ارتباط جواهرات طلا با ازدواج به همین جا ختم نمی‌شود. در هند جواهرات خاصی وجود دارد که قبلاً تصور می‌شد نماد عروس است و فقط توسط یک زن متأهل استفاده می‌شد. یکی از این موارد شامل Nathni یعنی حلقه بینی یا پیچ بینی بود.

پس انداز برای روزهای سخت در آینده

طلا در زمان گذشته و امروز بسیار مورد احترام بوده است. به همین دلیل است که به جای سرمایه‌گذاری در سهام، اوراق قرضه یا سایر اشکال اوراق بهادار، زنان در گذشته فکر می‌کردند بهتر است به جای آنها در جواهرات طلا سرمایه‌گذاری کنند. هنگامی که در تنگنای مالی قرار دارید، جواهرات را می‌توان در طلافروشی تبدیل به پول نقد کرد و تقریباً بلافاصله پول را دریافت می‌کنید. با این حال، جواهرات امروزی سفارشی‌تر هستند، زیبایی بیشتری دارند و بنابراین راهی برای درخشیدن اعتماد به نفس زنان محسوب می‌شوند.

جواهرات طلا بود به عنوان امنیت و محافظ برای روزهای سخت استفاده می‌شد. امروزه، مردم سرمایه گذاری در سکه‌ها، شمش‌ها، و حتی طلای کاغذی را انتخاب می‌کنند تا سرمایه گذاری خود را ارزشمند نگه دارد همانطور که در مقالات پیشین هم گفته شد سرمایه گذاری در شمش بهترین نوع سرمایه گذاری‌‌ها شناخته می‌شود.

خودنمایی

در گذشته، زنان ممکن بود جواهرات طلا را خریداری کرده باشند تا یک بار در مراسم عروسی خود بپوشند و سپس آن را تا زمانی که یک موقعیت خاص پیش بیاید، دور نگه دارند و از آن استفاده نکنند؛ اما امروزه برخی از زنان برای خودنمایی طلا و جواهرات می‌خرند و آن را در مهمانی‌های استفاده می‌کنند و با لباس‌های مختلف ست می‌کنند.

مد طلا در تأثیر اینترنت

امروزه، گسترش استفاده از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی سبب شده تا دنیای مد جواهرات تغییرات زیادی داشته باشد. همانطور که در مقاله مینیمالیسم و طلا گفتیم، افراد بر خلاف گذشته به سمت خرید طلاهای سبک و مینیمال می‌روند همچنین دیدن برخی از افراد سرشناس در دنیای مد باعث شده تا مردم به سمت طلا و جواهراتی بروند که این افراد آن را انتخاب کرده‌اند و خریداران تحت تأثیر این فضا هستند.

بسیاری دیگر از افراد هم قبل از خرید جواهرات رسانه‌های اجتماعی مثل پینترست یا اینستاگرام را بررسی می‌کنند تا طلا مورد نظر خود را پیدا کنند و ممکن است به صورت آنلاین آن را خریداری کنند.

استفاده از جواهرات طلا از نظر علمی برای زنان مهم است.

اهمیت جواهرات برای زنان از نظر علمی

برای قرن‌ها، طلا نقش کلیدی در فرآیند تکامل اقتصادی انسان ایفا کرده است و در اشکال مختلفی مانند ارز، ذخیره دارایی های ارزشی، شمش، جواهرات و غیره مورد استفاده قرار گرفته است.

جواهرات بخشی جدایی ناپذیر از زینت بشر، به ویژه برای زنان، بوده است. حتی مردان نیز شروع به پوشیدن جواهرات طلا کرده‌اند. از بین تمام جواهرات، جواهرات ساخته شده از طلا و نقره همیشه تقاضای زیادی داشته‌اند.

در فرهنگ‌های مختلف، جواهرات طلا در هر جشن و مناسبت‌های فرخنده پوشیده می‌شود. و بیشتر از سایر رده‌های فلزی و سنگ‌ها ارجحیت دارد. تا به حال فکر کرده اید چرا؟

خب علم برای این موضوع توضیح منطقی دارد. مطالعه‌ای برای درک دلیل استفاده از جواهرات طلا توسط زنان انجام شد. نتیجه گرفته شد که چون اعتقاد بر این بود که زنان از نظر ساختار بدنی گاهی ضعیفتر از مردان هستند، از نظر قدرت بدنی، طلا به بدن آنها چسبانده شود. این امر به آنها رزق و روزی لازم را می‌دهد.

