blog image

تاریخ انتشار: شنبه بیست و هفت اسفند ۱۴۰۱

|    نویسنده : میراث

در این مقاله به توضیح در مورد هرآنچه که باید در مورد الماس بدانیم از جمله خواص، ویژگی‌ها، انواع و تاریخچه آن در وبسایت میراث پرداخته ...

در مورد الماس چه چیزهایی نمی‌دانیم؟

شمش الماس بهترین راه برای سرمایه گذاری در الماس‌های مرغوبی است که ارزش گذاری و تجارت آنها آسان است.

فناوری انقلابی شمش‌های الماس، الماس‌ها را به یک طبقه دارایی مدرن تبدیل می‌کند. ویژگی‌های شمش الماس امروزه عبارتند از: مایع، قابل حمل و کاملاً قابل تعویض بودن. برای اولین بار در تاریخ، افراد به یک بازار جهانی الماس امن، کارآمد و 24 ساعته دسترسی دارند.

سخت‌افزار و نرم‌افزار ثبت‌شده به الماس‌های درجه‌بندی شده اجازه می‌دهد تا فوراً احراز هویت شوند و به‌طور امن از هر نقطه‌ای در جهان مورد معامله قرار بگیرند. سنگ‌های شمش الماس درجه سرمایه گذاری هستند؛ این بدان معنی است که سنگ‌ها از نظر اندازه بزرگتر هستند، از بالاترین کیفیت تراش و شفافیت برخورداراند و در نهایت، تجارت آنها با هزینه‌های مبادله کم آسان خواهد بود.

الماس

شمش الماس ارزشی قابل مقایسه حدود 200 اونس طلا یا حدود 15000 اونس نقره در قیمت‌های اخیر ارائه می‌دهد.

پس از عرضه اولیه شمش‌های الماس مانند شمش طلا و شمش نقره در بازار آزاد معامله شدند. هر واحد شمش الماس به اندازه کارت اعتباری است و به اندازه ساعت شما ضخامت دارد.

سیستم مبتکرانه شمش الماس در ساخت آنها باعث شده که افراد زیادی جذب آن شوند و آن را خریداری کنند. هر بسته بندی شمش الماس 100% ایمن، ضد دستکاری و دارای جعبه کد رنگی خود هستند. در داخل بسته بندی شمش الماس چندین سنگ درجه بندی شده GIA وجود دارد. هر الماس منحصر به فرد است. این بدان معناست که برای اولین بار در تاریخ، الماس یک سرمایه گذاری قابل تعویض و نقد شناخته شد؛ ارزش گذاری و تجارت برای سرمایه گذاران آسان است.

مقادیر اولیه هر شمش الماس

مشکی جلا - 25000 دلار

برنز - 50000 دلار

نقره - 100000 دلار

طلا - 250000 دلار

شمش الماس به طور نامحسوس در جیب پیراهن شما جای می‌گیرد؛ اما ارزشی معادل حدود ده لوله پر سکه طلای یک اونسی یا حدود 1000 پوند نقره دارد.

سرمایه گذاران شمش‌های الماس را به عنوان یک افزودنی زیبا برای دارایی‌های مشهود خود در نظر خواهند گرفت.

الماس مدتهاست که ذخیره بی انتها ثروت بوده است. با خرید شمش‌های الماس از صرافی فلزات پول، بخشی از دارایی خود را در الماس‌های دارای گواهی GIA ایمن کنید.

درباره شمش الماس

شمش الماس حاوی بالاترین کیفیت الماس‌های درجه بندی و تایید شده مؤسسه گوهرشناسی آمریکا (GIA) است. الماس‌ها به رنگ DF هستند، با درجه‌های شفافیت IF تا VVS2  و برش عالی در سایت‌های اینترنتی مختلف در سر تا سر دنیا قابل فروش و معامله است.

محفظه شمش الماس در نوع خود بسیار زیبا و منحصر به فرد است. شمش‌های الماس ساخته شده از زیرکونیای متخلخل، با روکش تک کریستالی و یاقوت کبود هستند.

