blog image

تاریخ انتشار: چهارشنبه سی فروردین ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

شمش طلا تولا چیست ؟ تولا یک واحد اندازه گیری است. از شبه قاره هند می‌آید و به عنوان وزنه برای فلزات گران‌بها به شکل سکه یا شمش استفاده می‌شد. برخی از شرکت‌ها

شمش طلا تولا( تولا و کابرد آن)

تولا یک واحد اندازه گیری است. از شبه قاره هند می‌آید و به عنوان وزنه برای فلزات گران‌بها به شکل سکه یا شمش استفاده می‌شد. برخی از شرکت‌ها آنها را تولا یا شمش تولا نیز می‌نامند.

 

 

کشورهای آسیایی در حال حاضر از گرم و کیلوگرم برای وزن استفاده می‌کنند؛ اما شمش‌های طلای تولا همچنان در داخل و اطراف هند و پاکستان بسیار محبوب هستند، چه برای جواهرات، تجارت و یا صرفاً به عنوان هدیه برای مناست‌های خاص مانند: عروسی‌ها و اعیاد مختلف استفاده شوند.

تاریخچه تولا:

. کلمه تولا (Tolā) هندی است و از سانسکریت Tula به معنای تعادل، مقیاس یا وزن گرفته شده است.

شمش‌ها و سکه‌های تولا برای صدها سال در هند و مناطق اطراف آن وجود داشت؛ اما این شرکت هند شرقی بریتانیا بود که در سال 1836 تعیین کرد که در یک تولا چند گرم طلا وجود دارد. شرکت هند شرقی یک روپیه نقره به اندازه یک تولا یا 180 دانه تروی منتشر کرد. این وزن‌های قبلی را از 178 یا 179.6 دانه را رند کرد تا از ثبات در معاملات اطمینان حاصل شود.

شمش‌های تولا به خاطر لبه‌های گردشان که به قاچاق در هند کمک می‌کرد، محبوبیت آن‌ها را افزایش می‌داد. شمش‌های طلا تولا معمولاً در طلای 22 یا 24 عیار تولید می‌شوند که خلوص سنتی آن 999 است. پالایشگاه‌های برتر، میله‌های تولا خود را به طور رسمی با 999.9 تولید می‌کنند؛ اما این‌ها در واقع خلوص 999.96 هستند.

تولا در هند

تولا هنوز در بنگلادش، هند، نپال، پاکستان و سنگاپور محبوب است. طبق آمار GoldBarsWorldwide، شمش طلای 10 تولا بین سال‌های 1990 تا 2002 بیش از 40 میلیون واحد به تنهایی به هند فروخته شد و میلیون‌ها شمش دیگر در پاکستان و کشورهای همسایه به فروش رفت.

وزن تولا چقدر است؟

دو نوع وزن تولا وجود دارد: هندی و پاکستانی. در زیر لیستی جامع از وزن تولا در هر کشور آورده شده است.

تولای هندی:

1 تولا = 180 دانه تروی = 0.375 اونس تروی = 11.66 گرم

3 تولاس = 540 دانه تروی = 1.125 اونس تروی = 34.98 گرم

5 تولاس = 900 دانه تروی = 1.875 اونس تروی = 58.3 گرم

10 تولاس = 1800 دانه تروی = 3.75 اونس تروی = 116.6 گرم

تولای پاکستانی:

1 تولا = 180 دانه تروی = 0.44 اونس تروی = 12.5 گرم

3 تولا = 540 دانه تروی = 1.32 اونس تروی = 37.5 گرم

5 تولاس = 900 دانه تروی = 2.2 اونس تروی = 62.5 گرم

10 تولاس = 1800 دانه تروی = 4.4 اونس تروی = 125 گرم .

محصولات مشابه:

هند در سال 1956 و پاکستان اندکی پس از آن در سال 1961 اعشاری شدن را تجربه کردند. با تغییر وزن تغییری در عادات طلا ایجاد شد. شمش‌های تولا همچنان محبوب بودند؛ اما شبه قاره هند اکنون به شمش‌های طلای 10 گرمی، 100 گرمی و 1 کیلوگرمی دسترسی دارد.

برای خرید انواع شمش‌های تولا و تبدیل آنها می‌تواند موارد زیر را از سایت میراث خریداری کنید:

برای 1 تولا، شمش‌های طلای 10 گرمی میراث جایگزین شده است.

