blog image

تاریخ انتشار: پنجشنبه بیست و چهار فروردین ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

 سکه های کروگراندز چیست؟ کروگراند سکه‌های طلایی هستند که توسط جمهوری آفریقای جنوبی در سال 1967 ضرب ...

سکه‌های طلا ضرب شده توسط آفریقای جنوبی

  سکه های کروگراندز چیست؟-تاریخچه آن

کروگراند سکه‌های طلایی هستند که توسط جمهوری آفریقای جنوبی در سال 1967 ضرب شد تا به ترویج طلای آفریقای جنوبی در بازارهای بین‌المللی کمک کند و امکان داشتن طلا برای افراد را فراهم کند. کروگراند یکی از پرمعامله‌ترین سکه‌های طلا در بازار جهانی است.

سکه‌ها در آفریقای جنوبی دارای وضعیت مناقصه قانونی هستند، اگرچه به Krugerrands هرگز ارزش رند ( ZAR ) اختصاص داده نشد. کروگراندها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ارزش خود را منحصراً از قیمت طلا در زمان مبادله بدست آورند. اگر قیمت طلا تغییر کند، قیمت کروگراندز نیز تغییر می‌کند.

 

 

کروگراندز سکه‌های طلای آفریقای جنوبی است که در سال 1967 ضرب شد.

کروگراندز در سال 1980 در اوج بازار طلا 90 درصد بازار سکه طلای جهان را به خود اختصاص داد.

با وجود کاهش تولید طلا در آفریقای جنوبی، کروگراندها امروزه در بین سرمایه گذاران طلا محبوب هستند.

 سکه های کروگراندز چیست؟-تاریخچه آن

کروگراندز: سکه طلا

روی یک سکه کروگراند تصویری از پل کروگر که از سال 1883 تا 1900 رئیس جمهور جمهوری آفریقای جنوبی بود، نشان داده شده است. نام سکه از ترکیب نام خانوادگی پل کروگر با رند، واحد پول ملی آفریقای جنوبی گرفته شده است. پشت سکه یک بز کوهی در حال تاخت و تاز را نشان می‌دهد که یکی از نمادهای ملی آفریقای جنوبی است.

پل کروگر زمانی که یکی از سودآورترین معادن جهان، دوربان دیپ، در سال 1896 تأسیس شد.

بورس اوراق بهادار ژوهانسبورگ (JSE) در Krugerrands از طریق یک بازار ثانویه به خوبی تنظیم شده، مانند هر ابزار بازار سهام فهرست شده، با قیمت‌های نقل شده بر اساس وزن سکه‌ها معامله می‌شود.

کروگراندهای جدید توسط بانک ذخیره آفریقای جنوبی (SARB) صادر می‌شود، که می‌توان آنها را بازخرید کرد.

آفریقا

به دلیل وضعیت قانونی آن در آفریقای جنوبی، کروگراند برای استفاده و سرمایه گذاری انعطاف پذیرتر از سکه‌های طلای 24 عیار مورد استفاده برای مدال‌های تزئینی ضرب شد. کروگراند از 22 قیراط یا 91.67 درصد طلا و 8.33 درصد آلیاژ مس ساخته شده است.

تاریخچه کروگراندز

هنگامی که کروگراند در سال 1967 ضرب شد، ایالات متحده به شهروندان خود اجازه نداد که شمش طلا داشته باشند؛ اما مالکیت سکه‌های خارجی را مجاز دانست، بنابراین کروگراند می‌تواند در ایالات متحده خرید و فروش شود و این به دلیل سیستم جداسازی نژادی است. بنابراین، کروگراند از کاهش علاقه رنج می‌برد.

در طول دهه‌های 1970 و 1980، بسیاری از کشورهای غربی واردات کروگراند را به عنوان بخشی از تحریم‌های اقتصادی اجباری علیه آفریقای جنوبی به دلیل آپارتاید ممنوع کردند.

ایالات متحده واردات کروگراند را در سال 1985 ممنوع کرد.

این تحریم‌های اقتصادی در غرب در سال 1994 زمانی که آپارتاید توسط آفریقای جنوبی کنار گذاشته شد پایان یافت. با این حال، بسیاری از سرمایه گذاران آمریکایی متوجه نشدند که این ممنوعیت برداشته شده است که باعث شد حجم کم واردات کروگراند از آمریکا انجام شود.

در سال 1970 آفریقای جنوبی بزرگترین تولید کننده طلا در جهان بود و بیش از 75 درصد ذخایر طلای جهان را در اختیار داشت.