هر شمش الماس از کف دست شما کوچکتر است و به راحتی در جیب کت و شلوار شما جای می‌گیرد. شمش‌های الماس را می‌توان شخصاً به مکان‌های امن در سراسر جهان برد و آنها را در صندوق امانات نگه داشت یا ذخیره کرد.

الماس

توجه فوق العاده‌ای به امنیت شمش الماس معطوف شده است. هر الماس با یک شماره گواهی اختصاصی GIA با لیزر حکاکی شده است. هر واحد شمش الماس دارای یک شماره سریال حکاکی شده منحصر به فرد است.

فرآیند احراز هویت چند عاملی ثبت شده شامل یک امضای نوری و اثر انگشت رمزگذاری شده است. این به طور خاص برای جلوگیری از تغییر یا جایگزینی الماس‌های موجود در شمش الماس طراحی شده است. تمام امنیت توسط برخی از کارشناسان برجسته صنعت امنیت به طور دقیق آزمایش شده و به طور مستقل تأیید شده است. برخی از شمش‌ها را می‌توان با استفاده از برنامه در داخل گوشی‌های هوشمند شناسایی کرد و از امنیت آنها اطمینان حاصل پیدا کرد.

سرمایه گذاران خصوصی می‌توانند به راحتی شمش‌های الماس خود را در هر زمان، روز یا شب، در هر نقطه از جهان از طریق سایت‌های گوناگون خارجی بخرند و بفروشند همچنین می‌توانند شمش‌های الماس را مورد معامله قرار دهند.

چرا الماس گران است؟

شکی در آن نیست الماس در سر تا سر جهان یک شئ گران شناخته شده و قیمت الماس خیلی بیشتر از قیمت طلا یا پلاتین است.

 پس چرا الماس اینقدر گران است؟

یک الماس با کیفیت خوب 5000 دلار در هر قیراط است. یعنی 777587 دلار در هر اونس! آن‌ها گران‌ترین ماده روی زمین نیستند؛ اما در بین پنج ماده گران قیمت اول در جهان قرار دارند.

De Beers

یک شرکت بین المللی است که در بخش‌های استخراج الماس، بهره برداری از الماس، خرده فروشی الماس، تجارت الماس و تولید الماس صنعتی تخصص دارد. این شرکت در معادن روباز، آبرفتی و معادن ساحلی در مقیاس بزرگ فعال است. این شرکت در 35 کشور فعالیت می‌کند و استخراج معدن در بوتسوانا، نامیبیا، آفریقای جنوبی، کانادا و استرالیا انجام می‌شود.

از زمان آغاز به کار خود در سال 1888 تا آغاز قرن 21، De Beers کنترل 80٪ تا 85٪ از توزیع الماس خام را در اختیار داشت و به عنوان یک شرکت انحصاری در زمینه الماس در نظر گرفته می‌شد.

گروه De Beers اکنون تقریباً 29.5 درصد از تولید الماس خام جهان را بر اساس ارزش از طریق فروشندگان بیننده و فروش حراج جهانی خود به فروش می‌رساند.

این شرکت در سال 1888 توسط تاجر بریتانیایی سیسیل رودز تأسیس شد که توسط الماس بزرگ آفریقای جنوبی آلفرد بیت و بانک NM Rothschild & Sons مستقر در لندن تامین مالی آن صورت گرفت. در سال 1926، ارنست اوپنهایمر، یک مهاجر آلمانی به بریتانیا و بعداً آفریقای جنوبی که قبلاً شرکت معدنی Anglo American را با سرمایه‌دار آمریکایی JP Morgan تأسیس کرده بود، به عضویت هیئت مدیره De Beers انتخاب شد. او تا زمان مرگش در سال 1957 انحصار جهانی شرکت را بر صنعت الماس ایجاد و تثبیت کرد. در این مدت، او درگیر جنجال‌های متعددی از جمله تثبیت قیمت، جذب اعتماد مشتری و متهم به عدم انتشار الماس صنعتی برای تلاش‌های جنگی ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم شد.

سنگ زمزد

در سال 2011، Anglo American پس از خرید 40 درصد از سهام خانوادگی اوپنهایمر به مبلغ 5.1 میلیارد دلار (3.2 میلیارد پوند) و افزایش سهام خود به 85 درصد، کنترل De Beers را به دست گرفت و به کنترل 80 ساله اوپنهایمر بر شرکت پایان داد.