این مطالعه توضیح داد که با افزایش سن زنان، باعث کاهش قدرت بدنی می‌شود. در کنار این، زایمان نیز منجر به ضعیف شدن استخوان‌های زنان شد. بنابراین، اجداد ما راه حلی برای این مشکل پیدا کردند. زنانی که از جواهرات طلا و نقره استفاده می‌کنند از آنها سود می‌برند؛ زیرا استفاده منظم از آنها به قوی‌تر شدن استخوان‌های آنها کمک می‌کند.

شواهد علمی پشت پوشیدن هر زیورآلات در زیر ذکر شده است:

گوشواره طلا: سوراخ کردن گوش یک عمل رایج در دنیا است. اعتقاد بر این است که جریان را در بدن حفظ می‌کند. اعصاب گوش به چشم‌ها متصل هستند. اصطکاک گوشواره طلا به بهبود بینایی و چرخه تولید مثل کمک می‌کند.

استفاده از گوشواره طلا باعث افزایش فعالیت و هوشیاری نسبت به محرک‌ها می‌شود.

انگشتر طلا: یکی از رایج ترین زیورآلاتی است که هم مردان و هم زنان می‌پوشند. بسیاری از اتصالات عصبی بین قلب و مغز به انگشتان دست متصل می‌شوند. اصطکاک انگشتر طلا در انگشتان برای سلامتی شما مناسب است. به عنوان مثال، اگر انگشتر طلا را روی انگشت کوچک خود ببندید، سلامت قلب شما را بهبود می بخشد. همچنین از سرماخوردگی و سرفه جلوگیری می‌کند.

گردنبند طلا یا: گردنبند طلا به جذب انرژی مثبت کمک می‌کند که در حفظ سلامت ذهن و بدن مؤثر است. همچنین گفته می‌شود که اصطکاک گردنبند طلا در اطراف گردن، جایی که کانال‌های عصبی متعدد وجود دارد، به تنظیم گردش خون در بدن کمک می‌کند.

النگو طلا: النگوهای طلا به تنظیم گردش خون در بدن کمک می‌کنند. به دلیل شکل دایره‌ای آن، انرژی الکترومغناطیسی که از پوست بیرونی عبور می‌کند، به بدن باز می‌گردد و گردش خون کلی را بهبود می‌بخشد.

سر بند طلا: پوشیدن زیور آلات طلا بر روی شقیقه سر به تنظیم دمای بدن کمک می‌کند و در عین حال آرامش و تمرکز شما را حفظ می‌کند.

انگشترهای طلایی انگشتان پا: حلقه‌های انگشت طلایی معمولاً روی انگشت دوم قرار می‌گیرند و به عنوان رسانای خوبی برای جریان بین بدن و زمین عمل می‌کنند. اعصاب موجود در انگشت دوم نیز از رحم تا قلب عبور می‌کند. استفاده از انگشتر پا در بهبود چرخه تولید مثل و حفظ فشار خون مؤثر است.

حلقه‌های طلایی بینی: استفاده از حلقه‌ها یا سنجاق‌های طلایی بینی به کاهش درد در دوره قاعدگی کمک می‌کند. همچنین عوارض دوران بارداری و زایمان را کاهش می‌دهد.

کمربند طلا: پوشیدن زیور آلات طلا به دور کمر از بسیاری از دردهای بدن، سرماخوردگی و سرفه و ناراحتی‌های تنفسی جلوگیری می‌کند.

دلایل علمی بسیار دیگر در پشت پوشیدن طلا و اینکه چرا در طول قرن‌ها دارایی قابل اعتمادی بوده است، وجود دارد. جدا از دلایل علمی استفاده از طلا، یکی دیگر از دلایل مناسب بودن طلا برای ساخت جواهرات به دلیل خواص بی اثر آن است؛ طلا با پوست واکنش نشان نمی‌دهد و می‌تواند خواص درمانی خود را حفظ کند.

آیا پوشیدن جواهرات طلا فواید سلامتی را برای شما به همراه خواهد داشت؟

سال‌ها پیش، بسیاری بر این باور بودند که مزایای استفاده از جواهرات طلا شامل فواید معنوی و سلامتی است، مانند زمانی که پوشیدن آن استرس را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، پوشیدن جواهرات طلا دوست‌داشتنی است و از آن زمان تاکنون مفید واقع شده. کیمیاگران در اسکندریه، مصر، یک داروی طلا برای افزایش نشاط بدن و کمک به درمان بیماری‌ها ایجاد کردند.