برای 3 تولا، شمش طلای 1 اونس میراث را بررسی کنید.

برای 5 تولا از مجموعه شمش طلای 50 گرمی میراث دیدن کنید.

برای 10 تولا شمش‌های طلای 100 گرمی میراث را امتحان کنید.

میراث همچنین شمش‌های بزرگتر را در اندازه 1 کیلوگرم به فروش می‌رساند.

در پاکستان کجا می‌توان شمش طلا خرید؟

بهتر است به دنبال معامله گران طلا در اینترنت باشید؛ اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، آدرس فروشنده‌های معتبر را در نزدیک‌ترین بازار طلا و جواهر پیدا کنید. و فقط از نمایندگی‌های معتبر و با ضمانت کامل خرید کنید. هرگز از افراد ناشناس بدون اینکه ابتدا شمش شما مورد ارزیابی قرار گیرد، خرید نکنید زیرا، شمش‌ طلا تقلبی زیادی در بازار وجود دارد، مانند:کلاهبرداری قدیمی نوار تنگستن با روکش طلا.

شما می‌توانید شمش های طلا را در پاکستان از منابع مختلف از جمله بانک‌ها و جواهر فروشان خریداری کنید. قیمت طلا بسته به وزن و خلوص شمش متفاوت خواهد بود؛ اما شما می‌توانید، انتظار داشته باشید محدوده  85000-90000 روپیه در هر 10 گرم را بیابید  قبل از خرید حتما تحقیق کنید و قیمت‌ها را مقایسه کنید.

شما می‌توانید شمش طلا را از هر شهر بزرگی خریداری کنید. در بازار عمده فروشی کراچی بازار سارافه در نزدیکی خرادار در جاده rawalpimdi murree در بازار sarafa در لاهور و هر شهر دیگری می‌توانید شمش طلا را خریداری کنید.

سرمایه گذاری در طلا در پاکستان چگونه است؟

اگر می‌خواهید روی طلا سرمایه گذاری کنید، فقط در شمش‌های طلا سرمایه گذاری کنید زیرا، در صورت خرید جواهرات 15٪ از ارزش کل جواهرات به عنوان اجرت جواهرساز محاسبه می‌شود، به این معنی که برای 100 روپیه طلا 115 روپیه پرداخت می‌کنید. همین اتفاق را شاهد می‌شوید زمانی که برای بازگرداندن آن به جواهرسازی می روید، آنها 15 تا 25 درصد از ارزش طلا را کسر می‌کنند به این معنی که 75 ریال برای ارزش طلای 100 روپیه به شما می‌پردازند.

شمش طلا در پاکستان

اگر در تلاش برای یافتن شمش طلا با کیفیت بالا در پاکستان هستید، مممکن است به انجمن شرکت معدن طلا Chatree که یکی از تولیدکنندگان مشهور مجموعه عظیم شمش طلا در پاکستان است، بروید. شمش آنها ارزش و کیفیت بالایی دارند.

تحویل سریع و به موقع در پاکستان

در کنار کیفیت برتر شمش طلا، فرآیند بسته بندی نیز از همان کیفیت بهره مند است. در تولید شمش از ماشین‌های بسته‌بندی با فناوری پیشرفته استفاده می‌شود که در برابر گرد و غبار، رطوبت و هرگونه آسیب مکانیکی و یک باره در حین حمل و نقل محافظت می‌کنند. تحویل به موقع و سریع طیف گسترده‌ای از شمش طلا در مدت زمان تعیین شده در پاکستان صورت می‌گیرد.

ویژگی بی عیب و نقص شمش طلا

بدون خلوص و ویژگی بی عیب و نقص شمش‌ها، یک محصول توخالی هستند و بنابراین، محصولات شمش پاکستان به گونه‌ای تولید می‌شوند که ویژگی‌های غیر قابل مقایسه ای را دارا هستند مانند:

  1. پرداخت براق
  2. قیمت مناسب
  3. ماشین آلات بسته بندی با تکنولوژی بالا
  4. محصولات معتبر و مورد تأیید دولت
  5. بدون تقلب و خالص‌ترین شکل
  6. پرداخت سریع و به موقع
  7. کیفیت بی نظیر

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.