De Beers امروز کمتر از 50 درصد الماس را استخراج می‌کند و هیچ کنترلی در مورد قیمت الماس ندارد. و نرخ خرده فروشی الماس امروزه به طور کلی فقط 5-10٪ است نه 200٪.

در اینجا شش دلیل مهم برای گران بودن الماس آورده شده است.

1. استخراج الماس هزینه زیادی دارد:

الماس کمیاب است. تمام الماس‌هایی که تا به حال استخراج شده‌اند در یک اتوبوس دو طبقه لندن جای می‌گیرند. بسیاری از جواهرسازان حتی الماس D Flawless را تا به حال ندیدهاند.

الماس

تنها 53 مکان در جهان وجود دارد که الماس کافی برای استخراج تجاری دارد. آخرین مورد 20 سال پیش کشف شد. به همین دلیل است که شرکت‌های معدنی حاضرند میلیون‌ها دلار برای راه‌اندازی معادن در مکان‌های دورافتاده مانند: زیر دریاچه‌ای در تاندرای کانادا، وسط بیابان در بوتسوانا، یا در کف اقیانوس در سواحل نامیبیا سرمایه‌گذاری کنند.

بهره برداری از این معادن فوق العاده گران هستند: همه کارگران باید به داخل هواپیما منتقل شوند، خانه و تغذیه به آنها داده می‌شود. طول عمر بسیاری از معادن یک یا دو دهه بیشتر نیست. فهرست طولانی از معادن در سراسر جهان وجود دارد که دیگر بهره برداری از آنها سودی ندارد و غیر قابل استفاده هستند.

حتی در پربازده‌ترین معادن الماس که الماس‌های بیشتری را نسبت به دیگر منابع می‌توان استخراج کرد، شرکت‌ها برای یافتن یک قیراط الماس باید در حدود 250 تن سنگ جستجو کنند. و بیشتر الماس‌های استخراج شده در سرتاسر جهان کیفیت کافی برای استفاده در جواهرات را ندارند.

2. جنس الماس

هنگامی که تن‌ها سنگ را جابجا کردید و آن یک قیراط درخشان الماس را پیدا کردید، ممکن است گمان کنید آن را ساخته‌اید؛ اما اینطور نیست، بازده الماس خام معمولاً حدود 30 درصد است. یک الماس خشن یک قیراط سنگ صیقلی یک سوم قیراطی را برش می‌دهد.

عملکرد الماس در جواهرات بستگی به این دارد که جنس الماس قابل ساخت باشد یا خیر، به این معنی که به یک سنگ صیقل داده می‌شود.

3. تأمین مالی موجودی به هزینه الماس می‌افزاید:

معدنچیان برای توسعه معادن به سرمایه هنگفتی نیاز دارند. کاترها برای ادامه کار کارخانه‌های برش خود به میلیون‌ها دلار برای خرید مواد خام نیاز دارند. تولیدکنندگان جواهرات برای ساخت جواهرات باید الماس و طلا بخرند. و خرده‌فروش‌ها باید در مواردی که مردم منتظر برای خرید آن هستند، موجودی داشته باشند (و اغلب از فروشنده می‌خواهند این کالاها را به صورت محموله تهیه کنند.) هر مرحله از خط لوله الماس به مقدار زیادی سرمایه نیاز دارد. و بانک‌ها برای وام دادن به تجارت الماس صف نمی‌کشند، زیرا اطلاعات کافی در مورد الماس برای ارزیابی وثیقه ندارند. تأمین مالی یک بحران بزرگ در صنعت است و هر روز گران‌تر می‌شود. البته این در هر صنعتی صادق است و وجود دارد؛ اما مواد اولیه در تجارت الماس بیش از هر صنعت دیگری هزینه‌بر است.

خرید شمش طلا

قیمت شمش طلا

4. مرتب سازی و برش الماس دشوار است

از آنجایی که الماس بسیار گران است و بازدهی آن می‌تواند بسیار کم باشد، مرتب سازی و ارزیابی هر قطعه آن نیاز به تخصص واقعی دارد. هر مقدار از الماس باید به دقت توسط متخصصان ارزیابی شود تا پتانسیل آن واقعی آن حساب شود.

