blog image

تاریخ انتشار: پنجشنبه بیست و چهار فروردین ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

اصطلاح IRA طلا به حساب بازنشستگی انفرادی تخصصی (IRA ) اشاره دارد که به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد طلا را به عنوان یک سرمایه گذاری بازنشستگی واجد شرایط نگهداری کنند. سرمایه گذاران

 IRA طلا چیست؟ و قوانین آن چیست؟

اصطلاح IRA طلا به حساب بازنشستگی انفرادی تخصصی (IRA ) اشاره دارد که به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد طلا را به عنوان یک سرمایه گذاری بازنشستگی واجد شرایط نگهداری کنند. سرمایه گذاران دارای IRA طلا می‌توانند فلزات فیزیکی مانند شمش یا سکه و همچنین اوراق بهادار مرتبط با فلزات گرانبها را در سبد سرمایه گذاری خود نگهداری کنند.

IRA طلا باید جدا از حساب بازنشستگی سنتی نگهداری شود، اگرچه قوانین مربوط به مواردی مانند محدودیت‌ها و توزیع‌های مشارکت ثابت باقی می‌مانند. سرمایه گذاران می‌توانند IRA طلا را از طریق یک کارگزار، فروشنده یا سایر متولیان بازگشایی کنند.

IRA طلا یک حساب بازنشستگی است که به سرمایه گذاران خود اجازه می‌دهد تا سکه‌ها، شمش‌های طلا یا سایر فلزات گرانبها را به عنوان سرمایه گذاری نگهداری کنند همچنین افراد می‌توانند IRA طلا را با دلارهای قبل از مالیات یا پس از مالیات از طریق یک متولی یا کارگزار ویژه راه اندازی کنند.

IRA

IRS به دارندگان IRA خودگردان اجازه می‌دهد شمش های طلا، نقره، پلاتین، پالادیوم، سکه، یا سایر اشکال فیزیکی تأیید شده را خریداری کنند.

این حساب‌ها معمولاً هزینه‌های بالاتری نسبت به IRAهای معمولی دارند، زیرا نیاز به خرید و ذخیره فلز واقعی دارند.

کمک‌های سالانه توسط IRS محدود می‌شود.

آشنایی با IRA طلا

حساب‌های بازنشستگی انفرادی، حساب‌های دارای مزیت مالیاتی هستند که به افراد کمک می‌کنند برای بازنشستگی پس‌انداز کنند. آنها به اشکال مختلف از جمله IRAهای سنتی، Roth IRA و IRAهای طلایی وجود دارند. همانطور که در بالا ذکر شد، IRA طلا به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا پول خود را در طلا یا سایر فلزات گرانبها ذخیره کنند. این حساب‌ها باید جدا از IRAهای عادی نگهداری شوند.

IRA های طلا نیز به عنوان IRA فلزات گرانبها شناخته می‌شوند. آنها می‌توانند با وجوه قبل از مالیات یا به عنوان Roth IRA راه اندازی شوند که با پول پس از مالیات خریداری می‌شود. برخلاف سایر IRA ها، این حساب‌ها نیاز به خرید و ذخیره طلای فیزیکی دارند. در نتیجه، IRAهای طلایی نیاز به استفاده از نگهبان دارند. معمولاً یک بانک یا  شرکت کارگزاری که حساب را مدیریت می‌کند؛ این وظیفه را انجام می‌دهند.

IRA های سنتی به سرمایه گذاران این امکان را می‌دهند که فقط سهام، صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک یا سایر سرمایه گذاری‌های سنتی را نگه دارند. خدمات درآمد داخلی (IRS) به دارندگان حساب‌های IRA خودگردان اجازه می‌دهد شمش‌ها و سکه‌های ضرب شده از طلا یا سایر فلزات گرانبهای مورد تأیید مانند نقره، پلاتین یا پالادیوم را خریداری کنند.

IRA

وجوه Gold IRA همچنین می‌تواند در سرمایه گذاری‌های کاغذی مرتبط با طلا سرمایه گذاری شود، مانند:

صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF)

سهام در شرکت‌های معدن طلا

صندوق‌های سرمایه گذاری فلزات گرانبها

معاملات آتی کالاهای فلزات گرانبها

اما به خاطر داشته باشید که این حساب‌ها با کارمزدهای بالاتری همراه هستند، زیرا شما را ملزم به خرید و ذخیره فلزات گرانبها می‌کنند.

