blog image

تاریخ انتشار: پنجشنبه بیست و پنج خرداد ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

در اینجا پنج گزینه وجود دارد که می‌توانید از آنها برای فروش شمش‌های نقره خود استفاده کنید و بهترین معاملات را انجام دهید

 نکاتی جهت نحوه فروش شمش‌های نقره

اگر شمش‌های نقره را روی هم می‌چینید و آنها را به سبد سرمایه گذاری خود را می‌افزاید، ممکن است زمانی فرا برسد که لازم باشد برخی از آنها را بفروشید. شما می‌خواهید بهترین قیمت را دریافت کنید و معامله را در اسرع وقت ببندید. در اینجا پنج گزینه وجود دارد که می‌توانید از آنها برای فروش شمش‌های نقره خود استفاده کنید.

فروشنده محلی سکه

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای فروش شمش‌های نقره، استفاده از یک فروشنده محلی سکه است. راحت است و لازم نیست منتظر بمانید تا چک از طریق پست ارسال شود و یا پول به صورت آنلاین به حسا شما واریز شود همچنین، صاحبان فروشگاه‌های سکه معمولاً قیمت مناسبی برای فلزات گرانبهایی که باید بفروشید ارائه می‌دهند. از آنجایی که این یک معامله رو در رو است، ممکن است بخواهید در مورد قیمت با فروشنده مذاکره کنید. کمی تحقیق کنید و مطمئن شوید که قیمت لحظه‌ای نقره را می‌دانید تا بتوانید بهترین معامله ممکن را دریافت کنید.

سرمایه گزاری در نقره

فروشگاه رهنی

بیشتر کلان شهرها دارای گروفروشی هستند. این موسسات به خوبی در خرید و فروش فلزات گرانبها مهارت دارند. مانند یک فروشنده سکه محلی، شما توانایی دریافت پول نقد فوری برای شمش‌های نقره خود را دارید. عیب استفاده از گروفروشی این است که معمولاً کمتر از فروشنده سکه پول برای شمش نقره شما پرداخت می‌کنند.

نمایش سکه‌های محلی یا منطقه‌ای

نمایشگاه‌های سکه شرکت کنندگانی دارند که مایل به فروش و خرید سکه‌های کلکسیونی و سایر انواع شمش هستند. اگر یک نمایش سکه در منطقه خود دارید، این یک راه دیگر است که می‌توانید شمش‌های نقره خود را بفروشید. در حالی که این نمایش‌ها بیشتر برای خرید سکه‌های کلکسیونی، شمش‌های طلا یا نقره طراحی شده‌اند، فروشندگان و سایر شرکت‌کنندگان معمولا مایل به خرید نقره از شما هستند.

استفاده از فروشندگان نقره آنلاین

راه چهارم برای دریافت پول نقد برای نقره خود استفاده از یک فروشنده آنلاین فلزات گرانبها است. به طور معمول، تعدادی از نمایندگی‌ها برای انتخاب وجود دارد. اکثر آنها نظراتی دارند تا بتوانید ببینید با مشتریان قبلی چگونه عمل کرده اند. مزیت استفاده از فروشنده آنلاین این است که آنها به خرید و فروش مقادیر زیادی نقره عادت دارند. متأسفانه باید مدت زمان مشخصی را منتظر بمانید تا چک به شما تحویل داده شود. همچنین، اگرچه ممکن است قیمت خوبی برای نقره خود داشته باشید، این معامله خصوصی نخواهد بود، زیرا فروشندگان فلزات آنلاین به صورت الکترونیکی این نوع فروش‌ها را مهر و ثبت می‌کنند.

 

 

 

سایت‌های حراج آنلاین

سایت حراج آنلاین مکان دیگری است که می‌توانید نقره خود را بفروشید. آنها در تجارت آنلاین تخصص دارند و هزاران فهرست دارند که در آن مشتریان می‌توانند شمش‌های نقره، سکه‌ها و سایر اقلام ساخته شده از فلزات گرانبها را پیدا کنند یا آن را بفروشند. یکی از معایب استفاده از یک شرکت حراج آنلاین این است که کارمزدها معادل 10 تا 13 درصد سود است. با این حال، اگر مایلید فقط برای قیمت مناسب منتظر بمانید، گاهی اوقات می‌توانید نقره خود را با ارزش بالاتری برای پوشش آن هزینه بفروشید.

یکی از این گزینه‌ها به احتخمال زیاد برای شما کار می‌کند و شما می‌توانید شمش نقره خود را اگر مایل باشید بفروشید و از طریق فروش آن و به نسبت وزنی که دارد سود کسب کنید.

شمش نقره

هم نقره تخصیص یافته و هم طلای تخصیصی، اشکالی از دارایی شما هستند که ارزش بسیار زیادی دارند، زیرا مقدار محدودی روی زمین وجود دارد و نمی‌توان آنها را مانند کاغذ یا پول دیجیتال مستهلک کرد. بنابراین، سرمایه گذاری در نقره می‌تواند سودمند باشد، زیرا تقاضا دارد و یک شکل پرداخت جهانی شناخته شده است.