در طول دهه 1970، کروگراند به سرعت به انتخاب پیشرو برای سرمایه گذاران طلا تبدیل شد. تا سال 1980، در اوج بازار طلا، کروگراند به طور عمده بر سایر سرمایه گذاری‌های طلا تسلط داشت و 90 درصد از بازار سکه طلای جهان را به خود اختصاص داد.

وضعیت فعلی

در سال 1994، پس از پایان آپارتاید، تولید کروگراند به شدت کاهش یافت. از آن زمان به بعد، تولید طلای آفریقای جنوبی بازگشت؛ اما هرگز به سطح اوج خود در دهه 1970 و 1980 بازنگشت. در سال 2016، تولید طلای این کشور از سال 1980 به میزان 85 درصد کاهش یافت و آفریقای جنوبی تنها 6 درصد از طلای جهان را تولید کرد.

امروزه کروگراندها همچنان به رنج و عذاب ادامه می‌دهند. تولید طلای آفریقای جنوبی بین دسامبر 2018 تا 19 بیش از 30 درصد کاهش یافت و طولانی‌ترین دوره انقباض آن از زمان بحران مالی 08-2007 را افزایش داد.

سرمایه گذاری در کروگراندز

Krugerrands تا حدی به دلیل ارزشمندی و اندازه کوچک آنها که ذخیره سازی آسان را فراهم می‌کند، یک سرمایه گذاری محبوب برای سرمایه گذاران طلا باقی مانده است. کروگراندز برای سرمایه گذاران حرفه‌ای و خصوصی که مایلند سرمایه گذاری مستقیم در شمش طلا انجام دهند، سبد سرمایه گذاری خود را در برابر دلار آمریکا محافظت کنند یا سبد سهام خود را متنوع‌تر کنند، مناسب است.

سکه

سرمایه گذاران به خرید طلا به دلیل طول عمر ثابت ارزش آن، ادامه می‌دهند. بسیاری از سرمایه گذاران طلا این فلز گرانبها را یک سرمایه گذاری مطمئن می‌دانند که حتی در یک فروپاشی اقتصادی نیز ارزش خود را حفظ می‌کنند. داشتن یک دارایی ملموس برای برخی از سرمایه گذاران جذاب است، زیرا ممکن است به سکه‌ها یا شمش‌های فیزیکی اعتماد بیشتری نسبت به سرمایه گذاری‌های اوراق بهادار که فقط روی کاغذ وجود دارد، داشته باشند.

اگر به خرید Krugerrands علاقه دارید، باید مکانی امن برای نگهداری آنها داشته باشید. شما همچنین باید مراقب کلاهبرداران باشید، به دنبال یک فروشنده طلای معتبر بگردید و قوانین مالیاتی کشور خود را که می‌تواند شامل مالیات بر فروش طلا نیز باشد، بررسی کنید. در اینجا برخی از ویژگی‌های سرمایه گذاری در طلا وجود دارد که برای برخی از سرمایه گذاران جذاب است:

بازار طلا بسیار روان است.

سرمایه گذاری شما در طلای فیزیکی است و به عملکرد یک معدن طلا وابسته نیست.

طلا از نظر بازده سابقه مثبتی دارد و به دلیل اینکه یک منبع طبیعی تجدیدناپذیر است، ارزش آن افزایش یافته است.

طلا دارای همبستگی کم تا منفی با سایر طبقات دارایی است که آن را به یک ابزار مؤثر تنوع سبد سهام تبدیل می‌کند.

از کجا می‌توانم کروگراند بخرم؟

Krugerrands را می‌توان از فروشندگان سکه به صورت حضوری یا آنلاین خریداری کرد. تمام سکه‌های کروگراند، حتی آنهایی که در زمان اعمال تحریم‌های بین المللی علیه آفریقای جنوبی ضرب شده‌اند، اکنون برای داشتن، خرید یا فروش قانونی هستند.

کروگراند چقدر طلا دارد؟

یک سکه کروگراند حاوی یک اونس طلا است و در مجموع 1.09 اونس وزن دارد که دلیل آن وجود کمیاب آلیاژ مس است که باعث دوام بیشتر سکه‌ها می‌شود.

هزینه یک کروگراند چقدر است؟

از آنجایی که یک کروگراند حاوی یک اونس طلای خالص است، قیمت یکی از این سکه‌ها دقیقاً از قیمت بازار طلا که به ازای هر اونس نقل می‌شود، تبعیت می‌کند.

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.