اصطلاح IRA طلا در درجه اول برای توصیف یک IRA خودگردان با وجوه سرمایه گذاری شده در فلزات سخت استفاده می‌شود.

راه اندازی IRA طلا

شما نمی‌توانید IRA طلا را با متولیان سنتی مانند کارگزاران معمولی راه اندازی کنید. این شرکت‌ها حساب‌های تخصصی مانند IRA طلا ارائه نمی‌دهند. اگر مایل به راه‌اندازی این نوع حساب هستید، باید به دنبال یک متولی یا شرکتی باشید که بتواند تمام اسناد و مدارک و گزارش‌دهی را برای اهداف مالیاتی لازم نگهداری IRA طلا انجام دهد.

IRA

اگرچه ممکن است دارایی‌ها با IRA های سنتی متفاوت باشد؛ اما قوانین یکسان هستند. این بدان معنی است که شما نمی‌توانید از محدودیت‌های سهم سالانه خود عبور کنید و باید از مقررات مربوط به توزیع‌ها در زمان برداشت پیروی کنید:

IRS محدودیت‌های مشارکت را 6000 دلار برای سال 2022 تعیین کرده است که برای سال 2023 به 6500 دلار افزایش می‌یابد.

بعد از اینکه شهروندان آمریکایی 59 و نیم ساله شدند، می‌توانند بدون تحمیل جریمه از سوی IRA، توزیع‌ها را شروع کنند. برداشت‌هایی که قبل از این سن انجام می‌شود مشمول مالیات اضافی 10 درصدی است.

ذخیره سازی برای کسانی که دارای IRA طلا هستند مورد توجه است. شما باید طلای فیزیکی خود را در یک مرکز مورد تأیید IRS، مانند بانک یا سایر سپرده گذاری‌ها نگهداری کنید. همچنین آنها می‌توانند آن را با شخص ثالث تأیید شده نگه دارند. این بدان معنی است که آنها نمی‌توانند دارایی‌های خود را در خانه ذخیره کنند. اگر این کار را انجام دهند، به عنوان برداشت حساب می‌شود و باید مالیات بپردازند.

طلا به طور کلی یک محافظ در برابر تورم در نظر گرفته می‌شود و به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا سبد سرمایه گذاری خود را متنوع کنند.

انواع IRA طلا

IRA های طلا به اشکال مختلف، درست مانند حساب‌های سرمایه گذاری سنتی، وجود دارند. سرمایه گذاران می‌توانند یکی از موارد زیر را انتخاب کنند:

IRAهای طلایی سنتی: اینها حسابهای بازنشستگی هستند که با دلارهای قبل از مالیات تأمین می‌شوند . این به این معنی است که مشارکت‌ها و هر درآمدی بر اساس مالیات معوق رشد می‌کنند. برداشت‌ها در زمان بازنشستگی مشمول مالیات می‌شوند.

IRA

IRAهای Roth Gold: کمک‌هایی که به IRA طلای Roth انجام می‌شود با پول پس از مالیات تأمین می‌شود و به این معنی است که هیچ مزیت مالیاتی فوری وجود ندارد. هنگامی که زمان شروع توزیع در دوران بازنشستگی فرا برسد، مالیات پرداخت خواهید کرد.

SEP Gold IRA: مانند SEP IRA های سنتی، SEP Gold IRA برای کارمندان مشاغل کوچک یا افراد خوداشتغال در دسترس است. فقط بابت برداشت‌های انجام شده در دوران بازنشستگی به جای هر کمکی که می‌کنند مشمول مالیات می‌شوند. IRS، SEP IRA را از هر نوعی محدود می‌کند. این بدان معناست که افراد می‌توانند تا 25٪ غرامت یا 61000 دلار برای سال 2022 (66000 دلار برای سال 2023) (هرکدام که کمتر باشد) کنار بگذارند.