با این حال، وقتی که زمان آن فرا برسد که نقره خود را برای رفع نیاز مالی بالقوه بفروشید، انجام این کار در ارزش‌های کوچکتر از طلا آسان است. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود فقط آنچه را که نیاز دارید، بفروشید. شما می‌توانید همانطور که گفته شد نقره خود را به صورت آنلاین یا حضوری بفروشید.

نحوه فروش شمش نقره

شمش‌های نقره یک دارایی محبوب هستند، زیرا می‌توانند به سرعت فروخته شوند و همیشه مقدار معقولی از ارزش خود را حفظ می‌کنند. شمش‌های نقره خود را زمانی بفروشید که قیمت نقره در بازار از قیمتی که در ابتدا برای آن پرداخت کرده‌اید، افزایش یابد تا از سرمایه گذاری خود درآمد داشته باشید. برای اینکه نقره خود را با ارزش نگه دارید، آن را در یک قاب محافظ یا در یک جیب مخفی نگه دارید و هرگز آن را تمیز نکنید. می‌توانید شمش‌های نقره خود را به صورت آنلاین به یک خریدار خصوصی بفروشید، یا آنها را به یک فروشگاه سکه‌های کمیاب را در آنجا بفروشید.

قبل از فروش نقره خود صبر کنید تا قیمت بازار افزایش یابد. نقره یک سرمایه گذاری بسیار بی ثبات است، به ویژه در مقایسه با طلا و سایر فلزات گرانبها. اگر واقعاً می‌خواهید بیشترین پول را برای نقره خود به دست آورید، صبر کنید تا بازار به اوج برسد و نقره خود را قبل از شروع سقوط بفروشید، زیرا همه در مورد فروش نقره خود هیجان زده می‌شوند. به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری، قیمت وارزش نقره مرتباً بالا و پایین می‌رود، بنابراین اگر هنگام فروش قیمت مناسب نیست، آن را حفظ کنید.

عکس آن نیز به همان اندازه درست است. بهترین زمان برای خرید نقره بیشتر و افزودن به موقعیت خود زمانی است که بازار در حال سقوط است زیرا همه از ترس شروع به فروش نقره خود می‌کنند.

شمش نقره

نکته: پیش بینی اینکه آیا بازار در حال اوج گرفتن است یا خیر دشوار است، و اغلب ممکن است چند روز طول بکشد تا نقره خود را بفروشید. فروش پس از فراتر رفتن قیمت بازار از قیمتی که پرداخت کرده اید، راه خوبی برای اطمینان از ضرر نکردن شما است. هر چند اگر این کار کمی طول بکشد، عصبی نشوید. برخی از مردم قبل از فروش میله های نقره را برای چندین دهه نگه می‌‌دارد.

برای حفظ ارزش نقره خود از تمیز کردن آن خودداری کنید. مانند طلا، نقره ارزش خود را تا زمانی که با مواد ساینده، سرکه، آب لیمو یا ابزار ساینده یا مواد شیمیایی دیگر تمیز نشده باشد، حفظ می‌کند. حتی اگر شمش شما کمی گرد و غبار به خود گرفته باشد، بهتر است به سادگی نقره خود را همانطور که هست رها کنید اگر می‌خواهید بهترین قیمت را دریافت کنید.

اگر می‌خواهید شمش نقره تیره‌شده را تمیز کنید، آن‌ها را به یک کلکسیونر سکه ببرید، نه جواهرفروشی. جواهرات فروشی‌ها بیشتر از مواد شیمیایی مضر برای نقره استفاده می‌‌کنند. هزینه تمیز کردن مناسب معمولاً از ارزش افزوده شده به نقره شما بیشتر است.

کیس محافظ یا بسته بندی را روی شمش نگه دارید. اگر شمش نقره شما در یک لفاف پلاستیکی یا جعبه سخت قرار داشت، آن را بیرون نیاورید. در حالی که شما مستقیماً از ارزش شمش نقره با لمس آن کاسته نخواهید شد، اما دلیل واقعی برای بیرون آوردن آن وجود ندارد. اگر اثر انگشت یا بقایایی روی آن باقی بماند، برای فروش آن کار سخت تری خواهید داشت.

شمش‌های نقره معمولاً در بسته بندی نازک و پلاستیکی عرضه می‌شوند. با این حال، قاب‌های سخت در محافظت از شمش‌های نقره بهتر عمل می‌کنند. این کیس‌ها را می‌توانید از فروشندگان سکه و یا به صورت آنلاین خریداری کنید.

اگر شمش‌های نقره خود را به دست می‌گیرید، یک جفت پارچه یا دستکش لاستیکی بپوشید تا از باقی ماندن آثار روی نقره جلوگیری کنید.

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.