blog image

تاریخ انتشار: پنجشنبه بیست و چهار فروردین ۱۴۰۲

|    نویسنده : میراث

سوراخ کردن گوش همیشه یک تجربه شگفت انگیز است، صرف نظر از اینکه برای اولین بار این کار را انجام می‌دهید؛ در ابتدا کمی درد دارد و مدتی طول می‌کشد تا بهبود یابد

چرا پیرسینگ ما از جنس طلا باشد؟

چگونه با پیرسینگ گوش جدید بخوابیم؟

سوراخ کردن گوش همیشه یک تجربه شگفت انگیز است، صرف نظر از اینکه برای اولین بار این کار را انجام می‌دهید؛ در ابتدا کمی درد دارد و مدتی طول می‌کشد تا بهبود یابد؛ اما نتیجه آن یک اکسسوری شیک و مد روز است. با این حال، مشکل بهبودی ممکن است کمی دشوار باشد، به خصوص اگر در خوابیدن با پیرسینگ جدید مشکل دارید.

 

 

همه ما می‌دانیم که چرخه خواب سالم، به طور کلی، برای عملکرد طبیعی سیستم عصبی و مغز شما در طول روز بسیار مهم است. تجربه پیرسینگ، صرف نظر از اینکه کجا باشد، می‌تواند باعث درد و ناراحتی شود که می‌تواند بر چرخه خواب شما منعکس شود و صبح‌ها شما را بی‌حال و عصبی کند.

البته، اگر پوست حساسی دارید، روند بهبودی پیرسینگ ممکن است از چند روز یا یک هفته تا یک ماه و بیشتر طول بکشد. گفته می‌شود، برخی از افراد آماده‌اند تا چند روز کیفیت خواب نامطلوب را تحمل کنند تا نتایج اولیه بهبودی قابل مشاهده باشد. با این حال، همه نمی‌توانند، به همین دلیل است که رعایت قوانین سختگیرانه در مراقبت از گوش و خوابیدن با سوراخ‌های جدید بسیار مهم است.

پیرسینگ گوش

اگر فقط یکی از گوش‌های خود را سوراخ کرده باشید، آنقدرها هم شرایط خواب بد نیست. تا زمانی که بافت شروع به بهبودی کند، همیشه می‌توانید به پشت یا در سمت مخالف جایی که پیرسینگ جدیدتان قرار دارد، بخوابید. با این حال، هنگامی که هر دو گوش خود را سوراخ می‌کنید، به طور قابل توجهی وضعیت دشوارتر می‌شود و احتمالاً مجبور خواهید بود چند روز یا حتی هفته‌ها را به سختی بخوابید. به همین دلیل مهم است که یاد بگیرید چگونه پس از سوراخ کردن گوش جدید، راحت بخوابید.

در این مقاله، بررسی می‌کنیم که آیا خوابیدن با پیرسینگ جدید بی‌خطر است یا باید آن را قبل از خواب بردارید. ما همچنین نگاهی به بهترین راه‌ها برای خواب راحت با پیرسینگ‌های جدید، بدون خطر ناراحتی، درد و در موارد نادر عفونت خواهیم انداخت.

آیا می‌توانید با سوراخ کردن گوش جدید بخوابید؟

پاسخ بله است. شما باید با سوراخ‌های جدید گوش بخوابید، زیرا اگر این کار را نکنید، ممکن است سوراخ‌ها بهبود یابند، یا روند بهبودی شروع شود که باعث می‌شود گذاشتن گوشواره در گوش خیلی دردناک شود. بهبود واقعی سوراخ زمان زیادی می‌برد و می‌تواند در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی منجر به عفونت شود. اگر گوش‌های خود را در یک مکان بهداشتی و معتبر سوراخ کنید، احتمالاً گوشواره‌های پزشکی ویژه‌ای به شما داده می‌شود که به عنوان گوشواره‌های ضد حساسیت نیز شناخته می‌شوند که از فولاد ضد زنگ درجه پزشکی یا طلا ساخته شده‌اند.

چنین گوشواره‌هایی می‌توانند برای چندین هفته یا حتی ماه‌ها در گوش بمانند تا زمانی که سوراخ شما به حدی بهبود یابد که پس از برداشتن سوراخ‌های خود به این راحتی بسته ‌نشود. علاوه بر این، آنها گوشواره‌های کوچک و میخی مانند هستند و با موهای شما یا پتویی که روی آن می‌خوابید، گره نمی‌خورد.