خطرات IRA طلا

آیا نگه داشتن طلا برای IRA ایده خوبی است؟ برای بیشتر تاریخ اخیر، پاسخ منفی است. طلا باید ذخیره شود، سود سهام پرداخت نمی‌کند و هیچ درآمدی ندارد. به طور کلی، بیشتر فلز زرد در خزانه‌های بانکی و صندوق امانات قرار دارد. مردم در آمریکا بر این باورند که در زمان‌های سخت، نگهدارنده ایمن ارزش است.

وضعیت قیمت طلا در خارج از ایران

طلا در اوایل دهه 1980 افزایش یافت، سپس تا حدود سال 2006 در محدوده 300 تا 500 دلار در هر اونس باقی ماند. طلا پس از بحران مالی 2008 به بیش از 1700 دلار در هر اونس رسید، سپس به محدوده 1100 تا 1300 دلار بازگشت. در تابستان 2020 در دوران اوج شیوع ویروس کرونا به بالاترین قیمت خود به بیش از 2000 دلار رسید؛ اما پس از بهبود اقتصادی پس از همه گیری به زیر 2000 دلار رسید. از اوایل سال 2023، قیمت طلا همچنان صعودی است و نزدیک به 1900 دلار در هر اونس است.

به راحتی می‌توان فهمید که طلا در دوره‌های عدم اطمینان مالی عملکرد خوبی دارد، به خصوص زمانی که بازار سهام گسترده‌ای با نوسانات طولانی مواجه می‌شود؛ اما حتی با بالا و پایین بودن قیمت‌ها، آن به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری بادوام و سودآور شناخته شده.

اگر تاریخ یک راهنما باشد، طلا باید مسیر طولانی را طی کند تا با بازده کل اقتصاد مطابق با بازارهای گسترده اندازه گیری شود.

آیا IRA طلا ایده خوبی است؟

IRA طلا بسته به مشخصات مالی و سرمایه گذاری افراد در خارج از ایران می‌تواند ایده خوبی باشد. IRA طلا به تنوع حساب بازنشستگی افراد کمک می‌کند و به عنوان پوششی در برابر عوامل مالی خاص عمل می‌کند. توصیه می‌شود که تنها بخش کوچکی از دارایی‌های دوران بازنشستگی در IRA طلا نگهداری شود.

چقدر می‌توانید در یک IRA طلا قرار دهید؟

مبلغی که می‌توانید به IRA طلا کمک کنید 6000 دلار در سال 2022 و 6500 دلار در سال 2023 است. اگر فردی 50 سال یا بیشتر سن داشته باشد، می‌تواند 1000 دلار اضافی برای هر دو سال 2022 و 2023 در حساب خود داشته باشد. این محدودیت‌ها برای IRA های سنتی و Roth است.

آیا می‌توانید طلا در یک IRA داشته باشید؟

در یک IRA طلا، شما می‌توانید طلای فیزیکی واقعی را نگه دارید. این باید استانداردهای IRS را داشته باشد و توسط متولی IRA نگهداری شود نه مالک IRA. همچنین باید در انبار تأیید شده IRS قرار گرفته باشد.

Gold IRA نوعی حساب بازنشستگی فردی است که به افراد اجازه می‌دهد طلا، نقره، پلاتین و پالادیوم فیزیکی را به عنوان سرمایه گذاری در حساب خود نگهداری کنند. این سیستم مشابه IRA سنتی عمل می‌کند و دارای همان مزیت‌های مالیاتی است؛ اما با توانایی اضافی برای نگهداری فلزات گرانبها، که اغلب به عنوان پوششی در برابر تورم و عدم اطمینان اقتصادی استفاده می‌شود. ذکر این نکته ضروری است که قوانین و مقررات خاصی در رابطه با استفاده از Gold IRA وجود دارد، بنابراین اگر در خارج از ایران زندگی می‌کنید و قصد دارید تا از این حساب استفاده کنید و سرمایه گذاری خود را انجام دهید، بهتر است قبل از هر تصمیمی با یک مشاور مالی مشورت کنید؛ اما در عین حال هم به یاد داشته باشید طلا به هر شکلی که باشد در طی گذشت زمان می‌تواند برای شما سود دهی بالایی داشته باشد و ما در میراث قصد داریم تا با معرفی انواع سرمایه گذاری در طلا چه در ایران و در دیگر کشورها، شما را راهنمایی کنیم تا بهترین نوع سرمایه گذاری را انجام دهید.

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.