زیبایی و پیچیدگی را به ارمغان می‌آورد

طراحی یک اکسسوری باید زیبا و کاربردی باشد. باید رنگی از طلا و جواهرات داشته باشد. مجموعه‌ای از جواهرات به ما قدرت می‌دهد و ما را خوشحال می‌کند.

جواهرات ظریف طلا را می‌توان از طلا یا سایر فلزات گران‌بها و سنگ‌های قیمتی ایجاد کرد. انگشتر، گوشواره، گردنبند و دستبند نمونه‌های رایجی هستند. طراحی خوب برای استفاده حداکثری از مواد منحصر به فرد مورد استفاده ضروری است. دانستن اینکه چقدر طلا و جواهرات بپوشید اهمیت دارد.

تنظیم دمای بدن

طلا اغلب به عنوان یک درمان استفاده می شود، زیرا به طور طبیعی دمای بدن را تنظیم می‌کند. برای مثال، یک درمان استاندارد برای زنان یائسه استفاده از جواهرات طلا است.

هنگامی که جواهرات طلا می‌پوشید، می‌توانید از خواص تنظیم دما طلا بهره‌مند شوید. طلا با حفظ دمای سالم سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

ویژگی‌های شفابخش را ارائه می‌دهد

خواص درمانی طلا با سیستم‌های مختلف اندام در هم تنیده شده است، بنابراین شما اثرات آن را روی کل بدن خود احساس خواهید کرد. مردم باستان معتقد بودند این فلز دارای قدرت شفابخشی خاصی است و هنوز هم تصور می‌شود که گردش خون را بهبود می‌بخشد، درد و سفت شدن عضلات را تسکین می‌دهد.

مصریان اولین کسانی بودند که از طلا برای مقاصد پزشکی به ویژه در دندانپزشکی استفاده کردند. رومی‌ها و اروپاییان قرون وسطی نیز از طلا برای بیماری‌های پوستی و ناراحتی اندام استفاده می‌کردند، در حالی که چینی‌ها و هندی‌ها برای قرن‌ها از آن به عنوان یک درمان دارویی استفاده می‌کردند.

تماس طلا با پوست به کاهش علائم آرتریت روماتوئید در برخی افراد کمک می‌کند. گردش خون، جریان اکسیژن به تمام قسمت‌های بدن و تنظیم دما را تقویت می‌کند همچنین باعث تقویت ایمنی می‌شود.

آرتریت یا آرتوروز باعث ایجاد مفاصل دردناک و متورم می‌شود و کیفیت زندگی را کاهش می‌دهد؛ برای کاهش علائم آن از جواهرات طلا استفاده کنید.

طلا به دریافت اکسیژن و قدرت شفا کمک می‌کند، بنابراین داشتن جواهرات طلا بر روی پوست شما احساس خوبی به شما می‌دهد.

باعث روشن تر شدن پوست می‌شود

چینی ها و مصری‌ها برای جوان به نظر رسیدن جواهرات طلا می‌پوشیدند. آنها معتقد بودند که این فلز جوانی آنها را حفظ می‌کند و پوستشان را صاف نگه می‌دارد.

سلطنتی‌ها قرن‌هاست که طلا را به عنوان یک محصول زیبایی استفاده می‌کنند. اخیراً محبوبیت آن به عنوان یک محصول زیبایی افزایش یافته است و افراد بسیاری از پوشیدن آن سود برده‌اند. گفته می‌شود که پوست را سفت، مرطوب و صاف می‌کند.

جواهرات طلایی را برای خود انتخاب کنید

هنگام خرید جواهرات، افراد ترجیحات متفاوتی دارند. برخی الگوهای سنتی را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر تابع مد روز هستند.

جواهرات طلا را می‌توان در برخی شرایط استفاده کرد، از جمله مراسم‌های مهم، جلسات کاری، رویدادهای اجتماعی، گردهمایی‌های خانوادگی و قرارهای عاشقانه.

5 دلیل برای اینکه چرا جواهرات برای زنان امروزی مهم است

جواهرات اغلب به عنوان اکسسوری مد برای تکمیل یک لباس در نظر گرفته می‌شوند. برای بسیاری، تا زمانی که اکسسوری به استایلشان اضافه نشود، آن را کامل نمی‌دانند.