این امر باعث می‌شود که بخوابید، زیرا گوش‌های شما به طور قابل توجهی راحت‌تر بهبود می‌یابند. البته نباید به مدت چند روز یا یک هفته کامل روی پیرسینگ خود دراز بکشید، تا زمانی که احساس کنید هنگام دراز کشیدن به پهلو هیچ درد یا قرمزی وجود ندارد.

شایان ذکر است که برداشتن گوشواره نه تنها می‌تواند منجر به بسته شدن سوراخ شود، بلکه می‌تواند منجر به واکنش آلرژیک ناخواسته با سوراخ شدن گوش شما با چیز دیگری در اطراف شما شود. علاوه بر این، برداشتن گوشواره زودتر از موعود عفونت را در گوش شما ایجاد می‌کند.

گوشواره‌های پزشکی به بهبود تدریجی پیرسینگ شما کمک می‌کند.

اما چرا خوابیدن روی پیرسینگ خطرناک است؟ به دلایل مختلفی از جمله:

سوراخ گوش هنوز تازه است و فشار وارد شده به سر شما می‌تواند باعث حرکت گوشواره و گسترش سوراخ شود.

در حالی که زخم هنوز تازه است، اعمال فشار با خوابیدن روی سوراخ می‌تواند زاویه سوراخ کردن شما را تغییر دهد و ممکن است به طور بالقوه مضر باشد و منجر به ایجاد زخم شود.

پیرسینگ گوش

آیا می‌توانید با سوراخ کردن غضروف گوش بخوابید؟

درست مانند پیرسینگ‌های معمولی گوش، می‌توانید با سوراخ کردن غضروف گوش بخوابید. به خصوص، بسیاری از افراد قسمت داخلی گوش خود را سوراخ می‌کنند و نگران این هستند که آیا می‌توانند با آن بخوابند یا نه. پاسخ بله است.

شایان ذکر است که سوراخ کردن غضروف گوش می‌تواند مدت زیادی طول بکشد تا بهبود یابد، در صورتی که به خوبی از آن مراقبت کنید بین 6 تا 12 ماه این روند طول می‌کشد.

برای هفته اول و حتی بیشتر اگر احساس می‌کنید که زخم و تورم شما بیش از حد طول می‌کشد تا ورم کند، باید از خوابیدن به سمتی که سوراخ گوش شما قرار دارد، خودداری کنید. شما می‌توانید به پشت و طرف دیگر بخوابید، اما خوابیدن به سمت آسیب دیده می‌تواند منجر به درد و تورم و همچنین سایر عوارض جانبی فوق شود.

تا زمانی که احساس می‌کنید تورم در حال کاهش است و لاله گوش شما به حالت عادی باز می‌گردد، به روی پیرسینگ خود نخوابید.

بهترین راه برای خوابیدن با پیرسینگ گوش جدید

اگر تا اینجا مطالعه کرده باشید، می‌بینید که خوابیدن با سوراخ کردن گوش جدید در چند روز و هفته اول پس از عمل سوراخ کردن شما می‌تواند بسیار دشوار باشد. در اینجا نحوه تحمل این روزها با بهترین نکات و ترفندها در مورد خوابیدن با سوراخ کردن گوش جدید آورده شده است.

1. از بالش مسافرتی استفاده کنید

استفاده از هر بالش مسافرتی یا حتی بهتر از آن یک بالش U شکل می‌تواند خوابیدن با پیرسینگ جدید را برای شما امکان پذیرتر کند. بالش‌های مسافرتی با شکل U به موهای شما اجازه می‌دهد تا به صورت خنثی روی بالش بیفتند، در حالی که گوش شما در معرض سوراخ وسط بالش قرار می‌گیرد.

از طرف دیگر، بسیاری از بالش‌های سوراخ‌دار دست ساز به شکل دونات وجود دارند که می‌توانند زمان خواب شما را کاهش دهند.

می‌توانید همیشه یک تکه پارچه نرم از پنبه، ابریشم، ساتن یا مواد دیگر قرار دهید.

