blog image

تاریخ انتشار: جمعه شانزده تیر ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

فرهنگ هند با طلای زرد و براق در سر تا سر تاریخ آن گره خورده است و در به یک انتخاب محبوب در بین مردم هندی شده است در این بین انتخاب طلا بین زنان رایج‌تر است با مراجعه به مقاله طلا هندی می‌توانید علت آن را جست و جو کنید.

چرا مردم در هند و در جشن‌های مختلف طلا می‌خرند؟

فرهنگ هند با طلای زرد و براق در سر تا سر تاریخ آن گره خورده است و در به یک انتخاب محبوب در بین مردم هندی شده است در این بین انتخاب طلا بین زنان رایج‌تر است با مراجعه به مقاله طلا هندی می‌توانید علت آن را جست و جو کنید.

هند به عنوان پرنده طلایی شناخته می‌شود و به همین دلیل، تاریخ آن با رنگ‌های بی شماری از جشن‌های پر جنب و جوش در هم آمیخته است. هندی‌ها مشتاقانه منتظر هر جشن جدیدی هستند که داستان و سنت منحصر به فرد خود را به همراه دارد. اما یک چیز همه رویدادهای ممکن را فرا می‌گیرد و آن طلا است.

علاقه به طلا عمیقاً در تاریخ هند ریشه دارد و این عشق به فلز گرانبها به بسیاری از جشن‌ها و مناسبت‌های فرخنده آنها راه پیدا می‌کند.

با توجه به اینکه جواهرات 80 درصد از کل تولید هند را طلا تشکیل می‌دهد، درک اینکه چرا طلا در میان هندی‌ها بسیار محبوب است، دشوار نیست.

طلا با دلبستگی الهی به آن و سنت باستانی در جوامع متعدد، از دیرباز به عنوان یک انتخاب سرمایه گذاری ویژه در هر نقطه از کشور در نظر گرفته شده است، جایی که حتی امروزه در برخی نقاط، ارزش و جذابیت طلا از زمان فراتر رفته است.

تصور می‌شود که طلا منبع رفاه، ثروت و خوشبختی برای نسل‌هاست و تصور می‌شود که برای ایجاد رفاه نه تنها برای افراد، بلکه برای کل خانواده‌ها نیز شگفت‌انگیز است.

تقریباً هر جشنواره میلیون‌ها نفر را که مشتاق جشن گرفتن این لحظات گرامی با تزئینات طلا و جواهر خیره‌کننده هستند، خوشحال می‌کند. بیایید نگاهی بیندازیم به این که چرا طلا در این جشنواره‌های بزرگ و مجلل بسیار محبوب است:

خرید طلا در ماکار سانکرانتی:

Makar Sankranti جشنواره برداشت محصول در هند است که انتقال به فصل جدید را نشان می‌دهد. به همین مناسبت، مردم طلا و لباس‌های نو می‌خرند تا برای سال خوشی و اقبال به ارمغان بیاورند.

مردم بر این باورند که پوشیدن لباس‌های تازه ساخته شده از پارچه‌های جدید در این زمان شانس می‌آورد و رفاه را در طول فصل تضمین می‌کند.

علم پشت خرید طلا ممکن است این باشد که اجداد ما می‌خواستند مفهومی از پس انداز ایجاد کنند، زیرا از نظر فنی اقتصاد هند یک کشور بر پایه کشاورزی است بنابراین درآمد قابل تصرف در زمانی که کل کشور در این دوره بالاترین درآمد را دارد. روزهای قبل از Makar Sankranti زمان مناسبی برای خرید طلا است، زیرا جواهرات اغلب در این زمان تخفیف‌های جذابی را برای خرید طلا ارائه می‌دهند. و همچنین هدیه طلای Makar Sankranti یکی از بهترین هدایا برای افراد خاص شما محسوب می‌شود.