کاترها باید در مورد چگونگی استخراج بیشترین ارزش از هر قطعه الماس تصمیم بگیرند. اینها محاسبات پیچیده‌ای هستند، حتی امروزه که ماشین‌هایی مانند سارین امکان اندازه گیری دقیق و تجسم سه بعدی را می‌دهند.

الماس و خواص آن

سپس هنگامی که تصمیم گرفته شد، الماس ممکن است توسط لیزر برش داده شود، الماس باید از پیش ساخته شود و در نهایت جلا داده شود. (که مستلزم استفاده از پودر الماس است: هیچ چیز دیگری الماس را تراش نمی‌دهد.) برش دهنده‌ها گاهی اشتباه می‌کنند مانند زمانی که همه چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود و یک الماس خشن گران قیمت ترک می‌خورد یا می‌شکند. این متخصصان ساعت‌ها (برای جواهرات بزرگ حتی هفته‌ها) روی هر الماس وقت می‌گذارند که ارزش الماس بالاتر رود و در نتیجه به قیمت آن اضافه شود.

5. مردم در سراسر جهان الماس می‌خواهند

اکنون که De Beers تنها نیمی از تولید الماس در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است، این شرکت دیگر بودجه بازاریابی مصرف کننده را برای کمک به افزایش تقاضا برای الماس تأمین نمی‌کند. یک نسل کامل از مصرف کنندگان بدون دیدن تبلیغات الماس عمومی بزرگ شده‌اند. و با این حال، مردم در سراسر جهان هنوز هم مایل به خرید الماس هستند.

در حالی که زمانی بیشتر الماس‌ها در ایالات متحده و اروپا فروخته می‌شد، امروزه بازارهای در حال توسعه مانند چین و هند به سرعت در حال رشد هستند. با ثروتمندتر شدن این بازارها، تقاضا برای الماس همچنان افزایش خواهد یافت.

با این حال، علیرغم رشد فروش، رقابت در هر مرحله از کانال توزیع آنقدر زیاد است که خود صنعت الماس در حال کاهش و تثبیت است: یک اشتباه یا از دست دادن منابع مالی می‌تواند به معنای از کار افتادن یک شرکت باشد. امروزه بازماندگان کمتری در حوزه الماس وجود دارد: خرده‌فروشان کمتر، تولیدکنندگان کمتر، عمده‌فروشان الماس کمتر (اکنون بیشتر الماس‌ها مستقیماً از دستگاه برش به خرده‌فروش می‌رسند) و فروشندگان خام کمتری مشغول به کار هستند. با پایان یافتن عمر تولیدی معادن، تولید الماس در حال کاهش است.

الماس‌ها گران هستند زیرا عرضه آنها به بازار هزینه زیادی دارد، عرضه محدودی از جواهرات با کیفیت خوب وجود دارد و مردم در سراسر جهان مایل به خرید آنها هستند. این به سادگی عرضه و تقاضا است.

طلا در مقابل الماس: کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر است؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مردم تصمیم می‌گیرند در دارایی‌هایی مانند طلا، سهام، اموال و جواهرات سرمایه گذاری کنند تا از ثروت خود در آینده محافظت کنند. اینکه کدام دارایی را انتخاب می‌کنید بستگی به این دارد که به دنبال چه چیزی از خود سرمایه گذاری هستید، زیرا هر کدام مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند. هر دو دارایی ملموس با ارزش قابل توجهی هستند، در ادامه به بررسی مزایا و معایب سرمایه گذاری در طلا در مقابل الماس خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در طلا

دلیل اصلی اینکه چرا بسیاری از افراد سرمایه گذاری در هر دارایی را انتخاب می‌کنند، محافظت از دارایی خود در برابر نوسانات اقتصادی است. طلا به سه دلیل اصلی همیشه دارای ارزش ذاتی بوده است: عملاً غیرقابل تخریب است و می‌تواند هر شکلی به خود بگیرد، انسان‌ها آن را جذاب می‌دانند و به علاوه بسیار کمیاب است.