جواهرات هزاران سال است که نقش مهمی در زندگی بشر ایفا کرده است. از تاریخ می‌آموزیم که تمدن‌های باستانی جواهرات را ارج می‌نهادند و از آن برای برجسته کردن زیبایی طبیعی پوشندگان آن استفاده می‌شد. قطعات مختلف برای نماد پیام‌های مختلف مانند امنیت، خرد، ظرافت و رفاه پوشیده می‌شد.

بسیاری از زنان دوست دارند جواهرات را به عنوان نماد زنانگی یا به نمایش گذاشتن موقعیت اجتماعی بپوشند. جواهرات نیز می‌توانند به یک زن احساس اعتماد به نفس و زیبایی بدهد.

در اینجا پنج دلیل مهم بودن جواهرات برای زنان امروزی آورده شده است:

1. این یک اکسسوری ضروری برای موقعیت‌های خاص است.

جواهرات برای زنان بسیار ارزشمند است و درک اهمیت آن در زندگی امروز آنها با توجه به این واقعیت که قرن‌ها توسط انسان ها پوشیده شده است، دشوار نیست. ارزش آن تنها با گذشت زمان افزایش می‌یابد. همه روزه سبک‌ها و طرح‌های جدید وارد بازار می‌شود. شرکت در مناسبت‌های خاص مانند عروسی، جشن فارغ‌التحصیلی، مراسم اهدای جوایز، جشن تولد و شام سالگرد، بدون استفاده از جواهرات، گزینه‌ای برای اکثریت زنان نیست.

2. می‌تواند سرمایه گذاری خوبی باشد.

کارشناس امور مالی، آلیستر کلر ازسرمایه اعتباری می‌گوید: "جواهرات نه تنها برای تزئین استفاده می‌شوند، بلکه برخی از اقلام نیز می‌توانند به عنوان سرمایه گذاری عالی عمل کنند و ارزش خود را به طور نامحدود حفظ کنند. یک مجموعه جواهرات می‌تواند یک سرمایه امنیتی عالی باشد. او می‌افزاید: "خرید قطعات سرمایه گذاری جواهرات، به خصوص جواهرات گران قیمت، به شما امکان می‌دهد آنچه را که دوست دارید بخرید؛ اما باید اطمینان حاصل کنید که از منابع معتبر خریداری می‌کنید."

افراد قرن‌هاست که به دنبال طلا بوده‌اند و صرف نظر از هر گونه اقتصاد و اتفاقات نوسانی در جامعه، همیشه تقاضای بالایی دارند. تقاضای زیاد برای شمش و همچنین طلا تضمین می‌کند که جواهرات ارزش خود را حفظ می‌کنند و همیشه در صورت نیاز به راحتی قابل نقد و بررسی هستند.

طلا یک فلز گران‌بها است و دستبندها، انگشترها و گردنبندهای طلا را به راحتی می‌توان ذوب کرد و به شمش و قطعات جواهرات جدید تبدیل کرد. ارزش طلا برخلاف ارزش پول نقد که بسته به عوامل اقتصادی در نوسان است، نسبتاً ثابت می‌ماند. جواهرات با محتوای طلای بالا همیشه ارزش بالایی خواهند داشت. به عنوان مثال، بحران اقتصادی کنونی جهانی تأثیری بر قیمت طلا داشته و قیمت آن را بالا برده است.

3. به زنان احساس خوب و اعتماد به نفس می‌دهد.

جواهرات دارای توانایی غیرقابل انکاری برای به نمایش گذاشتن بهترین ویژگی‌ها و شخصیت یک زن هستند، طلا برای خانم‌ها مهم است، زیرا می‌تواند به آنها احساس زیبایی و اعتماد به نفس بدهد. این در نهایت نقش مهمی در ایجاد احساس خوب در زنان ایفا می‌کند، به همین دلیل است که برای بسیاری از زنان بسیار ارزشمند است.

4. اغلب یکی از گران‌ترین و ارزشمندترین هدایایی است که یک زن از شوهرش می‌گیرد.

طیف گسترده‌ای از جواهرات مختلف وجود دارد که مردان می‌توانند، بخرند و انتخاب او به مناسبت و مقدار پولی که می‌خواهد یا می‌تواند بپردازد، بستگی دارد. قیمت جواهرات متغیر است. اقلام حاوی پلاتین و الماس گران‌ترین نوع هستند، در حالی که جواهرات نقره نسبتاً مقرون به صرفه هستند. طلای سفید محبوب‌ترین انتخاب در حال حاضر است.