2. در سمتی نخوابید که پیرسینگ جدید شما در آن قرار دارد

قبلاً به آن اشاره کردیم، اما بسیار مهم است که یک بار دیگر تأکید کنیم که خوابیدن روی گوشی که تازه سوراخ کرده‌‌اید نه تنها ناراحت کننده و دردناک است، بلکه می‌تواند روند بهبودی پیرسینگ جدید شما را کاملاً از بین ببرد. عدم دقت کافی می‌تواند زخم را ملتهب کند و منجر به عفونت‌های جدی شود.

4. با حلقه یا گوشواره بزرگ نخوابید

نیازی به گفتن نیست که حداقل یک ماه پس از سوراخ کردن گوش نباید گوشواره‌های طبی و ضد حساسیت خود را عوض کنید.

مهم است که با گوشواره های کوچک بخوابید که به آن میخ نیز می‌گویند تا از گیر افتادن موهایتان در گوشواره یا اتفاق بدتر جلوگیری کنید.

همچنین اگر موهای بلندی دارید، بسیار مهم است که موهای خود را از گوش خود دور نگه دارید، زیرا موها به راحتی می‌تواند در گوشواره گیر کند و هنگام کشیدن مو باعث پارگی پوست شما شود. سعی کنید موهایتان را ببندید.

پیرسینگ طلا

علاوه بر این، می‌توانید با پتویی که از پنبه ساخته شده است، بخوابید. بدون اینکه نخ‌ها و مواد دیگری که به گوشواره متصل می‌شوند و آن را از گوش بیرون بیاورند، بخوابید. بسیار مهم است که در مورد نوع گوشواره‌ای که استفاده می‌کنید، بسیار مراقب باشید.

اگر گوشواره‌هایتان نو هستند و به تازگی گوش‌هایتان را سوراخ کرده‌اید، بهتر است از یک پلاگ سیلیکونی زیر شاخه‌ی فلزی استفاده کنید که معمولاً همراه گوشواره‌هایتان است.

همیشه به‌محض سوراخ کردن گوش‌ها، خوابیدن با شاخه‌های سیلیکونی ایده خوبی نیست. اگر پلاگین فلزی را بردارید، ممکن است روند بهبود گوش را مختل کنید، به همین دلیل است که خوب است چند روز صبر کنید.

5. تمیز کردن

چیزی که همچنین می‌تواند درد و ناراحتی هنگام خواب را کاهش دهد، تمیز کردن گوش با الکل و همچنین پمادهای دیگر قبل از رفتن به رختخواب و بعد از بیدار شدن از خواب است. این پمادها نه تنها تورم، گرما و قرمزی را کاهش می‌دهند، بلکه از نفوذ باکتری‌ها به ناحیه سوراخ‌کننده نیز جلوگیری می‌کنند و احتمال عفونت را کاهش می‌دهند.

پمادها و کرم‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید قبل خواب از آنها برای مرطوب نگه داشتن گوش استفاده کنید. با این حال، باید با پزشک یا فردی که گوش شما را سوراخ کرده است، مشورت کنید.

سؤالات متداول در مورد خوابیدن با پیرسینگ گوش جدید

بسیاری از مردم در مورد نحوه خوابیدن آنها پس از سوراخ کردن گوش سؤالاتی دارند. در اینجا می‌توانید پاسخ متداول‌ترین آنها را بیابید.

چه زمانی می‌توانم با سوراخ کردن غضروف بخوابم؟

این یک مشکل است، به خصوص به این دلیل که سوراخ کردن داخلی گوش ممکن است چندین ماه و گاهی حتی بیش از یک سال طول بکشد تا بهبود یابد. معمولاً بعد از 3 تا 4 ماه خوابیدن بی خطر است.

چه زمانی می توانم به پهلو گوش سوراخ شده بخوابم؟

پس از سوراخ کردن گوش، خوابیدن به پهلو توصیه نمی‌شود. روند بهبودی شما به طور گسترده تحت تأثیر روتین مراقبت‌های پس از انجام پیرسینگ است. گفته می‌شود، برای برخی افراد، روند بهبودی سریع خواهد بود و شما می‌توانید پس از چند روز به پهلو بخوابید. با این حال، برای برخی افراد دیگر، ممکن است تا چند هفته طول بکشد.

آیا باید با گوشواره بخوابم؟

یک دوره بهبودی برای پیرسینگ شما وجود دارد، به این معنی که اگر آنها را قبل از اتمام آن دوره دربیاورید، در خطر بسته شدن سوراخ قرار می‌گیرید. خوابیدن با گوشواره حداقل در ماه اول بسیار اهمیت دارد.

 

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.