انگشتر الماس

بر خلاف سایر کالاها، طلا اغلب به عنوان پوششی در برابر افزایش تورم استفاده می‌شود. این فلز گران‌بها یک برای اهداف سرمایه‌گذاری در شرایط ناپایدار سیاسی و اقتصادی بسیار مناسب است، زیرا برخلاف ارز فیات، طلا تمایل دارد ارزش خود را در بلندمدت حفظ کند.

محبوبیت سکه‌ها و  شمش‌های فیزیکی طلا  به عنوان راهی برای حفظ ثروت برای آینده است و به راحتی حمل و نقل و مبادله می‌شوند یا از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شوند.

سرمایه گذاری در الماس

مانند طلا، الماس‌ها نیز به دلیل ارزش و اعتبار بالا شناخته می شوند. اگرچه به اندازه طلا کمیاب نیست، اما ارزش الماس تا حدی ناشی از تقاضا برای آنها در سراسر جهان است. یکی دیگر از دارایی‌های ملموس هست، آنها به راحتی حمل و نقل و ذخیره می‌شوند. عوامل تعیین کننده قیمت الماس وزن، تراش و شفافیت آن است. الماس‌های طبیعی به دلیل کمیاب بودن، بادوام بودن و قابل انتقال به نسل‌ها به عنوان ذخیره سرمایه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر است: طلا یا الماس؟

طلا اغلب گزینه سرمایه گذاری بهتری نسبت به الماس در نظر گرفته می‌شود، زیرا این فلز گران‌بها راحت‌تر معامله می‌شود و اغلب به عنوان ارزی با ثبات و ارزش فزاینده در دراز مدت در نظر گرفته می‌شود.

معامله طلا راحت تر از الماس است. دارایی‌ها یک راه عالی برای محافظت از ثروت هستند؛ اما فروش مجدد آنها برای نقدینگی وجوه همیشه یکی از نکات کلیدی هنگام سرمایه گذاری است. اینجاست که سرمایه گذاری الماس می‌تواند یک اشکال جدی ایجاد کند. دانش کافی در مورد الماس برای سرمایه گذاری موفقیت آمیز روی آنها به دلیل تعداد زیادی از انواع و تفاوت هایی که فقط یک متخصص قادر به شناسایی آنهاست، لازم است. طلا نه تنها می‌تواند به راحتی و فوراً فروخته شود ، بلکه دانش کمی در مورد این فلز گران‌بها برای سرمایه گذاری در دارایی مورد نیاز است و اطلاعات بیشتری در مورد محصول به طور گسترده در دسترس است.

الماس در سطح جهانی بسیار مورد علاقه است و ما اغلب آنها را توسط افراد مشهور و سایر افراد ثروتمند در چشمان عموم می‌بینیم. برخی برای پوشیدن الماس به عنوان نماد ثروت و قدرت، سرمایه گذاری روی الماس را انتخاب می‌کنند. با این حال، این می‌تواند منجر به آسیب یا حتی سرقت شود، به این معنی که ممکن است ارزش الماس شما کاهش یابد. این مشکلی است که اغلب سرمایه‌گذاران طلا با آن مواجه نمی‌شوند، زیرا سرمایه‌گذاری‌شان بیش از حد به احتمال زیاد در یک گاوصندوق مخفی می‌ماند تا زمانی که به آن نیاز باشد، از سایر نقاط جهان پنهان می‌ماند.

الماس

طلا یا الماس کدام ارزشمندتر است؟

هیچ قیمت مشخصی برای طلا یا الماس وجود ندارد، زیرا تقاضا برای هر دوی این دارایی ها دائماً در نوسان است. طلا به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن در نظر گرفته می‌شود که اغلب به عنوان پوششی در برابر تورم استفاده می‌شود و می‌تواند به عنوان نوعی ارز مورد استفاده قرار گیرد، که در مورد الماس صدق نمی‌کند، به این معنی که ارزش طلا می‌تواند بیشتر از الماس باشد.

 مجله میراث

به این محصول امتیاز دهید:
یک نظر برای این مقاله بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری با * نشان گذاری شده‌اند.