5. می‌تواند ارزش عاطفی داشته باشد.

برخی از جواهراتی که زنان دارند ارزش احساسی بسیار بالاتر از ارزش پولی برای آنها دارند. برای مثال، یک حلقه عروسی می‌تواند ارزش ذاتی بی‌نهایت بیشتری داشته باشد و برای همیشه گرامی داشته شود. علاوه بر این، ارزش احساسی آن می‌تواند با انتقال به نسل‌های آینده افزایش یابد.

راهنمای یک زن شاغل برای سرمایه گذاری در طلا

زنان شاغل، در جامعه مدرن ما بسیار مشغول به کار هستند.

زنان همیشه همانطور که گفته شد علاقه به این فلز زرد داشته‌اند. ثروت، رفاه، موقعیت، مد طلا در تمام اشکال آن زیباست. این عشق به طلا همچنین می‌تواند به یک طرح پس انداز پرسود تبدیل شود که برای شما مفید است.

اکنون بیایید ببینیم که چگونه طلا می‌تواند به یک گزینه سرمایه گذاری بسیار مؤثر و سودآور برای زنان شاغل در دهه 20، 30 یا 40 سالگی تبدیل شود.

از کوچک شروع کنید:

اکثر مردم احساس می‌کنند که سرمایه گذاری در طلا نیاز به سرمایه هنگفتی دارد. این کاملاً نادرست است. اکنون می‌توانید با پرداخت مقدار کمی پول در ماه در طلا سرمایه گذاری کنید. با طرح‌های درآمدزایی طلا، ETFهای طلا (صندوق مبادلاتی) و طرح‌های انباشت طلا، می‌توانید بدون نیاز به پرداخت یکباره مبلغ زیادی، به ساخت بانک طلای خود در یک دوره زمانی معین نگاه کنید.

رشد پول خود را ببینید:

با ابزارهایی مانند صندوق‌های طلا در بورس، می‌توانید از کیفیت، خلوص و قیمت مطمئن باشید. شما می‌توانید در صندوق طلا و سهام معامله کنید و هر روز ارزش طلای خود را به صورت الکترونیکی کنترل کنید همچنین می‌توانید بدون نیاز به رفتن به جایی فیزیکی و به صورت حضوری آنلاین خرید و فروش کنید و این امر با یک حساب غیر مادی (دمات) امکان پذیر است.

از پیش برنامه ریزی:

اگر می‌خواهید طلای خود را به نمایش بگذارید، جواهرات گزینه مناسبی است؛ اما برای جواهرات به مبلغ نسبتاً زیادی نیاز دارید. پس چگونه برای آن برنامه ریزی می‌کنید؟ این یک اصل ساده است. با صرفه جویی در مخارج دیگر، می‌توانید برای خرید جواهرات برنامه ریزی کنید. همچنین سرمایه‌گذاری در سکه‌ها و شمش‌ها یک گزینه مقرون به صرفه‌تر و بهتر محسوب می‌شود زیرا، برخلاف جواهرات، هزینه‌هایی مانند اجرت ناچیز خواهد بود یا وجود نخواهد داشت. شما با خرید شمش و سکه صاحب طلا خواهید شد و سپس می‌توانید هر زمان که بخواهید آن را با جواهرات تعویض کنید. همیشه هنگام خرید جواهرات حواستان به خلوص آنها باشد و مطمئن شوید آنچه را که برای آن هزینه می‌کنید، دریافت می‌کنید.

چه چیزی سرمایه گذاری طلا را برای شما چشم انداز خوبی می‌کند؟

شما می‌توانید اهداف مالی بزرگ‌تری مانند خرید خانه یا ماشین از طریق سرمایه گذاری‌های مالی کوچکتر برنامه ریزی کنید. به زبان ساده، سرمایه‌گذاری در بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های طلای مقرون‌به‌صرفه می‌تواند به شما در تحقق اهداف بلندمدت بزرگ‌تر کمک کند. 

در حالی که برای دوران بازنشستگی خود برنامه ریزی می‌کنید، سرمایه گذاریهای طلا ترکیب خوبی برای اضافه کردن به سبد سرمایه گذاری شما هستند. طلا با خنثی کردن نوسانات ارزی ریسک را کاهش می‌دهد و به عنوان محافظ در برابر تورم عمل می‌کند.

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.