بنابراین خرید طلا در Makar Sankranti برای شانس و رفاه کلی اعضای خانواده هندیان بسیار مهم و ارزشمند است.

اهمیت خرید طلا در دوره بیهو:

جشنواره بهار بیهو در منطقه آسام هند برگزار می‌شود و اولین روز از تقویم سنتی آسامی است.

این جشن با مسابقات رقص و موسیقی که اغلب با تاج‌های طلاکاری شده، النگوها و سکه‌ها به عنوان جایزه برای بهترین رقصندگان را دارد، برگزار می‌شود و در این بین طرفداران بسیاری را هم در آنجا گرد هم می‌آیند.

چرا مردم در پونگال طلا می‌خرند:

پونگال نام دیگر ماکار سانکرانتی است و جشن مهمی در تامیل نادو است، زیرا فصل برداشت برای این ایالت خاص است. زمانی برای جشن گرفتن و قدردانی برای بازگشت به طبیعت برای آوردن یک سال پربار دیگر است.

کلمه تامیلی پنگال به معنای جوشاندن است و بخش بزرگی از این جشنواره شامل تهیه برنج با جوشاندن دانه است؛ اما چرا مردم در پونگال طلا می‌خرند؟

خوب، مردم اقلام طلا را می‌خرند، زیرا نشان دهنده خوشبختی و همه چیز مرفه است تا نماد فصل آینده باشد، که امیدواریم شاهد رشد پرباری باشیم.

چرا مردم در اونام طلا می‌خرند:

Onam یکی از بزرگترین جشنواره‌های کرالا است و ایالت طلای خود را مانند هیچ‌کس دیگر دوست ندارد.

داستان پشت این جشن حماسی ریشه در افسانه‌ای دارد که معتقد است کرالا در زمان سلطنت شاه ماهابالی شاهد دوران طلایی بوده و پادشاهی پر رونق بوده است.

اونام اولین ماه تقویم مالایی را جشن می‌گیرد و با اهدای سکه‌های طلا، شرکت در مسابقات قایق‌ها و رژه‌ها و زنانی که جواهرات طلا می‌پوشند، جشن گرفته می‌شود.

همچنین مردم برای خرید طلا عجله می‌کنند، زیرا نرخ طلای اونام نسبت به روزهای عادی و مغازات داخل کشور ارزان‌تر است.         

زمان مناسب برای خرید طلا در آکشایا تریتا:

آکشایا تریتا به معنای تولد پاراشوراما، خدای هندو است که اعتقاد بر این است که تناسخ لرد ویشنو هست. این روز به عنوان یک روز فرخنده در نظر گرفته می‌شود، زیرا طبق اعتقاد هندوها گفته می‌شود که خورشید و ماه در این روز درخشان هستند.

آکشایا در زبان سانسکریت به معنای چیزی است که قابل کاهش نیست. تریتیا به سومین روز قمری اشاره دارد، به همین دلیل است که بسیاری از مردم در این روز فرخنده طلا، زمین می‌خرند یا در یک کسب و کار سرمایه گذاری می‌کنند و بهترین زمان خرید طلا محسوب می‌شود، زیرا وعده تقویت ثروت و رفاه را می‌دهد. به همین دلیل است که مردم در Akshay Tritiya طلا می‌خرند.

همچنین، در Akshay Tritiya زمان خرید طلا است، یعنی زمان خاصی (محورتا) وجود دارد که برای خرید جواهرات طلا و نقره مناسب است.                      

هدیه دادن به همسر در کاروا چوث:

Karva Chauth که عمدتاً در شمال هند جشن گرفته می‌شود، جشنواره‌ای در نظر گرفته می‌شود که فداکاری بین همسران را ستایش می‌کند. زنان شهروند این کشور برای دریافت ثواب محبت و حسن نیت خود، روز چهارم ماه قمری را روزه می‌گیرند، در حالی که برای طول عمر و حمایت همسرانشان به ماه دعا می‌کنند.